Numer konta Rady Rodziców ZSOT w Lublińcu
 
Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych
Getin bank o/Lubliniec 50 1560 1049 2120 1814 5533 0001


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
KURS ANIMATORA CZASU WOLNEGO W KAZIKU
09.04.2018 (09:41:17)
  16 oraz 23 marca w naszej szkole  odbyły się dwa spotkania w ramach organizowanego przez firmę STAGEMAN kursu animatora czasu wolnego.
W kursie brali udział przede wszystkim uczniowie klas hotelarskich, ale znalazło się także kilku chętnych z liceum i innych kierunków technikum.
Zajęcia poprowadził energiczny i zawsze uśmiechnięty Pan Sebastian. Dowiedzieliśmy się w najdrobniejszych szczegółach jak wygląda praca animatora. Poznaliśmy wiele gier integracyjnych, a wśród nich warianty dynamiczne oraz statyczne. Nauczyliśmy się kilku tańców animacyjnych, poznaliśmy tajniki muzykoterapii oraz masażu animacyjnego. Na koniec w ramach pracy w grupach sami musieliśmy przygotować program animacyjny. Wszystkie ekipy wykazały się kreatywnością  w czasie wykonywania tego zadania.
Wśród uczniów biorących udział w kursie znaleźli się także harcerze, osoby chcące pracować z dziećmi oraz tacy, którzy może już w niedalekiej przyszłości będą pełnili rolę animatorów podczas wesel, urodzin czy też wczasów w jednym z krajów Morza Śródziemnomorskiego (bo właśnie taką możliwość daje m.in. ukończenie tego kursu). Oczywiście część kursantów szukała po prostu nowych doświadczeń i okazji do poszerzenia horyzontów, ale bez wątpienia każdy znalazł coś dla siebie oraz wyniósł z tych zajęć wiele wrażeń i cennej wiedzy.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że już teraz wiedzę, że umiejętności zdobyte na kursie wykorzystuję w pracy z moją gromadą zuchową.
Poza tym, co najważniejsze, kurs dostarczył wszystkim uczestnikom dużo dobrej zabawy jak i  pozytywnej energii
Jeżeli ktoś jeszcze czuje w sobie "ducha animatora" to zachęcam do wzięcia udziału w takim kursie w przyszłości, a jak to wygląda w praktyce można zobaczyc tutajNa koniec chciałam podziękować Dyrekcji za umożliwienie odbycia kursu w mojej szkole, a nauczycielom za wyrozumiałość, ponieważ część z nas nie mogła być przez to obecna na lekcjach

Julia Prandzioch, klasa 2HTMistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym- Denis Funk najlepszy po raz 3 z rzędu!
09.04.2018 (09:28:00)
   Z okazji pierwszego dnia wiosny na sali gimnastycznej 21 marca odbył się turniej Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym. Do turniej zgłosiło się 19 zawodników, którzy rozegrali turniej systemem brazylijskim- "do dwóch przegranych spotkań".  W wyniku kilkugodzinnych zmagań, stojących na bardzo wysokim sportowym poziomie najlepsza czwórka rozegrała mecze finałowe. W małym finale- mecz o III miejsce Szymon Olszok z 3 TB okazał  się lepszy od Szymona Perkowskiego z 2TIB wygrywając 4:2 w setach. W wielkim finale po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu minimalnie lepszy okazał się Denis Funk z 3 TB, który pokonał 4:3 debiutującego w turnieju Seweryna Panka z 2TI. Ciekawostką jest fakt, że po raz 3 z rzędu Denis został Mistrzem Szkoły, a skład podium jeżeli chodzi o nazwiska jest ten sam od 3 lat! Jedynie Seweryn zmenił na 2 miejscu naszego absolwenta Szymona...
Nagrody- gadżety związane ze szkołą ufundowane przez Radę Rodziców ZSOT wręczyła najlepszej czwórce turnieju Pani Dyrektor Bożena Madler-Zdrojewska.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizator: Artur Gawin

Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Wielkanocnych
09.04.2018 (07:58:04)
  Tradycją naszej szkoły staje się to, że w ostatnich dniach przed Świętami uczniowie technikum hotelarskiego próbują pokazać nam jak według nich powinien wyglądać tradycyjny świąteczny stół, tym razem okazją ku temu były zbliżające się Święta Wielkanocne.

W tym roku spotkaliśmy się już po raz dziewiąty, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności hotelarsko-gastronomiczne podczas konkursu "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Wielkanocnych". W ramach tegorocznych zmagań 12 uczniów podzielonych na 3 drużyn musiało rozwiązać test z wiedzy, przygotować świąteczny stół według własnego pomysłu oraz zaprezentować potrawę wielkanocną (do degustacji! )

Oprócz wiedzy oraz zgodności aranżacji ze sztuką gastronomiczną punkty za pomysłowość przyznawane były przez chętnych nauczycieli oraz pracowników administracji.  W tym roku chętnych do oceny stołów znalazło się rekordowo dużo, ponieważ zjawiło się, aż 27 osób i to one w dużej mierze zdecydowały, że po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami tegorocznego konkursu okazała się drużyna z klasy 3HT w składzie:
Jessica Demarczyk, Patrycja Bielowska, Aleksandra Skiba i Mateusz Morawski

Kolejne miejsca na podium zajęli:
  • II miejsce: Daria Tyka, Karolina Mazur, Sylwia Potempa, Karolina Kandzia (klasa 4HT)
  • III miejsce: Julia Prandzioch, Patrycja Gołek, Aleksandra Grabowska, Justyna Kozela (2HT)
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie oraz zaangażowanie i zachęcam do ponownego udziału już za rok


Sławomir Kościelny

SUKCESY PLASTYCZNE UCZENNIC NASZEGO LICEUM!
06.04.2018 (15:44:42)
 
Ostatnie tygodnie obfitują w sukcesy artystyczne uczennic naszego Liceum.

Walentyna Gansiniec z kl. 1LO zdobyła II miejsce w Konkursie Plastycznym na Kartę Wielkanocną organizowanym przez Klub JWK w Lublińcu.


Natomiast dziewczyny z klasy drugiej odniosły sukces w międzypowiatowym Konkursie Kaligraficznym " I Ty możesz zostać Mistrzem Pióra":
- Agata Ciesielska zdobyła II miejsce (I. miejsce nie przyznano!, więc praca Agaty była najlepsza!), a Klaudia Rubiś uzyskała wyróżnienie. Dziewczyny wraz z panią Danutą Gajdą uczestniczyły dziś w rozdaniu nagród, które miało miejsce w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie - czekamy na fotorelację!

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesów i zdolności artystycznych, życzymy również kolejnych osiągnięć!

Beata Dudek
Milena Doleżych-Szymiczek


Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II
05.04.2018 (18:33:43)
 
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II. Patronat honorowy nad konkursem objęła Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Pani Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty oraz Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo.
Szkoła może zgłosić do konkursu nie więcej niż czterech kandydatów.
Zgłoszenia kandydatów do 26.04 przyjmują nauczycielki j. polskiego i nauczyciele religii.
Uczestnicy konkursu przygotowują do recytacji utwór autorstwa św. Jana Pawła II, czas recytacji nie może przekroczyć 5 minut. Zaleca się wybór repertuaru do recytacji z literatury: Karol Wojtyła "Poezje, dramaty, szkice", Jan Paweł II "Tryptyk Rzymski".
Przesłuchania konkursowe i ogłoszenie wyników odbędą się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 28 maja od godz. 9.00.


Wielkanoc na sportowo!
05.04.2018 (07:19:22)
  Jak co roku, w Lany Poniedziałek WBK META zorganizował świąteczny ,,Bieg z jajami”.
Naszą szkołę reprezentowali biegacze Szymon Jonczyk i Kajetan Wilk.
 Mimo bardzo długiej trasy- zwanej trasą Zająca (8 km), nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania- ukończyli bieg na dobrych pozycjach, czym obronili honor Kazika.
Bieg był nie lada wyzwaniem, ponieważ warunkiem ukończenia było dobiegnięcie do mety z jajkami w całości 
Wszyscy świetnie się bawili, atmosfera była wspaniała.

   

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w większym gronie.
ze sportowym pozdrowieniem H. Sukienik


Konkurs Recytatorski ECHA DZIECIŃSTWA
04.04.2018 (20:58:37)
 Uzdolnionych recytatorów zapraszamy na Konkurs Recytatorski ECHA DZIECIŃSTWA, który odbędzie się w CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO w Lublińcu 27 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00.
Należy przygotować 2 utwory z zakresu poezji dziecięcej. Zgłoszenia przyjmują polonistki do 19 kwietnia br.

1TM na wycieczce historyczno - pożarniczej
04.04.2018 (18:22:09)
 
4 kwietnia 2018 klasa 1TM udała się do Mysłowic, aby zwiedzić Centralne Muzeum Pożarnictwa.
Na początku klasa strażacka uczestniczyła w lekcji o historii pożarnictwa na Śląsku. Uczniowie następnie podziwiali liczne eksponaty zgromadzone w muzeum, m.in. umundurowanie, sprzęt gaśniczy, liczne wozy strażackie oraz inne ciekawe eksponaty z przeszłych lat polskiego pożarnictwa. Wszystkim uczestnikom muzeum się bardzo podobało.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do zamku w Będzinie, skąd po krótkim zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną.
Wycieczkę zorganizowali dla klasy Mirosław Gałuszkiewicz i Katarzyna Myrcik.
Łukasz Foks 1TM
   


Cheerleaderki Kazika
04.04.2018 (12:25:56)
 

Ważna Informacja !


Juz jutro  (czwartek) na szóstej lekcji odbędzie się próba szkolnej grupy cheerleaderek.

Zapraszam wszystkie uzdolnione tanecznie dziewczyny


Lubisz się uśmiechać? Czujesz rytm? Jesteś wysportowana?

Będziesz w swoim żywiole !ps. Obowiązuje strój sportowy


ze sportowym pozdrowieniem, H. SukienikXIII WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI
03.04.2018 (10:39:38)
 

Zapraszamy do udziału w XIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM pod hasłem „Twój talent szansą na lepszy świat”. Konkurs organizuje Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie. Patronat sprawują: Śląski Kurator Oświaty, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie,Wójt Gminy Boronów

1. Kategoria epicka

 „Takiż to świat! Niedobry świat!
Czemóż innego nie ma świata”
/B. Leśmian „Dziewczyna”/

Wykorzystując swoją wiedzę o literaturze i sztuce i własne przemyślenia, w dowolnej formie epickiej przedstaw artystyczne próby odnalezienia nowej, lepszej rzeczywistości.

2. Kategoria poetycka

„Świat w rękach młodych”

Termin: do  20.04.2018

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Prace konkursowe należy złożyć u nauczycielek j. polskiego.
Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 pracę na wybrany temat napisaną w dowolnej formie, nieprzekraczającą dwóch stron A4 (czcionka 12, Arial, interlinia 1,5) wydrukowaną i opatrzoną wybranym przez uczestnika godłem konkursowym.
Do pracy konkursowej należy dołączyć w zaklejonej kopercie formularz konkursowy opatrzony identycznym jak praca godłem konkursowym zawierający dane o uczestniku konkursu oraz oświadczenie.

Do przesłanego 1 egzemplarza wydruku komputerowego należy dołączyć również podpisaną płytę CD lub DVD z pracą zapisaną w programie Microsoft Office Word w celu przygotowania ewentualnej publikacji.

Uczestnik może zastrzec podanie swoich danych osobowych do publicznej wiadomości i wyrazić zgodę na publikację jego utworu pod pseudonimem (podanym w oświadczeniu).<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]