REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Debatowaliśmy w Warszawie
03.05.2018 (15:40:13)
 
Kiedy większość uczniów cieszyło się z dnia wolnego, Kazik debatował w Warszawie. Uczestniczyliśmy w Konferencji „KrwioObieg Terytorialsa” zorganizowanej przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, na której podejmowane były tematy krwiodawstwa oraz transplantacji w nawiązaniu do akcji „Twoje TAK ma ZNACZENIE”.
Na konferencji tej jeszcze przed naszym wystąpieniem wypowiadało się wielu prelegentów na te tematy. Całość otworzył związany z naszym miastem gen. Wiesław Kukuła, a zamknął występ zespołu z Lublińca „Próba generalna” zorganizowany przez Karola Kukowkę, inicjatora akcji „Twoje TAK ma ZNACZENIE”.
Nasz punkt programu to debata, w której przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Mickiewicza. Debatowaliśmy na temat „Świadoma zgoda na transplantację jest lepsza od zgody domniemanej”. Obie drużyny udowodniły swoje rację, a sama debata – jak ustaliliśmy na wstępie – pozostała w nierozstrzygniętej formie. Uczestnicy debaty z naszej szkoły to stały skład reprezentujący klasę 2LO: Anna Wróbel, Agata Ciesielska, Klaudia Rubiś, Mateusz Gałwa. ZS im A. Mickiewicza reprezentowali: Wiktoria Wrucińska, Jakub Rupik, Cezary Opiełka, Dominik Parkitny. Marszałkiem był Marcel Wandzel.
Anna Wróbel 2LO
   


Wycieczka do WARSZAWY
02.05.2018 (14:52:07)
 
23 kwietnia odbyła się wycieczka do stolicy. Cel wyjazdu był bardzo ambitny: Belweder oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Mogliśmy skorzystać z tego wyjazdu dzięki wieloletniej  współpracy naszej szkoły z fundacją „Szturman”. W wycieczce wzięły udział  piłkarki ręczne i siatkarki  w nagrodę za osiągnięcia sportowe
w roku szkolnym 2017/18. Cały wyjazd miał wymiar edukacyjny. Poznałyśmy wiele ciekawych szczegółów z  historii Belwederu oraz  działań Polskich Weteranów. Nie zabrakło spaceru w pięknych o tej porze roku Łazienkach Królewskich. Następnie dobrze wykorzystałyśmy czas wolny zwiedzając Starówkę. Był to dzień pełen przygód i wrażeń. Mamy nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej!Dziękujemy Pani A.Drumowicz oraz H.Sukienik za zorganizowanie wyjazdu oraz mile, wspólnie spędzony czas.

Zosia Korabik,
Dżesika Jureczko 1HT

Kazikowa Wygrana w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK !!
27.04.2018 (13:47:00)
  26 kwietnia br. odbyły się powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez lubliniecki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Magda Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Łukasz Tokarz i Paweł Chrost już od września przygotowywała się do zawodów. Podczas rywalizacji drużyna sprawdziła swoją wiedzę na 4 inscenizacjach. Musieli pomóc dziewczynie, która podczas biegu  straciła przytomność i uderzyła się w głowę, resuscytować topielca  z defibrylacją przy użyciu AED, zająć się nieprzytomnym mężczyzną z cukrzycą oraz matką, która  wypuściła swojego niemowlaka  z rąk. Najtrudniejsze - mówi kapitanka - było udzielenie pomocy poszkodowanym w scence masowego zdarzenia, na której pojawiły się m.in. takie rany jak wytrzewienie, nóż wbity w rękę, czy złamanie otwarte.  Cała drużyna poradziła sobie świetnie – mówi dumna Magda. Pozoracje ran były naprawdę realistyczne – stwierdził „świeżak drużyny” Paweł.  Zmagania drużyn wymagały dużej wiedzy i praktycznych umiejętności, a także dobrego zgrania i pracy zespołowej – relacjonowała Monika. Jak mówili Miłosz i Łukasz T. - całości zawodów dopełnił test wielokrotnego wyboru wiedzy z ratownictwa oraz krótki „spacerek” z poszkodowanym na desce ratowniczej przez tor przeszkód.

Zajęliśmy I miejsce !   

Przechodni Puchar Zwycięzcy Mistrzostw znów jest w Kaziku!  

Fotorelację z zawodów przygotował Łukasz Kosytorz.  A drużyna już rozpoczyna przygotowania do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się za kilkanaście dni w Katowicach. Trzymajcie kciuki!

Kapitan szkolnej drużyny PCK
Magda Stemarowicz


Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych
27.04.2018 (07:14:57)
 Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych o godz. 13:00

Po akademii spotkania z wychowawcami w salach:
  • kl. 4TA - sala 17
  • kl. 4TB - sala 44
  • kl. 4HT - sala 47
  • kl. 4TI - sala 51
  • kl. 3LO - sala 40
Spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów w sali 30.Body Worlds Vital Kraków
26.04.2018 (21:13:18)
 
    26 kwietnia grupa uczniów ZSOT wraz z opiekunkami: Anną Siwiaszczyk, Henią Sukienik, Beatą Kąpielską, udała się na wystawę Body Worlds Vital do Krakowa. Oryginalna ekspozycja, wypreparowanych ciał ludzkich metodą plastynacji, była znakomitą lekcją anatomii i fizjologii człowieka dla każdego z nas, a w szczególności dla uczniów realizujących biologię w zakresie rozszerzonym. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na Stare Miasto w Krakowie.


I MIEJSCE W KONKURSIE MŁODY MISTRZ BUDOWNICTWA
26.04.2018 (14:28:36)
  W dniu 25 kwietnia 2018 na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej odbył się III Wojewódzki, drużynowy konkurs budowlany „Młody Mistrz Budownictwa”, zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie w którym, drużyna ZSOT w składzie: Patryk Woroniak, Patryk Kompała i Kamil Strzyż, zdobyła drugi rok z rzędu pierwsze miejsce , wśród najlepszych drużyn województwa śląskiego.

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z budownictwa oraz umiejętnościami praktycznymi. O kolejności w konkursie decydowała suma punktów etapu pisemnego z wiedzy budowlanej, który rozwiązywał nasz znakomity olimpijczyk Patryk Woroniak oraz etapu praktycznego, z którym zmierzyli się nasi niezastąpieni mistrzowie sztuki budowlanej Patryk Kompała i Kamil Strzyż. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu prac murarsko-tynkarskich oraz osadzeniu stolarki, co wymaga zarówno wiedzy teoretycznej jak i ogromnego doświadczenia praktycznego. Nasi Młodzi Mistrzowie Budownictwa, są uczniami klasy czwartej, kończąc przygodę z rywalizacją w konkursach budowlanych, więc od września ruszamy z programem "Szukamy Następców Mistrzów" .

 


Zwycięzcom składamy wielkie gratulacje, życzymy powodzenia na maturze oraz w przyszłym życiu zawodowym !!!

Maciej Siwiński
Daniel Łodziński

UWAGA KOłO STRZELECKIE !
26.04.2018 (07:35:52)
 

Ze względu na przygotowanie do zawodów, wszystkich uczestników  Koła Strzeleckiego zapraszamy na zajęcia 30.04.2018 r. , na godzinę 14:00.Samoloty w obiektywie maturzysty Kazika!
25.04.2018 (00:32:51)
 W holu głównym naszej szkoły od poniedziałku można oglądać niezwykle kolorowe i ciekawe fotografie przedstawiające samoloty wykonane przez naszego maturzystę, ucznia klasy 4 TI Marka Lesia. Fotografia to jego pasja i hobby, a w naszej szkole to już druga wystawa prac naszego "za chwilę" byłego już ucznia... Zachęcamy zatem do oglądania i podziwiania ujętych w malutkim obiektywie potężnych maszyn "spakowanych" w ciekawe fotografie na naszym szkolnym holu, które Marek wykonywał w trakcie swoich licznych podróży z aparatem.


11 Noc z Andersenem za nami
24.04.2018 (13:48:19)
 
W ostatni piątek marca w ramach  ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej przez MPBP w Lublińcu z okazji Międzynarodowego Dnia Ksiązki Dziecięcej i urodzin H.Ch.Andersena odbyła się "Noc z Andersenem", której przewodnim tematem był „LOT W PRZESTWORZACH” . Podczas akcji wolontariusze ZSOT, czytali baśnie, pomagali w organizacji zabaw i konkursów tematycznych. Na odpoczynek młodzi poszukiwacze przygód udali się do Muzeum im. E. Stein, gdzie pełna wrażeń Noc zakończyła się seansem filmowym.

W ramach współpracy Biblioteki szkolnej ZSOT oraz MPBP w Lublińcu w spotkaniu brały udział wolontariuszki: Karolina Dudzik, Agata Morawiak i Natalia Krawczyk,  którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tegoroczną akcję. 
 

KRUS
24.04.2018 (09:48:42)
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]