Pył zawieszony ( PM10 )

16.63
μg/m3

2018.12.10 00:00INFO
  Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2018/2019

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
PAMIĘĆ BOHATEROM!
17.10.2018 (18:25:56)
 


 

16. października uczniowie klas 1 i 3 LO miały okazję wziąć udział w niestandardowej lekcji historii, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Sto na sto” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Tematem głównym spotkania było przybliżenie życiorysów żołnierzy wyklętych - ludzi, którzy nie zgadzali się na rządy komunistów, nie złożyli broni po zakończeniu wojny,
dążyli do prawdziwie wolnej Polski i zapłacili za to życiem.
Nasz gość - pan Kajetan Rajski, autor kilku książek poświęconych żołnierzom wyklętym i redaktor pisma "Wyklęci" - w bardzo przystępny i merytoryczny sposób przypomniał nam najważniejsze fakty z okresu II wojny światowej oraz przybliżył realia życia w powojennej, komunistycznej Polsce.

Spotkanie było bardzo ciekawe i skłoniło nas do refleksji nad tym, jak często nie doceniamy tego, że żyjemy w wolnym kraju. Jest to dla nas naturalne, przyzwyczailiśmy się do tego.
Nie pamiętamy, że kiedyś dla kogoś wolność Polski była celem życia. Ludzie umierali, cierpieli, znosili tortury, walczyli - po to, abyśmy my dzisiaj nie musieli tego robić.

Warto o tym pamiętać. Zbliża się 11 listopada - jeden z najważniejszych dni w roku. Zatrzymajmy się na chwilę i uczcijmy pamięć bohaterów, którzy poświęcili wszystko, co mieli, w walce o naszą ojczyznę.

Aleksandra Chałupka 3LO

P.S. Książki podarowane szkole związane z tematyką żołnierzy wyklętych zostały przekazane do biblioteki.Dyktando Niepodległościowe
17.10.2018 (18:17:55)
 

9 października ponad 30 uczniów naszej szkoły stanęło do rywalizacji w Dyktandzie Niepodległościowym.


Tekst był długi, a tematyka związana z udziałem kobiet w walce o wolność Polski wiązała się z koniecznością wykorzystania wiedzy o pisowni nazw własnych i wyrazów złożonych.  Nie było to łatwe, dlatego jury złożone z nauczycielek języka polskiego zdecydowało, że do dalszego etapu zakwalifikuje zaledwie troje uczestników.
Są to:
- Agata Morawiak z klasy 2LO,
- Klaudia Matusek z 2LO,
- Filip Kudła z 1TI.

Gratulujemy zwycięzcom etapu szkolnego. O tym, czy ich prace będą spełniały wymagania etapu II i czy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich 7 listopada, zadecydują organizatorzy konkursu. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

 


"Przyłapani na czytaniu" - wspieramy Mariusza Mańkę!
16.10.2018 (18:48:08)
 Głosujemy na zdjęcie Mariusza Mańki z 4TII!

Mariusz bierze udział w konkursie Pałacu Młodzieży w Katowicach "Przyłapani na czytaniu". Zrobił świetne zdjęcie i jest po prostu NAJLEPSZY!

Żeby wygrał, należy wykonać dwie czynności:
1. Polubić zdjęcie Mariusza
2. Polubić fanpagePałacu Młodzieży na FB

Pominięcie jednej czynności sprawia, że głos jest NIEWAŻNY!
Uwaga - głosowanie kończy się już w piątek 19.10!


Uwaga pierwszoklasiści zainteresowani studiami za granicą
16.10.2018 (18:31:27)
 
Cambridge University Polish Society (CU PolSoc), czyli stowarzyszenie polskich studentów na uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii z Leysin American School w Szwajcarii (LAS) zapraszają uczniów klas 1 do konkursu stypendialnego „Cambridge cLASs”.

Każdego roku dwójka laureatów otrzymuje stypendia ufundowane przez Leysin American School (LAS) w Szwajcarii, które pokrywają koszty dwuletniego cyklu nauki (2019-21), zakwaterowania i wyżywienia w LAS. Stypendyści kończą szkołę średnią, zdając maturę miedzynarodową IB (International Baccalaureate), która ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia nauki na najlepszych uczelniach na świecie. Laureat trzeciej nagrody zostaje zaproszony do udziału w LAS edge, trzytygodniowym programie szkoły letniej w Szwajcarii. Laureaci objęci są programem mentoringowym (pomoc przy aplikacji na prestiżowe studia na najlepszych uczelniach świata przeprowadzony przez członków CU PolSoc) oraz uczestniczą w dwudniowej wycieczce do Cambridge, w trakcie której laureaci zostaną zaproszeni do udziału w formalnej kolacji zorganizowanej przez CU PolSoc (kwiecień/maj 2019).
Laureat trzeciego miejsca weźmie udział w trzytygodniowym programie edge podczas letniej szkoły w LAS (lipiec 2019).
Szczegółowe informacje o konkursie i szkole LAS oraz formularz aplikacyjny znajdziecie na stronie
www.cambridgeclass.pl oraz na FB. Zgłoszenia do 15 listopada 2018 r.

Z pytaniami można zgłaszać się do K. Myrcik - sala 39.Czytaj więcej...
Wycieczka pracowników szkoły
16.10.2018 (18:26:34)
 
 
Dzień Edukacji Narodowej wypadł w tym roku w niedzielę. Dlatego uczcić go było można na wycieczce turystycznej do Kotliny Kłodzkiej.

Najstarsi już nie potrafią sobie przypomnieć, kiedy ostatnio miała miejsce wycieczka nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. W tym roku, po raz pierwszy  sprawę  wzięła  w swoje ręce nasza germanistka, Iwona Wosik. I udało się! Zebrała się spora, bo około 30-osobowa grupę pasjonatów turystyki. 

Wszyscy wykazali się ogromnymi zasobami humoru, rewelacyjną kondycją fizyczną i otwartością na wszelkie atrakcje. Nauczyciele nabyli nowe doświadczenia, poznali ciekawe miejsca i wkrótce zapewne wykażą się inicjatywą organizowania wyjazdów dla młodzieży.
Potwierdziło się też przypuszczenie, że mamy w szkole naprawdę wspaniałą kadrę (nie tylko nauczycielską).


Wybory do SU
16.10.2018 (11:55:38)
 W środę 17 października 2018 roku odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Ze względu na zgłoszenie się wyłącznie jednego komitetu wyborczego – Farsa Fantastica, głosowanie odbędzie się w formie „TAK” lub „NIE”.
Komisja wyborcza będzie nadzorowała wybory w holu głównym naszej szkoły. Jej członkowie będą zapraszać kolejne klasy do głosowania w trakcie poszczególnych lekcji. Aby zagłosować, należy mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.

Komisja Wyborcza

Mistrz Polski w ju-jitsu uczy się w 1TB
15.10.2018 (20:56:30)
 
Kamil Malinowski w niedzielę 14 października 2018 r. wywalczył I miejsce na ogólnopolskich zawodach ju-juitsu w Bytomiu i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski.

Kamil jest już doświadczonym zawodnikiem. Trenuje od 5 roku życia w klubie WAR DOGS na sali gimnastycznej przy lublinieckim basenie. Do tych prestiżowych zawodów przygotowywał się pod okiem trenera Tomasza Boduszka. Walczył w kategorii do 66 kg z zawodnikami poniżej 18 roku życia.

Gratulujemy Kamilowi i jego trenerowi i trzymamy kciuki podczas kolejnych zawodów.
 


Kolejne działania Szkolnego Koła Wolontariatu za nami
15.10.2018 (16:38:21)
  W dniu 9 października br. uczestniczyliśmy w  dniu otwartym  Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lublińcu. Nasi wolontariusze z dużym zacięciem artystycznym malowali  twarze  przedszkolaków. Starsi  uczniowie czyli my i młodsi czyli przedszkolaki, bawili się równie dobrze.  Nasze zaangażowanie  zostało docenione i mamy już zaproszenie do współpracy za rok.Zwiedzanie Lublińca
15.10.2018 (10:45:27)
  11 października klasa 2HT wybrała się z Panią Iwoną Lewke w ramach lekcji historii na wycieczkę mającą na celu poznanie naszego miasta. Na początku dowiedzieliśmy się że Lubliniec powstał w 1272 r. a jego założycielem był Władysław I Opolczyk. To od słów księcia „lubi mi się tu być” ma swą nazwę nasze  miasto. Naszym pierwszym przystankiem był kościół św. Anny, gdzie dowiedzieliśmy się, że powstał w roku 1653 z fundacji Andrzeja Cellariego. Naszym drugim przystankiem był Zamek Lubliniecki, tam dowiedzieliśmy się o zawiłej historii zamku, w  którym po długim remoncie w 2010 r. otwarto Hotel Zamek Lubliniec. Następnie dowiedzieliśmy się kim był Franciszek Grotowski, Ks. Konstanty Damrot oraz Konrad Mańka .  Będąc już na placu M. Kopernika wspominaliśmy historię życia Edyty Stein oraz jej rodziny.  Ostatnim przystankiem był Rynek, gdzie mogliśmy zapoznać się z architekturą secesyjną oraz odpocząć przy  pomniku św. Nepomucena, który został męczennikiem oraz świętym. Jest on także  patronem szczerej spowiedzi, dobrej sławy, mostów. Gdy dotarliśmy do szkoły mogliśmy pochwalić się naszą wiedzą i napisać to co zapamiętaliśmy z  wycieczki.

Miło spędziliśmy czas na poznawaniu historii miasta Lublińca, była to bardzo urozmaicona i świetnie zorganizowana lekcja.
Zosia Korabik klasa 2HT


UWAGA UCZNIOWIE!
15.10.2018 (08:30:39)
 Przypominamy wszystkim uczniom, że miejsca parkingowe dla waszych samochodów znajdują się poza terenem szkoły, parking na terenie szkoły przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla pracowników ZSOT.


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl