Pył zawieszony ( PM10 )

42.11
μg/m3

2018.11.19 18:00XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”
 

        W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

 

„MATEMATYKA W BIZNESIE”


na który serdecznie zapraszamy.


Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

       oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

               

    Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.


Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.plŻyczenia Świąteczne od SU
22.12.2012 (09:50:19)
 Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą pięknym, radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych, bez pośpiechu, trosk, zmartwień, stert papierów czy tysięcy zadań domowych.

W nadchodzącym Nowym Roku życzymy dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi i przede wszystkim uczniom, bez których nie byłoby NASZEJ szkoły dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro oraz pomyślności w realizacji osobistych zamierzeń i planów.


Samorząd Uczniowski


Szkolny Konkurs "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia"
21.12.2012 (10:09:09)
  Dnia 19 grudnia 2012 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Jak co roku konkurs składał się z dwóch części I – testowej, który obejmował wiedzę z zakresu gastronomii oraz II – praktycznej, która polegała na ustrojeniu stroju świątecznego według własnego pomysłu, ale zgodnie z kanonem sztuki gastronomicznej.
W tym roku do rywalizacji stanęło 5 ekip z klas hotelarskich, które pokazały, że czas spędzony na praktykach zawodowych oraz zajęciach przedmiotowych nie poszedł na marne.
Jury w składzie: Ewa Swarlik, Danuta Gajda, Sławomir Kościelny miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia wybierając zwycięzców, jednakże w ogólnej ocenie konkursowej najwięcej punktów zgromadziły następujące zespoły.

  1. miejsce Anna Ziaja, Mirella Berbesz, Agnieszka Kucierajter, Martyna Gerlic
  2. miejsce Izabela Zakrzewska, Iwona Jonisek, Weronika Dudek, Sara Kopik
  3. miejsce Sonia Kwapis, Kinga Aleksandrowicz, Marysia Wit, Krzysztof Sacha
Swoje stoły zaprezentowali także Natalia Bianketti, Anna Poremba, Joanna Kołodziej, Jakub Janik, Dustin Jerominek oraz Agata Balcerzak, Weronika Kandzia, Katarzyna Skorupa, Magdalena Zalewska, Dominika Lenart.


Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromny wkład i zaangażowanie.

Miejmy nadzieję, że te Święta będą tak samo wyjątkowe i magiczne jak stoły przystrojone przez naszych uczniów.

Sławomir Kościelny

Więcej zdjęć TUTAJ

NOWY PLAN !
20.12.2012 (22:40:31)
 Na stronie dostepny jest NOWY PLAN obowiązujący od 2 stycznia 2013 r.

Projekt edukacyjny
20.12.2012 (19:18:26)
 

Subkultury młodzieżowe to mniej lub bardziej zorganizowane grupy, których członkowie wyróżniają się ze społeczeństwa specyficzną postawą, ideologią, zainteresowaniami, a często również wyglądem.

Tematykę wybranych subkultur ( punki, metalowcy, skin headzi, hipisi, disco polo ) zaprezentowała 20 grudnia 2012 r. klasa 2 technikum budowlanego realizując projekt edukacyjny :

"Jak postrzegamy subkultury młodzieżowe ?"

Iwona Lewke, Anna Siwiaszczyk, Beata Kąpielska


Sukces naszych uczennic w konkursie plastycznym
19.12.2012 (13:35:46)
  13 grudnia br.odbyło się ogłowszenie wyników i wręczenie nagród w Regionalnym Konkursie Plastycznym na Ozdobę Bożonarodzeniową organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Wśród wielu prac przysłanych na konkurs w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, komisja konkursowa wyróżniła nasze uczennice.
  • 1 miejsce zdobyła Karolina Kulik z kl.1HT
  • wyróżnienie otrzymała Katarzyna Lizura z kl.1LOGratulujemy!


Życzenia świąteczne
19.12.2012 (12:50:05)
 
Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy cieszymy się rodzinnym ciepłem, dzielimy radością i odpoczywamy po całorocznych trudach. To również czas refleksji płynącej z tęsknoty za światem pełnym miłości i dobra.Z okazji nadchodzących świąt składam całej Społeczności naszej Szkoły życzenia: zdrowia, pogody ducha i spełnienia marzeń. Pamiętajmy, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli. Niech więc nastrój tych rodzinnych świąt pozostanie w naszych sercach jak najdłużej. Wówczas wszystkie dni Nowego Roku będą tak piękne i szczęśliwe, jak czas wigilijnej wieczerzy.
                         
Dyrektor ZSO-T
Joanna Walczak


Stypendyści Prezesa Rady Ministrów ZSOT
19.12.2012 (10:56:09)
  W środę 12 grudnia 2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie nasi uczniowie Anna Kovalska z 2 LB i Mateusz Grytz z 2 TI odebrali Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2012/2013, wręczane co roku najzdolniejszym uczniom w całej Polsce. Anna w Liceum i Mateusz w Technikum uzyskali najlepsze wyniki w nauce a tym samym najwyższą średnię ocen w szkole przez co dostąpili tak zaszczytnego wyróżnienia.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Świąteczna Akcja Pomocy "Paczka dla potrzebujących"
19.12.2012 (09:35:19)
 
W ostatnich dniach w naszej szkole odbyła się Świąteczna Akcja Pomocy „Paczka dla potrzebujących”. Z inicjatywą wyszedł uczeń Radek Wojtas z klasy 2 TM. Przedstawiciele wszystkich klas zebrali się na spotkaniu i jednogłośnie zatwierdzieli akcję oraz omówili szczegóły. Z pozyskanej żywności zostały przygotowane paczki, które pedagodzy przekazali trzem najbardziej potrzebującym uczniom w naszej szkole. Cieszymy się, że ta inicjatywa spotkała się z tak dużym poparciem wśród naszych uczniów, świadczy to o dużej wrażliwości na drugiego człowieka oraz wskazuje jak wiele dobrego można zrobić wspólnymi siłami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Akcję. Pamiętajcie…..

„Szczęście nadaje sens życiu,
To magia w twym sercu zaklęta.
Nie pozwól mu zostać w ukryciu,
Podaruj je bliskim na święta.
Niech wigilijna noc w blasku świec
i melodii kolęd przyniesie radości moc i wiele szczęścia na Nowy Rok."

Martyna Pyrkosz
Oliwia Duda – klasa 3 LOKONKURS FOTOGRAFICZNY
18.12.2012 (21:19:06)
  Sredecznie zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym "Magia Świąt Bożego Narodzenia" organizowanego przez Agencję Fotograficzną Foto-Art. Celem konkursu jest :
- propagowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia
- ukazywanie piękna Świąt Bożonarodzeniowych
- zapoznanie z różnorodnością obyczajów świątecznych
Uczestnik zgłasza do konkursu 1-5 fotografii wykonanych w dowolnej technice o wymiarach 20x30, termin składania prac do 31 stycznia 2013 r. 

Więcej informacji : Anna Siwiaszczyk, Iwona Lewke, Beata Kąpielska


Wspaniałe zwycięstwo siatkarzy ZSOT po wielu latach!
18.12.2012 (14:44:19)
  W rozegranych dziś na hali im.Adama Mickiewicza Mistrzostwach Powiatu w siatkówce chłopców Reprezentacja ZSOT okazała się bezkonkurencyjna wygrywając gładko dwa turniejowe mecze! Było to tym cenniejsze zwycięstwo, bo odniesione po wielu latach dominacji gospodarzy, którzy w finale musieli uznać naszą wyższość przegrywając gładko 0:2 (17:25, 23:25)! Wcześniej bez najmniejszych problemów ograliśmy ZSZ Lubliniec 2:0 (25:13, 25:12), którzy zajęli III miejsce w turnieju pokonując w tiebreaku LO Psary. Liderami zespołu niewątpliwie dziś byli najskuteczniejsi zarówno w obronie jak i w ataku (nie tylko w naszym zespole)- Marek Zając z 3TI i Denis Mielczarek z 3TB, jednak na ogromne brawa zasługuje cała trzynastka naszych reprezentantów, którzy w niezwykle bojowych nastrojach stawili się we wtorkowy przedświąteczny już poranek na hali przy ul. Sobieskiego! Gratulujemy naszym "złotym chłopakom" i liczymy na ciężką pracę na treningach przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem- Mistrzostwami Rejonu Tarnogórskiego, które odbędą się zapewne przed feriami...
 Nasze dziewczęta wczoraj również zagrały znakomicie zdobywając drugie miejsce przegrywając niestety w finale po pasjonującej walce z gospodyniami 0:2. Zatem nasi chłopcy wzięli dziś srogi rewanż...!   "WIELKIE DZIĘKI" należą się oczywiście naszym jak zwykle niezawodnym wspaniałym kibicom, którzy szczelnie wypełnili trybuny zarówno wczoraj jak i dziś, ogłuszającym i żywiołowym dopingiem wspierali nasze walczące reprezentacje!

 

 Mistrzowie Powiatu w Piłce siatkowej 2012/13:
 M.Zając 3TI, D. Mielczarek 3TB, P.Drynda 3TM, M.Bochnia 2TB, P.Sprot 2TB, P.Jańta 2LB, K.Męcka 3TM, J.Maciów 1TM, R.Cikacz 3LO, J.Janik 2HT, D.Jerominek 2HT, J.Szufla 2LB, M.Pijewski 3TM
 Opiekun: A.Gawin


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl