Życzenia świateczne
 
"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezynujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie".

Matka Teresa z Kalkuty
 

Niech pod świąteczną choinką
znajdzie się radość, szczęście,
życzliwość i wzajemne zrozumienie
 oraz spełnienie wszystkich marzeń  
  w zbliżającym się Nowym Roku.

życzy
całej społeczności ZSO-T

Dyrektor
Joanna Walczak

 
 

List redakcji miesięcznika „Dyrektor Szkoły”
 Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy ZSOT w Lublińcu

Grupa nauczycieli  i pracowników szkoły zgłosiła panią Joannę Walczak do ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły”, który został zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Minione tygodnie upłynęły pod znakiem radości z odniesionego sukcesu, bowiem Pani Dyrektor uzyskała w konkursie specjalne wyróżnienie. Parę dni temu Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Dyrektor Szkoły” wydawanego przez Wolters Kluwer Sp. z o.o. (największego wydawcę publikacji prawniczych, biznesowych i oświatowych na rynku polskim) przesłała specjalisty list kierowany do Rodziców, Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

Zachęcamy do lektury: LIST

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
Budowlańcy donoszą z Cottbus
30.09.2014 (18:11:56)
 


I tak weekend, a właściwie Wochenende za nami. Odwiedziliśmy Berlin i Drezno. Podziwialiśmy architekturę obu miast. Berlin, jak przystało na miasto multikulturowe charakteryzuje sie również różnorodnymi stylami architektonicznymi. Można tu podziwiać piękne historyczne budowle, jak również monumenty z lat powojennych, do których należy słynna wieża telewizyjna. W przeciwieństwie do stolicy Drezno, mimo iż prawie doszczętnie zniszczone podczas bombardowania w 1945 roku, zostało odbudowane w klimacie historycznym. Z Drezna pochodził także August II Mocny, który był królem Polski.

A tu już poniedziałek I wracamy na warsztaty, żeby kontynuować praktykę. Właśnie dziś skończyliśmy nasze pierwsze dzieło murarskie. Podziwiajcie! Teraz kolejne wyzwanie – sucha zabudowa.
Budowlańcy bez granic z Anną Giemzą - Jurgą i Danielem Łodzińskim
Spotkanie organizacyjne dotyczące praktyk w Niemczech
30.09.2014 (11:02:29)
 

    Zapraszamy na spotkanie organizacyjne uczniów, którzy zakwalifikowali się na praktyki zawodowe do Niemiec w terminie 2.11. - 29.11.2014r.(informatyków i mechaników). Zapraszamy również rodziców. Spotkanie odbędzie się 9 października (czwartek) o godzinie 15.05 w sali 29.


VII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
30.09.2014 (08:14:29)
 Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w VII Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej, która w tym roku będzie odbywać się pod hasłem "Usługi hotelarskie w środkach transportu".

Przypominam, że osiągnięcie statusu finalisty tej Olimpiady zwalnia uczniów technikum hotelarskiego z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Sztuka ta już raz udała się dwóm uczennicom naszej szkoły, które dotarły do finału IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbywającego się w Kołobrzegu.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się 30 października 2014r. (czwartek) na 3 godzinie lekcyjnej w sali 30 i będzie obejmował następującą tematykę:
  • wiedzę poruszaną na przedmiotach zawodowych - Organizacja i technika pracy w hotelarstwie, obsługa konsumenta (klasy I-IV)
  • wiadomości zawarte w sierpniowym oraz wrześniowym numerze miesięcznika "Hotelarz" - do wglądu/ksera w sali 34
  • wiadomości zawarte na stronie internetowej www.tur-info.pl zakładka "Hotele,pensjonaty" , hotelarze.pl, www.pot.gov.pl z okresu wrzesień-październik 2014r.
Sławomir KościelnyPILNE - KOMUNIKAT SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ
29.09.2014 (20:28:22)
 06.10.2014 DNIEM SAMORZĄDNOŚCI W ZSOT
Szkolna Komisja Wyborcza przedłuża termin zgłaszanie się Ekip Liderów ZSOT do SU do dnia 02.10.2014r.
Jednocześnie przypomina się, że od dziś do dnia 04.10.2014r. trwa KAMPANIA WYBORCZA.
W trakcie kampanii można rozwieszać plakaty, hasła wyborcze, roznosić ulotki, organizować spotkania pamiętając o zachowaniu porządku. Materiały reklamowe należy umieszczać w taki sposób, aby można je było następnie usunąć bez szkód.
Kandydaci mogą prowadzić kampanię wyborczą.
Dnia 05.10.2014r. zostanie ogłoszona oficjalna lista kandydatów do SU przez Szkolną Komisję Wyborczą.
WYBORU DO WŁADZ SU ZSOT JUŻ 06.10.2014r.

Zapraszamy do udziału w wyborach
Szkolna Komisja Wyborcza – przewodnicząca wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Anną Kubat
Przewodnicząca: Martyna Bedlechowicz,
Członkowie: Nikodem Sowa, Dawid Kraska. 

