Pył zawieszony ( PM10 )

42.11
μg/m3

2018.11.19 18:00"Kazik" grudniowy
31.12.2016 (08:57:12)
 
 Kończymy rok 2016 kolejnym numerem naszej gazetki szkolnej - "Kazika".
Dziękuję wszystkim współpracownikom - dziennikarzom, grafikowi, redaktorce, fotografom. Każde następne wydanie traktuję jako sukces zespołu i dowód na to, że takich, którym się "chciało chcieć" jest wielu i warto inwestować w nich swój czas i wysiłek.
Na 2017 rok życzę wszystkim (nie tylko tym, co połknęli medialnego wirusa) fantastycznych pomysłów i dobrej organizacji, żeby starczyło czasu ich na zrealizowanie.
Katarzyna Myrcik
http://mam.media.pl/published/issue/5398/17851 - TU CZYTAMY
 


Życzenia
22.12.2016 (15:54:33)
 

Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam wiele radości – wspólnie spędzonego czasu, rodzinnej atmosfery, dużo radości i tyle optymizmu, by nie skończył się przez cały zbliżający się rok. Życzę Wam, abyście to Boże Narodzenie spędzili w atmosferze miłości i wzajemnego zrozumienia. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2017 życzy całej Społeczności ZSOT

dyrektor

Joanna WalczakKONKURS! Wybieramy najciekawsze akcje/wydarzenia do przeprowadzenia w naszej szkole!
21.12.2016 (17:26:55)
 

Uczniowie klas pierwszych na lekcjach z wiedzy o kulturze wcielili się w animatorów kultury i zaplanowali dla młodzieży ZSOT ciekawe wydarzenia kulturalne (w baaardzo szerokim tego słowa znaczeniu  )

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do oddawania głosów na najciekawszą propozycję! Działania animacyjne, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną zorganizowane w naszej szkole przez pomysłodawcę działania, z pomocą p. M. Doleżych-Szymiczek. LISTA PROPOZYCJI W ROZWINIĘCIU.


ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA! Głosy można oddać 22. grudnia i 2 stycznia w Bibliotece Szkolnej

 

Ps. Finał projektu edukacyjnego „Planowanie działań animacyjnych” wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – pomysłodawcy akcji, którzy zostaną wytypowani do ścisłej czołówki, skorzystają ze szkolnych zasobów bibliotecznych w celu przygotowania się do zrealizowania wydarzenia.   Czytaj więcej...
Wycieczka do kopalni Guido
21.12.2016 (13:40:53)
 
W dniu 16.12.2016 klasa 3TB uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. W pierwszej kolejności szybem górniczym zjechaliśmy na poziom 170m, który obejmuje zabytkowe wyrobiska, komory technologiczne oraz stajnie a większość z tych pomieszczeń wciąż ma jeszcze ślady pracy dawnych górników i autentyczny, górniczy klimat. Trasa koncentrowała się na trudzie pracy w kopalni z początku XX wieku. Następnie zjechaliśmy na poziom 320m, gdzie zobaczyliśmy pokazy pracy wielkich maszyn górniczych oraz odbyliśmy przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. To właśnie na poziomie 320 znajduje się najgłębiej położona w kopalni węgla kamiennego trasa turystyczna w Europie! Odkrywanie poziomu 320 wiązało się przede wszystkim z poznawaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych.

D. Łodziński
 


Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco- Technicznych w Lublińcu kontra Orient
21.12.2016 (13:09:08)
  W ramach projektu Indo-Poland Exchange Programme mającego na celu promocję obu krajów, powiatu lublinieckiego, poznanie kultury i zawiązania nowych przyjaźni, z początkiem grudnia 2016 grupa 9 uczniów ZSOT w Lublińcu pod opieką pani dyrektor Joanny Walczak  oraz koordynatorki i inicjatorki całego przedsięwzięcia - Moniki Ziai  wyruszyła tam, gdzie jeszcze uczniów  nie było - do Indii.
- Wylatywaliśmy z Warszawy i nie obyło się bez małych komplikacji –  odwołano nam lot do Moskwy. Jednakże po około 24h zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do New Delhi, gdzie czekali już na nas niezwykle opiekuńczy i bardzo gościnni Hindusi  - wspomina Hanna Myrcik, uczestniczka projektu z klasy 4 technikum informatycznego.
Niespełna 2 godziny po przylocie później grupa z ZSOT zaczęła pierwsze zajęcia w partnerskiej szkole - St. Mark's Senior Secondary Public School.Czytaj więcej...
BIEG PO CHOINKĘ
19.12.2016 (07:51:24)
 
17 grudnia 2016 r. w sobotę, już  po raz czwarty, biegacze z naszej szkoły wraz z nauczycielem w-f p.Agnieszką Drumowicz, wzięli udział w świątecznym  przełajowym ,,Biegu po Choinkę’’ na dystansie 5 km. Bieg został zorganizowany przez WKB Meta i Nadleśnictwo Lubliniec. W tym roku wystartowało ponad 500 zawodników z całej Polski. W nagrodę wszyscy dostali pamiątkowe medale, pachnącą żywą choinkę oraz ciepły poczęstunek przy ognisku. Cały dochód z biegu został przeznaczony na cel charytatywny  na rahabilitację małej Wiktorii cierpiącej na porażenie mózgowe i padaczkę lekoodporną. Naszą szkołę reprezentowali: Jonczyk Szymon -1LO, Serafin Szymon-1 HT,  Tokarz Łukasz-2 TII oraz Bednarska Wiktoria -2LO. Naszym biegaczom gratulują i zachęcam wszystkich uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Drumowicz Agnieszka
 


AWANS UCZENNICY KLASY 1LO DO FINAŁU OLIMPIADY WIEDZY O MEDIACH
16.12.2016 (21:38:28)
 
 
W piątek 4 uczennice klasy 1LO pod opieką wicedyrektor Jolanty Wróbel wzięły udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach. Agata Sowa, Martyna Gołąbek, Anna Wróbel i Agata Ciesielska pisały na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach test, który oceniły jako bardzo trudny.

Jako że dziewczęta uczą się w naszej szkole od niespełna czterech miesięcy, nikt nie nastawiał się na osiągnięcie sukcesu. Wprawdzie  musiały mocno wgłębić się w zagadnienia związane z mediami, bo  aby zakwalifikować się do II etapu musiały złożyć prace pisemne. Warto jednak dodać, że wśród kilkudziesięciu uczestników eliminacji wojewódzkich niewielu było pierwszoklasistów - jak cała nasza szkolna reprezentacja. Do eliminacji centralnych komisja zakwalifikowała tylko 10 osób z całego województwa. A... na 4 miejscu znalazła się AGATA CIESIELSKA!!!

Brawo Agata, brawo pozostałe uczestniczki, brawo cała 1LO!
 Olimpiada Filozoficzna - 3 uczniów ZSOT w II etapie
16.12.2016 (18:10:03)
 
Miło nam poinformować, że troje uczniów naszej szkoły otrzymało awans do II etapu Olimpiady Filozoficznej. Małgorzata Kupiec z klasy 3LO, Julia Machoń z klasy 2LO i Miłosz Biela z klasy 1TAM będą reprezentować ZSOT w Częstochowie w lutym 2017r.
Eliminacje rejonowe zadecydują o tym, czy uczniowie dostaną się do finału, a tym samym, czy będą mieli szansę na uzyskanie statusu laureata bądź finalisty. Byłoby to dla nich równoznaczne z otrzymaniem wyniku 100% na maturze rozszerzonej.
Trzymajmy więc kciuki za owocne przygotowania i motywujmy do intensywnej nauki. 


Informatycy - omnibusy
16.12.2016 (10:58:49)
 
Kto reprezentował ZSOT w XXV Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia? To oczywiste, że informatycy! Dwoje reprezentantów klasy 1TIB - Felicja Świerczok i Mateusz Dworaczyk  musiało wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia. I jak się okazało, informatycy także potrafią zadbać o własne zdrowie. Walka była zacięta, a dogrywki dwie. W wyniku tego boju Felicja Świerczok uzyskała tytuł laureatki II miejsca etapu powiatowego. Bardzo się cieszymy i gratulujemy. Uczestnicy zapowiedzieli, że w kolejnym roku nie dadzą się zwyciężyć. Trzymam ich za słowo

Małgorzata Klimczyk


Czytam sobie w bibliotece
16.12.2016 (09:52:59)
  Z początkiem grudnia Biblioteka udostępniła nowo zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa książki, wybrane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Hity wydawnicze ostatnich miesięcy cieszą się ogromną popularnością. Największe zainteresowanie wykazała klasa 4TB i klasa 2HT . Zachęcamy pozostałych uczniów do "przygarnięcia" książki na święta.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl