06
Paź
Nowy plan

Na stronie dostępny jest nowy plan lekcji obowiązujący od 07 października 2019r.smile

04
Paź
"Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" - promocja rezultatów projektu

3 października odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu "Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" realizowanego z programu POWER "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". Uczestnicy praktyk zawodowych w Schkeuditz promowali projekt przed uczniami, którzy dotychczas nie korzystali z możliwości wyjazdu na praktykę zagraniczną.

Wiele informacji adresowanych było szczególnie do klas informatycznych i logistycznych, które wkrótce być może będą miały okazję uczestniczyć w projekcie "Staż w Niemczech dla logistyków i informatyków ze Śląska".

Podczas konferencji przedstawiona została prezentacja przygotowana przez młodzież oraz film, którego autorem jest Kacper Bartocha - uczestnik projektu uczęszczający do klasy 3TI. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3TM, 3TI i 4TAM, a całość poprowadzili Emilia Wysocka i Paweł Chrost z 3TI.

Najważniejszym punktem w programie spotkania było wręczenie dokumentów przez dyrektor ZSOT Joannę Walczak . W zawodowym portfolio każdego uczestnika znalazły się: certyfikaty, zaświadczenia i rekomendacje instytucji przyjmującej, świadectwo ukończenia kursu języka angielskiego zawodowego oraz Europass Mobilność. Certyfikaty i Europassy wydane zostały na drukach honorowanych przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, w językach: polskim i angielskim.

Wszyscy zainteresowani zasadami uczestnictwa w stażach zagranicznych mogą zapoznać się z publikacją przygotowaną z tej okazji: KAZIK - NUMER SPECJALNY

04
Paź
ZDJĘCIA KLASOWE

Do środy (09.10.2019 r.) proszę o zebranie pieniędzy za zdjęcia klasowe i dostarczenie wraz z listą do sekretariatu szkołysmile

Cena za zdjęcie wynosi 12 zł.

04
Paź
Wybory do SU na rok szkolny 2019/2020

3 października 2019r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. 

W tym roku startowały trzy komitety: „Kwiat Polskiej Młodzieży”, „SZPeR” oraz „SNP (Szkolna Partia Nieprzygotowanych)”.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy głosowanie nie odbyło się tylko w naszej szkole, lecz również na Malcie, gdzie nasi uczniowie odbywają praktyki.

 

Uprawnionych do głosowania było 859 osób. Do głosowania przystąpiło 411 uczniów. Oddano 388 ważnych głosów, 23 okazały się nieważne.

 

Oddane głosy rozkładały się następująco:

  •  „Kwiat Polskiej Młodzieży” – 216 głosów
  •  „SZPeR” – 116 głosów
  •  „SNP (Szkolna Partia Nieprzygotowanych)” – 56 głosów.

 

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego  został Piotr Kulisz z klasy 2TI, natomiast opiekunem- Pan Adam Biernacik, który otrzymał  301 głosów.

 Dziękujemy za oddane głosy i liczną frekwencję.

 

Gratulujemy zwycięzcom, którym życzymy powodzenia oraz czekamy na spełnienie wyborczych obietnicsmile

 

Szkolna Komisja Wyborcza

 

03
Paź
Olimpiada Języka Angielskiego

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Zapisy u p.Olgi Gerasymiv (sala nr 15) lub innych nauczycieli języka angielskiego do środy (9 października 2019r.)


Olga Gerasymiv

02
Paź
KAZIK ORTOGRAF CZYLI DYKTANDO 2019

Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zaplanowany jest na dni od 07 do 13 października. W związku z tym, jak co roku, dla nie-dyslektyków (uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi) organizujemy doroczne DYKTANDO.
Zapraszamy w środę 9 października na długiej przerwie (10.30) do sali nr 30. A jako że będzie to okres przedwyborczy, nie będziemy się skupiać na żadnych gżegżółkach i pierzastych piegżach, tylko ...
Poćwiczcie. Mistrz może być tylko jeden
Anna Kubat, Katarzyna Myrcik i inni

02
Paź
Szanowni Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji wirtualnego koła matematyczno-logicznego eMiL 23.

Koło wystartuje w poniedziałek 7 października. Wszystkie łamigłówki uczniowie będą rozwiązywać w 100% poprzez internet.

Aby wziąć udział w kole wystarczy przesłać pod adres (pietrzyk1977@gmail.com) swoje dane (imię i nazwisko, adres email, dane szkoły.

Aby wejść na dostępne DEMO koła należy:

a) otworzyć stronę: https://moodle.cel.agh.edu.pl/kola/login/index.php

b) Zalogować się jako gość

c) Wejść na link eMiL 23 - DEMO

Zgłoszenia może dokonać  nauczyciel, jak i sam uczeń.

 

Nauczyciele matematyki

01
Paź
OTRZĘSINY 2019

W powietrzu wisiało coś od samego rana. Atmosfera była napięta, co objawiało się w zamieszaniu na wszystkich lekcjach. Aż do tej jednej, kiedy to usłyszeliśmy głośne ...

"Baczność! Za mną marsz!"

Tak rozpoczęły się tegoroczne otrzęsiny.

Pod pretekstem akcji "Sprzątanie świata" w sali pojawił się pododdział wojskowy, złożony ze starszych kolegów. I wtedy się zaczęło...

Cały tekst Martyny Roter (1LOp) wraz z fotorelacją Nikoli Zając (2TI) przeczytacie w kolejnym wydaniu "Kazika"smile