SYCZEŃ-LUTY 2017
  HARMONOGRAMY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH SYCZEŃ-LUTY 2017


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2016 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Wycieczka do Wrocławia
25.05.2016 (07:57:14)
  W poniedziałek 23 maja grupa uczniów z klas 1 oraz 2 TA udała się na wycieczkę do Wrocławia. Po kilku godzinach jazdy byliśmy już trochę zniecierpliwieni, ponieważ mimo wczesnych godzin porannych temperatura była dość wysoka. Dlatego też ucieszyliśmy się kiedy dotarliśmy do celu.
Pierwszym "przystankiem" na trasie naszej wycieczki był Uniwersytet Wrocławski. Reprezentantka uczelni opowiedziała nam o kierunkach kształcenia oraz przybliżyła historię samego uniwersytetu. Zwiedziliśmy jego zabytkową część: Aulę Leopoldina, Oratorium Marianum oraz Wieżę Matematyczną, z której mogliśmy podziwiać widok na Wrocław.
Następnie mieliśmy czas na samodzielne zwiedzanie wrocławskiego rynku, który zachwycił nas pięknem kolorowych kamienic. Kolejnym miejscem do którego się udaliśmy był Ogród Botaniczny. Na powierzchni obejmującej ponad 7 hektarów znajduje się około 12 000 gatunków i odmian roślin. Dla nas jako przyszłych archiektów krajobrazu była to nie lada atrakcja. :) Następnym miejcem jakie mieliśmy okazję odwiedzić był Ogród Japoński. W tym urokliwym miejscu znajduje się bogata w azjatyckie gatunki roślinność. Ogród położony jest w sądziedztwie Hali Stulecia, dlatego też udało nam się zobaczyć ten unikatowy budynek.
Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Lublińca. Myślę, że każdy z nas będzie miło wspominał ten dzień.Karolina Michlik
 

Kaziki w Chorwacji
24.05.2016 (18:03:43)
 

Zintegrowani i szczęśliwi podbijamy słoneczną Chorwację! Do Vara¾dinu nasza 9-osobowa reprezentacja przybyła niedawno, a już czujemy się jak w domu! Pozytywni ludzie, ciekawe zajęcia i nowe doświadczenia sprawiają, że nie mamy ani chwili wytchnienia. Chorwacka szkoła zwiedzona, przysmaki skosztowane, a zakamarki miasta i atrakcje okolicy odkrywamy w każdeju wolnej chwili. Co będzie dalej? Stay tuned!

Paula Mazik 1LO Karolina Mazur 2HT

    


Wizyta gości z Finlandii
23.05.2016 (12:00:04)
  We wtorek 17 maja gościliśmy delegację nauczycieli z naszej zaprzyjaźnionej Donnerska Skolan w Finlandii z miasta Kokkola. Nauczyciele szczególnie zainteresowani byli metodami nauczania w naszej szkole, dlatego zorganizowaliśmy dla nich lekcje otwarte z różnych przedmiotów. Jak wszyscy wiemy, wielu nauczycieli naszej szkoły wykorzystuje w swej pracy ocenianie kształtujące, co skłoniło nas do zaprezentowania gościom technik z tym związanych. Ku naszemu obopólnemu zdziwieniu okazało się, że nasza szkoła partnerska również od niedawna zaczęła stosować tę metodę. Powstała zatem doskonała okazja do wymiany doświadczeń podczas panelu dyskusyjnego. Na zakończenie wizyty zaprosiliśmy naszych gości na krótkie zwiedzanie miasta, podczas którego mogliśmy pokazać Muzeum Edyty Stein, Mały i Duży Rynek, kościoły św. Mikołaja i św. Anny oraz Zamek Lubliniecki.
Goście byli żywo zainteresowani zarówno szkołą, jej metodami pracy, miastem, jak i samą Polską. Nasz kraj, a szczególnie industrialny region Śląska, okazał się dla nich bardzo egzotyczny i atrakcyjny. Podziwiali zwartą zabudowę regionu, historyczne obiekty Lublińca i gorącą atmosferę w szkole.A. Giemza - Jurga


Uwaga absolwenci technikum!
23.05.2016 (08:47:44)
  24 maja odbędzie się wręczenie dyplomów technika według następującego harmonogramu:
  • 4HT - godz. 10:00, sala 46
  • 4TM - godz.12:35, sala 5
  • 4TI - godz. 10:30, sala 49
  • 4TB - godz. 13:25, sala 39


Twoje TAK ma ZNACZNIE
20.05.2016 (22:15:35)
 

W sobotę 14maja 2016r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły brała udział w akcji prozdrowotnej „Twoje TAK ma ZNACZENIE”.

W składzie: Weronika Gajda, Monika Kosiada, Magda Stemarowicz, Marcin Mzyk, Mateusz Urbańczyk, Rafał Duda, Basia Maciuch, Monika Wolka, Dagmara Grzyb, Agata Macioł, Karolina Dudzik, Aleksandra Skiba, Patrycja Bielewska, Kamila Żurek, Przemek Gajowczyk pod opieką Małgorzaty Klimczyk pomagaliśmy osobom zainteresowanym akcją znaleźć interesujące ich stanowisko medyczne, promowaliśmy idee wykonywania przeszczepów, rozdawaliśmy ulotki i zbieraliśmy pieniądze do puszek. Zebrane fundusze zostały przekazane na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży po transplantacji serca. Mimo że mieliśmy dużo pracy, sami mogliśmy skorzystać z wielu darmowych badań, oddać krew albo zapisać się do bazy DKMS, z czego wielu z nas skorzystało.

Oprócz badań można było także obejrzeć wóz strażacki OSP Ciasna, porozmawiać ze strażakami na temat ich pracy, a także nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy.

Po akcji prozdrowotnej zaczęła się część artystyczna, podczas której ogłoszono wyniki konkursu „Reklama życia”. Dwie uczennice z naszej szkoły zajęły w tym konkursie miejsca na podium: Karina Kubiś z 3HT wykonała pracę, która znalazła się na drugim miejscu, a Karolina Mazur z 2HT uplasowała się na trzecim. Bardzo gratulujemy dziewczynom zdolności plastycznych! 
Weronika Gajda - wolontariuszka

Bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy osobom,  które zaangażowały się, by ta akcja była na wysokim poziomie. Szczególnie dziękujemy wszystkim uczniom za bycie z nami w tym dniu na Bulwarze Grotowskiego, za każde dobre słowo, wsparcie, bo to dodawało nam energii, by każdego dnia na nowo z pełnym zaangażowaniem stawiać czoła małym kłopotom, by wszystko udało się i wszystko było idealnie. Dziękujemy!!!
Karol Kukowka – pomysłodawca i organizator

    KAZIK - Wydanie Specjalne
20.05.2016 (10:31:36)
 
 Zapewne wiele osób widziało już papierową wersję naszej gazetki szkolnej. Nie zapominajmy, że jej podstawą jest czasopismo internetowe. Gdyby więc ktoś zapragnął pozachwycać się wersją elektroniczną - zapraszamy na stronę internetową "Kazika"

Dziękujemy przy okazji wszystkim osobom, które zechciały się wypowiedzieć na łamach "Kazika: Marek Olszówka - 4TI, Magda Nocuń - 2TI, Patryk Kacy - 3TM, Jesica Kula - 3HT, Kacper Chromiak - 4TB, Marcel Chyra - 2TI, Agnieszka Garus - 3LO.
Na specjalne podziękowania zasłużyły Weronika Spojda z klasy 2LO - która "ogarniała całość" jako redaktor prowadzący i Katarzyna Lizurej - 4TI - nasz niezawodny grafik. Dziękujemy też p. Pawłowi Kołodziejowi, który w dramatycznych chwilach wziął sprawy w swoje ręce i pomógł sprostać wymaganiom drukarni.
W zawiązku z ukończeniem szkoły przez Kasię Lizurej (nad czym wielce ubolewamy), mamy wakat na stanowisku grafika. Zapraszamy do współpracy tych, co umieją, lubią, są komunikatywni i odporni na krytykę ;) Zgłaszać się można osobiście (sala 41) lub przez FB.

Katarzyna Myrcik w imieniu redakcji - klasy 2LO dziennikarsko - manadżerskiej
 


Dzień Otwarty 2016
18.05.2016 (22:58:23)
 

Dziękujemy wszystkim obecnym. Dzień Otwarty w ZSOT uważamy nieskromnie za bardzo udany. Naszą szkołę odwiedziło kilkuset gimnazjalistów, kilku rodziców i - całkiem niespodzianie – dwie nauczycielki z Brazylii . Bardzo nas to cieszy, ponieważ liczymy, że po obejrzeniu „na żywo” naszego KAZIKOWEGO TEAMU, łatwiej będzie tegorocznym kandydatom do szkół średnich podjąć właściwą decyzję. Taki w każdym razie mieliśmy zamiar – chcieliśmy, żebyście poznali nas – uczniów i nauczycieli i przekonali się, czy pasujecie do naszej społeczności. Nie zapomnijcie podziękować swoim nauczycielom i rodzicom, że zgodzili się na wycieczkę do lublinieckiego ZSOT. 

Ogromne podziękowania należą się też uczniom liceum i technikum ZSOT i ich nauczycielom, którzy pochwalili się dzisiaj tym, co robią na lekcjach i poza nimi. Kiedy odwiedzali nas gimnazjaliści, szkoła tętniła muzyką, w każdym miejscu promowane były zawody, profile, zajęcia pozalekcyjne i projekty. Ale gdy wychodziliśmy o 15.00, ławki stały na swoich miejscach i wszystko wyglądało jak zawsze. To właśnie jest potwierdzeniem, że najtrudniejszy projekt roku – nasz „Dzień Otwarty” – to tylko kolejne wyzwanie. Dobra robota! Informacja dla absolwentów technikum!!
18.05.2016 (11:45:24)
  Drodzy Absolwenci!
Jeżeli jesteście zainteresowani studiowaniem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, macie szansę realizować te studia otrzymując stypendium oraz wynagrodzenie w trakcie nauki, i kształcić swoje umiejętności praktyczne bezpośredni w przedsiębiorstwach. Osoby chętne do podjęcia tego przyszłosciowego kierunku studiów, proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły do piątku, 20 maja.

Maturzysto! Stypendium Pomostowe
18.05.2016 (11:24:57)
 Rusza XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych na rok akademicki 2016/2017. Wsparcie w formie stypendium  w wysokości 5 000 zł czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów 2016. Stypendia pomostowe skierowane są do osób osiągających dobre wyniki w nauce, mieszkających w  małych miejscowościach, pochodzących z niezamożnych rodzin i które dostaną się w roku akademickim 2016/2017 na I rok studiów dziennych oraz spełniają jeden z czterech warunków:

Czytaj więcej...
Lublinieckie przedszkola w rękach uczniów ZSOT
16.05.2016 (13:02:51)
  Światowy Dzień Książki okazał się kolejną inspiracją do wizyty w lublinieckich przedszkolach. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odwiedzili w dniach 25 i 26 kwietnia Przedszkole Intergracyjne oraz Przedszkole nr 7 z programem skierowanym do milusińskich. W dwuosobowych grupach przygotowaliśmy program, którego tematem przewodnim jak zwykle było wybrane opowiadanie. Tym razem zdecydowaliśmy się na Baśnie Andersena: Brzydkie Kaczątko i Calineczka. Wybór okazał się bardzo trafny, gdyż jak dowiedzieliśmy się od maluchów nigdy ich nie słyszeli, za to wszyscy wiedzieli kto to Złotowłosa i Miś, czy Jake i Piraci z Nibylandii. Aby urozmaicić pracę z baśniami przygotowaliśmy kolorowanki, quizy oraz gry i zabawy ruchowe, tak aby nasi podopieczni nie zdążyli się znudzić. Efekt rewelacyjny, po 60 minutach zajęć dzieci nie chciały wypuścić nas z sal, ale ponieważ czas płynie nieubłaganie i zbliżała się pora obiadowa, więc odprowadziliśmy maluchy do jadalni obiecując, że w kolejnym miesiącu znów wrócimy.


A. Giemza-Jurga

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]