WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Nagrody rozdane
07.04.2017 (08:59:40)
 
V Konkurs Realioznawczy Wiedzy o RFN pod hasłem „Reformacja 1517” organizowany przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego cieszył się w tej edycji szczególną popularnością. W szranki stanęło 60 uczniów z różnych szkół województwa śląskiego, łódzkiego i małopolskiego. Jak widać konkurencja nie zasypia gruszek w popiele, a mimo to Paweł Feliks z 4 TI uzyskał tytuł finalisty i wziął udział w gali wręczenia nagród w siedzibie Wydziału Filologicznego UŚ w Sosnowcu. Gościem honorowym uroczystości był biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, dr Marian Niemiec.

Pawłowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Anna Giemza - Jurga


Matematyka w języku niemieckim w ZSOT
07.04.2017 (08:10:46)
 
Uczniowie klasy 4 TI mogli w dniu dzisiejszym, tj. 06.04.2017, uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowcę Uniwersytetu Opolskiego, dr Franciszka Gajdę, oraz naszego absolwenta i obecnego studenta na wydziale Elektroniki, Automatyki i Informatyki na kierunku Informatyka ze specjalnością w języku niemieckim, Mateusza Grytza.
Pan dr Gajda poprowadził zajęcia z matematyki w języku niemieckim, udowadniając uczniom, że nauka nawet trudnych zagadnień metodą małych kroków może prowadzić do sukcesu. Można  nauczyć się wielu rzeczy, a przede wszystkim wykorzystując znajomość języka niemieckiego zgłębiać tajniki, np. programowania.
Mamy nadzieję, że już niedługo więcej naszych absolwentów odnajdzie się w gronie studentów Politechniki Opolskiej.

Anna Giemza - Jurga
 

Nie wiesz, co chcesz w życiu robić? Zgłoś się do projektu, jedź do Warszawy
06.04.2017 (21:34:20)
 
CEMS Club Warszawa, organizacja działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w dwunastej edycji projektu CEMS Chance, która odbędzie się w terminie 16-19 maja 2017 r. w Warszawie.

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas  pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych, które mają na celu pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju.
Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 7-21 kwietnia poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.cemschance.pl. Do udziału w dwunastej edycji projektu pragniemy zaprosić 40 uczestników.
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu.


STRAŻACKA WIEDZA SPRAWDZONA!
06.04.2017 (08:49:27)
 
KAZIKOWI STRAŻACY  reprezentowali OSP Gminy Lubliniec podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Testu Wiedzy Pożarniczej.  W koszęcińskiej remizie wykazywali się specjalistyczną wiedzą z zakresu pożarnictwa Miłosz Grobara z klasy 1 TAM (mechanik), Patryk Kompała i Kamil Strzyż z klasy 3TB (budowlańcy). Pasjonaci OSP zajęli kolejno 4, 5 i 8 miejsce w grupie wiekowej ponadgimnazjalnej. Na "pudle" stanął na 1 pierwszym miejscu ich kolega z klasy - Oskar Zamoski,  "budowlaniec" reprezentujący OSP z Sierakowa Śląskiego.

Uczniowie wykazali się niesłychaną znajomością historii OSP, specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego oraz pierwszej pomocy, a także struktur i władz OSP.

Mając takich strażaków w naszej szkole możemy się czuć bezpieczni! Wszyscy Panowie wiążą swoją przyszłość zawodową ze strażą pożarną. Mamy nadzieję że ich życzenia się spełnią .

Małgorzata Klimczyk
 

Maraton z niemieckim.
06.04.2017 (07:41:54)
 
4 TI i 4 TB Maraton z niemieckim za nami. Uff. :-)
Rozpoczęliśmy 31 marca o 15.00 od filmów. Następnie już tylko nauka. Poniedziałek, wtorek i środę poświęciliśmy na powtórki maturalne zarówno do egzaminu w części ustnej, jak i pisemnej.
Wszyscy uczestniczący przeżyli i dobrze się mają. Dziękuję Wam drodzy uczniowie za wytrwałość i poświęcenie.

Anna Giemza - Jurga
 


WIELKI SUKCES KLASY 1 LO!
05.04.2017 (21:48:28)
 
