Pył zawieszony ( PM10 )

42.11
μg/m3

2018.11.19 18:00INFO
  Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2018/2019

Czytaj więcej...
Numer konta Rady Rodziców ZSOT w Lublińcu
 
Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych
Getin bank o/Lubliniec 50 1560 1049 2120 1814 5533 0001


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej
15.11.2018 (16:24:02)
 
15 listopada 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów liceum i technikum, a ich bezpieczeństwa pilnowała polonistka, Justyna Włodarczyk.

Miło na poinformować, że wśród 7 wyróżnionych uczniów troje reprezentowało ZSOT.
Laureatami konkursu zostali:
Oliwia Gansiniec - klasa 1 LO zajęła 1 miejsce,
Zuzanna Pradela - klasa 2 TL zajęła 3 miejsce,
Paweł Chrost - klasa 2 TI zdobył wyróżnienie.
   
Całej trójce składamy serdeczne gratulacje.
K. Myrcik, G. Berbesz-Kupiec, J. WłodarczykO zdrowym stylu wie niemal wszystko
15.11.2018 (13:22:07)
 Miło mi poinformować, że rozstrzygnięto szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 2018/2019. Do zmagań z bardzo trudnym testem przystąpiło w ZSOT 25 osób z różnych typów szkoły i zawodów. Test dotyczył treści rozszerzonego zakresu biologii człowieka ze szczególnym naciskiem na żywienie i jego wpływ na zdrowie człowieka. I spośród wszystkich biorących udział uczniów najwyższy wynik w historii szkoły uzyskała uczennica klasy pierwszej technikum informatycznego WERONIKA WOŁOWCZYK.  Drugi wynik należy także do informatyka, Mateusza Dworaczyka, reprezentującego także informatyków poziomu klas3.

GRATULUJĘ LAUREATOM OGROMNEJ WIEDZY Z ZAKRESU ROZSZERZONEJ BIOLOGII.

Weronika będzie reprezentowała ZSOT w szrankach powiatowego etapu 13 grudnia b.r.

Trzymajcie kciuki
Małgorzata KlimczykOlimpiada Medialna 2018
14.11.2018 (20:45:56)
 
Znamy już termin Olimpiady Medialnej. Odbędzie się ona 20 listopada, czyli w przyszły wtorek. Godzina rozpoczęcia zostanie podana.
Nadal można się zarejestrować.
Zapraszam
K. Myrcik

http://olimpiada-medialna.edu.pl

Olimpiada Medialna jest akredytowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie daje jednak zwolnień z egzaminów maturalnych i zawodowych, ponieważ jest olimpiadą interdyscyplinarną.

Temat tegorocznej olimpiady: Nowe technologie komunikacyjne

Dynamiczny rozwój technologii pozwolił zwiększyć osiągi sprzętów niezbędnych w dziennikarstwie. Ich powszechność i spadek kosztów produkcji, a także wzrost wolnorynkowej konkurencji, przyczynił się do zmniejszenia kosztów ich nabycia. Takie produkty jak kamery, mikrofony, komputery, oprogramowanie, smart fony są w zasięgu finansowym nie tylko dużych korporacji, ale również ludzi zainteresowanych tworzeniem mediów, którzy potrafią i mogą oszczędzić odpowiednią sumę pieniędzy. Przykładem mogą być tzw. YouTuberzy, którzy tworzą media i ich obszar pracy zaczął przenikać się z mediami tradycyjnymi. Drugim aspektem tematu są coraz to nowe kanały komunikacji – np. social media. Zdają się one tworzyć specyficzne dla siebie więzi międzyludzkie. Warto pochylić się nad jakością tej komunikacji, jej zaletami i wadami, a także możliwościami i zagrożeniami.

 


II Konkurs Wiedzy Logistycznej
14.11.2018 (20:35:13)
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na II Konkurs Wiedzy Logistycznej, który odbędzie się 27.11.2018 r. o godz. 9:00.

Zapisy u p. Pawełczyk do 23.11.2018 r.

Organizatorki:
D. Pawełczyk, G. Kaczorowska


PROJEKT EDUKACYJNY MŁODY LEAN LIDER
14.11.2018 (18:40:48)
 

W dniu 13.11.2018. uczniowie z klasy I TBM zmagali się w kolejnym dniu- Rundy II projektu Młody Lean Lider.

Zajęcia w formie warsztatów przeprowadzone przez koordynatora i opieków projektu odbywały się w następujących etapach:

I. Projektowanie usprawnień w procesie i produkcie lean rakieta.

II. Symulacja procesu wytwórczego - RUNDA II- dzielenie się pracą (wykres równoważenia obciążeń) i wykorzystywanie talentów. Ustalenie przez zespół ilości wyprodukowanych lean rakiet w określonym czasie, produkcja i ocena wyników zaprojektowanych rozwiązań.

III. Sposób myślenia i działania- zastosowanie wspólnych wartości zespołu, pracy zespołowej, myślenie procesowe i eliminacja marnotrawstwa. Efektywne zastosowanie zasobów jakimi dysponował zespół. Wszystkie podejmowane działania miały na celu dać zespołowi satysfakcję z osiągniętych rezultatów.

IV. Lista usprawnień w toku rundy II - zespół nazwał techniki i narzędzia oraz określił postawy i role zespołowe jakie rozwinęli w toku gry symulacyjnej.

Zadania jakie wykonał zespół:

Lider - gromadził dane od zespołu, dokon obliczeń w arkuszu rundy, wpis wyniki z arkusza do metryczki gry przedstawiając wyniki swojemu zespołowi ustal dwa wskaźniki, które należy poprawić w kolejnej rundzie.

Tester - wypełnił post-it „sukcesy zespołu” na metryczce.

Operatorzy/ pracownicy umieścili post-it na tablicy ciągłego doskonalenia na podstawie kart Muda określili problemy, które będą do eliminacji przed rundą III.

Inżynier

Przeniósł wyniki pomiarów na wykres Yamazumi i omówił uzupełniony wcześniej wykres przedstawiając kolegom z zespołu jak wygląda obciążenie poszczególnych osób, zwracając jednocześnie uwagę na najbardziej obciążoną osobę, proponując jednocześnie sposób na zrównoważenie obciążeń co pozwoli osiągnąć lepsze wyniki.

Klient - opiekunowie dokonywali zakupu produktów wykonanych zgodnie z wytycznymi.

Koordynator i opiekun projektu: Jolanta Romańska

Opiekun zastępczy: Daria PawełczykCzytaj więcej...
Młodzieżowa Akademia Umiejętności
14.11.2018 (11:14:01)
 Ruszyła Młodzieżowa Akademia Umiejętności. To cykl warsztatów dla młodzieży z  województwa śląskiego, koncentrujący się na wzmocnieniu umiejętności praktycznych i kompetencji. W Lublińcu  szkolenie odbędzie się 23 listopada w godzinach od 9:00 do 17:00. Poruszona zostanie idea samorządności i społeczeństwa obywatelskiego. Będzie mowa o tym, że warto działać, angażować się w sprawy społecznie ważne, a także o tym, że instytucje samorządowe często dają możliwości, z których wielu nie zdaje sobie sprawy.
Tematyka zajęć:
1.    Zaangażowanie obywatelskie – teoria i praktyka (gra symulacyjna)
2.    Samorząd terytorialny w Polsce – jak wpływa na codziennie życie młodych ludzi?
3.    Partycypacja młodych ludzi – przegląd narzędzi i możliwości działania (m.in. samorządy uczniowskie, młodzieżowe rady, budżet obywatelski, organizacje pozarządowe, zaangażowanie w grupach nieformalnych)
4.    Potrzeby i wyzwania dla młodych ludzi w województwie śląskim – diagnoza i rekomendacje działań
MAU skierowana jest do osób w wieku od 15 do 25 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja. Zainteresowani proszeni są, aby zgłosić się do Przewodniczącego SU – Mateusza Dworaczyka lub Opiekuna SU – Pana Adama Biernacika.Konkurs Discover Canada
13.11.2018 (07:17:51)
 Konkurs Discover Canada odbędzie się w środę,14 listopada w sali nr 5. Przewidywany czas na rozwiązanie testu - 90 minut. Zapraszamy wszystkich zgłoszonych.

Olga GerasymivEtap szkolny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej - wyniki
13.11.2018 (07:14:53)
 Dnia 08.11.2018r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
W tym roku Olimpiada odbywa się pod hasłem "hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych” i jak co roku ma za zadanie wyłonić Mistrza Hotelarstwa, czyli najlepszego ucznia w kraju kształcącego się w zawodzie technik hotelarstwa.  

"Kazikowi" hotelarze do Olimpiady przystępują już po raz dziewiąty. W tym roku było ich wyjątkowo dużo, ponieważ do zmagań stanęło aż 27 uczniów technikum hotelarskiego.
Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań, który swoją tematyką obejmował nie tylko wiedzę hotelarsko-gastronomiczną, ale także aktualną sytuację polskiego hotelarstwa.

Miło mi poinformować, że w tym roku pierwsze miejsce w etapie szkolnym XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zajęła Julia Prandzioch z klasy 3HT, a na drugim miejscu  znalazła się Jessica Demarczyk z klasy 4HT.

Obydwie dziewczyny 4 stycznia 2019r. będą reprezentowały naszą szkołę na etapie okręgowym Olimpiady, który jak co roku odbywa się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.
Trzymajmy kciuki by po raz kolejny zaprowadziły naszą szkołę do finału.

Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników są do wglądu w sali 34, natomiast piątka najlepszych to:
1. Julia Prandzioch 3HT
2. Jessica Demarczyk 4HT
3. Patrycja Skrobecka 2HT
4. Martyna Cupiał 2HT
5. Mirella Gajda 3HT

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wzięcie udziału w etapie szkolnym, a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę sukcesu na etapie okręgowym!

Sławomir KościelnyRazem dla Niepodległej
12.11.2018 (00:05:11)
  9 listopada 2018r. o 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przerwali zajęcia lekcyjne aby odśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ten sposób uczcili 1OO. rocznicę odzyskania niepodległości i włączyli się do ogólnopolskiej akcji MEN Razem dla Niepodległej.Organizację akcji nadzorowały: Iwona Lewke, Beata Kąpielska, Anna Siwiaszczyk


Akademia z okazji 1OO. rocznicy odzyskania niepodległości
11.11.2018 (23:43:41)
 
"Żeby Polska była Polską przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji".
Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, podczas której przedstawiliśmy karty historii od rozbiorów Polski, poprzez powstania narodowe, I wojnę światową, tworzenie Legionów Polskich. O 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.Uczniom klas 1 LO, 2 TI, 2 LO, 3 LO, 2 TM dziękujemy za zaangażowanie w organizację tej uroczystej akademii.
Organizatorzy: Iwona Lewke, Beata Kąpielska, Anna Siwiaszczyk


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl