Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Piłkarze ZSOT (w końcu) najlepsi w Powiecie! Rejon również dla nas!
25.04.2017 (15:21:08)
   W rozegranych w wiosenny zimny poniedziałek 24 kwietnia Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych nasza Reprezentacja ZSOT po prawie 3 latach "piłkarskiej posuchy" odzyskała mistrzowski tytuł! (wcześniej kilkanaście lat z rzędu byliśmy na topie...).
  Wygląda na to, że nasza drużyna w końcu uwierzyła w swoje możliwości i zagrała bardzo dobry turniej (mecze 2x15 min) pokonując kolejno ZS Mickiewicz 3:0 (2:0) bramki: D.Panek 2', A.Deneko 8', Sz.Kasprzak 31' oraz w decydującym meczu pewnie ogrywając kolegów ZSZ nr 1 5:2 (3:0) bramki: M.Grobara 4', J.Wieczorek 10', Sz.Kasprzak 19', J. Wójcik 28', A.Deneko 30'. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie słowo naszych dzielnych "kazikowych piłkarzy" a jedynie pierwszy krok w kierunku awansu do dalszych rozgrywek, miejmy nadzieję na szczebel wojewódzki...!? AKTUALIZACJA! 26.04.2017
 
W rozegranym w przenikliwym zimnie i padającym deszczu meczu finałowym o Mistrzostwo Rejonu Śląskiej Ligi Orlików SZS Reprezentacja ZSOT pokonała 6:4 (3:1) ZSOiT Tarnowskie Góry. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando naszej świetnie grającej drużyny i już po 4 minutach (mecz grano 2x20 minut) prowadziliśmy 2:0 po bramkach Grobary i Chaładusa. Zaskoczeni takim przebiegiem spotkania goście zaczęli grać nerwowo, co powodowało okazje do kontr naszego szybkiego i wybieganego zespołu niestety skuteczność i koncentracja nie była na odpowiednim poziomie. Do przerwy wynik brzmiał 3:1 a po przerwie mecz się wyrównał jednak to nasi poprawili skuteczność prowadząc już nawet w 30 minucie 6:2 niestety słaba koncentracja oraz błędy w obronie na śliskiej murawie spowodowały, że goście strzelili bramki na 6:4 w 34 minucie spotkania i mając kolejne sytuacje! Na szczęście końcówka to mądra i taktyczna gra oraz świetna postawa w bramce Mrugali spowodowała, że wynik nie uległ już zmianie, a nasza drużyna zasłużenie wygrywa Mistrzostwo Rejonu i awansuje do półfinału wojewódzkiego po raz pierwszy od 2012 roku! Mamy nadzieję w drugiej połowe maja, po maturach nasi chłopcy powalczą o historyczny awans od ponad ćwierć wieku do finału wojewódzkiego...!
Gratulujemy naszym dzielnym piłkarzom i życzymy im kolejnych sukcesów, a maturzystom połamania... piór i czarnych długopisów!
ZSOT Lubliniec - ZSOiT Tarnowskie Góry 6:4 (3:1)
bramki: Grobara 3', Chaładus 4', Wieczorek 17', Panek 22', Perkowski 29', Panek 30' - goście 11', 30', 31' (samob.), 34'
Skład: Mrugala - Chaładus, Wieczorek, Anczok, Perkowski, Panek (kpt), Bryś, Deneko, Grobara, Kasprzak ponadto Wójcik, Pyka
Trener: J.Łuczyński
Sędziował: A.Gawin
Widzów: 15

KAAAA-ZIIK!


„Młody Mistrz Budownictwa”
24.04.2017 (10:56:22)
  W konkursie organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie -  „Młody Mistrz Budownictwa”, który odbył się 21 kwietnia na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, drużyna w składzie Patryk Woroniak, Patryk Kompała i Kamil Strzyż zdobyła pierwsze miejsce i pokonała 15 drużyn z województwa śląskiego.
Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z budownictwa oraz umiejętnościami praktycznymi.„1000 drzew w minutę” i nasz mały wkład
24.04.2017 (10:44:25)
  21 kwietnia 2017 r. uczniowie klas 1 TAM,1LO,2TA ruszyli do lublinieckiej leśniczówki aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „1000 drzew w minutę”. Po krótkim wstępie na temat lasów na terenie powiatu lublinieckiego i teorii sadzenia drzewek młodzież z Kazika z zapałem i uśmiechem wzięła się do pracy. Nie zważając na chłód i brudne ręce podołali wyzwaniu i wspólnymi siłami zasadziliśmy nową cząstkę lasu. Na koniec na wszystkich czekało już ognisko, kiełbaski gorąca herbata i wojskowa grochówka. Mamy odrobinę własnoręcznie zasadzonego lasu…łał.


Wspólnie z nami zazieleniały świat nasze Panie: A. Drumowicz, H. Sukienik i D. Gajda.

Martyna Gołąbek 1 LO

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
24.04.2017 (10:36:15)
  20 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu było odwiedzenie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Tam też braliśmy udział w ciekawych wykładach na temat operacji wojskowych naszych żołnierzy za granicą. Ratowniczka medyczna, która była na misji w Iraku, opowiadała bardzo ciekawie i wzruszająco o swoich przeżyciach. Następnie złożyliśmy kwiaty przy
Pomniku Weterana oraz zapaliliśmy znicz pod Ścianą Pamięci Zmarłych w Misjach Pokojowych. Potem udaliśmy się do centrum Warszawy. Zobaczyliśmy tam Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.


Wycieczka odbyła się dzięki współpracy z Fundacją „Szturman” oraz Jednostką Wojskową „Agat” Gliwice. Organizatorkami wyjazdu były Panie A. Durmowicz i H. Sukienik.

A. Matyja

K. Rubiś
J. Kostorz


"PoczytajMy" wiosną
22.04.2017 (14:51:33)
  Klub czytelniczy ZSOT nie próżnuje! Mimo, że nauki coraz więcej, a matura za progiem uczniowie naszej Szkoły nie zapomnieli o zaprzyjaźnionych przedszkolakach z Przedszkoli Nr 3 i 7 w Lublińcu. W marcu i w kwietniu czytaliśmy o wiośnie, tworzyliśmy obrazy z baziami w roli głównej i opowiadaliśmy o świątecznych zwyczajach w naszych rodzinach. Przedszkolaki na pewno będą tęsknić za ulubionymi maturzystkami z 3LO, które po raz ostatni miały szansę poprowadzić zajęcia. Na szczęście uczniowie z klas 1LO, 1HT i 1TIB już wprawiają się, by przejąć od nich pałeczkę.
Za przygotowanie zajęć wiosennych dziękuję uczniom klas 1LO, 1TIB, 1HT, 2TA, 2HT, 2TIM, 3LO, 3HT oraz pani Beacie Dudek za opiekę podczas wyjść.A tematem następnych zajęć będą... pszczoły! Zapraszam sympatyków pszczelarstwa i Pszczółki Mai

Iwona Wosik  

Klawiaturowe wyzwanie
19.04.2017 (19:50:41)
 
   Uczniowie klasy 1 TI reprezentowali szkołę w konkursie "Klawiaturowe Wyzwanie Interinfo Polska – IV edycja". W skład drużyny wchodzili: Jakub Dubiel, Kacper Słabik , Maciej Wilk, Paweł Skubała oraz Zbigniew Lange. Uczniowie po raz pierwszy brali udział i od razu znaleźli się na podium, zajmując III miejsce w konkursie drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Paweł Skubała zajął IV miejsce.

Gratulacje
Maciej Dawid


Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017.
19.04.2017 (10:11:28)
 
31 marca w Katowicach odbywały się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego  i Żeglarskiego GLOBalnie 2017. Wydarzenie to jest liderem wśród turystycznych imprez targowych w Polsce.

Tegoroczna- 23. Edycja odbywała się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i miała charakter biznesowo- konsumencki.
Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć nas - uczniów Kazika, na których czekała spora dawka niespodzianek: mogliśmy zapoznać się z bogatą ofertą biur podróży, Krajowych oraz Wojewódzkich Centrów Informacji Turystycznej, zobaczyliśmy nowoczesny sprzęt turystyczny, a także mogliśmy zwiedzić i podziwiać autobusy turystyczne, nowoczesne przyczepy kempingowe i kampery. Oprócz branżowej strony, Targi to także okazja do świetnej zabawy - mogliśmy zagrać w mini golfa, stoczyć walki sumo, zmierzyć się w wiosłowaniu, a nawet założyć koronę, z czego niejedna reprezentantka płci pięknej skorzystała. Hitem jednak okazało się… dojenie krowy :-).
Warto wspomnieć, że tego samego dnia zwiedziliśmy Pałac Kawalera w Świerklańcu.
Z historią rezydencji rodu Donnersmarcków oraz świerklanieckiego zespołu pałacowo-parkowego zapoznawał nas pan Sławomir Kościelny, który wcielając się w rolę przewodnika podkreślał walory tego urokliwego miejsca.

Uczestnicy wycieczki
 

Deutsch mal anders
18.04.2017 (21:20:11)
 Grupa uczniów klasy z 1LO przygotowała i przeprowadziła nietypową lekcję niemieckiego, której temat brzmiał „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Każda para przygotowała zestaw ćwiczeń ruchowych np. na rozgrzewkę, aerobik, czy rozciąganie. Rozegrany został także mini mecz piłki nożnej. Polecenia do ćwiczeń wydawane zostały w języku niemieckim. Wreszcie zwrot „ Hände hoch” nabrał innego znaczenia


A. Bawor

Maraton Języka Niemieckiego
18.04.2017 (21:14:55)
 
Klasa 4HT i pani Aleksandra Bawor zachęcają do wzięcia udziału w Maratonie Języka Niemieckiego podczas którego będziemy powtarzać materiał do matury ustnej i pisemnej z języka niemieckiego. Zajęcia odbędą  się w piątek 21.04. w sali 35a. Zaczynamy o 14.15 i skończymy ok.18.30.

A. Bawor

 

Nowy numer "Kazika"
14.04.2017 (15:44:13)
 
 Redakcja "Kazika" przyłącza się do świątecznych życzeń i na Zajączka ma w prezencie dla wszystkich nowy numer naszej szkolnej gazetki. Oglądajcie, czytajcie i udostępniajcie.
http://mam.media.pl/published/issue/5398/17914
Zapraszamy
K. Myrcik, 1LO i przyjaciele
 

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]