Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Akcja "Żonkil - Łączy nas pamięć"
03.05.2017 (12:37:40)
 
19 kwietnia obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - powstania, którego celem nie było zwycięstwo, lecz wybór godnego rodzaju śmierci.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w kolejne rocznice powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. Akcja Żonkile to ważny projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim.

Powstanie w getcie warszawskim jest na świecie symbolem walki o godność, jednak w Polsce powstanie w getcie wciąż pozostaje mało znane. Akcją Żonkile chcemy sprawić, by pamięć o powstaniu stała się częścią wspólnej świadomości historycznej Polaków i Żydów.

Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w upamiętnianie tego wydarzenia. Uczniowie klasy 2LO i 3LO przygotowali kotyliony żółtych żonkili, które rozdawali koleżankom i kolegom i nauczycielom. Na korytarzu można było obejrzeć prezentację poświęconą powstaniu, wypełnić test ze znajomości kultury żydowskiej, poćwiczyć pisanie hebrajskich liter po śladzie.
Na wybranych zajęciach prezentowany był film "I nie było już żadnej nadziei" (dostępny cały czas w sieci), a radiowęzeł cały dzień odtwarzał szeroko pojętą muzykę żydowską i współczesną izraelską (np. utwory Leonarda Cohena, Boba Dylana, Asafa Avidana).
Wydarzenie zaprojektowała i koordynowała pani Iwona Lewke, a pomagała pani Gabriela Berbesz-Kupiec
   


Projekt Krokus
03.05.2017 (12:15:16)
 
Po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie Krokus.

Projekt realizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście.
Na świecie funkcjonuje już od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W jego ramach szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają na wiosnę. Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów – realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.

Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Rabaty kwiatowe w tym roku przygotowała klasa 2TA z panią Weroniką Marcol, a projekt merytorycznie koordynowała p. Gabriela Berbesz-Kupiec

Absolwenci chętnie wracają ;)
29.04.2017 (09:44:12)
 
Dnia 27.04.2017 uczniowie klas 2TIi oraz 3 TI gościli absolwenta ZSOT w zawodzie technik informatyk, Kamila Cupiała, który wygłosił prezentację na temat swojej uczelni Aberystwyth University w Walii. Przedstawione były między innymi kierunki, przedmioty oraz zagadnienia, które poruszane są na pierwszym i drugim roku takich studiów oraz różnice między uczelniami brytyjskimi a polskimi. Został również opisany typowy studencki tydzień na uczelni oraz kryteria i sposoby oceniania.
Uczniowie zostali zachęceni do składania aplikacji, gdyż uczelnia organizuje coroczne konkursy, w których można wygrać indeksy na uczelnię oraz stypendia o wartości nawet do 2000 funtów rocznie. Kamil potwierdził, że nasi technicy- informatycy już w czwartej klasie posiadają wiedzę wystarczającą do zdobycia stypendium i wysokich wyników na brytyjskiej uczelni, a materiał konkursowy bardzo często pokrywa się z materiałem przedstawianym na przedmiotach zawodowych, gdzie jedyną różnicą jest tylko język.

Prezentację przygotowaną przez Kamila możecie obejrzeć tutaj

Marta Pulcer
 


NOWY PLAN !
28.04.2017 (16:54:24)
 Nowy plan obowiązujacy od 09.05.2017 r. dostępny jest na stronie.

XII Festiwal Śląskie Smaki
28.04.2017 (07:16:47)
  Zbliża się wyjątkowe wydarzenie kulinarne! XII Festiwal Śląskie Smaki odbędzie się 11 czerwca  w Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
 
