REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
XII konkurs plastyczny na Świąteczną Kartkę Wielkanocnś
12.03.2018 (10:25:09)
 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na Świąteczną Kartkę Wielkanocną.  Konkurs organizowany jest przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

TEMAT: karta prezentująca polskie zwyczaje i tradycje ludowe oraz symbole związane z okresem Świąt Wielkanocnych

INSPIRACJE: w swoich pracach uczestnicy mogą inspirować się wycinankami, strojami ludowymi, haftami i innymi wyrobami rękodzieła artystycznego lub obrzędami (święcenie palm/potraw, malowanie pisanek, dyngus, procesje wielkanocne)

WYMIARY i FORMA: praca o wymiarach 13x19 cm w dowolnej technice, która umożliwia ekspozycję w antyramach

TERMIN:
prace proszę składać najpóźniej do 20.03.2018r. w gabinecie wicedyrektorów lub w bibliotece.

ZAPRASZAMY!
Beata Dudek
Milena Doleżych-Szymiczek


Wyniki okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
12.03.2018 (09:33:35)
  W dniu 3 marca w Bytomiu odbył się okręgowy etap XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, z którego do Finału Centralnego awansowali Patryk Woroniak 4TB oraz Daniel Hat 3TB !!! Patryk uzyskując znakomity wynik 61,5 pkt zajął 2 miejsce na Śląsku i 6 miejsce w Polsce !!! Przypominamy, że Patryk w ubiegłorocznym Finale w Białymstoku zajął znakomite 13 miejsce, uzyskując tym samym tytuł Laureata Olimpiady. Daniel natomiast uzyskując 45,5 pkt, otrzymuje tytuł finalisty Olimpiady, a tym samym prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych oraz prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Patryk te przywileje wywalczył już rok temu). Znakomite wyniki uzyskali również Jacek Biela oraz Jacek Słodczyk z 3TB, którym zabrakło kilku punktów aby awansować do Finału Centralnego. Myślę, że za rok w klasie 4 dla obu Jacków drzwi do Etapu Centralnego stoją otworem! Ponadto w zmaganiach olimpijskich naszą szkołę reprezentowali: Krystian Vogel, Weronika Kopyciok, Alan Ledwoń, Kamila Gajda. Tegoroczny etap Centralny odbędzie się w Zielonej Górze, gdzie nasi dzielni finaliści Patryk i Daniel walczyć będą o jak najlepsze miejsca wśród elity budowlanej z całej Polski. Gratulujemy i życzymy powodzenia!Daniel Łodziński
Maciej Siwiński
Rafał Januszka


V MISTRZOSTWA SZKOŁY W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH
12.03.2018 (08:07:00)
 
     już w środę - 14 marca !!!


                    Harmonogram rozgrywek:

1. SUDOKU  - 2 lekcja - 8.35 – korytarz II p.
2. SZACHY - 2 lekcja - 8.35 – korytarz II p.  ( uczestnicy przynoszą własne szachy )
3. KOSTKA RUBIKA - 3 lekcja -  9.25 – biblioteka ( uczestnicy przynoszą własne kostki )
4. JEDEN Z DZIESIĘCIU - poziom rozszerzony - 4 lekcja - 10.20 – sala 16
5. JEDEN Z DZIESIĘCIU - poziom podstawowy - 5 lekcja - 11.25 – sala 16
6. TEST Z LICZB RZECZYWISTYCH - 7 lekcja - 13.10 – sala 30  czas trwania 60 minut(można korzystać z kalkulatorów i tablic matematycznych, które przygotuje organizator)


Listy uczestników znajdują się na drzwiach sal: 35 i 51

                                                                  

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 15 marca na długiej przerwie o godzinie 11.05 w sali 30.

Zapraszamy wszystkich uczestników Mistrzostw Szkoły w Grach
Matematycznych i Logicznych

ZAPRASZAMY !!!
nauczyciele matematykiZ Przedszkolakami o zdrowiu wiosną !
10.03.2018 (16:38:34)
 W czwartek 8 marca grupa naszych uczniów odwiedziła Przedszkole nr 8 w Lublińcu, aby w ramach kazikowego wolontariatu porozmawiać z dzieciakami o zdrowiu. Nie zabrakło wierszyków i piosenek, zdrowych przekąsek i wspólnych tańców. Cieszymy się, że mimo młodego wieku dzieci tak wiele wiedzą już o zdrowych nawykach i chętnie zajadają warzywa i owoce.

Cieszymy się, że Przedszkole nr 8 dołączyło do naszej sieci współpracy. Nasi uczniowie z Klubu Czytelniczego robią się już znani i chętnie zapraszani do poprowadzenia ciekawych zajęć.
Dziękuję pani Mikołajczyk - Szczęsnej za opiekę nad uczniami, pani Bawor za wsparcie logistyczne, a Natalii, Weronice, Monice, Tomkowi, Jeremiaszowi, Mateuszowi, Pawłowi i Karolowi za zaangażowanie i przeprowadzenie warsztatów.


Opiekun klubu Czytelniczego,
Iwona Wosik

Wielkanocna Zbiórka Żywności-zgody
05.05.2006 (17:54:20)
 Proszę wolontariuszy uczestniczących w Wielkanocnej Zbiórce Żywności w dniach 16-17.03.br. o zgłoszenie się po zgody dla rodziców na udział w zbiórce. Zgody należy dostarczyć do 14 marca do gabinetu pedagoga.

Sukces w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
05.05.2006 (06:31:07)
 Komitet Główny Instytutu Nowych Technologii w Łodzi zawiadamia, iż do II etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach został zakwalifikowany uczeń naszej szkoły Mateusz Dworaczyk z klasy II TIB.

Warto nadmienić, że uczeń, pomimo, że jest w klasie informatycznej, to jednak bardzo dobrze poradził sobie z trudną tematyką dotyczącą zakresu szeroko rozumianej gospodarki, ekonomii w wymiarze makro i mikro, zarządzania, samorządności, przedsiębiorczości i innowacyjności.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie okręgowym.
Wszystkim uczestnikom I etapu dziękuję za udział.
Opiekun merytoryczny:
Jolanta Romańska

UWAGA! KURS NA ANIMATORA CZASU WOLNEGO
08.03.2018 (10:10:56)
  W naszej szkole, w dniach 16 i 23 marca 2018r. odbędzie się kurs na animatora czasu wolnego. Kurs będzie trwał w każdym z tych dni przez 8 godzin.

Dla osób mniej zorientowanych, krótka charakterystyka: "zawód animatora czasu wolnego wiąże się z organizacją czasu wolnego ludzi, przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych. Podstawowa funkcja animacji czasu wolnego to zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje dla dzieci."

Firma organizująca szkolenie to STAGEMAN. Polecam zapoznać się z opiniami na ich temat na ich ==>  facebook'u a przede wszystkim wejść sobie na ==> ich stronę internetową. Można także przyjrzeć się relacjom video z poprzednich tego typu szkoleń zamieszczonych na serwisie YouTube ==>KLIK

Po zakończonym szkoleniu uczestnicy otrzymują certyfikat jego ukończenia w języku polskim i angielskim.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 150zł i uwaga !! - zostało 1 WOLNE MIEJSCE, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Zapisy u mnie

S.KościelnyWYWIADÓWKA DLA KLAS MATURALNYCH
08.03.2018 (07:58:03)
 

Harmonogram spotkań z rodzicami 14 marca 2018 r. - godz. 16:30

KLASA

NAUCZYCIEL

SALA

IIILO

Gabriela  Berbesz–Kupiec

40

IV HT

Justyna Włodarczyk

35

IV TA

Anna Siwiaszczyk

17

IV TB

Daniel Łodziński

44

IV TI

Artur Gawin

47

Dyżur dyrekcji, pedagoga i nauczycieli uczących w tych klasach 17:00 – 17:45

RADA RODZICÓW – sala 30 – godz. 17:15


Piłkarki ręczne MISTRZYNIAMI POWIATU
07.03.2018 (14:54:03)
  Dnia 6.03.2018 w ZS im. A Mickiewicza odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiły się dwie szkoły KAZIK i drużyna gospodarzy turnieju – obrończynie tytułu sprzed roku.
Gra od początku była bardzo interesująca a zawodniczkom jak i publiczności towarzyszyło wiele emocji. Dziewczyny z ZSOT po bardzo dobrej grze wygrały z Mickiewiczem 20:12. Tym samym odzyskały tytuł utracony rok temu. Trenerem naszych ZŁOTEK była Pani Henia Sukienik, która dodawała  zawodniczkom wiele otuchy, wsparcia oraz przekazywała wiele cennych wskazówek.Szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie: Koza Magdalena, Bok Martyna, Spałek Paulina , Thomann Wiktoria , Thomann Dominika, Wańczyk Daria, Krus Michalina, Huber Patrycja , Radek Klaudia, Zając Wiktoria, Skubała Kamila, Szuba Milena, Koszarek Sandra, Cwalina Patrycja, Pietrucha Agata, Bogawska Natalia.

Najwięcej bramek zdobyły: Szuba Milena-7 Koza Magdalena- 6 Skubała Kamila- 2 Wańczyk Daria-2.

Zawody rejonowe już 16 marca (piątek) o 11.00 w ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu.
 
Liczymy na naszych kibiców, gramy na obcym terenie i będzie ciężko.
Reszta społeczności KAZIKA niech trzyma mocno za nas kciuki!!!

 

Patrycja Huber 1LO (kołowa reprezentacji  )

,,Bieg Żołnierzy Wyklętych’’
06.03.2018 (08:07:54)
  04 marca 2018r., ekipa biegaczy z ,,Kazika’’ , kultywowała tradycje Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ,,Biegu  Tropem Wilczym ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych’’ na dystansie 1963m zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów  i  WKB ,,Meta’’ Lubliniec. Najszybsi  z naszej szkoły  byli: Serafin Szymon z kl. 2 HT, Jonczyk Szymon z kl. 2LO i Wilk Kajetan z kl. 1 TM. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!


Ze sportowym pozdrowieniem:
Agnieszka Drumowicz i Henryka Sukienik

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]