REKRUTACJA !
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW ZAKWALIFKOWANYCH DO POSZCZEGÓLNYCH KLAS
 
Przypominamy wszystkim zakwalifikowanym kandydatom, iż termin potwierdzenia woli poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu upływa w dniu jutrzejszym tj. 07.07 o godz. 10:00.
Wyniki egzaminu maturalnego - 2015
 
Przedstawiamy wniki egzaminu maturalnego uzyskane przez naszych absolwentów:

   ZSOT powiat
lubliniecki
woj.
śląskie 
kraj 
 II Liceum Ogólnokształcące
 96,3%  79,2%  80,80%  80%
 Technikum nr 2
 91,5%  88,6%  68,00%  64%
 ogółem  92,5%  81,7%  75,66%  74%

Absolwentom gratulujemy uzyskanych wyników, a nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud wniesiony w przygotowywanie uczniów do egzaminu maturalnego.
WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom ZSOT oraz Rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za wspólną pracę i wysiłek poświęcony naszej szkole.

Życzę Wszystkim, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Życzę, aby nadchodzące wakacje były ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.        

Do zobaczenia 1 września!

W imieniu Dyrekcji
 
Joanna Walczak
Dyrektor ZSO-T SREBRNA SZKOŁA 2015
 

Po raz trzeci udało nam się zdobyć tytuł "Srebrnej Szkoły". W rankingu "Perspektyw" 2015 nasze technikum znalazło się na 128 pozycji w kraju i 17 na Śląsku. Jesteśmy na 24 miejscu w Polsce w klasyfikacji egzaminów zawodowych. Nasze liceum zajmuje 89 pozycję wśród szkół województwa śląskiego.

Po raz kolejny nasze technikum otwiera listę najlepszych szkół regionu częstochowskiego. Możemy być naprawdę dumni. Zdobyliśmy wysokie miejsce już w 2013 i 2014 roku. Naszą największą dumą jest utrzymanie tytułu "Srebrnej Szkoły" już przez trzy lata!

POZOSTAŁE LATA

OIMPIJSKIE SUKCESY UCZNIÓW ZSOT
05.03.2015 (23:31:31)
  W bieżącym roku szkolnym rekordowa ilość uczniów uczestniczyła w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych. Poniżej publikujemy wykaz uczniów, którym udało się zakwalifikować do II etapu olimpiady. Niektórzy z nich dopiero pojadą na eliminacje. Będziemy trzymać za nich kciuki, ponieważ awans do finału może skutkować zwolnieniem z egzaminów maturalnych lub zawodowych.
Wiemy na pewno, że mamy już jedną finalistkę. Jest nią Karolina Grudzińska, która wyjedzie do Kołobrzegu na eliminacje III etapu Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

L.p.

Imię i nazwisko

Klasa

Olimpiada

Opiekun

1.

Kamila Bugajak

2HT

Olimpiada Filozoficzna

Katarzyn Myrcik

2.

Bartosz Szuler

3TB

Olimpiada Filozoficzna

Katarzyn Myrcik

3.

Miriam Mik

4TB

Olimpiady Języka Niemieckiego

Anna Giemza - Jurga

4.

Adrian Maroń

3LO

Olimpiada Przedsiębiorczości

Krystyna Pacuda

5.

Adrian Maroń

3LO

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Krystyna Pacuda

6.

Krzysztof Brzezina

4TB

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Daniel Łodziński

7.

Kacper Chromiak

3TB

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Daniel Łodziński

8.

Tomasz Szwed

4TB

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Daniel Łodziński

9.

Dawid Kompała

3TB

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Daniel Łodziński

10.

Dariusz Mizera

4TB

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Daniel Łodziński

11. 

Karolina Grudzińska

3HT

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Sławomir Kościelny

12. 

Małgorzata Osadnik

3HT

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Sławomir Kościelny

13. 

Małgorzata Kupiec

1LO

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

14.

Karolina Mańczyk

2LO

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

15.

Gabriela Kowol

2LO

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

16. 

Tomasz Moryson

2LO

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

17. 

Hanna Myrcik

2TI

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

18. 

Kajetan Sowa

2LO

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

19. 

Fatima Sulejman

2LO

Olimpiada Medialna

Katarzyna Myrcik

20. 

Beata Popanda

1TA

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Marcin Wojtczak

21.

Marcin Maroń

1TA

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Marcin Wojtczak


Do eliminacji centralnych Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”zakwalifikowała się Agnieszka Garus z klasy 2LO. Konkurs, mimo że bardzo prestiżowy,  nie ma jeszcze statusu olimpiady przedmiotowej.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach centralnych lub w następnych edycjach olimpiad.XIII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki
05.03.2015 (07:18:32)
 
W poniedziałek 2 marca nasi uczniowie Beata Popanda oraz Marcin Maroń z klasy I TA reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Olimpiada odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Niecierpliwie czekamy na wyniki, które przekaże nam główny organizator Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Już dziś gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. 
 
Ks. Marcin WojtczakCiekawy gość w ZSOT
05.03.2015 (07:17:23)
 
W piątek 27 lutego gościliśmy w naszej szkole P. Witolda Szustera - kolekcjonera autografów. Spotkanie z tym "ciekawym człowiekiem" mogło zainteresować pasją i przygodą życia, którą podzielił się nasz GOŚĆ.Szkolne eliminacje w „Sudoku” – wyniki
05.03.2015 (07:15:42)
 

Miło nam poinformować, że w powiatowym konkursie „Sudoku w Lublińcu” nasz Zespół Szkół reprezentować będą:

1.      Karolina Mańka   III TB

2.      Katarzyna Lizura  III LO

Gratulujemy i wierzymy w powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu.
Ponadto, do II Mistrzostw Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych w tej kategorii zakwalifikowały się: Kaczyńska Manuela III LO, Schuler Monika I TA, Machoń Michał I TB, Pałka Kamila I LO, Bodora Lidia I TA, Gambuś Martyna II TB, Wańczyk Dorota I LO,    Pasek Kamila I TA, Henne Michał I TB oraz Kempa Aleksander IV TI.
                                                                                                            Nauczyciele matematyki

Misja : Polak, Węgier dwa bratanki do gulaszu i kaszanki
05.03.2015 (01:56:30)
 Misja: Polak, Węgier dwa bratanki do gulaszu i kaszanki

W ramach PPS COMENIUS, Discover Your International Potential : Professional and Self - Development in International Contex

Miejsce: Brassai Samuel Gimnazium es Muszaki Szakkozepiskola, Debrecen, Magyarországról ( Węgry )

Termin: 2.03. 2015 r., godzina 3:42 - 7.03.2015 r., godzina 0:07

Cele:
  1. Przedstawić prezentację : "Perfect job interview", "Things the Polish team knows about Finlad and Cyprus"
  2. Poznać kraj, zintegrować się z Węgrami
  3. Promować Polskę podczas European Day

Dowódcy: Monika Ziaja, Beata Kąpielska

Batalion: 1 LO, 2 LO, 1 HT, 2 TB, 2 TI

Opis:

Bladym świtem grupa uczniów Kazika wyruszyła do kraju papryki. Po długiej podróży, licznych próbach oraz powtarzaniu kwestii przez sen powitali nas partnerzy z Węgier, Cypru, Niemiec i Finlandii. Międzynarodowa ekipa od razu przystąpiła do dzieła : powitanie, prezentacja gosdpodarzy, zajęcia integracyjne, zwiedzanie szkoły, udział w lekcjach, dyskusje, rozmowy, komentarze do białego rana. Zrealizowano akcję European Day - były potrawy z każdego kraju : fińskie Salmiakki, cypryjska mussaka, niemieckie bratwursty, węgierski gulasz i polski bigos. Po intensywnym kursie rękodzieła i łucznictwa przystąpiliśmy do pokazów tańców tradycyjnych. Po dziesięcu godzinach pracy przyszła pora na rozrywkę - Talent Show. Polski charleston i Jezioro Łabędzie to strzał w dziesiątkę.

Kolejnego dnia opracowywaliśmy strategię jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej oraz przekazaliśmy zdobyte informacje na temat wybranego partnera. Następnie odbyła się eksploracja terenu miasta Debreczyn pod względem historyczno - kulturowo - geograficznym ( 200 tys. mieszkańców, jedna linia kolejowa, najstarszy kościół i największy dzwon na Węgrzech, najnowocześniejszy stadion, uniwersytet ).

To be continued...

ölelést
Kazikowa grupa do zadań specjalnychKonkursy
04.03.2015 (22:22:31)
 Informujemy, że przesłuchania szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się w czwartek 12 marca o godzinie 10.50 w sali nr 30. Zapraszamy wszystkich chętnych. Pierwszy występ w Dniu Talentów 20 marca w naszej szkole.

Przypominamy jednocześnie, że 6 marca upływa termin zgłaszania prac do konkursu LITERACKI SMS. Dotychczas wpłynęło około 400 tekstów z wszystkich województw. Czekamy również na teksty uczniów naszej szkoły.
Organizatorzy


Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym
04.03.2015 (11:34:04)
 Jeżeli interesujesz się wydarzeniami współczesnymi,nie są Ci obce sprawy Małej Ojczyzny, chcesz sprawdzić swoją wiedzę- zapraszam Cię do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym. Dodatkowych informacji udziela i przyjmuje zapisy -p. A.Lipowska.

Matematyka w biznesie 2015
04.03.2015 (09:15:48)
  Już  po raz trzynasty odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu XIII Wojewódzki Konkurs dla uczniów szkół pomnadgimnazjalnych oraz I Powiatowy Konkurs dla gimnazjalistów  "MATEMATYKA W BIZNESIE". Patronat nad konkursami sprawowali: Wojewoda Śląski, Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Urząd Miejski w Lublińcu, Starosta Mikołowski.Patronat naukowy: Wyższa Szkoła Bankowa  w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, Politechnika Śląska w Gliwicach.
Uczniowie podczas konkursu rozwiązywali zadania matematyczne związane z pracą w biznesie.  Zadania były oceniane są przez Jury, składające się z przybyłych na konkurs nauczycieli matematyki. Kwestie sporne rozstrzygał Przewodniczący Jury – dr Adam Sojda, autor zadań konkursowych,  pracownik naukowy Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.Do konkursu przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Mikołowa, Tarnowskich Gór, Częstochowy, Psar, Krzepic, Lublińca. Uczniowie gimnazjów reprezentowali powiatowe gimnazja.               

Zwycięzcy  konkursowych zmagań na poziomie szkół ponadgimnazjalnych:

I MIEJSCE: Rafał Gałązka - Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu
II MIEJSCE: Radosław Haba - Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu
III MIEJSCE: Grzegorz Kowalczyk - Zespół Szkół w Krzepicach
 
Zwycięzcy  konkursowych zmagań na poziomie szkół gimnazjalnych:

I MIEJSCE: Adrian Kazimirek - Gimnazjum w Pawonkowie
II MIEJSCE: Aleksandra Malcher - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu
III MIEJSCE: Julia Osiadacz - Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu

Sponsorzy  ufundowali cenne nagrody: dwa tablety, słuchawki , urządzenie wielofunkcyjne, aparat fotograficzny, wycieczki do Kravare. Nagrody ufundowali :  Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Urząd Miejski w Lublińcu oraz lokalni przedsiębiorcy.
KLUB KIBICA ZSOT!
03.03.2015 (13:11:41)
  UWAGA!
 Klub Kibica ZSOT  (wyłącznie osoby będące na liście) idą jutro na swoją pierwszą lekcję i potem zbiórka na hali o godzinie 9:00 (zmienne lub czyste obuwie oraz proszę zabrać rekwizyty i koszulki ZSOT!). Pozostałym osobom chcącym kibicować naszym reprezentacjom ze względów organizacyjnych zmuszeni jesteśmy podziękować. Reprezentować i dopingować w imieniu całej szkoły będzie wyłącznie w/w grupa. Pozostała część szkoły na swoich lekcjach może wspierać nas duchowo i myśleć ciepło o naszych dzielnych zawodniczkach i zawodnikach. Klasy mające lekcje z P.Sukienik lub z P.Gawinem przychodzą na halę SP nr 3, a po zakończeniu swoich lekcji w-f wracają do szkoły zgodnie z planem. Trzymajcie za nas kciuki!  Kto wygra mecz?! Kaaaa-zzziik!


Konkurs kaligraficzny
03.03.2015 (11:01:13)
  Zapraszam do udziału w VI Powiatowym Konkursie Kaligarficznym. Konkurs adresowany jest do uczniów z terenu miasta Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają za zadanie napisać fragment twórczości księdza Jana Twardowskiego piórem lub piórkiem na papierze gładkim formatu A-4 jednostronnie. Wskazane jest, żeby tekst został ozdobiony wybranymi iluminacjami (inicjałami, bordiurami, miniaturami itd.) Do ich wykonania można wykorzystać kolorowe pisaki.
Kryteria oceny pracy:
- staranność i oryginalność elementów graficznych,
- płynność pisania i estetyka połączeń literowych,
- kompozycja pracy,
- poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,
- samodzielność pracy.
Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów!
Prace konkursowe należy dostarczyć do 19 marca br. do Biblioteki.
Szczegółowy regulamin oraz tekst do napisania dostępny w Bibliotece.
Zapraszam Beata Dudek


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]