09
Paź
Gratulacje!

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Zosia Maciuch z kl. 2 LO i Martyna Chałat z kl. 1LOp zostały laureatkami w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Komandosi XXI w Wojsku Polskim" zorganizownym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Zosia uzyskała 2 miejsce,  a Paulina 3 miejsce.Serdecznie gratulujemy!

07
Paź
Zbiórka książek do kącika bookcrossing

Ogłaszamy zbiórkę literatury młodzieżowej oraz bajek dla przedszkolaków. Podziel się swoją ulubioną książką, nie zamykaj jej na półce, uwolnij ją do bookcrossing'u!

Prosimy o przynoszenie książek do biblioteki szkolnej do 18 października br. (do każdej książki proszę włożyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą).


Koordynatorki akcji:
Beata Dudek
Małgorzata Klimczyk

24
Wrz
Konkurs plastyczny

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pt. "Komandosi XXI w Wojsku Polskim" organizowanym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

W tym roku prace powinny prezentować komandosów XXI wieku. W tym rozumieniu komandos - to najlepszy żołnierz, najlepiej wyszkolony, którego cechuje odwaga, hart ducha i walka o wolny kraj, nawet za cenę życia.

Warunki konkursu: Każdy uczestnik może nadesłać 1 lub 2 prace, wykonane na kartce min. formatu A4, dowolną techniką, umożliwiającą ekspozycję w antyramach. W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej, w technice collage.

Prace należy dostarczyć do biblioteki do poniedziałku 30 września.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępny w bibliotece.

Serdecznie zapraszam!

Beata Dudek

04
Wrz
Kiermasz książek i podręczników 2019/20

Informujemy, iż kiermasz-giełda używanych podręczników i książek dla klas II, IV i absolwentów ZSOT odbędzie się  w najbliższy poniedziałek (9 września) pod dachem przy wejściu głównym na stolikach od godziny 8:45 do 12:35 wyłącznie na przerwach!  W tych samych godzinach, ale we wtorek 10 września,  wystawiają się klasy III oraz absolwenci ZSOT. Informujemy i przypominamy, iż jest szeroka możliwość również sprzedaży-zakupu książek drogą internetową... , a szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zawierane transakcje! Ponadto przypominamy, iż uczniowie klas I po podstawówce mają do zakupu zupełnie nowe podręczniki, których nie będzie na kiermaszu.
   Życzymy udanych i przemyślanych zakupów.

19
Cze
Kolejny sukces plastyczny Emilii

Emilia Pyka- uczennica klasy 1TL została laureatką czytelniczo-plastycznego konkursu zatytułowanego: "Czworonożny przyjaciel bohaterem książki",  uzyskując drugie miejsce.

Serdecznie gratuluję!

Beata Dudek

17
Cze
Uroczyste otwarcie nowego gmachu MPBP w Lublińcu

W czwartek 13 czerwca br. miała miejsce długo wyczekiwana uroczystość oddania do użytku nowej siedziby Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu, w której udział wzięła reprezentacja naszej szkoły w osobach pani wicedyrektor Jolanty Wróbel oraz nauczycielek Marii Mikołajczyk-Szczęsnej i Beaty Dudek. Zaproszeni zostali także uczniowie: Szymon Bula i Mateusz Lubosz z klasy 1TI, którzy przez cały rok szkolny pracowali jako wolontariusze przy pakowaniu i przenoszeniu księgozbioru do nowej siedziby. Uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymując podziękowania z rąk Burmistrza Miasta i Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Nowa biblioteka robi ogromne wrażenie dzięki modernistycznej konstrukcji bryły budynku i aranżacji przestrzeni tak od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Mamy nadzieję, że społeczność Lublińca doceni ten nowoczesny obiekt, będzie go odwiedzać i chętnie uczestniczyć we wszystkich przedsięwzięciach zaproponowanych przez pracowników. Liczymy na to, że z tej możliwości skorzysta również społeczność Kazika.

 

12
Cze
Jak nie czytam jak czytam

7 czerwca br. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja pt. "Jak nie czytam jak czytam". Nasze coroczne  "Czytanie na trawie" z powodu niesprzyjającej aury musiało zostać przeniesione na dużą salę gimnastyczną.

Przybyłym uczniom i nauczycielom dziękujemy za promocję czytelnictwa.

12
Cze
Sukces uczennic w konkursie plastycznym

Miło mi poinformować, że nasze uczennice Emilia Kosytorz  z kl. 1TH  i Emilia Pyka z kl. 1TL zostały laureatkami Regionalnego Konkursu Ekologicznego „Eko-Różanecznik Katawbijski" organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Emilka Kosytorz zdobyła 1 miejsce, a Emilka Pyka- 2 miejsce.

Serdecznie gratuluję!

Beata Dudek