 
 5 kwietnia klasa 1LO wyruszyła do Katowic, aby reprezentować naszą szkołę w Konkursie Debat Oksfordzkich „Proszę mi nie przerywać”, w którym udało nam się przejść do finału i zająć zaszczytne I miejsce.
Tematem przewodnim konkursu był plan inwestycyjny dla Europy i czynniki z nim związane. Nasza drużyna w składzie : Klaudia Rubiś, Ania Wróbel, Agata Ciesielska i Daria Wańczyk, długo pracowała i przygotowywała się do debat, przy pomocy nauczycielek: Katarzyny Myrcik, Beaty Kąpielskiej i Aliny Lipowskiej.
Konkurs składał się z trzech debat - dwóch półfinałowych i jednej finałowej pomiędzy zwycięzcami dwóch poprzednich. Tematem pierwszej debaty, z którą musiały się zmierzyć nasze dziewczyny w drużynie propozycji była teza :„Członkostwo w strefie euro jest niezbędne do osiągnięcia wysokiego wzrostu gospodarczego”.Zadanie nie było łatwe, z kolei konkurencja wyrównana, ale mimo wszystko  okazaliśmy się najlepsi!
Finałowa debata odbyła się pod hasłem : „Plan inwestycyjny to skuteczna recepta na problemy Europy", nasze dziewczyny po raz kolejny zajęły stanowisko w  drużynie propozycji i ostatecznie powaliły konkurencję na kolana trafnością i rzetelnością swoich argumentów, dzięki czemu udało nam się zająć  I miejsce.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Aleksandra Chałupka 1LO


Międzyszkolny etap Konkursu BHP dla budowlańców
05.04.2017 (11:27:00)
 
Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie, odbył się po raz kolejny międzyszkolny etap Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach budowlanych. Na podstawie eliminacji szkolnych, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

drużyna I:    
  • Patryk Woroniak 3 TB
  • Piotr Bryś 3 TB
drużyna II:
  • Alan Ledwoń 3 TB
  • Nyk Kamil 3 TB
Drużyna I zdobyła doskonałe 2 miejsce, lokata ta nie dała jednak awansu do etapu wojewódzkiego (awansował tylko zwycięzca), jednakże zdobyta podczas przygotowań wiedza z zakresu BHP z pewnością przyda się na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, a w przyszłości w życiu zawodowym. Reprezentantom gratulujemy i życzymy powodzenia w innych zmaganiach z zakresu budownictwa.

Daniel Łodziński,  Maciej Siwiński, Rafał Januszka


Technik mechanik - "Klasa Strażacka"
04.04.2017 (08:50:17)
  Od przyszłego roku szkolnego uczniowie klasy I w zawodzie technik mechanik będą objęci patronatem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu pod nazwą „Klasa Strażacka”.
Jest to nowatorski kierunek odpowiadający potrzebom rynku pracy i dający perspektywy dalszego kształcenia, zarówno w strukturach Straży Pożarnej, jak i w zawodach mechanicznych. Obejmuje projektowanie, wytwarzanie i eksploatację maszyn i urządzeń mechanicznych, również w dziedzinie pożarnictwa.Zajęcia będą odbywać się z zawodowymi strażakami w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, obrony cywilnej. Uczniowie będą realizować autorskie programy edukacji dla bezpieczeństwa oraz pod kątem testów sprawnościowych do szkół pożarniczych – z wychowania fizycznego.Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka.Perspektywy dla absolwentów: przygotowanie do dalszego kształcenia w szkołach pożarniczych, montaż i obsługa maszyn, inżynieria produkcji, mechanika, mechatronika, automatyka i robotyka, transport, wszystkie kierunki politechniczne i ścisłe.  

Kompozycje florystyczne
03.04.2017 (14:45:10)
 
Uczniowie klasy II technikum architektury krajobrazu w ramach zajęć z przedmiotu prace w obiektach architektury krajobrazu, przygotowali  wiosenne kompozycje florystyczne. „Na początku nie wiedzieliśmy jak zabrać się do pracy” – mówili uczniowie. Przynieśli  mnóstwo kwiatów, gałęzi i innych elementów, które mogłyby się przydać.  Ale jak z tego stworzyć kompozycję?  Wystarczyło kilka wskazówek nauczyciela aby przekonać się,  że z prostych materiałów i pięknych kwiatów można stworzyć coś, co zachwyca i cieszy nasz wzrok. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Dzięki tym kolorowym kompozycjom wiosna zagościła w naszej szkole.

Klasa II TA
 



Akcja - Dziewczyny na Politechniki i nasz udział w Biegu w Kasku
03.04.2017 (11:00:39)
  30 marca 2017 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w dniach otwartych organizowanych przez Politechnikę Częstochowską. Była to ciekawa alternatywa do zapoznania się z kierunkami oferowanymi przez uczelnię. Naszym głównym celem był jednak „Bieg w Kasku” organizowany w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki. Naszą szkołę reprezentowała liczna, bo aż 23 osobowa grupa zawodniczek pod czujnym okiem Pani Heni Sukienik i Agnieszki Durmowicz. Oczywiście nie obyło się bez sukcesów. Uczennica klasy 3Lo Magda Skowronek zwyciężyła w kategorii maturzystek, a Monika Bryś z klasy 2 Lo zajęła 3 miejsce. Oprócz zdrowej rywalizacji było też mnóstwo zabawy. Każda uczestniczka biegu otrzymała swój kask, a najlepsza trójka wspaniałe nagrody.


Monika Bryś i Ania Wacławek z 2 LO


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]