Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2016 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Hiszpania Erasmus Praca
14.04.2016 (12:52:05)
 Jesteśmy w Hiszpanii już 10 dni i umieszczamy posty na Fanpage ale być może nie wszyscy tam zaglądają - zakładka ErasmusPlus. Dlatego przesyłamy informacje poprzez stronę naszej szkoły.
Każdego dnia Hiszpania coraz bardziej zachwyca nas swoim pięknem. Ale oprócz przyjemności mamy również obowiązki. Każdy uczestnik praktyk codziennie rano wyrusza do pracy i w wyznaczonych godzinach wykonuje polecenia swoich przełożonych. Grupa architektów krajobrazu swoje praktyki odbywa w malowniczych ogrodach Alhambry. Podczas pracy uczymy się czynności które na co dzień wykonują pracownicy ogrodu. Natomiast grupa informatyków odbywa staż w okolicznych firmach. Oprócz zdobywania doświadczenia pracownicy firm uczą nas języka i kultury Hiszpanii. Każdego dnia wracamy z pracy zmęczeni, ale nie przeszkadza nam to by popołudniami odkrywać kolejne uroki Granady.

Konkurs Recytatorski "Echa dzieciństwa"
13.04.2016 (22:07:04)
 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego organizuje Konkurs Recytatorski "Echa dzieciństwa".
Do wtorku 19 kwietnia należy przygotować 2 utwory z zakresu poezji dziecięcej i zgłosić swój udział u nauczycielki języka polskiego. Należy podać nazwiska autorów i tytuły recytowanych wierszy. Eliminacje w CKZiU odbędą się 22.04.2016 o godz. 10.00.


Projekt Gosi Kupiec w III etapie Olimpiady Medialnej
13.04.2016 (19:38:54)
 
 Zapraszamy wszystkich uczniów do wypełnienia formularza ankiety na blogu: Razem zmieniajmy świat, który prowadzi Małgorzata Kupiec z klasy 2LO. Ankieta jest częścią projektu Ja też mogę zmieniać świat! związanego z zadaniem kwalifikującym do finału Olimpiady Medialnej. Od naszego zaangażowania zależy efekt pracy Gosi.

Pozostało tylko kilka dni, dlatego wypełnijmy ankietę już dziś.

Pomóżmy, włączmy się, bądźmy solidarni.

http://razemzmieniajmyswiat.blogspot.com/
 


Konkurs "Reklama życia"
13.04.2016 (14:22:39)
  Fundacja Śląskiego Centrum chorób Serca z siedzibą w Zabrzu organizuje akcję prozdrowotną: "Twoje TAK ma ZNACZENIE" dnia 14 maja na Bulwarze Franciszka Grotowskiego.Akcja ma na celu przeprowadzenie bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich. Zwieńczeniem kampanii będzie koncert charytatywny na rzecz turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży po transplantacji. Wystąpią m.in. Duet Skiba z The Voice of Poland, Sorry Boys z Warszawy i inni. Gwiazdą wieczoru będzie Monika Kuszyńska. W związku z wydarzeniem organizowany jest konkurs o nazwie "Reklama życia". Zadaniem jest stworzenie Reklamy zdrowego stylu życia w najszerszym tego słowa znaczeniu. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia INDYWIDUALNE. Forma wykonania pracy: plakat,prezentacja multimedialna (z ograniczeniem do 5 minut), reportaż,film (również z ograniczeniem do 5 minut). Trzy główne nagrody to roczny kurs językowy w sieci szkół "Naczyńscy", każdy o wartości ok.1000 zł. Dodatkowo wyłonione zostaną prace wyróżnione, na które czekają inne atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu wydarzenia, podczas części oficjalnej koncertu, ok. godziny 19.00. Zachęcamy do udziału w konkursie.  Termin składania prac do pedagogów: 29.04. Bliższe informacje u pedagogów szkolnych. 

Nasi uczniowie będą wolontariuszami
13.04.2016 (08:09:03)
 
Zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników Kazikowej szkoły do udziału w Pierwszej Kampanii Prozdrowotnej "Twoje TAK ma ZNACZENIE", która odbędzie się 14 maja 2016 (SOBOTA) na Placu Franciszka Grotowskiego w Lublińcu!  Podczas akcji odbywać się będą bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Możliwe będą również: oddanie krwi oraz rejestracja w bazie dawców szpiku. Zwieńczeniem dnia będzie koncert charytatywny z udziałem gwiazd - szczegóły wkrótce

PLAN DNIA:


Czytaj więcej...
Korespondent portalu EURODESK uczy się w naszej szkole
08.04.2016 (20:30:22)
 
Kamil Golis z 2TB zgłosił się w konkursie na korespondenta Europejskiego Portalu Młodzieżowego. I wygrał!
Eliminacje były dwuetapowe.
- Postanowiłem spróbować swoich sił w kwalifikacjach - wyjaśnia Kamil. - Wymogiem wstępnym było wysłanie swojego CV oraz artykułu. Dostarczyłem oba pod wskazany adres, po uprzednich konsultacjach z panią Katarzyną Myrcik, której jeszcze raz bardzo dziękuję za cały trud. Najpierw zostałem poinformowany drogą mailową, że dostałem się do 2. etapu, którym była rozmowa kwalifikacyjna. Odbyła się ona za pośrednictwem komunikatora Skype. Podejście organizatorki projektu okazało się być bardzo pozytywne.
Kamil rywalizował z osobami w wieku 16-30 lat. Istniała obawa, że przegra ze studentami lub absolwentami dziennikarstwa. Konkurs miał charakter otwarty, był ogólnodostępny dla wszystkich.
Atutem Kamila oprócz lekkiego pióra były na pewno jego doświadczenia związane z projektami europejskimi. Mimo że jest dopiero w drugiej klasie technikum, uczestniczył już w wymianach zagranicznych, a teraz zakwalifikował się także do projektu "Razem zbudujemy Europę" w ramach programu POWER VET.
- Następnym krokiem - dodaje Kamil - związanym ze współpracą z portalem  eurodesk.pl jest udział w szkoleniu, które odbędzie się w Warszawie w przyszłym tygodniu. A później nie pozostaje już nic innego, jak tylko pisać!


Wycieczka na wykłady na Politechnikę Częstochowską
06.04.2016 (14:44:47)
 Zbiórka 07.04.2016 r. (czwartek) o godz. 8:00 na parkingu szkolnym.

A. Biernacik


Szczypiorniści ZSOT na III miejscu w półfinale wojewódzkim!
05.04.2016 (18:07:02)
 
 W poniedziałek 4 kwietnia reprezentacja ZSOT chłopców w piłce ręcznej udała się do Piekar Śląskich na halę MOSiR na półfinał wojewódzki licealiady chłopców. Po sukcesie i II miejscu dziewcząt nasi zawodnicy mieli dodatkową motywację by powalczyć o jak najwyższe miejsce w tym niezywkle silnie obsadzonym turnieju, w którym wystąpiły drużyny: z Zespołu Szkół Sportowych im. J.Kusocińskiego w Zabrzu, I LO im.Sobieskiego z Piekar Śląskich oraz Górnośląskie Centrum Edukacyjne z Gliwic. Dwie pierwsze szkoły naszpikowane ligowymi zawodnikami na codzień trenują piłkę ręczną zatem jasne było, że o dobry wynik będzie niezwykle ciężko. Jednak takie turnieje to okazja również do nauki i zbierania nowych doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Po niezbyt dobrym losowaniu okazało się, że w meczu o finał zagramy z drużyną z Zabrza, która jak się potem okazało w ciągu 50 minut meczu dała nam znakomitą lekcję szybkiej i niezwykle widowiskowej piłki ręcznej pokonując naszych  chłopców grających zwłaszcza w I połowie chaotycznie i nerwowo 51:26 (29:11). Dodać należy, że przez pierwsze 10 minut spotkania nasi zawodnicy dotrzymywali tempa faworytowi, prowadząc nawet po 3 minutach spotkania 3:1, ale potem nerwy, proste błędy, mnóstwo niewymuszonych strat i bardzo szybka, efektowna gra zabrzan spowodowała, że na walkę jak równy z równym po prostu nie było szans... W drugim półfinale faworyci z Piekar rozgromili gliwiczan 35:10 i jasne stało się, że to właśnie zawodnicy z GCE będą naszym rywalem w walce o III miejsce w turnieju. Spotkanie to trwające 2x20 minut przebiegało zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny zmobilizowanej i grającej już na swoim optymalnym poziomie, która już do przerwy prowadząc 11:4 miała mecz pod kontrolą. Po zmianie stron świetna gra w defensywie i dobre kontry naszej drużyny spowodowały, że przewaga sięgała już  nawet 15 bramek, by ostatecznie pokonać GCE Gliwice 28:16 powtarzając tym samym sukces naszej drużyny z 2012 roku, gdzie na tej samej hali nasi zawodnicy zajęli również III miejsce! Turniej wygrali gospodarze pokonując ZSS Zabrze 26:21 i to oni zagrają w najlepszej czwórce Sląska Licealiady szkół Ponadgimnazjalnych. Sukces naszej drużyny w tym roku bez wątpienia rodził się w bólach oraz wielkich trudach ale przez to smakuje lepiej i cieszy zwłaszcza tych uczniów, którzy na codzień chcieliby pograć i potrenować sobie piłkę ręczną ale z racji warunków nie mają za bardzo gdzie...! Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości nadal w naszej szkole będzie taki poziom i zainteresowanie tą niezwykle widowiskową i efektowną grą zespołową, a o kolejne sukcesy naszych drużyn możemy być spokojni...!


Naszą szkołę reprezentowali: bramkarze- Patryk Woroniak, Bartłomiej Zając; skrzydłowi- Mateusz Grobara, Jacek Słodczyk, Kamil Wacławek, Krzysztof Strużyk, Piotr Bryś; obrotowi- Marek Patyna, Patryk Jerominek; rozgrywający- Michał Grobelny (kapitan), Dariusz Bryś, Adrian Maroń, Krzysztof Dylka, Bartłomiej Anczok
trener drużyny: mgr Artur Gawin


Wyruszyli do Hiszpanii
05.04.2016 (12:10:11)
 
W poniedziałkowy poranek grupa 8 przyszłych architektów krajobrazu i informatyków najpierw pojechała busem a potem poleciała samolotem z Wrocławia do Malagi w Hiszpanii.
Po przyjeździe do Granady zdziwienie –przecież pojechali, aby nasycić się słońcem a tam deszcz i chłód. No cóż – aura jak widać lubi płatać figle bo u nas upał.
Architekci krajobrazu wraz z opiekunką P. Katarzyną Gajda rozpoczynają praktyki w Alhambrze, największym i najpiękniejszym ogrodzie orientalnym w Europie. Informatycy w towarzystwie opiekunki P. Iwony Gnych pojadą do firm informatycznych w różnych częściach Granady.
Grupa bierze udział w projekcie ERASMUS+ „ Hiszpańska technologia wiedza i praktyka dla polskich uczniów informatyków i architektów krajobrazu” współfinansowanego przez UE.


Koordynator projektu
Danuta Gajda

Zmagania na konkursie...
05.04.2016 (07:22:26)
 Martyna Bok klasa I LO, Mateusz Urbańczyk I TIi oraz Paweł Feliks III TI reprezentowali szkołę w IV edycji Konkursu Realioznawczego o Republice Federalnej Niemiec i Mieście Koloni. Konkurs odbył się w 01.04.2016r. siedzibie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, kultury oraz zabytków. W tegorocznej edycji bardzo podchwytliwym okazało się pytanie o legendę związaną z Kölnisch Wasser. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia, wyniki rywalizacji wkrótce.

Anna Giemza - Jurga<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]