14
Paź
Klawiaturowe wyzwania

Klawiaturowe Wyzwanie to Ogólnopolski Konkurs Online w Pisaniu na Klawiaturze. W tym roku organizowana jest VII Edycja. W dotychczasowych edycjach wzięły udział setki osób z całej Polski. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Interinfo Polska - organizacja non-profit działająca na rzecz popularyzacji umiejętności metodycznego pisania na klawiaturze. Konkurs skierowany jest do osób w każdym wieku chcących sprawdzić lub poprawić  umiejętność pisania na klawiaturze i jednocześnie  rywalizując z uczestnikami z całego kraju.

Zapraszam do udziału. Zgłoszenia do konkursu i szczegółowe informacje u mnie.

Maciej Dawid

10
Paź
Ankieta dla uczniów I, II, III klas technikum

Uczniów technikum, którzy nie wypełnili jescze ankiety prosimy o jej wypełnienie do poniedziałku, tj. do  14 października.

Link do ankiety: Ankieta dla uczniów

10
Paź
Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

7 października klasy 1TBHg oraz 2TBM uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Na obszarze zajmowanym przez muzeum, liczącym nieco ponad 10 ha, odtworzono pełny krajobraz kulturowy wsi opolskiej. Zagrody czy pojedyncze obiekty architektoniczne otacza, skrupulatnie rekonstruowana, bogata roślinność. Nie brak kolorowych i pachnących przedogródków czy ogrodów warzywno-zielnych oraz zwierząt hodowlanych. Zgromadzone w muzeum budynki prezentowane są w pełnym kontekście architektonicznym jako reprezentatywne dla regionu Opolszczyzny, z uwzględnieniem okresów historycznych i statusu społeczno-ekonomicznego. Oprócz budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych zobaczyć można także obiekty użyteczności publicznej jak np. drewniany kościół, szkoła, karczma i sklepik wiejski czy budowle związane z rzemiosłem i przemysłem wiejskim (kuźnia, młyn). Zwiedzenie skansenu pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju budownictwa wiejskiego na przestrzeni wieków.

09
Paź
Gratulacje!

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Zosia Maciuch z kl. 2 LO i Martyna Chałat z kl. 1LOp zostały laureatkami w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Komandosi XXI w Wojsku Polskim" zorganizownym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Zosia uzyskała 2 miejsce,  a Paulina 3 miejsce.Serdecznie gratulujemy!

07
Paź
Tak promuje się Kazik

Nasz nowy film promocyjny cool

Tytuł: Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy

Autor: Kacper Bartocha 3TI
Wystąpili: uczniowie 3TI, 3TM i 4TAM

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego"

Szkolny kanał na YouTube: ZSOTLUBLINIEC

07
Paź
Zbiórka książek do kącika bookcrossing

Ogłaszamy zbiórkę literatury młodzieżowej oraz bajek dla przedszkolaków. Podziel się swoją ulubioną książką, nie zamykaj jej na półce, uwolnij ją do bookcrossing'u!

Prosimy o przynoszenie książek do biblioteki szkolnej do 18 października br. (do każdej książki proszę włożyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą).


Koordynatorki akcji:
Beata Dudek
Małgorzata Klimczyk

07
Paź
Wycieczka do Irlandii
Zainteresowani wyjazdem do Irlandii proszeni są o dostarczenie wstępnej zgody na wyjazd.
 
Należy kliknąć TEN LINK,  zapoznać się z informacjami, uzupełnić dane i dostarczyć opiekunkom wyjazdu - M. Ziai, O. Gerasymiv do środy, 9 października 2019r.
Do zobaczenia niebawemlaughing!
Organizatorki
06
Paź
Lekkoatleci ZSOT znowu na podium w rejonie i blisko awansu do finału wojewódzkiego!!!

W ostatni piątek września w Tarnowskich Górach  reprezentacja ZSOT złożona z lekkoatletek i lekkoatletów pod dowództwem pani Henryki Sukienik i pana Artura Gawina udała się na Rejonową Licealiadę Międzyszkolnej Ligi LA SZS. Nasi reprezentanci walczyli niesamowicie i dzielnie dotrzymywali kroku faworyzowanym gospodarzom ze Staszica.Zarówno w konkurencjach technicznych: skok w dal i pchnięcie kulą, jak i biegowych: na 100m, 200m, 300m, 400m, 800m, 1500m na stadionie TS Gwarek spisali się znakomicie, nieznacznie przegrywając awans do finału wojewódzkiego. Dziewczęta przegrały o niespełna 90 punktów w klasyfikacji generalnej, zajmując II miejsce i jednocześnie zaliczając najlepszy występ od lat. Chłopcy zajęli III miejsce, przegrywając z rywalami niemal o  10 punktów, a z gospodarzami ok. 80 punktów, u których w biegu na 100m kapitalny czas wywalczył mistrz Polski juniorów na tym dystansie (10:57s), uzyskując  prawie 70pkt przewagę! To najmniejsza różnica punktowa od wielu lat dzieląca nasze reprezentacje od zwycięzców, co daje obraz dobrej pracy nie tylko na lekcjach w-f, ale też  skutecznego "wyławiania" talentów, których w naszej szkole nie brakujelaughing!

Dziękujemy wszystkim  zawodnikom i zawodniczkom za włożone serce i walkę o każdą setną sekundy i centymetr! Gratulujemy również kilku nowym rekordzistom szkoły, których rezultaty i nazwiska już zostały zaktualizowane i widnieją na tablicy rekordów ZSOT (prowadzonej od 2010 roku) obok siłownicool