Jedną z największych atrakcji Festiwalu jest Konkurs kulinarny. Jak co roku o tytuł Eksperta Śląskich Smaków oraz złoty, srebrny czy brązowy durszlak ubiegać się mogą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści oraz uczniowie szkół gastronomicznych. Łącznie do konkursu mogą stanąć maksymalnie 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą się składać z 1 do 4 osób. Podczas konkursu uczestnicy będą mieli do przygotowania inspirowane lokalnymi tradycjami kulinarnymi przystawki lub desery, zupy i dania główne. W efekcie 3-godzinnego gotowania jury oceni pełny obiad.
Z racji, że ZSOT od lat współpracuje z Zespołem "Śląsk" zaproponowano nam, żeby i nasza szkoła wystawiła drużynę osób, która pokaże swoje umiejętności w konkursie dla amatorów. Jestem pewien, że w niejednym z Was drzemią umiejętności kulinarne, a taki konkurs to świetna okazja, żeby je rozbudzić, zaprezentować wszystkim oraz poznać ciekawe osoby ze świata gastronomii i nie tylko.
Na zgłoszenia chętnych osób/drużyn czekam do 9 maja. Oczywiście pomogę, doradzę .
Jeszcze raz gorąco zachęcam!
Więcej informacji TUTAJ

Sławomir Kościelny


ZAWODY STRZELECKIE!
27.04.2017 (11:34:13)
  W związku z przygotowaniem reprezentacji do zawodów strzeleckich z broni palnej sportowej pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza i Zespołem Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, jakie odbędą się w dniu 19 czerwca br., treningi strzeleckie dla chętnych do reprezentacji szkół odbędą się w ramach zajęć KOŁA STRZELECKIEGO w dniach 8,15,2 i 29 maja oraz 5 i 12 czerwca br. Po tym terminie zostaną wyłonione 5 - osobowe reprezentacje szkół do w/w zawodów strzeleckich.

mgr inż. Wojciech Byłak


UWAGA UCZNIOWIE KLASY 3 LO!!!
27.04.2017 (11:30:18)
 Uczniowie klasy 3 LO proszeni są o zwrot kluczy do szafek uczniowskich do 28.04.2017 r. do sekretariatu szkoły.

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych
26.04.2017 (11:29:11)
  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. o godz. 13:00 na sali gimnastycznej.

Pisemny egzamin maturalny - rozpiska sal
26.04.2017 (11:00:52)
 Drodzy Maturzyści,
w czwartek 27.05. zostaną wywieszone listy z przydziałem do sal na egzamin maturalny z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Tablice z listami zostaną wystawione na I piętrze obok sklepiku (tak jak wczesniej rozpiska matur ustnych).Dzień Otwarty 2017 - podsumowanie
25.04.2017 (21:40:19)
 
Jak co roku w naszej szkole  odbył się Dzień Otwarty dla uczniów okolicznych gimnazjów.
Wszystkie klasy przygotowały dla naszych gości wiele różnych atrakcji, które w ciekawy, profesjonalny, ale i zabawny sposób prezentowały poszczególne profile: budownictwo, informatykę, hotelarstwo, architekturę krajobrazu, mechanikę, a także nowy zawód: logistykę. Nie zabrakło także występów muzycznych, teatralnych i sportowych. W artystyczno-medialnych dziedzinach dominowała klasa menadżerska liceum ogólnokształcącego.
Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprawności Ochotniczej Straży Pożarnej z Chwostka i ratownictwa medycznego, które odbyły się w związku z otwarciem w naszej szkole nowego kierunku - klasy strażackiej w zawodzie technika mechanika.
Na pamiątkę dnia spędzonego w ZSOT gimnazjaliści mogli zabrać ze sobą szkolne gadżety, ulotki i masę dobrego humoru. Mamy nadzieję, że z większością zobaczymy się w przyszłym roku.
Dziękujemy wszystkim osobom, które gościły w naszej szkole. Cieszymy się, że gimnazjaliści wykazali się odpowiednią dozą poczucia humoru, zadawali inteligentne pytania i byli otwarci na nasze propozycje. Udowodnili, że nadają się do naszej społeczności. Dziękujemy również tym, którzy włączyli się w organizację wydarzenia: uczniom, nauczycielom i dyrekcji. Nie było łatwo, ale jak zawsze wspólnie daliśmy radę.
Aleksandra Chałupka 1LOfot. Klaudia Kaim 4TB


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]