KONSULTACJE - INFORMACJA
29.09.2014 (20:10:30)
  Termin zajęć dodatkowych z języka niemieckiego we wtorki na 1 lekcji zostaje zmieniony na poniedziałek na 9 lekcję w sali numer 16.
Anna Kubat


Spotkanie z rodzicami osób wyjeżdżających na Cypr
29.09.2014 (14:58:42)
 
Zapraszam na spotkanie informacyjne z rodzicami uczniów wyjezdżających na mobilność na Cypr w ramach projektu Comenius "Discover Your International Potential: Professional and Self - Development".
Spotkanie odbędzie się 1 października 2014r. o godz. 17:30 w sali nr 29.

M. Ziaja


PODZIĘKOWANIA
28.09.2014 (20:32:22)
 

Wszystkim nauczycielom, uczniom, przyjaciołom szkoły, sponsorom  dziękuję za włączenie się do przygotowań i znakomite zorganizowanie jubileuszu 90-lecia ZSOT. Usłyszeliśmy wiele słów uznania dla naszej wspólnej pracy. Skierowali je do nas Prezydent RP Bronisław Komorowski, europarlamentarzyści: prof. Jerzy Buzek – patron naszej imprezy,  Jadwiga Wiśniewska, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Chwalili naszą pracę przedstawiciele lokalnych władz, starostowie, burmistrzowie, wójtowie okolicznych gmin obecni na oficjalnych uroczystościach. Wyrazy podziwu słychać było również wśród absolwentów, których setki zawitały w naszych gościnnych progach.

Nie udałoby się to ogromne przedsięwzięcie, gdyby nie nasza wspólna praca. W dobrej atmosferze najtrudniejsze zadanie realizuje się z przyjemnością. Nikt nie zawiódł. Jak zawsze okazało się, jak wielki potencjał tkwi w naszej szkolnej społeczności. 

Z wyrazami podziękowania
Joanna Walczak
dyrektor ZSOT

Zdjęcia z Jubileuszu oglądać można w Galerii i na Facebooku.Zastępstwa - 29.09.2014
28.09.2014 (14:19:46)
  Zastępstwa za nauczycieli nieobecnych dnia 29.09.2014r. (p. A. Giemzę-Jurgę, p. D. Łodzińskiego, p. A. Gawina oraz p. J. Łuczyńskiego) zostaną opublikowane jutro rano, przed godz. 7.00.

Architekci krajobrazu i informatycy pojadą do Hiszpanii na praktyki !
28.09.2014 (08:51:00)
 


Uczniowie Naszej szkoły, tym razem architekci krajobrazu i informatycy, będą mieli możliwość odbycia 2 tygodniowej praktyki w Granadzie , na południu Hiszpanii. Miejscem, gdzie zawodu uczyć się będą uczniowie z klasy I TA będą orientalne ogrody Alhambry i Zieleń miejska w Granadzie. Natomiast uczniowie klasy I TI będą pracować  w instytucjach informatycznych. Planowane są 2 wyjazdy. Pierwszy – na początku września 2015r.,drugi –w kwietniu 2016r.W każdym z nich udział weźmie po 8 osób z każdego zawodu. Warunkiem wzięcia udziału w praktykach wyjazdowych będzie pozytywne przejście przez rekrutację, która odbędzie się po zakończeniu I semestru( dla grupy pierwszej) lub II semestru( dla grupy drugiej).
Pierwszaki do pracy! Hiszpania czeka!


Czytaj więcej...
Weronika Kandzia wróciła ze Strasburga
25.09.2014 (21:04:45)
 
 Weronika Kandzia, uczennica klasy 4HT została laureatką wojewódzkiego konkursu dziennikarskiego. Jako zdobywczyni  głównej nagrody  została zaproszona na wycieczkę  do Strasburga.

Wszystko zaczęło się od wyjazdu na 4-tygodniową praktykę hotelarską do Norwegii. Miesiąc w 4- gwiazdkowym hotelu w Brekstad był źródłem wielu wrażeń całej 9-osobowej grupy uczniów 4HT. Zaowocował relacją wysłaną na konkurs dziennikarski „Press EFS” promujący efekty projektów dofinansowywanych przez Europejski Fundusz Społeczny. Zwycięstwo w konkursie dało natomiast Weronice główną nagrodę w postaci wycieczki do Europarlamentu.

Od 15 do 19 września trwała wizyta studyjna ufundowana przez profesora Adama Gierka.  Zwiedziłam Parlament Europejski, który zaskoczył mnie swoim  ogromem i nowoczesnością. W samym centrum Stasburga zwiedziłam katedrę Notre Dame, monumentalną budowlę, jedyną w swoim rodzaju, stanowiącą wizytówkę miasta! Płynęłam statkiem Białej Floty dookoła Strasburga, podziwiając kamieniczki i wspaniałe kościoły – relacjonuje Weronika po powrocie.

Program wycieczki był bardzo napięty. Organizatorom udało się go zrealizować całkowicie.
- Kilkudniowy pobyt we Francji zrobił na mnie ogromne wrażenie. Strasburg to miasto wymieszanych stylów architektonicznych.  Bardzo spodobały mi się wszechobecne fontanny w wąziutkich uliczkach i maleńkie sklepiki ze słodyczami. Wszędzie panuje ogromna tolerancja.  Ciekawostką jest, że trudno tam spotkać Francuza. Jest za to mieszanina ludzi z różnorodnych środowisk i kręgów kulturowych. Symbolem miasta jest  Parlament Europejski. Czułam się naprawdę wyjątkowo, jedząc obiad na stołówce razem z posłami z wszystkich krajów Unii Europejskiej.
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]