REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Ogólnopolska Noc Bibliotek 2018
15.06.2018 (09:45:38)
 9 czerwca odbyła się Ogólnopolska Noc Bibliotek 2018 pod hasłem “RzeczposoCzyta”. Nasze wolontariuszki Natalia Krawczyk i Agata Morawiak uczestniczyły w Nocy Bibliotek organizowanej przez MPBP w Lublińcu. Uczennice czynnie włączyły się w realizację zadań pomagając organizować poszczególne punkty programu.

Nowy projekt: ”Razem wolontariusze”
14.06.2018 (16:14:30)
 Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka w Lublińcu projektu "Razem wolontariusze, Razem dla Zasobów Ludzkich" Poniżej znajdują się informacje szczegółowe odnośnie realizowanego projektu.
 Zainteresowane osoby proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym 

Działo się działo….. VI Piknik Zdrowia w Leśniczówce Lubliniec
14.06.2018 (16:04:10)
 Dnia 7 czerwca 2018 r. w piękny słoneczny dzień odbył się  VI Piknik Zdrowia w Leśniczówce Lubliniec. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z Lubecka mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pierwszej pomocy prowadzonych przez uczniów Szkolnego Koła PCK: Magdę Stemarowicz, Monikę Kosiada, Miłosza Grobarę, Pawła Chrosta, Łukasza Tokarza, Łukasza Kosytorza oraz absolwentka: Weronika Gajda. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły wykazywali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w scenkach rodzajowych. Każda scenka różniła się od siebie tematyką oraz miejscem wypadku.

Piknik wzbogacili swoją wiedzą i doświadczeniem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubecka oraz funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Pokaz sprzętu służącego do codziennej  pracy mundurowych: wozu strażackiego i motocykla policyjnego były dużą atrakcją dla uczniów. Poza zdobywaniem i utrwalaniem zasad udzielania pierwszej pomocy, był czas na wspólne ognisko.
Serdeczne podziękowania i słowa uznania należą się naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy swoją bezcenną, profesjonalną wiedzę z zakresu ratowania zdrowia i życia potrafią przekazywać w praktyczny sposób najmłodszym dzieciom a także dla Adama Beldzik i Patryka Demarek za wparcie techniczne i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ten dzień i wiedza przećwiczona na warsztatach na długo zostaną w pamięci uczniów.


2 Lubliniecki Bieg na Stadionie Miejskim
14.06.2018 (16:03:17)
 
Dnia 9 czerwca br. dobył się 2 Lubliniecki Bieg na Stadionie  Miejskim, którego organizatorami był: Lubliniecki Klub Sportowy Mafia TEAM Lubliniec, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublińca oraz sponsorów. Grupa 27 wolontariuszy z „Kazika” wraz z pedagogiem szkolnym- p. Mariolą Strzodą   zabezpieczała logistycznie trasę biegu  i pracowała na mecie.  W upalnej atmosferze sobotniego poranka humory dopisywały. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za Waszą pracę i wsparcie.Indo-Poland !
14.06.2018 (07:22:30)
 

Namaste!


Wszystkich chętnych do udziału w projekcie wymiany młodzieży Indo-Poland zapraszam na spotkanie dzisiaj tj. czwartek, 14.06.2018r. Na długiej przerwie do sali nr 29.


Przyjazd gości jest planowany już we wrześniu. Potrzebujemy chętnych do programu artystycznego, cateringu i przyjęcia gości w domu.


Już teraz możesz dołączyć do grupy na FaceBooku (wystarczy do mnie napisać)!


Monika Ziaja, koordynatorka projektu
Dzień Niemiecki w ZSOT
12.06.2018 (19:41:43)
  Niemiecki jest łatwy! We wtorek 12 czerwca uczniowie klas 1LO i 1HT wzięli udział w obchodach Dnia Niemieckiego. W kawiarnianej atmosferze world cafe, przegryzając precle i struclę jabłkową, popijając Apferschorle udowodnili, że znają niemieckie kreskówki, nieobce im są problemy Świnki Peppy, a niemiecka muzyka to nie tylko bawarskie przyśpiewki. A czy Wy wiecie jakie imię w niemieckiej wersji SpongeBoba nosi Skalmar Obłynos??Zapraszamy do udziału za rok,

I. Wosik i A. Bawor

I pamiętajcie… „Egal was kommt, es wird gut, sowieso” (M. Forster)


ZSOT - "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości"
12.06.2018 (19:04:08)
 
 W piątek 8 czerwca nauczyciele ZSOT uczestniczyli w gali wręczenia nagród w konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości". Gala odbyła się w Warszawie, a  konkurs organizowany był przez Fundację „Fundusz Współpracy”, której partnerami byli: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Celem konkursu było docenienie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych. Ocenie podlegała m.in. ich efektywność, oryginalność i innowacyjność, kompleksowość rozwiązania, zaangażowanie partnerów, a także możliwość kontynuacji działań.
W tym roku odbyła się III edycja konkursu, w którym wystartowały szkoły z 15 województw. Wśród docenionych znalazł się projekt "Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska", którego koordynatorem jest Katarzyna Myrcik. Kapituła konkursu w uznaniu wysokiej jakości działań realizowanych w ZSOT na rzecz kształcenia zawodowego przyznała naszemu projektowi tytuł Dobrej Praktyki. W uroczystej gali w Warszawie szkołę reprezentowali nauczyciele zaangażowani w realizację projektu: Anna Giemza-Jurga – germanistka i Maciej Dawid – nauczyciel przedmiotów informatycznych.
Warto wspomnieć, że dla ZSOT jest to kolejny dowód uznania na arenie szkolnictwa zawodowego. Rok temu w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości" tytuł Dobrej Praktyki zdobył projekt „Razem zbudujemy Europę”. Wówczas nagrodę w imieniu lublinieckiego technikum odebrał Daniel Łodziński – nauczyciel przedmiotów budowlanych.
Lublinieckie dobre praktyki opisane są na stronie: www. najlepszazawodowa.pl
 


"Jak nie czytam, jak czytam"
12.06.2018 (13:42:32)
   W piątek 8 czerwca na długiej przerwie przed budynkiem naszej szkoły młodzież "Kazika" manifestowała swoje przywiązanie do książek, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” , która w naszej społeczności nosi podtytuł CZYTANIE NA TRAWIE. Zainicjowana przez Bibliotekę ZSOT akcja zebrała młodzież z 5 klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, ale także szkolne lektury i przypadkową beletrystykę. Chodziło przecież nie o rzeczywiste spędzenie długiej przerwy na czytaniu, ale o promowanie aktywnej postawy czytelniczej, pokazanie, że książki są nam bliskie.


Wszystkim uczniom zaangażownym w realizację przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy!


Finał konkursu graficznego
12.06.2018 (12:55:14)
 
I Kazikowy Konkurs Graficzny został rozstrzygnięty! Finalistami zostali: Michał Wieczorek z klasy II TI oraz Monika Kosiada z klasy III TII. Grafiki przygotowane przez Michała zostały wykorzystane na plakatach i ulotkach promocyjnych szkoły. Konkurs był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przedmiotów informatycznych. Sponsorem nagród była Rada Rodziców.

Gratulujemy!!!

Maciej Dawid
Marta Pulcer
Michał BogackiZawody strzeleckie
12.06.2018 (10:39:05)
  W dniu 4 czerwca na strzelnicy Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyły się zawody strzeleckie z broni sportowej KBKS pomiędzy reprezentacjami lublinieckich szkół średnich. Reprezentacje szkół były siedmioosobowe. Każdy zawodnik musiał oddać dwa strzały próbne i dziesięć ocenianych. o składzie reprezentacji decydowały poprzednie wyniki na treningach koła strzeleckiego. Zawody prowadził nauczyciel Wojciech Byłak, natomiast sedzią obliczeniowym był pan Zdzisław Plaskota z Jednostki Komandosów. Sponsorem zawodów był pan Henryk Polak właściciel firmy "POLKOP", który ufundował puchary i medale oraz amunicję, za co serdecznie dziękujemy !

Ostatecznie zawody wygrała reprezentacja Mickiewicza, z wynikiem 537 punktów, natomiast drugie miejsce zajęła reprezentacja KAZIKA, z wynikiem 527 punktów.

Jak widać różnica wynosiła tylko 10 punktów, co wskazuje, że walka była bardzo wyrównana.

W kategorii indywidualnej pierwsze i drugie miejsca należały
do ZSOT.

  • I miejsce - Jakub Podgrodzki wynikiem 94 punktów.

  • II miejsce - Jakub Imiołczyk,  91 punktów.

  • III miejsce - Borys Osadnik z Mickiewicza, z wynikiem 86 punktów.

Puchary i medale po zakończeniu zawodów wręczył Wicedyrektor ZS nr 1 im. A. Mickiewicza pan Lesław Brol.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]