20
Wrz
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2019/2020

Harmonogram egzaminów w sesji 2020 Zima[1]

 

Klasa/kwalifikacja

Termin części pisemnej

Termin części praktycznej

4 TAM/R.22

10.01.2020r.(piątek)

9.01.2020r.(czwartek)

4HT/T.12

10.01.2020r.(piątek)

9.01.2020r.(czwartek)

4 TI, 4TIB/E.14

10.01.2020r.(piątek)

14.01.2020r.(wtorek)

 

4 TB/B.30

10.01.2020r.(piątek)

16.01.2020r.(czwartek)

4TAM/M.44

10.01.2020r.(piątek)

14.01.2020r.(wtorek)

 

 

Harmonogram egzaminów w sesji 2020 Lato[2]

 

Klasa/kwalifikacja

Termin części pisemnej

Termin części praktycznej

3 TB/BD.29         

23.06.2020r.(wtorek)

29-30.06.2020r.

(pn, wt)

3HT/TG.12

23.06.2020r.(wtorek)

22.06.2020r.(pn)

3 TI/EE.8

23.06.2020r.(wtorek)

29.06.- 1.07.2020r.

(pn, wt, śr)

3 TM/MG.17

23.06.2020r.(wtorek)

29.06.- 1.07.2020r.

(pn, wt, śr)

2TL/AU.22

23.06.2020r.(wtorek)

22.06.2020r.(pn)

 [1] Szczegółowy harmonogram z godzinami i miejscem(salami) egzaminu będzie podany pod koniec semestru I

[2] Szczegółowy harmonogram z godzinami i miejscem(salami) egzaminu będzie podany w II semestrze

10
Sty
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
"Złota Szkoła" dla technikum i "Srebrna Szkoła" dla liceum! BRAWO MY!

5 miejsce na Śląsku dla Technikum nr 2 i 36 miejsce dla II Liceum Ogólnokształcącego. Obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych triumfują. Awansowały w stosunku do lat poprzednich, mimo że w rankingach „Perspektyw” od początku zajmowały bardzo wysokie pozycje i ponowne zajęcie wysokich miejsc było nie lada wyzwaniem.

Otrzymaliśmy:

  • Tytuł „Złotej Szkoły” w technikum za 33 (!) miejsce w Polsce
  • Tytuł „Srebrnej Szkoły” dla liceum za 306 miejsce w Polsce

- Wszystkim nauczycielom i uczniom składam ogromne podziękowania – mówi Joanna Walczak, dyrektor ZSOT. – Jestem dumna i bardzo szczęśliwa. Gratuluję z całego serca kadrze oraz ubiegłorocznym maturzystom.

W rankingu brane były pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach i wyniki  egzaminów zewnętrznych w przeliczeniu na liczbę absolwentów. Biorąc pod uwagę pozycje szkół średnich, do których uczęszcza młodzież z powiatu lublinieckiego, można uznać, że poziom edukacyjny jest bardzo wysoki. Jednakowe kryteria, które przyjęto jako podstawę analiz, są potwierdzeniem,  że ich absolwenci  mogą się czuć dobrze przygotowani do dalszej nauki i pracy i z pewnością znajdą swoje miejsce na renomowanych uczelniach oraz odniosą sukces na rynku pracy.

W przeddzień ogłoszenia rankingu „Perspektyw” w ZSOT rozpoczęła się sesja egzaminów zawodowych. Uczniowie klas 3 i 4 klas technikum przez najbliższe kilka dni zdawać będą egzaminy teoretyczne i praktyczne potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Szkoła pracuje pełną parą, bo każdy zdany egzamin będzie brany pod uwagę za rok, w kolejnej klasyfikacji szkół.

- Nasze  starania i sukcesy pilnie śledzą uczniowie kończący ósme klasy, gimnazjaliści  oraz ich rodzice – dodaje dyrektor Joanna Walczak. – Cieszę się bardzo, że będą patrzyli na naszą szkołę przez pryzmat osiągnięć i coraz lepszych wyników. Mam nadzieję, że zachęci ich nie tylko wizja nowych pracowni, które powstaną w ZSOT i szczególna atmosfera szkoły, ale przede wszystkim wysoki poziom nauczania.

31
Gru
PRZYPIĘTY ARTYKUŁ
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018

Przedstawiamy wyniki egzaminu maturalnego uzyskane przez naszych absolwentów w roku 2018:

Oddział

ZSOT

Powiat
Lubliniecki

woj. 
śląskie 

kraj

Liceum Ogólnokształcące

94,3%

80,18% 84,5% 85,3%

Technikum

87,2% 80,56% 70,6% 69,6%

Absolwentom gratulujemy uzyskanych wyników, a nauczycielom składamy serdeczne podziękowania.

18
Paź
XVLI Olimpiada Wiedzy Technicznej

 

Zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Technicznej zostały rozegrane 18 października br. w całkowicie nowej formule na platformie internetowej.

Uczniowie z klasy II TMB, IV TAM, IV TIB zmagali się z trudnymi zagadnieniami technicznymi.

Zewnętrznym organizatorem olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna z siedzibą w Warszawie.

Patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej.

Olimpiada za nami, czekamy na wyniki.

