18
Paź
Noc Bibliotek 2019

Uczennice naszej szkoły: Kamila Majczak,  Zofia Maciuch, Martyna Woś, Wiktoria Borowska, Oliwia Hepner oraz- dodatkowo- nasza absolwentka Barbara Maciuch wzięły udział  w V Nocy Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, która odbyła się w Lubitece- jednej z niemal 1800 placówek, które włączyły się w ogólnopolską akcję  promującą czytelnictwo i biblioteki. Dziewczyny jako wolontariuszki  malowały  twarze dzieci. Były również animatorkami podczas gier czy  zabaw, czuwały nad tym, żeby dzieci w radosnej atmosferze i przede wszystkim bezpiecznie  spędziły sobotni wieczór.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

18
Paź
Czas wracać do szkolnej rzeczywistości
Czterotygodniowy staż dla hotelarzy w Labranda Riviera Resort & Spa na Malcie powoli dobiega końca.
Każdy z nas zdobył wiele przydatnych doświadczeń zarówno podczas pracy w restauracji, jak i  przy "housekeeping’u". W czasie całego stażu ściśle współpracowaliśmy z przydzielonymi nam maltańskimi opiekunami i trzeba przyznać, że otoczeni zostaliśmy życzliwą, profesjonalną uwagą oraz przyjazną i wyrozumiałą atmosferą. 
We wtorek ostatniego tygodnia praktyk odbyło się oficjalne wręczenie nam certyfikatów przez prezesa organizacji przyjmującej w obecności kierownictwa resortu. Spotkanie miało charakter małej uroczystości, na którą przygotowaliśmy krótką prezentację naszej szkoły i miasta, opowiedzieliśmy o naszym kraju oraz mogliśmy się wykazać znajomością języka maltańskiego, śpiewając tradycyjną ludową piosenkę. Wygłosiliśmy również w tym języku podziękowanie za opiekę oraz gościnność podczas stażu, a na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na wspólną kolację z kierownictwem hotelu. Tym razem (chociaż raz!!!) to my byliśmy obsługiwani i mogliśmy poczuć się jak honorowi goście.laughing
Wcześniej jednak na kolację przygotowaliśmy stół z typowo polskimi przekąskami i słodyczami, które znalazły uznanie wśród Maltańczyków.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spędzić ten staż na Malcie. Pozostanie on dla nas niezapomnianym nie tylko ze względu na doświadczenie zawodowe i językowe, wiele godzin spędzonych na nakrywaniu stołów i ich uprzątaniu, ścieleniu łóżek i układaniu ręczników, ale również z powodu uroku malowniczych plaż i plenerów.
Dziękujemy także naszym nauczycielom za opiekę podczas praktyk oraz wspólnie spędzony czas wolny. A tymczasem pozostały nam dwa ostatnie dni pracy upływające jednak wśród słonecznych chwil, które staramy się w przerwach maksymalnie wykorzystywać.
 
Gorąco pozdrawiamy z Malty 😊
Hotelarze ZSO-T
18
Paź
Nowy PLAN !

Na stronie dostępny jest już NOWY PLAN obowiązujący od 21.10.2019 r.

17
Paź
SPOTKANIE Z POLSKĄ MISTRZYNIĄ EUROPY W STRZELECTWIE SPORTOWYM- ALICJĄ ZIAJĄ

28 października 2019 r. o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z p. Alicją Ziają - Mistrzynią Europy w strzelectwie sportowym. Spotkanie odbędzie się na strzelnicy ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu.

 

Pani Alicja podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem w strzelnictwie sportowym, zaprezentuje karabinek, a także- wywalczone medale.

Wszyscy uczestnicy Koła Strzeleckiego proszeni są o udział w spotkaniu.  Tuż po nim odbędzie się trening strzelecki, na który chętnych bardzo serdecznie zapraszam.

15
Paź
Prawybory parlamentarne - Młodzi Głosują 2019

W poniedziałek 7 października 2019 w ZSOT odbyły się prawybory parlamentarne we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach programu Młodzi Głosują. Nad sprawnym przebiegiem prawyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: przewodnicząca: Oliwia Gansiniec, zastępca Oliwia Hepner oraz członkowie komisji: Zuzanna Lenart, Pola Kubalka, Rafał Malinowski, Patryk Pilarski. Uprawnionych do głosowania było: 514 uczniów, oddano 512 głosów, w tym ważnych 479. Wyniki głosowania:

KW Polskie Stronnictwo Ludowe 40 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość 115 głosów

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 65 głosów

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 123 głosy

KW Koalicja Obywatelska PO i .N i Zieloni 108 głosów

KW Wyborców Koalicji Bezpartyjni i Samorządowi 28 głosów

Prawybory koordynowały na terenie szkoły: Iwona Lewke, Beata Kąpielska.

15
Paź
XXVII Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w XXVII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.

Szczegóły dostępne są na naszej stronie www.oi.edu.pl oraz u mnie.

Marta Pulcer

10
Paź
Ankieta dla uczniów I, II, III klas technikum

Uczniów technikum, którzy nie wypełnili jescze ankiety prosimy o jej wypełnienie do poniedziałku, tj. do  14 października.

Link do ankiety: Ankieta dla uczniów

10
Paź
Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

7 października klasy 1TBHg oraz 2TBM uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Na obszarze zajmowanym przez muzeum, liczącym nieco ponad 10 ha, odtworzono pełny krajobraz kulturowy wsi opolskiej. Zagrody czy pojedyncze obiekty architektoniczne otacza, skrupulatnie rekonstruowana, bogata roślinność. Nie brak kolorowych i pachnących przedogródków czy ogrodów warzywno-zielnych oraz zwierząt hodowlanych. Zgromadzone w muzeum budynki prezentowane są w pełnym kontekście architektonicznym jako reprezentatywne dla regionu Opolszczyzny, z uwzględnieniem okresów historycznych i statusu społeczno-ekonomicznego. Oprócz budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych zobaczyć można także obiekty użyteczności publicznej jak np. drewniany kościół, szkoła, karczma i sklepik wiejski czy budowle związane z rzemiosłem i przemysłem wiejskim (kuźnia, młyn). Zwiedzenie skansenu pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju budownictwa wiejskiego na przestrzeni wieków.