Pył zawieszony ( PM10 )

42.11
μg/m3

2018.11.19 18:00Życzenia świateczne
 
"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezynujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie".

Matka Teresa z Kalkuty
 

Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
 oraz spełnienie wszystkich marzeń  
  w zbliżającym się Nowym Roku.

życzy
całej społeczności ZSO-T

Dyrektor
Joanna Walczak

 
 

List redakcji miesięcznika „Dyrektor Szkoły”
 Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy ZSOT w Lublińcu

Grupa nauczycieli  i pracowników szkoły zgłosiła panią Joannę Walczak do ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Minione tygodnie upłynęły pod znakiem radości z odniesionego sukcesu, bowiem Pani Dyrektor uzyskała w konkursie specjalne wyróżnienie. Parę dni temu Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Dyrektor Szkoły” wydawanego przez Wolters Kluwer Sp. z o.o. (największego wydawcę publikacji prawniczych, biznesowych i oświatowych na rynku polskim) przesłała specjalisty list kierowany do Rodziców, Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

Zachęcamy do lektury: LIST

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
Informacja dla zdających egzamin zawodowy w sesji styczniowej
30.12.2014 (12:15:35)
 Uczniowie klasy 3TB oraz klasy 3TI zdający egzamin zawodowy w sesji styczniowej, proszeni są o zapoznanie się z informacją dotyczącą organizacji zajęć w czasie trwania egzaminów.Informacja ta jest umieszczona na tablicy ogłoszeń razem z listami zdajacych.
Iwona Gnych 

"Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia" już za nami...
19.12.2014 (08:58:44)
 

To już szósty raz kiedy atmosferę Świąt Bożonarodzeniowych zapewniają nam uczniowie technikum hotelarskiego. Wczorajszego ranka po raz kolejny 32 hotelarzy stanęło do rywalizacji w konkursie "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia". Konkurs, który stał się już naszą szkolną tradycją trzymał naprawdę wyrównany poziom, a jury w składzie: Danuta Gajda, Jolanta Romańska, Ewa Swarlik i Sławomir Kościelny miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.
Po dwuetapowych zmaganiach, obejmujących test z wiedzy hotelarsko-gastronomicznej i przystrojenie świątecznego stołu jury postanowiło przyznać:

I miejsce: Natalia Bianketti, Patrycja Jon, Joanna Kołodziej, Anna Poremba

II miejsce: Malwina Zawierucha, Paulina Janik, Dominik Paruzel, Magdalena Zalewska

III miejsce: Małgorzata Osadnik, Kornelia Knapik, Andżelina Filus, Anna Nowak ex aequo z Karoliną Grudzińską, Roksaną Matusek, Karoliną Gerlic i Beatą Nowińską

IV miejsce: Klaudia Opiłka, Karolina Kulik, Elżbieta Woś, Aneta Śleziona ex aequo z Mariką Wieczorek, Marta Górą, Kamilą Sprot i Oliwią Owczarek

V miejsce: Karolina Sebesta, Karina Kubiś, Monika Wieczorek, Agnieszka Kawałko ex aequo z Adrianą Zwarycz, Darią Ulfik, Magdaleną Walacik i Justyną Lisoń

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział i ogromne zaangażowanie. Jak zwykle pokazaliście, że czas spędzony na zajęciach lekcyjnych i praktykach nie idzie na marne :-)

Sławomir Kościelny

GALERIAKonkurs na Kartkę Bożonarodzeniową 2014 rozstrzygnięty!
19.12.2014 (06:43:36)
 

Wyniki konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową:

1 miejsce Krzysztof Skiba kl.3 TB
2 miejsce Anna Gruca kl. 2 LO
3 miejsce Dariusz Piskoń kl. 3 TB

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

O. Terlecka - ŻyłkaBIBLIOTEKA ZNOWU OTWIERA SWOJE DRZWI
18.12.2014 (19:24:53)
 Po kilkudniowej przymusowej przerwie znowu można korzystać z zasobów biblioteki. Zapraszamy wszystkich chętnych jeszcze w przedświąteczny piątek.
Przerwa bożonarodzeniowa jest w tym roku wyjątkowo długa, więc można nadrobić zaległości w czytaniu lektur albo spędzić kilka miłych wieczorów w towarzystwie jakiegoś uroczego ... bestsellera.
Zapraszają
Beata Dudek i Maria Mikołajczyk - Szczęsna

Bieg po Choinkę
18.12.2014 (10:47:48)
  Uczestnicy Biegu po Choinkę - zbiórka w sobotę 20.12 o godz. 11:45 przy Nadleśnictwie Lubliniec.
Nie zapomnijcie o 5 zł - wpisowegoZe sportowym pozdrowieniem
Henryka Sukienik
Agnieszka Drumowicz


Nowy numer "Kazika" gotowy
17.12.2014 (21:25:43)
 

 Udało się! W wirze przedświątecznych akcji - pomiędzy jedną próbną maturą a drugą, szaleństwem kolekcjonowania ocen ze sprawdzianów i kartkówek zdołaliśmy (nie bez bólu) wyprodukować kolejny numer naszej szkolnej gazetki.
Tym razem prócz porcji publicystyki macie coś nowego - dołączyli do nas autorzy testów literackich. Ciekawi jesteśmy, czy podzielacie naszą opinię. Nam się podoba.
Zapraszamy: http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/kazik/14/12/7/
Redakcja


poprawa próbnej matury - przedmioty dodatkowe
17.12.2014 (17:22:51)
  Poprawa próbnej matury z przedmiotów dodatkowych
liceum - geografia, język polski, historia, wos
technikum - geografia
czwartek 18 grudnia 2014r. godz. 8.00 sala 44


Bieg Mikołajkowy
17.12.2014 (15:59:36)
 
W dniu 6 grudnia  uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami wych.fiz. p.  Agnieszką Drumowicz i p. Henryką Sukienik, wzięło udział w przełajowym  ,,Biegu Mikołajkowym’’ na dystansie 3 km.  organizowanym przez Wojskowy Klub Biegacza "Meta Lubliniec". W biegu wystartowało ogółem  167 zawodników. Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal  i drobny upominek. Po biegu wszyscy uczestnicy miło biesiadowali przy ognisku zapiekając smaczną kiełbaskę i częstowali się przepyszną wojskową grochówką, bigosem i świątecznymi piernikami. Najszybszy z naszej szkoły był Krawczyk Mateusz z kl 2TB, który uplasował się na 13 miejscu z czasem 10’37 min.
Ekipie biegaczy z naszej szkoły gratulujemy i zapraszamy na następne biegi ,spędzając czas wolny na sportowo.
Przed nami kolejne wyzwanie,  już w sobotę 20.12 zapraszamy na „Bieg po Choinkę”. Uczestnicy biegu na mecie otrzymają w prezencie żywą, pachnącą lasem choinkę.

       

Ze sportowym pozdrowieniem


1LO - zmiana zastępstwa
17.12.2014 (14:46:45)
  Uwaga, uczniowie kl. 1LO!
Nastąpiła zmiana w zastępstwie na lekcji 4. - proszę o zapoznanie się z aktualizacją.


Wkrótce rozpoczyna się projekt Erasmus+ dla architektów krajobrazu i informatyków !
17.12.2014 (08:11:37)
 
http://www.zsot.lubliniec.pl/news/data/upimages/xlogo_erazmus_2015.jpg.pagespeed.ic.RL9rOW5tYy.jpg   
Przypominamy uczniom Naszej szkoły, architektom krajobrazu i informatykom, że niedługo będą mieli możliwość odbycia 2 tygodniowej praktyki w Granadzie , na południu Hiszpanii. Miejscem, gdzie zawodu uczyć się będą uczniowie z klasy I TA będą orientalne ogrody Alhambry i Zieleń miejska w Granadzie. Uczniowie klasy I TI będą pracować  w instytucjach informatycznych. Najbliższy wyjazd planowany jest na początek września 2015 r. W projekcie udział weźmie po 8 osób z każdego zawodu. Warunkiem wzięcia udziału w praktykach wyjazdowych będzie pozytywne przejście przez rekrutację, która odbędzie się po zakończeniu I semestru. Pierwszaki do pracy! Hiszpania czeka!

ZASADY REKRUTACJI DO PROJEKTU:


Czytaj więcej...

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl