04
Lut
Wycieczka do Londynu

Osoby, które zadeklarowały udział w wycieczce do Londynu zapraszamy na spotkanie informacyjne  we wtorek 5 lutego o godz. 10.30 (długa przerwa) do sali nr 29.

 

03
Lut
Tradycja wspólnie odtańczonego poloneza podtrzymana!

1 lutego społeczność szkolna ZSOT wraz z artystami Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", którzy od kilku lat aktywnie wspierają naszą akcję, zaprosiła wszystkich chętnych do odtańczenia poloneza. W gronie znakomitych gości powitaliśmy Wiceburmistrz- panią Anną Jonczyk-Drzymałą,  Przewodniczącego Rady Miasta- Gabriela Podbioła i jego Zastępcę- Benedykta Majera, Radnych Miasta i Powiatu, a przede wszystkim uczniów lublinieckich szkół (nie tylko ponadgimnazjalnych) oraz przypadkowych przechodniów, którzy chętnie przyłączyli się do naszego barwnego korowodu. Poloneza- tradycyjnie-  poprowadzili artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Tuż za nimi podążyli dygnitarze wraz z maturzystami ubranymi w piękne ludowe stroje użyczone na tę okoliczność od zaprzyjaźnionego zespołu "Halka". W wydarzeniu  aktywnie udział wzięło ponad ćwierć tysiąca osób, które z uśmiechem na twarzach kroczyły w rytm dostojnego polskiego tańca na oczach licznie zebranych mieszkańców. Po raz pierwszy niemym obserwatorem naszego corocznego przedsięwzięcia została św. Edyta Stein, której pomnik od niedawna  zdobi centrum naszego miasta. Po części oficjalnej młodzież  radośnie bawiła się przy rytmach m.in. chocolate czy tradycyjnej belgijki.  Inicjatorami i wodzirejami  byli- zgodnie z tradycją- nasi maturzyści. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i...  zapraszamy za rok, zaś uczniom kończącym  za kilka miesięcy szkołę życzymy pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych. Oby wyniki zachwyciły tak jak odtańczony w piątkowe popołudnie polonez!

03
Lut
Z Przedszkolakami o bezpieczeństwie w ferie

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, a uczniowie ZSOT nie próżnują - w piątek 1 lutego odwiedzili Przedszkole Integracyjne nr 3 i przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w czasie wolnym. Przedszkolaki wiedzą dobrze, gdzie można bawić się w zimie, czemu lód bywa zdradliwy i co robić, aby nie odmrozić rąk. My przypomnieliśmy im też, jak zachować się, gdy ktoś nas zaczepia, co to znaczy być czujnym i gdzie zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Liczymy, że dzięki takim spotkaniom ferie będą dla wszystkich czasem odpoczynku i dobrej oraz bezpiecznej zabawy.

W piątkowym wyjściu udział brali uczniowie klas 2TL i 3TIB, spisali się jak zwykle wyśmienicie cool

Za opiekę nad uczniami w czasie wyjścia dziękuję pani Marii Mikołajczyk-Szczęsnej.
Opiekun Klubu Czytelniczego

I. Wosik

31
Sty
Sukces w Powiatowym Konkursie "Co Ty wiesz o Sejmie RP?"

    22 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy ''Co Ty wiesz o Sejmie RP ?'' zorganizowany z inicjatywy Posła na Sejm p. Andrzeja Gawrona oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Konkurs poprzedziła prelekcja pracowników biura nt. architektury Sejmu oraz procedury legislacyjnej. Po wykładzie młodzież przystąpiła do zmagań konkursowych.
    Szkolne koordynatorki projektu-  Beata Kąpielska oraz Iwona Lewke- zadbały o właściwą oprawę, przebieg wydarzenia  oraz przygotowanie uczniów do konkursu.
Osoby biorące udział w teście musiały odpowiedzieć na 30 pytań dotyczących współczesnego parlamentaryzmu, zadań oraz funkcji Sejmu i Senatu, a także procesu legislacyjnego. Miło nam poinformować, że uczniowie ZSOT odnieśli spektakularny sukces! Pierwsze miejsce zajął bowiem Mateusz Urbańczyk z klasy 4 TI, trzecią lokatę wywalczył Mateusz Gałwa- uczeń klasy 3 LO. Gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

31
Sty
Zebranie przed wyjazdem na Cypr

7 lutego 2019 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w sali nr 29 odbędzie się zebranie uczestników wyjazdu na Cypr i ich rodziców. Zapraszamy.

31
Sty
MATURA - deklaracja ostateczna

Przypominam, że 7 lutego 2019r. mija termin składania deklaracji ostatecznych. Do tego dnia można jeszcze nanosić zmiany w deklaracjach wstępnych. Po tym terminie deklaracja wstępna staje się ostateczną.

30
Sty
SUKCES UCZNIÓW W IX EDYCJI OLIMPIADY Z WIEDZY O PLANOWANIU I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWĄ

Komitet Główny Olimpiady opublikował listę zawodników zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową.

Uczennice:

1. Julia Wieczorek z klasy II LO

2. Zuzanna Gawenda z klasy II HT

poradziły sobie z obszerną wiedzą dotyczącą kształtowania i rozwijania postaw przedsiębiorczych, funkcjonowania gospodarki rynkowej, z zasadami mechanizmu rynkowego oraz funkcjonowaniem głównych podmiotów rynku w zakresie podejmowania decyzji rynkowych, a także przedsiębiorczych zachowań na rynku pracy, kształtowania umiejętności aktywnego poruszania się na rynku pracy zarówno w sferze poszukiwania i podejmowania pracy, jak też planowania samozatrudnienia i zakwalifikowały się do II etapu olimpiady.

Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Olimpiadę objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych było prawie 1100 uczniów z całej Polski.

Gratuluję kwalifikacji i życzę powodzenia w II etapie

Opiekun:

Jolanta Romańska

30
Sty
Akcja #WeRemember

WeRemember

W ciągu jednego dnia powstało w naszej szkole mnóstwo zdjęć wyrażających poparcie dla ogólnoświatowej akcji #WeRemember

Uczczciliśmy pamięć o ofiarach Holokaustu i zaprotestowaliśmy przeciw mowie nienawiści, która jest początkiem wszelkiego zła na świecie. Dołączyliśmy tym samym do ogromnego grona osób, którym zależy, by doświadczenie, jakie ludzkość wyniosła z II wojny światowej, przyniosło refleksję i moralną naukę dla przyszłych pokoleń.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji za zaangażowanie. Jak zawsze, stanęliście na wysokości zadania i POKAZALIŚCIE KLASĘ
K. Myrcik, A. Kubat