WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Przerwana dominacja szczypiornistek, ręczniaki (niestety tylko) wicemistrzami powiatu!
12.03.2017 (22:44:14)
   W zeszły wtorek na hali ZS Mickiewicz nasze reprezentacje piłki ręcznej dziewcząt i chłopców rozegrały turniej o Mistrzostwo Powiatu juniorek i juniorów szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta po 4 latach z rzędu mistrzowskiej dominacji i gry z powodzeniem w półfinałach wojewódzkich tym razem po tegorocznej rewolucji kadrowej i wielu nowych twarzach w składzie ZSOT nie dały rady gospodyniom przegrywając swoje spotkanie niestety 13:7 ale dodać trzeba, że tanio skóry nie sprzedały. Szkoda tylko słabszej postawy w defensywie zwłaszcza na początku spotkania i kilku nieskutecznych akcjach w ataku. Jednak sportowa złość i motywacja do pracy z pewnością za rok pozwoli na powrót do walki o odzyskanie tytułu...
 Panowie na swej drodze do obrony tytułu sprzed roku mieli rywali gospodarzy z ZS Mickiewicz oraz zawodników ZSZ Lubliniec. Na początek przyszło nam walczyć z ZS Mickiewicz, z którymi zawsze od wielu lat spotkania mają niezwykle wyrównany i zacięty przebieg, a emocje gwarantowane są do ostatnich sekund niezależnie od miejsca rozgrywania zawodów... Nie inaczej było tym razem, bo początek spotkania należał do naszych obrońców tytułu, którzy po 6 minutach prowadzili już 4:1 i... wtedy przestali grać zwłaszcza w ofensywie skutecznie, a coraz lepiej przy naszym udziale grali gospodarze a nasza obrona była kompletnie zagubiona i bezradna. Do przerwy mamy 8:8, a po przerwie w dalszym ciągu walka bramka za bramkę. W końcówce odskakujemy nawet rywalom na 2 minuty przed końcem na 15:13 jednak... o dziwo meczu nie wygrywamy, bo po prostu wygrać go nie chcieliśmy...!?  Tak przynajmniej to wyglądało z boku... Najpierw przy wyniku 15:14 na pół minuty przed końcem doprowadzamy do bezsensownego karnego i rywale wyrównują, a po  naszym czasie wziętym przez trenera na 5 sekund przed końcem mamy piłkę meczową, której... nie trafiamy bo gramy co innego niż było ustalane podczas czasu...! Na tablicy wynik końcowy 15:15 i sędzia zgodnie z regulaminem zarządza rzuty karne, które wykonujemy... beznadziejnie nie trafiając 3 z 6 wykonywanych prób! Rywale niestety trafiają o jedną piłkę więcej i to oni wygrywają nie tyle sam mecz co serię rzutów karnych, która to praktycznie daje im tytuł po wygraniu pewnie drugiego meczu dnia z ZSZ L-c... My swój mecz niestety tylko o II miejsce wygrywamy z tym rywalem 16:13 (5:2) jednak wynik przy niekorzystnym rozstrzygnięciu karnych z gospodarzami nic nam już nie dawał poza II miejscem, które kompletnie nas nie zadowala... Wielka szkoda, bo zespół zagrał zwłaszcza w II połowie zdecydowanie poniżej swoich możliwości, które jak pokazały sparingi z Gimnazjum nr 2 były naprawdę duże! Niestety decydujące spotkanie nie rozstrzygnięte na naszą korzyść i mimo iż go nie przegraliśmy to straciliśmy tytuł tak ciężko wywalczony przed rokiem... Oczywiście nasze dzielne chłopaki dali z siebie wszystko i walczyli ile mogli, jednak na dzień 7 marca 2017 wystarczyło jedynie na wicemistrzostwo Powiatu i podobnie jak dziewczęta mamy rok na odbudowanie formy i przede wszystkim podszlifowanie niemałych trzeba znów podkreślić umiejętności zarówno u dziewcząt jak i u chłopaków. Te mimo braku warunków do codziennej pracy i treningów gry w piłkę ręczną stoją na bardzo wysokim poziomie.!
 Dziękujemy za walkę i ciężkie przygotowania do turnieju obu naszym drużynom i... zapraszamy w dalszym ciągu na zajęcia SKS piłki ręcznej w piątki na hali SP 3 o godz. 15:15!


Trenerzy: H.Sukienik, A.Gawin


POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY DLA GIMNAZJALISTÓW
11.03.2017 (22:39:17)
 
10 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Do rywalizacji o miano najlepszego przyrodnika Ziemi Lublinieckiej przystąpiło 14 uczestników z 7 gimnazjów powiatu lublinieckiego i dobrodzieńskiego. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym 40 pytań, po 10 z czterech dziedzin : biologia, geografia, fizyka i chemia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom. Wiedzę przyrodniczą na najwyższym poziomie zaprezentował uczeń Gimnazjum nr 2 w Lublińcu MARCIN DZIADKIEWICZ, zajmując pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymał smartfon Samsung i długopis Parker. Drugie miejsce zajął także uczeń Gimnazjum nr 2 w Lublińcu JAKUB SIWY, którego uhonorowaliśmy gośnikiem JBL i długopisem Parkera. Natomiast MATEUSZ HURNIK, z gimnazjum w Dobrodzieniu, zajął trzecie miejsce i otrzymał Power Bank, długopis Parker. Bardzo wysokie wyniki uzyskali także uczniowie : Kewin Zygmund z gimnazjum w Dobrodzieniu oraz Bartłomiej Wolkownik z gimnazjum w Strzebiniu, którzy zostali wyróżnieni i otrzymali słuchawki bezprzewodowe. Cała piątka najlepszych przyrodników naszego regionu otrzymała puchary ufundowane przez Urząd Miasta Lublińca oraz albumy Gmniny Ciasna. Na uroczystość podsumowania wyników X Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów przybyli zaproszeni goście będący jednocześnie fundatorami w/w nagród : Edward Maniura Burmistrz Miasta Lublińca oraz Anna Jonczyk – Drzymała zastępca Burmistrza Miasta Lublińca, Starszy Specjalista Służby Leśnej Andrzej Gajda w imieniu Zbigniewa Znojka Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubliniec. W gronie fundatorów nagród jest także Alojzy Cichowski – Burmistrz Miasta Woźniki, Ireneusz Czech – Wójt Gminy Kochanowice, Iwona Burek – p.f. Wójta Gminy Herby oraz Zdzisław Kulej – Wójt Gminy Ciasna. Sponsorom konkursu składamy serdeczne podziękowania. Sukcesy uczniów nie byłyby możliwe gdyby nie ciężka praca nauczycieli, którym składamy podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w przygotowywanie uczniów do konkursu. Dla nich z kolei Pani Krystyna Bartocha przygotowała publikacje Parku Krajobrazowego Lasy nad Górna Liswartą. Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu: Anna Siwiaszczyk, Małogorzata Klimczyk oraz Beata Kąpielska wraz z grupą uczniów z klas Technikum nr 2 uczących się w zawodach : technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, technik informatyk.


Sukces uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
11.03.2017 (14:02:45)
 W dniu 10.03.2017r. Komisja Instytutu Nowych Technologii w Łodzi ogłosiła wyniki I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i

Innowacjach,  informując, iż do II etapu  zakwalifikowali się uczniowie:
  1. Mateusz Dworaczyk – I TIB
  2. Jakub Mendrela – II HT
W I etapie uczniowie poprzez platformę internetową  zmierzyli się z trudnymi zagadnieniami dotyczącymi pojęć związanymi z przedsiębiorczością, zarządzaniem firmą, marketingiem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, tworzeniem innowacyjnych rozwiązań oraz orientacją biznesową.
Trudność olimpiady polegała nie tylko na szerokiej wiedzy, jaką uczniowie musieli się wykazać, ale również decydował czas rozwiązania problemów.

II etap olimpiady odbędzie się w środę 15.03. godz. 10.30. ( procedura testowa), a olimpiada- test od 10.45 do 11.45. w bibliotece szkolnej.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów:
Opiekun:
Jolanta Romańska

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2017
10.03.2017 (14:00:23)
 
Nasi maturzyści uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce do Matki Bożej Królowej Polski. Nasza grupa stanowiła prawie 5% w ponad 1700 osobowej wspólnocie młodzieży z naszych terenów. Wzięliśmy udział w konferencji prowadzonej przez nowego duszpasterza młodzieży ks. Marcina Pasia i Mszy Świętej, której przewodniczył nasz Biskup Jan Kopiec.

