REKRUTACJA !
ROZDANIE ŚWIADECTW MATURALNYCH
 

5 lipca 2016r. - rozdanie świadectw maturalnych przez wychowawców klas według harmonogramu:

 

sala

godz.

klasa

40

12.00

3LO

41

12.00

4TM

12.30

4HT

42

12.00

4TB

12.30

4TI:)
 
Wszystkim Uczniom  dziękujemy za cały rok intensywnej nauki, Rodzicom za aktywną współpracę.
Wszystkim Nauczycielom dziękujemy za rok intensywnej pracy.
Całej społeczności szkolnej życzymy udanego, radosnego i zdrowego wypoczynku wakacyjnego.

Odpoczywajcie radośnie i wracajcie po wakacjach wypoczęci, pełni nowych sił do nauki.

Wszystkiego dobrego!

W imieniu dyrekcji ZSO-T
Joanna WalczakOgólnopolski Ranking Techników i Liceów Ogólnokształcących 2016r. - mamy złoto i brąz!
 

14 stycznia 2016 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół 2016 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Obie szkoły Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu zdobyły zaszczytne tytuły:
 • II Liceum Ogólnokształcące ZSOT-  tytuł „Brązowej Szkoły” - 311 miejsce w Polsce, 40 w województwie śląskim wśród najlepszych liceów ogólnokształcących;
 • Technikum nr 2 ZSOT-  tytuł „Złotej Szkoły” - 69 miejsce w Polsce, 7 w województwie śląskim wśród najlepszych techników oraz 23 miejsce w Polsce i 2 w województwie śląskim w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016.
Wszystkie nasze zawody znalazły się w finałowej dwudziestce w Polsce. W rankingu według zawodów 2016 kierunki techniczne ZSOT znalazły się na czołowych pozycjach:
 • technik architektury krajobrazu - 3 miejsce w Polsce, TYTUŁ SZKOŁY MISTRZÓW
 • technik mechanik - 4 miejsce w Polsce, TYTUŁ SZKOŁY MISTRZÓW
 • technik informatyk - 7 miejsce w Polsce, TYTUŁ SZKOŁY MISTRZÓW
 • technik budownictwa - 16 miejsce w Polsce,
 • technik hotelarstwa - 17 miejsce w Polsce.
GRATULUJĘ  I DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TYCH SUKCESÓW – NAUCZYCIELOM, ABSOLWENTOM,  UCZNIOM I PRACOWNIKOM ZSOT

Joanna Walczak

POZOSTAŁE LATA


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2015
 

Czytaj więcej...
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”
11.02.2016 (09:59:15)
  5 lutego już po raz piąty w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”, nad którym patronat objęli Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz poseł na sejm RP Andrzej Gawron, którzy byli także fundatorami nagród. Nagrody dla uczestników ufundowali również:  wójt gminy Kochanowice,  państwo Anita i Mikołaj Naczyńscy z sieci szkół językowych Naczyńscy, pan Jan Czuk, pan Tadeusz Mizgalski oraz właściciele spółki Stemar. W zmaganiach rywalizowały ze sobą dwuosobowe drużyny z 6 gimnazjów powiatu lublinieckiego. Konkurs oparty był  na zadaniach, w których wykorzystywano różnorodne  techniki multimedialne. Jak co rok uczniowie rozwiązywali zadania rozwijające  różne umiejętności takie, jak czytanie i słuchanie ze zrozumieniem czy też  konwersacje w języku obcym. Mogli przy tym wykazać się kreatywnością oraz swobodą porozumiewania się w języku niemieckim. W tym roku uczestnicy projektowali, wykonywali, a następnie prezentowali produkt handlowy, który mógłby podbić rynki europejskie.
Uczestnicy wyrażali bardzo pochlebne opinie na temat formuły konkursu. Szczególnie podobała im się forma pracy konkursowej, jaką była praca zespołowa. Zdaniem uczestników  praca zespołowa pozwala na wykorzystanie najmocniejszych stron każdego z zawodników. „Szczególnie dobrze bawiłyśmy się pracując nad naszym produktem handlowym” - odpowiedziała Esther Mik, zapytana o wrażenia.
 • I miejsce zdobyli Victoria i Jakob Kosmala z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu,
 • II miejsce Esther Mik i Julia Siwy z gimnazjum w Koszęcinie,
 • III miejsce Laura Jerominek i Żaneta Matziol z gimnazjum w Pawonkowie.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: tablety, kursy językowe, wycieczkę do Kravare oraz inne upominki. Nagrody zwycięzcom wręczali -  Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura, pani Anna Adamczyk - przedstawicielka sieci szkół językowych Naczyńscy oraz Joanna Walczak dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego : Aleksandra Bawor, