REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - wyniki etapu okręgowego
05.03.2018 (14:12:44)
 
8 stycznia 2018r. dwie uczennice technikum hotelarskiego – Jessica Demarczyk z klasy 3HT i Sylwia Potempa z klasy 4HT uczestniczyły w etapie okręgowym X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Wiśle, która jest największym konkursem obejmującym tematykę hotelarstwa w Polsce.

W trakcie etapu okręgowego nasze reprezentantki, wraz z ponad trzystoma osobami z całej Polski, miały do rozwiązania test składający się z 60 pytań obejmujących wiedzę z zakresu hotelarstwa i gastronomii.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Sylwia Potempa z klasy 4HT uzyskała awans do finału tej Olimpiady i w dniach 9-12 kwietnia 2018r. będzie reprezentowała naszą szkołę, a także województwo w trakcie zmagań finałowych w Kołobrzegu.
Warto nadmienić, że wynik punktowy Sylwii był drugi w województwie i siódmy w kraju.
Sylwii przekazuje najszczersze gratulacje, a my wszyscy życzmy jej powodzenia w finaleS. Kościelny
 


Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
05.03.2018 (10:42:15)
 
"Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, a lekcje przedsiębiorczości należą do Twoich ulubionych? Pragniesz pogłębiać swoją wiedzę ekonomiczną? Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę i wygrać cenne nagrody? Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości jest właśnie dla Ciebie!"

Konkurs polega na rozwiązaniu zespołowo -->  CASE STUDY

W konkursie biorą udział zespoły trzyosobowe.  Rozwiązania należy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie --> klik do 30 marca 2018 roku.


Uczniowie ZSOT na Olimpiadzie Budowlanej „BUDUJ z PASJĄ”
05.03.2018 (10:22:03)
  W dniu 02.03. 2018r. w Gliwicach drużyna technikum budowlanego w skład której wchodzili Patryk Woroniak oraz Daniel Hat wzięła udział w regionalnym etapie Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”, gdzie po zaciętej rywalizacji zajęła znakomite 4 miejsce, które nie dało jednak awansu do finału, ponieważ kwalifikowały się tylko 3 zespoły. Na uznanie zasługuje fakt, iż zawody obejmowały zakres wiedzy z kwalifikacji B06 - wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich, a wiec dziedziny obcej naszym uczniom, ponieważ nie realizują w szkole tej kwalifikacji.  Olimpiada przeprowadzona była w dwóch częściach: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna trwała 60 minut i polegała na indywidualnym rozwiązaniu testu, natomiast część praktyczna polegała na wykonaniu zadania praktycznego w dwuosobowym zespole, na stanowisku roboczym według załączonej dokumentacji. Na łączną ilość punktów uzyskaną przez drużynę składała się średnia suma punktów uzyskanych przez członków drużyny z testu teoretycznego oraz punktów za wykonanie zadania praktycznego. Zadanie praktyczne po wykonaniu którego, nasi uczniowie zajmowali znakomite 2 miejsce w ocenie zarówno uczestników, jak i opiekunów oraz organizatorów było bardzo trudne, wymagające niezwykłej precyzji i znajomości sztuki malarskiej. Naszym dzielnym reprezentantom gratulujemy umiejętności i wiedzy oraz życzymy powodzenia w innych zmaganiach z zakresu budownictwa.


D. Łodziński


Siatkarze ZSOT szósty rok z rzędu najlepsi w Powiecie!
06.05.2006 (20:02:19)
 W ostatni piątek lutego nasi siatkarze udali się na halę LO im. Mickiewicza by bronić mistrzowskiego tytułu, który posiadamy 2012 roku! W wyniku losowania w półfinale gramy z LO Psary, które pokonujemy bez najmniejszych problemów 2:0 (25:10,25:14) grając zarówno efektownie jak i efektywnie...
W finale jak co roku trafiamy na... odwiecznego lokalnego rywala, któremu w pierwszym secie dajemy lekcję siatkówki wygrywając 25:14 by w drugim niepotrzebnie oddać inicjatywę i wyrywamy zwycięstwo w końcówce seta 26:24 tym samym pokonujemy gospodarzy 2:0 i po raz szósty z rzędu wygrywamy Mistrzostwo Powiatu! To niewątpliwie wielki sukces co podreślić należy zawsze zwracając uwagę na warunki w jakich szlifują swoje umiejętności nasi "złoci chłopcy" oraz siatkarki, bo przecież one podobnie jak panowie również w najbliższy piątek powalczą w Mistrzostwach Rejonu Tarnogórskiego o historyczny awans do półfinału wojewódzkiego!
 Ponadto informujemy, że do akcji wkraczają nasze piłkarki ręczne oraz szczypiorniści, którzy w najbliższy wtorek 6 marca powalczą na hali LO Mickiewicz o odzyskanie prymatu w powiecie (porażka "kazików" rok temu w finale w rzutach karnych i pierwsza od 4 lat porażka naszych pań...!)
Trzymajcie kciuki za naszych, a wszystkim złotym siatkarkom i siatkarzom obok gratulacji za wygrany powiat życzymy powodzenia na rejonach!
„Klar, das kann ich” VII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
01.03.2018 (15:20:08)
 

27 stycznia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco –Technicznych w Lublińcu odbyła się VII i ostatnia już edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”.    W konkursie kładzie się nacisk na komunikację w języku niemieckim oraz pracę zespołową, a zadania przygotowane zostały za pomocą narzędzi multimedialnych.

W zmaganiach udział wzięli reprezentanci z Ciasnej, Koszęcina, Lisowa, Lubecka, Pawonkowa i Strzebinia. Najlepsze okazały się Jessica Woś i Julia Chaładus z Gimnazjum w  Ciasnej (opiekunka pani Izabela Figlak). Drugie miejsce zajęły Dominika Psyk i  Żaneta Matziol  z Pawonkowa (opiekunka pani Joanna Rybak).  Na trzeciej pozycji znalazły się Seline Kędzia i Marta Jędrzejowska ze Strzebinia (opiekunka pani Karina Bambynek).

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: poseł na Sejm RP pan Andrzej Gawron, zegarmistrz Tadeusz Mizgalski oraz Rada Rodziców przy ZSOT.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Organizatorki
Iwona Wosik
Aleksandra Bawor

   Konkurs graficzny
01.03.2018 (02:24:15)
 
Uwaga!  Przedłużamy termin  wysyłania prac do 24 marca!
1 marca rusza I Kazikowy Konkurs Graficzny organizowany przez nauczycieli informatyki wraz z Samorządem Uczniowskim.

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSO-T. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie  oraz u nauczycieli informatycznych przedmiotów zawodowych.

ZAPRASZAMY !!!Wycieczka klas TA do Poznania
28.02.2018 (07:28:56)
 
Dnia 23 lutego 2018 roku część uczniów klas 2TAM, 3TA i 4TA wybrała się na wycieczkę zawodową do Poznania. Głównym celem wycieczki były Targi Ogrodnicze „Gardenia”. Następnie mieliśmy przejść na rynek aby podziwiać uroki poznańskiego starego miasta. Choć wycieczka rozpoczęła się bardzo wcześnie, humory wszystkim dopisywały. Po 3 godzinach jazdy pociągiem byliśmy już na miejscu. Wszyscy byliśmy zaskoczeni różnorodnością stoisk i ilością oferowanych przez nie informacji. Można było zobaczyć wiele gatunków roślin, urządzeń do ich pielęgnacji oraz brać udział w ciekawych zajęciach florystycznych. „Myślimy, że każdy z nas dowiedział się czegoś nowego i pomoże nam to w dalszej nauce” – wspominają Weronika i Asia z klasy 2TAM.  Później grupą przeszliśmy na rynek, gdzie każdy mógł odpocząć po zdobywaniu nowej dawki wiedzy. Wieczorem wsiedliśmy do pociągu, aby wrócić do domu. Mimo niewielkich komplikacji w pociągu, w dobrych humorach dotarliśmy na miejsce i wycieczkę zaliczamy do udanych 

Zuzanna Stryczak i Julia Borszcz z klasy 2TAM.


Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych
27.02.2018 (07:39:32)
  W środę  14.03.2018 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Z tej okazji  zorganizowane będą Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych w następujących kategoriach:
  • szachy
  • sudoku
  • kostka Rubica
  • "Jeden z dziesięciu"  na poziomie podstawowym
  • "Jeden z dziesięciu"  na poziomie rozszerzonym
  • test matematyczny.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli matematyki (najpóźniej do 12.03.2018 r.)


Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu "Sudoku w Lublińcu"
27.02.2018 (07:32:46)
 W czwartek 01.03. na 6 lekcji (od godz. 12.20) odbędą się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu "Sudoku w Lublińcu". Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę 12.03 w CKZiU w Lublińcu. Chętnych prosimy o zapisy u nauczycieli matematyki. 

WIELKI SUKCES naszych siatkarek!
26.02.2018 (13:33:11)
 
W ubiegły piątek, 23.02 w hali sportowej ZS im. A Mickiewicza odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewczyn. Drużyna Gospodarzy była naszym jedynym ale jakże poważnym przeciwnikiem, mianowicie od bardzo dawna nie udało nam się z nimi wygrać. Jak każdego roku, dzielna reprezentacja dziewczyn w składzie: Monika Schuler, Ewa Borecka, Wiktoria Zając, Wiktoria Cedzidło, Zuzanna Pradela, Zofia Korabik, Monika Biela, Emilia Wysocka, Natalia Dramska, Milena Szuba, Sandra Koszarek, Monika Bryś, Dzesika Jureczko pod dowództwem Pani Sukienik, udała się z podniesioną głową i wiarą w siebie na teren naszego rywala.

Kiedy doszło do wielkiej rozgrywki, podczas której 90% kibiców wspierała nasze rywalki, doszło do historycznego momentu... Stres, walka i determinacja doprowadziły do wygrania pierwszego seta z wynikiem 25:22! Szanse na zwycięstwo wzrastały, tak samo jak ciśnienie krwi i zdenerwowanie, zawodniczek jak i Pani Trener...  I właśnie wtedy niemożliwe stało się możliwe : Kazik mistrzem Powiatu!!!

W jakże pięknym stylu! Z wynikiem 25:15! Dziewczyny pokazały siłę, wiarę, zaangażowanie, a przede wszystkim radość płynącą z gry w siatkówkę. Tegoroczna drużyna zapisała się na kartach historii naszej szkoły, czego serdecznie gratulujemy!
Jakby radości było mało, kolejną dawkę endorfin dostarczyli nam nasi niezastąpieni Panowie, którzy pokonali Psary, a w wielkim finale- drużynę Mickiewicza i również zdobyli  tytuł Mistrzów Powiatu!

Przed nami zawody rejonowe, trzymajcie kciuki!

Ewa Borecka 3LO
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]