05
Mar
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Nie wiesz dla kogo przeznaczyć 1% swojego podatku?

Jak co roku prosimy wszystkich rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły o przekazanie 1% podatku za rok 2018 na rzecz naszej szkoły. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.zsot.lubliniec.pl/podatek.

10
Sty
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
"Złota Szkoła" dla technikum i "Srebrna Szkoła" dla liceum! BRAWO MY!

5 miejsce na Śląsku dla Technikum nr 2 i 36 miejsce dla II Liceum Ogólnokształcącego. Obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych triumfują. Awansowały w stosunku do lat poprzednich, mimo że w rankingach „Perspektyw” od początku zajmowały bardzo wysokie pozycje i ponowne zajęcie wysokich miejsc było nie lada wyzwaniem.

Otrzymaliśmy:

  • Tytuł „Złotej Szkoły” w technikum za 33 (!) miejsce w Polsce
  • Tytuł „Srebrnej Szkoły” dla liceum za 306 miejsce w Polsce

- Wszystkim nauczycielom i uczniom składam ogromne podziękowania – mówi Joanna Walczak, dyrektor ZSOT. – Jestem dumna i bardzo szczęśliwa. Gratuluję z całego serca kadrze oraz ubiegłorocznym maturzystom.

W rankingu brane były pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach i wyniki  egzaminów zewnętrznych w przeliczeniu na liczbę absolwentów. Biorąc pod uwagę pozycje szkół średnich, do których uczęszcza młodzież z powiatu lublinieckiego, można uznać, że poziom edukacyjny jest bardzo wysoki. Jednakowe kryteria, które przyjęto jako podstawę analiz, są potwierdzeniem,  że ich absolwenci  mogą się czuć dobrze przygotowani do dalszej nauki i pracy i z pewnością znajdą swoje miejsce na renomowanych uczelniach oraz odniosą sukces na rynku pracy.

W przeddzień ogłoszenia rankingu „Perspektyw” w ZSOT rozpoczęła się sesja egzaminów zawodowych. Uczniowie klas 3 i 4 klas technikum przez najbliższe kilka dni zdawać będą egzaminy teoretyczne i praktyczne potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Szkoła pracuje pełną parą, bo każdy zdany egzamin będzie brany pod uwagę za rok, w kolejnej klasyfikacji szkół.

- Nasze  starania i sukcesy pilnie śledzą uczniowie kończący ósme klasy, gimnazjaliści  oraz ich rodzice – dodaje dyrektor Joanna Walczak. – Cieszę się bardzo, że będą patrzyli na naszą szkołę przez pryzmat osiągnięć i coraz lepszych wyników. Mam nadzieję, że zachęci ich nie tylko wizja nowych pracowni, które powstaną w ZSOT i szczególna atmosfera szkoły, ale przede wszystkim wysoki poziom nauczania.

31
Gru
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018

Przedstawiamy wyniki egzaminu maturalnego uzyskane przez naszych absolwentów w roku 2018:

Oddział

ZSOT

Powiat
Lubliniecki

woj. 
śląskie 

kraj

Liceum Ogólnokształcące

94,3%

80,18% 84,5% 85,3%

Technikum

87,2% 80,56% 70,6% 69,6%

Absolwentom gratulujemy uzyskanych wyników, a nauczycielom składamy serdeczne podziękowania.

23
Mar
Absolwenci o nas pamiętają

Oto kilka słów od mojego byłego ucznia smile Myślę, że naprawdę warto spróbować!

Nazywam się Kamil Cupiał i ukończyłem ZSO-T 4 lata temu. Obecnie w wolnym czasie oraz w ramach studiów zajmuję się tworzeniem w Unity.
Poszukuję osób do stworzenia hobbystycznego zespołu tworzącego gry. Wymagam inicjatywy i chęci do nauki, nie oczekując wcześniejszego doświadczenia ani większych zobowiązań czasowych (jak to w przypadku hobby).
Celem jest stworzenie środowiska, w którym każdy może objąć mniej lub bardziej sprecyzowaną rolę/specjalizację i kształcić się w niej, dążąc do stworzenia gier na wysokim poziomie poprzez kooperację z innymi członkami zespołu. W ten sposób mamy możliwość osiągnąć więcej niż w pojedynkę, bez przymusu zajmowania się każdym aspektem developingu samemu. Dodatkowo jest to świetny wpis do CV oraz portfolio, a także szansa na publikację swojego dzieła. Zapewniam pomoc, ukierunkowanie nauki, dostarczenie materiałów oraz wsparcie w zakresie moich umiejętności. Początkowo planuję zapoznanie się z narzędziami oraz procesami (np. github, metodologia Scrum itd.), następnie rozwój obecnego projektu Spooky Ghosts. Grę planuję wydać do końca 2019/wczesnym 2020, a później zacząć pracę nad kolejną.

W kwestii wymagań powyższego projektu, uzyskania szczegółowych informacji zapraszam do mnie, Marta Pulcer laughing.

 

22
Mar
UWAGA ! Turniej Wiedzy Pożarniczej

W poniedziałek tj. 25.03.2019 r. w sali 29 odbędzie się Turniej Wiedzy Pożarniczej. 1 tura o godz. 14:10, 2 tura o godz. 15:00.

ZAPRASZAMY :)

21
Mar
FINAŁ IX KONKURSU "LITERACKI SMS. POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW"

21 marca odbyło się w naszej szkole podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego LITERACKI SMS. POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW.

Na tegoroczny konkurs wpłynęły 482 prace. Jury podjęło decyzję o przyznaniu 8 nagród i 4 wyróżnień. Wszystkim laureatom szczere gratulacje w uznaniu talentów literackich, głębi przemyśleń i umiejętności ujmowania ich w zwartą, oszczędną w słowa formę przekazali Posłowie na Sejm RP Izabela Leszczyna i Andrzej Gawron - honorowi patroni i fundatorzy głównych nagród. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty życzenia uczestnikom przekazała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych. Nagrody Starosty Lublinieckiego wręczyła laureatom Naczelnik Wydziału Edukacji Bożena Podleśka.

GRAND PRIX – nagroda ufundowana przez Posłankę na Sejm RP Izabelę Leszczynę

pod srebrnymi włosami
pajęczyną zmarszczek
za rogowymi okularami
skrywa się psotna dziewczynka
z długim warkoczem
bujająca w obłokach
moja Babcia

Martyna Michalska, Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie, opiekun: Lidia Pachuta

NAGRODA SPECJALNA DLA UCZESTNIKA REPREZENTUJĄCEGO ZIEMIĘ LUBLINIECKĄ ufundowana przez Posła na Sejm RP Andrzeja Gawrona - Jan Szleper, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu, opiekun: Aleksandra Hepner-Zając

KATEGORIA: SZKOŁY ŚREDNIE
I MIEJSCE - Alicja Nowakowska, Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie, opiekun: Małgorzata Stachurska
II MIEJSCE - Maja Żurawska, Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, opiekun: Elżbieta Suchocka
III MIEJSCE - Weronika Dura, Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, opiekun: Dorota Janicka
WYRÓŻNIENIE - Maria Awdziej, Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, opiekun: Maria Doroszew

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA
I MIEJSCE - Aleksandra Metera, Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, opiekun: Małgorzata Borzeszkowska
II MIEJSCE - Inga Pawelec, Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa "La Fontaine" w Warszawie, opiekun: Kinga Pawelec
III MIEJSCE - Vanessa Domeradzka, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach, opiekun: Katarzyna Garyga
WYRÓŻNIENIE - Adrianna Żydaczewska, Szkoła Podstawowa nr 13 w Częstochowie, opiekun: Mariusz Sieczka
WYRÓŻNIENIE - Daniel Śliż, Sekcja Polska w Strasburgu, opiekun: Emilia Słoń
WYRÓŻNIENIE - Honorata Garlej, Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie, opiekun: Joanna Smal

Wszystkim laureatom i ich opiekunom, a także uczestnikom, którzy nie zostali nagrodzeni oraz nauczycielom, którzy troszczą się o rozwój ich talentów, składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział.
Dziękujemy również honorowym patronom i fundatorom nagród. Są nimi, podobnie jak w latach ubiegłych, Izabela Leszczyna i Andrzej Gawron - parlamentarzyści reprezentujący ziemię lubliniecką i częstochowską, Starosta Lubliniecki, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski i Śląski Kurator Oświaty.

Wszystkie nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie http://literacki-sms.blogspot.com/

ORGANIZATORKI: Jolanta Wróbel, Beata Dudek, Maria Mikołajczyk - Szczęsna, Katarzyna Myrcik

21
Mar
Egzamin zawodowy - odbiór świadectw

Wyniki egzaminu oraz świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie będą do odbioru w sekretariacie szkoły  w dniu 22.03.2019 r. od godz. 12:00.

20
Mar
Dwie uczennice nagrodzone w poezji śpiewanej

Miło nam poinformować, że Daria Wańczyk z klasy 3 LO i Zuzanna Pradela z 2TL, które reprezentowały szkołę w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Częstochowie, awansowały do eliminacji wojewódzkich.
W sobotę 11 maja będą walczyły o wejście do finału konkursu. Trzymamy kciuki za Zuzię i Darię i akompaniatorów: Magdalenę Stemarowicz z 4TII i Jakuba Podgrodzkiego z 2TI.

Gratulujemy również Julii Wieczorek startującej w kategorii "wywiedzione ze słowa", która o awans powalczy jeszcze w przyszłym roku.

20
Mar
Stypendyści projektu "Inwestujemy w talenty"
Siedmioro uczniów naszej szkoły: Joanna Bodora 3TIB, Weronika Wołowczyk 1TI, Nikola Zając 1TI, Piotr Kulisz 1TI, Filip Kudła 1 TI, Michał Walter 1LO, Kacper Bartocha 2TI zostało stypendystami projektu "Inwestujemy w talenty- IV edycja" współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie nie tylko mogą poszczycić się bardzo wysoką średnią, ale w okresie dwóch lat uzyskali tytuł laureata lub finalisty konkursów o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub olimpiad związanych z przedmiotami matematycznymi, przyrodniczymi, językowymi lub ICT. Uczniowie otrzymają fundusze na zakup sprzętu komputerowego oraz pomocy dydaktycznych.
Wszyscy uczniowie rozwijają swoje uzdolnienia pod kierownictwem opiekunów. 
BRAWO WY!
20
Mar
KONKURS "SZKOLNY MISTRZ GRAMATYKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

Zapraszam uczniów klas technikum do udziału w konkursie. Chętnych proszę o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego do 25 marca 2019 r.

O. Terlecka - Żyłka

20
Mar
Mamy wicemistrzostwo rejonu tarnogórskiego!

18 marca w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyły się rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt o awans do półfinału wojewódzkiego. Nasza reprezentacja w składzie: Magdalena Koza, Daria Wańczyk, Michalina Krus, Aleksandra Nolbert , Kamila Skubała, Milena Szuba, Dominika Thomann, Patrycja Cwalina, Natalia Bogawska, Wiktoria Zając, Patrycja Huber, Aleksandra Lesz, Wiktoria Wróbel, Aleksandra Radzioch, Zuzanna Ziółek  dała z siebie wszystko, dziewczyny walczyły do samego końca.

Piłkarki były bliske wygranej (w drugiej połowie meczu remisowały 8:8). Niestety końcowy wynik rozgrywki nie pozwolił na awans do półfinału. Mimo to nasza drużyna udowodniła, że jest bardzo zgranym teamem 😊

Gratulujemy naszym piłkarkom oraz  wspierającej  ich trenerce- pani Heni Sukienik smile