REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych
25.01.2018 (10:16:48)
 Przed nami ferie zimowe. Czas odpoczynku od szkolnych obowiązków i beztroskiej zabawy. Aby mieć pewność, że wszyscy uczniowie spędzą je bezpiecznie, polecamy zapoznanie się z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej
Podczas wypoczynku zachęcamy, aby dbać o zdrowie i higienę psychiczną oraz pamiętać o zasadach zdrowego stylu życia.

Planując wypoczynek w górach warto odwiedzić stronę internetową Bezpiecznie na stoku , na której znajdziemy kodeks młodego narciarza oraz porady i wskazówki, które pomogą nam w zachowaniu bezpieczeństwa na stoku.Matematyka w języku niemieckim
25.01.2018 (08:07:33)
 
    W piątek, 17 stycznia 2018 roku, uczniów czwartej klasy technikum budowlanego i informatycznego spotkała nie lada niespodzianka. Zamiast dwóch godzin „tradycyjnych” lekcji matematyki, miało miejsce, również związane z matematyką, spotkanie z doktorem Franciszkiem Gajdą z Katedry Fizyki Politechniki Opolskiej. Przeprowadził on zajęcia odmienne od standardowych – matematykę w języku niemieckim.
    Uczniowie poznali podstawy niemieckiej terminologii matematycznej oraz przypomnieli sobie zagadnienia związane z funkcjami kwadratowymi i obliczaniem pochodnych. Spotkanie miało na celu promowanie studiowania w dwóch językach: polskim i niemieckim. Taki kierunek - prowadzony wyłącznie na Politechnice Opolskiej - wyposaża przyszłych inżynierów między innymi w terminologię naukową, często niezbędną przy współpracy z zagranicznymi przedsiębiorcami, ułatwia też poruszanie się po zagranicznym rynku pracy. Oferta jest niewątpliwie atrakcyjna, szczególnie przez wzgląd na fakt że uczelnia uruchamia niewielkie grupy, co znacznie ułatwia naukę.
- Wykład wywołał u mnie pozytywne emocje - stwierdził Kacper z 4TI - w szczególności groźnie brzmiąca niemiecka terminologia, idealnie oddająca charakter królowej nauk.
    Podobne wrażenia wynieśli ze spotkania z dr Gajdą pozostali uczniowie – pomimo sceptycznego stosunku niektórych osób do możliwości posługiwania się językiem niemieckim w matematyce, wszyscy śledzili wykład z niekłamanym zainteresowaniem.
 
 

Marcel Chyra klasa 4TI


Konkurs Literacki
24.01.2018 (19:38:58)
 
Organizatorzy XII Powiatowego Konkursu Literackiego im. Ludmiły Marjańskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszają uczniów do napisania pracy literackiej będącej rozwinięciem myśli poetki:

„To, co przynosisz, będzie twym pokarmem,
będzie gasiło pragnienie u źródła. Źródło jest w tobie, jak miłość .”

Prace w formie opowiadania lub eseju mają dotrzeć do organizatorów (I LO im. J. Słowackiego Kościuszki 8, 42-200 Częstochowa) do 28 lutego. Do konsultacji u nauczycielek języka polskiego można zgłaszać je do 17 lutego 2018r.

ZapraszamyPASJA SZANSĄ NA SUKCES!
24.01.2018 (13:27:07)
  PRAWDZIWA PASJA wymaga nie tylko nieustannego pielęgnowania i rozwijania jej ale również promocji na forum. Pokaż światu swoją PASJĘ – przygotuj projekt na konkurs Elektryzująca Pasja. Właśnie ruszyła jego XI edycja, prace konkursowe można zgłaszać do 12 marca 2018 roku.
Konkurs skierowany jest uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie swojej pasji, powiązanej z techniką tj. elektrotechniką, informatyką, czy telekomunikacją.
Osoby zainteresowane udziałem zapraszam do sali 49, Marta Pulcer


Czytaj więcej...
Kartka z podróży – Natal-Barbados
23.01.2018 (15:12:14)
  A jednak można bez schodzenia na ląd przeżyć dłużej niż mi się ostatnio zdawało! Ponad dwa tygodnie – podobno pobiliśmy rekord dystansu przepłyniętego pod żaglami (2000 mil). Od mojego ostatniego kontaktu zwiedziliśmy stolicę brazylijskiego stanu Rio Grande do Norte – miasto Natal, w którym w 2014r. były rozgrywane mecze Piłkarskich Mistrzostw Świata. Jest to duże miasto z wysokimi wieżowcami i nowoczesnymi dzielnicami, a jednocześnie zaliczane do najniebezpieczniejszych miejsc na kontynencie, slumsy od bogatszych części miasta są tu oddzielone murami i drutami kolczastymi! Miasto położone jest jednak wśród malowniczych wielkich wydm, które zwiedzaliśmy. Jak do tej pory była to najciekawsza z naszych wycieczek. Zaczęła się od rajdu buggy po wydmach, co było lepsze niż wesołe miasteczko, a skończyła na przepięknej plaży Ponta Negra, gdzie było trochę czasu na zabawy z falami. Widzieliśmy też drzewo nanercza zachodniego wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, które zajmuje więcej miejsca niż boisko piłkarskie!
Po odbiciu od brzegów Brazylii czekał nas wspomniany wcześniej najdłuższy odcinek rejsu. W jego czasie odbywał się konkurs nawigacyjny. Kolejne wachty na odcinku ok. 40 mil osiągnęły dokładność zliczania do 3,5 mili tylko przy użyciu kompasu! Moja wachta oczywiście zwyciężyła, nie wiem tylko, czy duży był w tym mój udział. Przekroczyliśmy także ponownie równik, a półkula północna przywitała nas równiutką ścianą deszczu wyznaczającą niemal dokładną granicę półkul.
Obecnie od piątku 19.01 stacjonujemy u wybrzeży Barbadosu przy wejściu do portu w Bridgetown, stolicy kraju. Nie jest już tak upalnie jak w okolicy Brazylii, ale nadal ciepło. Wyspa i jej mieszkańcy wydają się też mniej egzotyczni, bardziej europejscy.

 

Pozdrawiam wszystkich nauczycieli, koleżanki i kolegów z Kazika!

Ania z 2LO

Nasza Wygrana w Konkursie Wiedzy o Sejmie
23.01.2018 (12:42:11)
  16 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza odbył się konkurs Wiedzy o Sejmie. Organizatorem konkursu na zaproszenie Pana posła Adama Gawrona była Wszechnica Sejmowa. Zaprezentowano wykład oraz prezentację na temat sejmu i procesu legislacyjnego.

Najwięcej punktów w teście Wiedzy o Sejmie i I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Urbańczyk z klasy III TII.
Gratulujemy sukcesu !

 

Hanna Ślimak


Informacja o zagrożeniach
23.01.2018 (12:01:28)
  Pismo JST

INFO
22.01.2018 (20:19:52)
  Osoby, które w poprzednich sesjach egzaminacyjnych nie zdały którejkolwiek z części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a chciałyby przystąpić do niej w sesji czerwiec-lipiec 2018 r.  proszę o zgłaszanie się do gabinetu wicedyrektorów w celu wypełnienia deklaracji.

Sławomir Kościelny

2 TIB zwycięzcą Noworocznego Turnieju piłki ręcznej klas 1 i 2!
22.01.2018 (10:48:01)
 
W piątek na hali SP 3 po ponad 4 godzinach zmagań pięciu drużyn systemem każdy z każdym wyłoniono zwycięzcę Noworocznego  Turnieju piłki ręcznej 1 i 2 klas,s , który był zarazem okazją do wychwycenia talentów do reprezentacji szkoły na zawody, które odbędą się po feriach. Najlepszą okazała się drużyna 2TIB, która wygrała wszystkie mecze, II miejsce wywalczyła klasa 1TB pod wdzięczną nazwą Vapenation Team, III miejsce 2 TAM, IV miejsce to 1 TI/LO pod nazwą "Drużyna" a V miejsce zajęła 1TM. Turniej stał na dobrym i zaciętym poziomie, gra ''fair play" była widoczna w każdym meczu, a kilku zawodników może spodziewać się wkróce powołań do Reprezentacji piłki ręcznej ZSOT.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział i życzę równie udanych bojów na polu nauki!

Organizator: A.Gawin
 


Konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii Angielskiej" ROZSTRZYGNIĘTY
22.01.2018 (09:36:40)
  I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii uzyskał Marcel Chyra z kl. 4 TI
II miejsce: Jacek Słodczyk, z kl. 3 TB
III miejsce
ex aequo: Jessica Strzoda, z kl. 4 HT i Martyna Cupiał z kl. 1 HT

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów !

Oksana Terlecka- Żyłka


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]