Do zobaczenia za rok. Oby w innym składzie
DawidG. & maturzyści 2017
 

Ostatki
09.03.2017 (08:54:15)
 28 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole Ostatki, czyli ostatni dzień karnawału. Uczniowie i nauczyciele przebierali się za najróżniejsze postaci, a w czasie trwania długiej przerwy na korytarzu odbyła się prawdziwa zabawa taneczna. Wszystkie klasy zawstydzili uczniowie 2LO i 3HT, którzy przygotowali najwięcej wymyślnych przebrań, wykazali się zgraniem i poczuciem humoru.
Dziękujemy  tym osobom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie do zabawy, a klasom 2LO i 3HT gratulujemy wygranej w konkursie na największą liczbę przebranych uczniów i – co się z tym wiąże – zdobycia punktów z zachowania za zaangażowanie w życie szkoły. Zapraszamy do fotorelacji na FB!
Samorząd Uczniowski

Szkolny etap Konkursu BHP w Budownictwie dla klas 1-3 Technikum Budowlanego
08.03.2017 (10:19:01)
 W dniu 21 marca 2017 (wtorek) o godzinie 8:00 w sali 30 odbędzie się szkolny etap Konkursu BHP w Budownictwie. Na podstawie eliminacji wyłonione zostaną 4 osoby, które reprezentować będą szkołę w zawodach międzyszkolnych, 4 kwietnia w Częstochowie. Zapisy do konkursu u nauczycieli przedmiotów budowlanych.  Zapraszamy i życzymy powodzenia.

Daniel Łodziński
Maciej Siwiński
Rafał JanuszkaTURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ dodatkowy termin
08.03.2017 (08:16:58)
  Osoby, które w środę 8 marca nie mogą brać udziału w konkursie z powodu zorganizowanego wyjścia ze szkoły, praktyk zawodowych lub udziału w tym samym czasie w innym konkursie, proszone są na zgłoszenie się na drugi termin 9 marca o godzinie 8:00 do sali 42.
Wszystkich chętnych strażaków i pasjonatów OSP ZAPRASZAM. Proszę o przybycie do sali już na przerwie.

Małgorzata Klimczyk


Absolwent Technika Informatyka z ZSOT ;)
07.03.2017 (18:06:29)
 
W progach ZSOT często wykazujemy się wielką gościnnością. Było tak i tym razem, gdy do szkoły zawitał nasz absolwent Paweł Pluta. Informatycy przyjęli Go z dużym zaciekawieniem wszak ukończył on "ich kierunek", a ścieżka kariery, którą obrał Paweł nadal ściśle wiązała się z Informatyką. Starszy kolega, teraz już absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku Informatyka, działał jako przewodniczący grupy Junior.Net. Grupa ta zrzesza ambitnych uczniów, znających lub chcących poszerzać swoją wiedzę z technologii Microsoft, głównie języka programowania C#, pisania aplikacji dla środowiska Windows i Windows Phone, projektowania gier w XNA i Silverlight, tworzenia stron i aplikacji w ASP.NET, MVC, Silverlight oraz HTML 5 i Java Script. Gość z pasją opowiedział o pracy w charakterze programisty, o swoich początkach i trudach w nabywaniu wiedzy, ale przede wszystkim wskazał źródła, które na pewno są cenną bazą wiedzy w zakresie programowania dla każdego kto choć trochę widzi w nim swą pasję  Bardzo serdecznie dziekujemy za wizytę, ciekawy wykład, zobrazowanie rynku pracy dla informatyków a przede wszystkim za rady, które wykorzysta wielu z Nas!

Marta Pulcer
 


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
06.03.2017 (12:55:08)
 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny w Kaziku odbędzie się 8 marca na lekcji trzeciej w sali 29. Wszystkich chętnych strażaków i pasjonatów OSP ZAPRASZAM. Proszę o przybycie do sali już na przerwie.

Małgorzata KlimczykIV Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych
06.03.2017 (12:54:50)
  IV Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych - już w poniedziałek 13 marca
Zapraszamy wszystkich uczniów do czynnego udziału i proponujemy rywalizację w kategoriach:
  • szachy
  • kostka Rubika
  • sudoku
  • matematyczny "Jeden z dziesięciu" na poziomie podstawowym
  • "Jeden z dziesięciu" na poziomie rozszerzonym
  • konkurs matematyczny w formie testu
Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku (9 marca).

Maria Kubat, Gabriela Patrzyk

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]