Opiekun: Jolanta Romańska

18
Paź
Noc Bibliotek 2019

Uczennice naszej szkoły: Kamila Majczak,  Zofia Maciuch, Martyna Woś, Wiktoria Borowska, Oliwia Hepner oraz- dodatkowo- nasza absolwentka Barbara Maciuch wzięły udział  w V Nocy Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, która odbyła się w Lubitece- jednej z niemal 1800 placówek, które włączyły się w ogólnopolską akcję  promującą czytelnictwo i biblioteki. Dziewczyny jako wolontariuszki  malowały  twarze dzieci. Były również animatorkami podczas gier czy  zabaw, czuwały nad tym, żeby dzieci w radosnej atmosferze i przede wszystkim bezpiecznie  spędziły sobotni wieczór.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

18
Paź
Czas wracać do szkolnej rzeczywistości
Czterotygodniowy staż dla hotelarzy w Labranda Riviera Resort & Spa na Malcie powoli dobiega końca.
Każdy z nas zdobył wiele przydatnych doświadczeń zarówno podczas pracy w restauracji, jak i  przy "housekeeping’u". W czasie całego stażu ściśle współpracowaliśmy z przydzielonymi nam maltańskimi opiekunami i trzeba przyznać, że otoczeni zostaliśmy życzliwą, profesjonalną uwagą oraz przyjazną i wyrozumiałą atmosferą. 
We wtorek ostatniego tygodnia praktyk odbyło się oficjalne wręczenie nam certyfikatów przez prezesa organizacji przyjmującej w obecności kierownictwa resortu. Spotkanie miało charakter małej uroczystości, na którą przygotowaliśmy krótką prezentację naszej szkoły i miasta, opowiedzieliśmy o naszym kraju oraz mogliśmy się wykazać znajomością języka maltańskiego, śpiewając tradycyjną ludową piosenkę. Wygłosiliśmy również w tym języku podziękowanie za opiekę oraz gościnność podczas stażu, a na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na wspólną kolację z kierownictwem hotelu. Tym razem (chociaż raz!!!) to my byliśmy obsługiwani i mogliśmy poczuć się jak honorowi goście.laughing
Wcześniej jednak na kolację przygotowaliśmy stół z typowo polskimi przekąskami i słodyczami, które znalazły uznanie wśród Maltańczyków.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spędzić ten staż na Malcie. Pozostanie on dla nas niezapomnianym nie tylko ze względu na doświadczenie zawodowe i językowe, wiele godzin spędzonych na nakrywaniu stołów i ich uprzątaniu, ścieleniu łóżek i układaniu ręczników, ale również z powodu uroku malowniczych plaż i plenerów.
Dziękujemy także naszym nauczycielom za opiekę podczas praktyk oraz wspólnie spędzony czas wolny. A tymczasem pozostały nam dwa ostatnie dni pracy upływające jednak wśród słonecznych chwil, które staramy się w przerwach maksymalnie wykorzystywać.
 
Gorąco pozdrawiamy z Malty 😊
Hotelarze ZSO-T
18
Paź
Nowy PLAN !

Na stronie dostępny jest już NOWY PLAN obowiązujący od 21.10.2019 r.

18
Paź
Zajęcia z piłki siatkowej

Zajęcia dodatkowe z piłki siatkowej będą się odbywać co drugi poniedziałek, od 28.10.2019 r.,  o godz. 16:35. Zapraszam!smile

17
Paź
SPOTKANIE Z POLSKĄ MISTRZYNIĄ EUROPY W STRZELECTWIE SPORTOWYM- ALICJĄ ZIAJĄ

28 października 2019 r. o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z p. Alicją Ziają - Mistrzynią Europy w strzelectwie sportowym. Spotkanie odbędzie się na strzelnicy ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu.

 

Pani Alicja podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem w strzelnictwie sportowym, zaprezentuje karabinek, a także- wywalczone medale.

Wszyscy uczestnicy Koła Strzeleckiego proszeni są o udział w spotkaniu.  Tuż po nim odbędzie się trening strzelecki, na który chętnych bardzo serdecznie zapraszam.

15
Paź
Prawybory parlamentarne - Młodzi Głosują 2019

W poniedziałek 7 października 2019 w ZSOT odbyły się prawybory parlamentarne we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach programu Młodzi Głosują. Nad sprawnym przebiegiem prawyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: przewodnicząca: Oliwia Gansiniec, zastępca Oliwia Hepner oraz członkowie komisji: Zuzanna Lenart, Pola Kubalka, Rafał Malinowski, Patryk Pilarski. Uprawnionych do głosowania było: 514 uczniów, oddano 512 głosów, w tym ważnych 479. Wyniki głosowania:

KW Polskie Stronnictwo Ludowe 40 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość 115 głosów

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 65 głosów

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 123 głosy

KW Koalicja Obywatelska PO i .N i Zieloni 108 głosów

KW Wyborców Koalicji Bezpartyjni i Samorządowi 28 głosów

Prawybory koordynowały na terenie szkoły: Iwona Lewke, Beata Kąpielska.

15
Paź
XXVII Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w XXVII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.

Szczegóły dostępne są na naszej stronie www.oi.edu.pl oraz u mnie.

Marta Pulcer