REKRUTACJA !
:)
 
Wszystkim Uczniom  dziękujemy za cały rok intensywnej nauki, Rodzicom za aktywną współpracę.
Wszystkim Nauczycielom dziękujemy za rok intensywnej pracy.
Całej społeczności szkolnej życzymy udanego, radosnego i zdrowego wypoczynku wakacyjnego.

Odpoczywajcie radośnie i wracajcie we wrześniu wypoczęci, pełni nowych sił do nauki.

Wszystkiego dobrego!

W imieniu dyrekcji ZSO-T
Joanna WalczakOgólnopolski Ranking Techników i Liceów Ogólnokształcących 2016r. - mamy złoto i brąz!
 

14 stycznia 2016 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół 2016 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Obie szkoły Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zdobyły zaszczytne tytuły:
 • II Liceum Ogólnokształcące ZSOT-  tytuł „Brązowej Szkoły” - 311 miejsce w Polsce, 40 w województwie śląskim wśród najlepszych liceów ogólnokształcących;
 • Technikum nr 2 ZSOT-  tytuł „Złotej Szkoły” - 69 miejsce w Polsce, 7 w województwie śląskim wśród najlepszych techników oraz 23 miejsce w Polsce i 2 w województwie śląskim w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016.
Wszystkie nasze zawody znalazły się w finałowej dwudziestce w Polsce. W rankingu według zawodów 2016 kierunki techniczne ZSOT znalazły się na czołowych pozycjach:
 • technik architektury krajobrazu - 3 miejsce w Polsce, TYTUŁ SZKOŁY MISTRZÓW
 • technik mechanik - 4 miejsce w Polsce, TYTUŁ SZKOŁY MISTRZÓW
 • technik informatyk - 7 miejsce w Polsce, TYTUŁ SZKOŁY MISTRZÓW
 • technik budownictwa - 16 miejsce w Polsce,
 • technik hotelarstwa - 17 miejsce w Polsce.
GRATULUJĘ  I DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TYCH SUKCESÓW – NAUCZYCIELOM, ABSOLWENTOM,  UCZNIOM I PRACOWNIKOM ZSOT

Joanna Walczak

POZOSTAŁE LATA


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2015
 

Czytaj więcej...
Olimpiada Filozoficzna 2016
22.02.2016 (21:18:53)
 
 
 Dokładnie w połowie ferii, w sobotę 20 lutego 2016r. odbyły się w Częstochowie eliminacje okręgowe Olimpiady Filozoficznej.
Konkurs wymagał znajomości koncepcji filozoficznych i tekstów z poziomu wiedzy uniwersyteckiej. Tym bardziej jesteśmy dumni z dwójki naszych uczestników: Małgorzaty Kupiec z klasy II LO i Bartosza Szulera z IV TB. Start w olimpiadzie był poprzedzony gruntownymi przygotowaniami, wieloma godzinami indywidualnej pracy i konsultacji z nauczycielem.
Niestety, okazało się, że obojgu zabrakło zaledwie kilku punktów do awansu do finału w Warszawie. 
Mimo to gratulujemy z całego serca. Bartkowi życzymy sukcesu na maturze rozszerzonej z filozofii, a Gosi - sukcesu w przyszłym roku, zwłaszcza że już teraz był on w zasięgu ręki.
Dodać należy, że Gosia Kupiec razem z Wiolettą Zazgórnik z II LO właśnie przygotowują się do startu w kwalifikacji do finału Olimpiady Medialnej.


Ferie z niemieckim
22.02.2016 (16:42:45)
 Maraton języka niemieckiego
we wtorek, 23.02 powtarzamy do maturki - poziom rozszerzony. Start 8:30 w sali 35a.
Zapraszam - Ania Kubat

weryfikacja danych w serwisie dla MATURZYSTóW
12.02.2016 (13:50:44)
 

Od 15 lutego - 10:00 do 25 lutego - 20:00  OKE w Jaworznie uruchomi serwis dla uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego.

Serwis będzie dostępny poprzez link na stronie

http://www.oke.jaworzno.pl  (SERWISY--serwis maturzysty) .

Celem serwisu jest umożliwienie weryfikacji danych osobowych i egzaminacyjnych przez samych zainteresowanych.

Uczniowie, którzy jeszcze nie odebrali haseł , proszeni są o zgłoszenie się po nie do sekretariatu.

Jeżeli zdający stwierdzi błąd w swoich danych osobowych i egzaminacyjnych, powinien ten fakt niezwłocznie zgłosić w sekretariacie do 24 lutego 2016r.

PILNE !!!!!!!!Razem zbudujemy Europę
11.02.2016 (19:34:54)
 
Przypominamy uczniom klas 1 i 2 TB, że 12 lutego 2016 upływa termin składania dokumentów rekrutacyjnych do działania pod nazwą "Razem zbudujemy Europę" w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.
Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 29 lutego i 1 marca 2016r. o godz.15.00. w sali nr 41.
Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi do 4 marca 2016r. Każdy uczeń ma prawo odwołania się od decyzji Komisji Kwalifikacyjnej w terminie do 11 marca br. (7 dni od dnia ogłoszenia wyników). Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 15 marca 2016r.
Ferie na sportowo
11.02.2016 (10:39:22)
  W drugim tygodniu ferii zimowych tj. wtorek i czwartek o godz. 10:00 odbędą się zajęcia z piłki siatkowej oraz będzie można skorzystać z siłowni.

Serdecznie zapraszam
Krzysztof Kubica 

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”
11.02.2016 (09:59:15)
  5 lutego już po raz piąty w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”, nad którym patronat objęli Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz poseł na sejm RP Andrzej Gawron, którzy byli także fundatorami nagród. Nagrody dla uczestników ufundowali również:  wójt gminy Kochanowice,  państwo Anita i Mikołaj Naczyńscy z sieci szkół językowych Naczyńscy, pan Jan Czuk, pan Tadeusz Mizgalski oraz właściciele spółki Stemar. W zmaganiach rywalizowały ze sobą dwuosobowe drużyny z 6 gimnazjów powiatu lublinieckiego. Konkurs oparty był  na zadaniach, w których wykorzystywano różnorodne  techniki multimedialne. Jak co rok uczniowie rozwiązywali zadania rozwijające  różne umiejętności takie, jak czytanie i słuchanie ze zrozumieniem czy też  konwersacje w języku obcym. Mogli przy tym wykazać się kreatywnością oraz swobodą porozumiewania się w języku niemieckim. W tym roku uczestnicy projektowali, wykonywali, a następnie prezentowali produkt handlowy, który mógłby podbić rynki europejskie.
Uczestnicy wyrażali bardzo pochlebne opinie na temat formuły konkursu. Szczególnie podobała im się forma pracy konkursowej, jaką była praca zespołowa. Zdaniem uczestników  praca zespołowa pozwala na wykorzystanie najmocniejszych stron każdego z zawodników. „Szczególnie dobrze bawiłyśmy się pracując nad naszym produktem handlowym” - odpowiedziała Esther Mik, zapytana o wrażenia.
 • I miejsce zdobyli Victoria i Jakob Kosmala z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu,
 • II miejsce Esther Mik i Julia Siwy z gimnazjum w Koszęcinie,
 • III miejsce Laura Jerominek i Żaneta Matziol z gimnazjum w Pawonkowie.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: tablety, kursy językowe, wycieczkę do Kravare oraz inne upominki. Nagrody zwycięzcom wręczali -  Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura, pani Anna Adamczyk - przedstawicielka sieci szkół językowych Naczyńscy oraz Joanna Walczak dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego : Aleksandra Bawor, Anna Giemza- Jurga i Iwona Wosik.


I znowu zagościliśmy w przedszkolu!
11.02.2016 (08:44:52)
  W tym miesiącu odwiedziliśmy dzieciaki z przedszkola nr 7 w Lublińcu. Dzieci jak zawsze przywitały nas z uśmiechem na twarzy i wielką energią. Zaczęliśmy od czytania bajek i przypominania imion, a skończyliśmy na wspólnych zabawach. Musimy się pochwalić, że tym razem to my nauczyliśmy się czegoś nowego! Przedszkolaki pokazały nam swoje gry i pląsy. Zabawy nie było końca! Na pewno wykorzystamy nowe umiejętności następnym razem. Zachęcamy wszystkich by razem z nami poznawać te wspaniałe dzieciaki i na chwilę oderwać się od nudnych, codziennych obowiązków oraz powrócić do dziecięcych lat!Oktawia Basan


Spotkanie z Poezją
10.02.2016 (21:52:30)
 

W środę 3 lutego w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z poezją”, na którym mieliśmy zaszczyt gościć Julię Kaczmarzyk - 15-letnią, świetnie zapowiadającą się poetkę, której pomimo młodego wieku udało się wydać już swój własny tomik poezji!

Na spotkaniu młodzież naszej szkoły, a także gimnazjaliści z Lubecka i grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 zadeklamowali nam swoje ulubione wiersze. Czas umilały nam także występy wokalne naszych szkolnych koleżanek. Całe spotkanie uświetnił też swoją obecnością przedstawiciel Wydawnictwa św. Macieja Apostoła – pan Edward Przebieracz, który opowiedział o prężnie rozwijającej się karierze młodej poetki i promował jej pięknie wydany tomik pt."Poezja mej duszy". Wspaniały montaż poetycko – muzyczny złożony z wierszy Julii Kaczmarzyk przedstawili jej koledzy i koleżanki z Gimnazjum w Ciasnej pod kierunkiem Małgorzaty Gzyl – wicedyrektor i nauczycielki j. polskiego.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Udzieliła się ona klasie 2 LO, która uczestniczyła w imprezie, traktując je jako swoiste warsztaty. Dwie uczennice tej klasy przeprowadziły również wywiad z Julią Kaczmarzyk, który być może wkrótce będzie można przeczytać w jednej z miejscowych gazet. Spotkanie okazało się więc niezwykle owocne. Zorganizowała je Beata Dudek przy współpracy licznych nauczycieli: Ewy Nowak i Małgorzaty Gzyl z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciasnej, Aleksandry Kachel z Gimnazjum w Lubecku, Sylwii Kansy ze Szkoły Podstawowej nr1 w Lublińcu oraz Aliny Lipowskiej, Marioli Strzody, Marii Mikołajczyk – Szczęsnej z ZSOT.

Weronika Sczygioł klasa 2LO

     


Konkurs Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną
10.02.2016 (10:01:22)
  Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym na Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach.
Warunki konkursu:
 • formt dowolny,
 • technika dowolna,
 • każdy uczestnik może przesłać jedną pracę,
Termin składania prac: 3 marca br. w Bibliotece szkolnej.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są w Bibliotece.
Serdecznie zapraszam!
 Beata Dudek

Zaproszenie dla recytatorów i wokalistów
09.02.2016 (19:38:38)
 


Uwaga uczniowie o aktorskich i wokalnych talentach. Rozpoczynamy przygotowania do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

Eliminacje szkolne odbędą się zaraz po feriach, czyli w środę 2 marca na lekcji 8 godz. 14.10 w sali nr 30.


Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego są wieloetapowe: szkolne, powiatowe, regionalne, wojewódzkie i centralne. Przeprowadzone będą w formie czterech turniejów:
recytatorskiego (1 wiersz i 1 fragment prozy)
poezji śpiewanej (1 wiersz do recytacji i 2 piosenki poetyckie, w tym 1 utwór musi mieć nowo skomponowaną muzykę; dodatkowo można zaprezentować utwór z tekstem własnym)
teatrów jednego aktora (do 30 minut),
wywiedzione ze słowa
(teatr jednego wiersza, monolog literacki z rekwizytem, ruchem itd.)

Zachęcamy wszystkich uczniów, biorąc pod uwagę liczne sukcesy naszej młodzieży w poprzednich latach. Zapraszamy do pilnych konsultacji repertuarowych.

Nauczycielki języka polskiego


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]