Pył zawieszony ( PM10 )

42.11
μg/m3

2018.11.19 18:00Życzenia Świąteczne
22.12.2017 (10:40:01)
 


Niech ten wyjątkowy czas odrodzi w Was spokój, harmonię i szczęście. W domach niech zagości atmosfera pełna ciepła i miłości - ze wspólnie śpiewaną kolędą, z upragnionym gościem przy wigilijnym stole i w rodzinnym, pełnym radości gronie.


A Nowy Rok niech przyniesie dużo zdrowia, spełnionych marzeń i wielu powodów do szczęścia.


Joanna Walczak

Dyrektor ZSOTSUKCES GONI SUKCES...
22.12.2017 (09:49:08)
 Ledwo pan Sławomir Kościelny odebrał nagrodę za zajęcie I. miejsca w Plebiscycie „Nauczyciel na Medal”, a tu następny nauczyciel ZSOT odnosi sukces! Pani Henryka Sukienik została doceniona za swoją działalność trenerską, co zaowocowało zgłoszeniem jej do Plebiscytu na Sportowca Roku Województwa Śląskiego. Trenerka awansowała do etapu wojewódzkiego w kategorii Trener Roku!

Życzymy powodzenia w rywalizacjach finałowych!!!

Podziękowanie
22.12.2017 (09:47:42)
 
Okres świąteczny to czas podsumowań i dzielenia się radością, dlatego z poślizgiem, ale chciałbym jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować za głosy, które oddali na mnie w ramach plebiscytu "Nauczyciel na medal". 6 grudnia 2017r. w auli Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach, wraz z 90 nauczycielami z całego województwa, został mi wręczony pamiątkowy medal i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powiatu lublinieckiego. Wiem, że to wyróżnienie nie byłoby możliwe bez Was - uczniów, których zaangażowanie i determinacja zaskoczyła mnie od samego początku. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy dołożyli swój głos i ufam, że będę mógł się Wam za to odwdzięczyć na lekcjach i podczas realizacji codziennych obowiązków .

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Sławomir KościelnyII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
20.12.2017 (21:10:22)
 Zapraszam do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.

Osoby zainteresowane olimpiadą, proszone są o zgłoszenie do nauczyciela Jolanty Romańskiej w celu rejestracji uczestnictwa.

Organizatorem olimpiady jest Instytut Nowych Technologii w Łodzi.
Olimpiada obejmuje tematykę z kilku dziedzin związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samorządność, przedsiębiorczość i innowacyjność.
Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, którzy już wkrótce będą dokonywać wyborów dotyczących ich dróg zawodowych. Zachęcanie do zwiększania nie tylko wiedzy o biznesie i innowacjach, ale także praktycznych umiejętności, które będą stanowić inwestycję we własny rozwój. Celem jest również wskazanie możliwości pracy i rozwoju na krajowym rynku, rozwinięcie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole.

Źródło finansowania Olimpiady stanowi dotacja Ministerstwa Edukacji Narodowej, środki własne Instytutu Nowych Technologii oraz środki pozyskane od Partnerów i Sponsorów Olimpiady.

Opiekun merytoryczny:
Jolanta Romańska

"poczytajMy" o Bożym Narodzeniu
20.12.2017 (20:39:41)
  Co oprócz pierniczków, powtórek do egzaminów i makówek robią nasi uczniowie przed Świętami? Oczywiście odwiedzają zaprzyjaźnione Przedszkola Nr 3 i 7  Przedszkolaki już nie mogły się doczekać wspólnego czytania i kolędowania, a uczniowie klas 1LO, 1TL, 2TIB, 2LO i 4HT przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla młodszych kolegów. Dziękuję Weronice i Justynie oraz Karolowi i Pawłowi, którzy znaleźli czas i chęci aby odwiedzić oba przedszkola w tym przedświątecznym okresie. Bardzo się cieszę, że przyłączyli się do nas uczniowie klas 1LO - Julia i Jessica oraz 1TL - Zuza, Natalia, Magda i Weronika. Dopiero zaczynają przygodę z czytaniem w przedszkolu a już świetnie sobie radzą i mają mnóstwo pomysłów.
Dziękuje też paniom Dudek i Bawor za opiekę nad uczniami podczas wyjść.


Przekazujemy w imieniu Przedszkolaków wszystkim uczniom i nauczycielom ZSOT życzenia Wesołych Świąt i ciekawych lektur na zimowe wieczory.

Iwona Wosik

,,Bieg po Choinkę’’
20.12.2017 (09:35:59)
  17 grudnia 2017r., ekipa biegaczy z ,,Kazika’’, jak co roku , kultywowała tradycje Bożonarodzeniowe w ,,Biegu po Choinkę’’ na dystansie 5 km. Najszybszy z naszej szkoły z czasem 00:20:04 był Serafin Szymon z kl. 2 HT, który zajął 28 miejsce na ok. 500 zawodników. Na dalszych miejscach uplasowały się: Bożemska  Karolina z kl. 3HT, Bednarska Wiktoria z kl. 3LO i Wolka Monika z kl. 3HT.
Las jest idealnym miejscem do uprawiania sportu, a bieg jest najprostszą formą ruchu dla każdego. Zachęcamy wszystkich uczniów do biegania! 

  

Ze sportowym pozdrowieniem:
Agnieszka Drumowicz


Olimpiada Filozoficzna
19.12.2017 (20:47:02)
 
Z radością informuję, że uczennice klas 2LO i 3LO: Agata Sowa i Julia Machoń zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Filozoficznej. Można uczestniczkom składać gratulacje i życzyć powodzenia, ponieważ czekające je w lutym eliminacje wymagają ogromnego wkładu pracy w przygotowania oraz wiedzy na poziomie akademickim.
K. Myrcik

Wyniki Regionalnego Kokursu Plastycznego na Ozdobę Bożonarodzeniową
18.12.2017 (14:35:41)
 

Dnia 4.grudnia odbył się szkolny etap Konkursu Plastycznego na Ozdobę Bożonarodzeniową. W wyniku głosowania nagrody uzyskały:

Za I.MIEJSCE: Julia Wieczorek z klasy 1LO (Julia przygotowała  „zakręcaną” choinkę z tektury ze złotymi kulkami)

Za II.MIEJSCE: Julia Popanda również z klasy 1LO (Julia wykonała papierową „zwijaną” choinkę na białym drewnie z perłą na czubku).

Dziękujemy wszystkim głosującym za oddane głosy! Wśród uczestników głosowania zwyciężczynie etapu szkolnego, w obecności Pani Dyrektor , wylosowały trzy osoby, które otrzymają szkolne upominki: Patryk Zajonc z kl. 1TL, Agata Mańczyk z kl. 3TA, Magdalena Bednarek z kl. 3TA.


Na etapie regionalnym wiele prac uczniów ZSOT zostało docenionych!

I. miejsce zdobyła WERONIKA PARUZEL z kl. 1TB.

II. miejsce zdobyli: Julia Wieczorek z kl. 1LO, Tomasz Swoboda z kl. 2HT,  Karolina Dudzik z kl. 4HT, Natalia Bogawska z kl. 1TB.

III. miejsce uzyskali: Julia Popanda z kl. 1LO i Jakub Kosowicki z kl. 1TB.

Jury konkursu przyznało także dwa wyróżnienia: dla Pauliny Kubicy z kl. 1LO oraz dla Aleksandra Jassaka z kl, 1TI.

Wszystkim wykonawcom przepięknych prac bardzo dziękuję za udział w konkursie, a licznym zwycięzcom GRATULUJĘ SUKCESU!

 Kartka z podróży – Wyspy Zielonego Przylądka
18.12.2017 (06:41:59)
  W sobotnie popołudnie przybiliśmy do brzegów miasta portowego Mindelo, drugiego pod względem liczby mieszkańców w kraju Republiki Zielonego Przylądka. Poprzedni tydzień żeglugi nie był już takim spokojnym jak wcześniej. Mieliśmy silniejsze wiatry i zdarzało się, że robiliśmy po 200 mil morskich w ciągu doby! Z wiatrem przyszły i większe fale, więc ostatecznie cała załoga poznała, co to choroba morska. Jednak uroki przepięknej wyspy pozwalają zapomnieć o przebytych niedogodnościach.
Nie udało nam się podpłynąć do samej wyspy i stoimy na morzu na kotwicy, a do brzegu dostajemy się pontonem. Mindelo w okolicy nabrzeża to typowe afrykańskie miasteczko z maleńkimi sklepikami i straganami, gdzie można kupić słodkie i soczyste owoce mango, zupełnie inne w smaku niż te, które znam z Kauflandu. Niedzielę spędziliśmy na wycieczce, objeżdżając wyspę przystosowanymi do przewozu osób niewielkimi półciężarówkami. Fantastyczne plenery i zupełna egzotyka, białych, prócz załogi Chopina, prawie nie ma!
W poniedziałek rano wypływamy, a nadchodzące Święta przyjdzie nam spędzić na morzu bez kontaktu z rodziną. Następna korespondencja z… Brazylii? Chyba


                                        Ania z 2 LODOJAZDY DO SZKOłY !
15.12.2017 (12:06:24)
 W związku z likwidacją firmy PKS w Lublińcu, otrzymaliśmy informację, że najprawdopodobniej od 2 stycznia transportem zajmie się firma Bus Martin. Więcej informacji będziemy przekazywali na bieżąco.


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl