Pył zawieszony ( PM10 )

42.11
μg/m3

2018.11.19 18:00Finał projektu "Weihnachten"
27.12.2011 (17:07:24)
 

Wyjątkowo świąteczna atmosfera panowała w ZSOT w dniu 20.12.2011r. z racji zorganizowanego Jarmarku Bożonarodzeniowego wzorowanego zwyczajem niemieckim.

W przygotowanie stoisk z tradycyjnymi przysmakami świątecznymi i ozdobami zaangażowały się przede wszystkim klasy 2TA oraz 2LO. Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Weihnachten”, który realizowaliśmy od października bieżącego roku.

Do odwiedzenia jarmarków zaproszono Dyrekcję szkoły, nauczycieli i pracowników, a także społeczność uczniowską. W godzinach popołudniowych podczas spotkań z rodzicami atmosferę świąteczną poczuli także rodzice naszych uczniów. Istniała możliwość spróbowania aromatycznej herbaty czy też czerwonego barszczyku z uszkami. Prawdziwą atrakcją okazały się świeżutkie ciacha: serniki, makówki i tradycyjne pierniki. Nowych właścicieli znalazły ręcznie wykonane ozdoby: choinki, świeczniki, dekoracje z masy solnej itd. Wszystko to odbywało się przy najpiękniejszych dźwiękach kolęd i świątecznych występach.

Bardzo dziękujemy firmie  „Drewpol” z Kochanowic za udostępnienie studni do przygotowania stoisk oraz uczniom za ich zaangażowanie.

Organizatorki:

A.Bawor, M.Pulcer, I.Wosik
Mechanicy w fabryce FIATA
27.12.2011 (10:51:55)
 
21 grudnia 2011 roku uczniowie klas I i II TM pod opieką A. Kruzela, M. Knopika i M. Siwińskiego zwiedzili fabrykę FIAT AUTO POLAND w Tychach, która to jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących samochody na świecie.
Wycieczka została oprowadzona po najnowocześniejszych działach tyskiej fabryki. Na montażu uczniowie widzieli jak od dołu do karoserii po kolei przyczepiane są kolejne zespoły zarówno przez ludzi, jak i roboty. Spawalnia była już natomiast całkowicie zautomatyzowana, czyli nie było już ręcznego zgrzewania i spawania, wszystko wykonywały roboty – zarówno zgrzewanie, jak i spawanie metodą MIG. Ponadto na spawalni uczniowie widzieli pomiarowe maszyny stykowe, mierzące z dokładnością do 0.001 mm, których zadaniem było sprawdzenie dokładności montażu zespawanych elementów karoserii – zgodnie z procesem produkcyjnym.
Niestety w związku z zaostrzeniem przepisów ochrony nie można było robić zdjęć nigdzie na terenie zakładu – a szkoda.


Arkadiusz Kruzel

Czytaj więcej...
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU KOLĘD W JĘZYKACH OBCYCH
22.12.2011 (09:43:00)
 W dniu 21 grudnia 2011 rozstrzygnięto Konkurs Kolęd. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Thomann z klasy 3TH, która tym razem wystąpiła solo. Drugie miejsca zajęli ex equo Łukasz Molenda z klasy 3TI oraz grupa wokalna w składzie:Rafał Cikacz (2LO), Michał Boduszek (2TB), Łukasz Jelonek (2TB), Adrian Tom (2TB), Sabina Kaczmarczyk (2LO) i Patrycja Cierpiał (2LO). Nagrody zostały wręczone zwycięzcom przez Panią Dyrektor w czasie Jasełek. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

I. Mazur - Majchrzyk, I. WosikObsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia
22.12.2011 (09:37:57)
 

21.12.2011r. w naszej szkole odbył się III Konkurs „Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. W tym roku formuła konkursu została nieco zmieniona i do grona hotelarzy dołączyli technicy architektury krajobrazu. Tę zmianę dało się odczuć wyraźnie – stoły były bardzo przemyślane zarówno pod względem doboru zastawy stołowej, jak i pod względem dekoracji. Uczestnicy, pisząc początkowo test z zakresu obsługi konsumenta, a następnie przystępując do dekoracji stołów pokazali, że umieją zastosować wiedzę zdobytą na lekcjach i praktykach zawodowych.

W tym roku wybór najlepszego stołu, a tym samym najlepszej aranżacji był wyjątkowo trudny dla jury, którzy postanowili nagrodzić trzema pierwszymi miejscami drużyny w składzie.

 I miejsce – Martyna Gerlic, Anna Ziaja, Mirella Berbesz, Joanna John, Anna Dyla

II miejsce – Sonia Kwapis, Kinga Aleksandrowicz, Maria Wit, Dagmara Dudek, Marcelina Wąsik

III miejsce – Izabela Zakrzewska, Sylwia Demarczyk, Weronika Dudek, Agnieszka Kucierajter

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom za bardzo duże zaangażowanie, ogrom włożonej pracy i chęci.

Wierzymy, że to doświadczenie zaprocentuje w waszej przyszłej pracy zawodowej.

Sławomir Kościelny, Danuta Gajda, Ewa Swarlik


 
Likwidacja II Liceum Ogólnokształcącego
22.12.2011 (06:22:25)
 
21 grudnia podczas sesji Rady Powiatu podjęta została uchwała rozpoczynająca proces likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego . W posiedzeniu Rady wzięła udział dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, gimnazjaliści zainteresowani istnieniem szkoły oraz Rada Rodziców. Swoje stanowisko zajęli przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Rady Pedagogicznej, Dyrekcja, Samorząd Uczniowski i rodzice. Samorząd, który zainicjował akcję poparcia dla szkoły, wykazał się dużą determinacją i aktywnością aż do ostatnich chwil przed głosowaniem w sprawie szkoły. Niestety, za likwidacją liceum w ZSOT opowiedziało się 10 radnych. Szkołę poparły tylko 3 osoby, a 4 wstrzymało się od głosu.

Bezinteresowne, spontaniczne działania Samorządu Uczniowskiego pokazały wszystkim, że jesteśmy wspaniałą, zżytą społecznością i naszą wspólną troską jest dobre imię i jakość pracy szkoły. Dziękuję Wam za to, że mimo sporych emocji, nie zapomnieliście o dobrych obyczajach i zasadach zachowania, które wpajamy Wam na co dzień.

W organizację poparcia dla szkoły włączyło się wiele osób. Samorząd zebrał prawie 1400 podpisów. Przed posiedzeniem otrzymaliśmy listy od 700 gimnazjalistów i 100 rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum. Te wszystkie działania nie wystarczyły, aby przekonać radnych.

Mimo to nie mówimy o porażce szkoły, bo szkoła to my - uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Przekonaliśmy się, że jest wokół nas wiele życzliwych osób. Dlatego decyzja administracyjna zmieni sytuację oświatową, ale nie jest w stanie zmienić nas i naszego wnętrza. Non scholae, sed vitae discimus - "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" powiedział Seneka. Pamiętajmy o tym i znajdźmy w tym doświadczeniu wartość i naukę.

Za ogromne wsparcie, dziękuję Wam w imieniu własnym i tych wszystkich, którym na sercu leży dobro  uczniów i naszej szkoły. Nie zapomnijcie, proszę, podziękować w imieniu uczniów i pracowników ZSOT - tym, którzy wsparli ciepłym słowem, gestem poparcia i pomocną dłonią.

                                                                                                                                                                   Joanna Walczak


LUBLIGRAFIA z Danielem Dmitriewem
21.12.2011 (13:43:28)
 

Dnia 05.12.2011r. klasa 1LB wraz z wychowawcą p. Anną Siwiaszczyk wybrała się ma spotkanie z Danielem Dmitriewem, które odbyło się w Muzeum Edyty Stein. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nową wystawę młodego, lublinieckiego fotografika pt. „Lubligrafia”, która ukazuje nam tereny naszego powiatu. Cel Daniela to pokazanie świata takim, jakim on sam go widzi. Wierzy, że więź nawiązana z człowiekiem jest widoczna na każdej fotografii.

          Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy, jak opowiadał o swoim życiu, o tym jak powstawały fotografie, kiedy osiągnął pierwsze sukcesy. Wiele również dowiedzieliśmy się o sposobie fotografowania. Przede wszystkim pogłębiliśmy swoją wiedzę o tej dziedzinie sztuki. Zafascynował nas jego sposób patrzenia na świat, stosunek do ludzi i samego siebie. Bardzo spodobały się nam jego fotografie i pozwoliły inaczej spojrzeć na tego typu dzieła.

Ola Sowa 1 LB

 Życzenia świąteczne
21.12.2011 (09:23:11)
 

"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem".

Konstanty Ildefons Gałczyński


Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
oraz spełnienie wszystkich marzeń
w zbliżającym się Nowym Roku

życzy

wszystkim Uczniom, Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom szkoły

Dyrekcja
Konkurs fotograficzny "Zamek Lubliniecki w różnych odsłonach"
21.12.2011 (09:04:50)
  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Zamek Lubliniecki w różnych odsłonach". Prace należy składać od 2 stycznia 2012 r. do 13 kwietnia 2012 r.


Hanna Ślimak


Czytaj więcej...
Uwaga
21.12.2011 (06:42:01)
 Konkurs Kolęd odbędzie się 21.12.2011 r. na 4 godzinie lekcyjnej.

Organizatorzy


Siatkarki i Siatkarze jak przed rokiem!
20.12.2011 (22:45:20)
   W rozgrywanych w ubiegły poniedziałek i wtorek Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce chłopców i dziewcząt nasi reprezentanci spisali się identycznie jak przed rokiem zajmując odpowiednio: chłopcy III a dziewczęta II miejsce. O ile nasze reprezentantki spisały się znakomicie, o tyle panowie całkowicie zawiedli nie pokazując pełni swoich możliwości, które prezentowali na treningach i sparingach. W poniedziałkowy poranek zmierzyły się ze sobą 4 zespoły w meczach rozgrywanych systemem "każdy z każdym'', gdzie nasi siatkarze gładko przegrali z faworytami i ubiegłorocznymi wicemistrzami województwa z LO Mickiewicz 0:2 (9:25, 16:25), następnie niespodziewanie gładko polegliśmy z LO Psary 0:2 (18:25, 19:25) popełniając katastrofalne i momentami banalne wręcz błędy... W ostatnim spotkaniu o III miejsce pokonujemy pewnie ZSZ nr1 2:0 (25:10, 25:15) częściowo rehabilitując się za niepowodzenie w meczu z Psarami, jednak znów apetyty były na coś więcej... O ile LO Mickiewicz było absolutnie poza zasięgiem wszystkich drużyn (urwaliśmy im najwięcej małych punktów) o tyle porażka w fatalnym stylu z Psarami na pewno długo pozostanie w głowach naszych zawodników.
Nasze "sreberka" spisały się znacznie lepiej zajmując jak przed rokiem drugą lokatę, pokonując kolejno Zespól Szkół Ogólnoksztalcących i Medycznych 2:0, LO Psary po ciekawym spotkaniu 2:1, przegrywając natomiast jedynie z gospodyniami turnieju 0:2, ale pokazując waleczność i charakter zespołu w każdej akcji! Oddać trzeba jednak naszym obu reprezentacjom profesjonalne podejście do swoich obowiązków i przygotowanie do turnieju na SKSach i meczach sparingowych a także zaangażowanie, którego nie można z pewnością im odmówić! Jak to w sporcie jednak bywa: "ktoś musi przegrać, by wygrać mógł ktoś..."
 Wielkie ukłony i podziękowania
kierujemy również w kierunku naszych głośnych kibiców w większości z klasy 4TB, którzy szczególnie głośno we wtorek dopingowali nasze dziewczęta. Jesteście The Best! Prosimy o jeszcze...
 Srebrna Reprezentacja Dziewcząt z ZSOT:
 S.Kaczmarczyk 2LO, N.Radzioch 3TH, P.Cierpiał 2LO, A.Mańka 1TA, A.Kucierajter 1HT, M.Zalewska 1HT, A.Sowa 1LB, W.Sadowska 1LB, K.Bąk 1LB, A.Boczoń 3LO, A.Strzoda 2LO


 Reprezentacja chłopców ZSOT III miejsce:
 M.Zając 2TI, D.Cikacz 3TI, P.Raszewski 3TB, D.Mielczarek 2TB, K.Haneczok 3TI, K.Opiela 3TB, P.Mielczarek 3TH, D.Ulfik 2TB, R.Cikacz 2LO, T.Gawenda 3TM, D.Ploska 3TB, J.Osyra 3TI, M.Kisel 3LO
 
 Opiekunowie drużyn: H.Sukienik, A.Gawin


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl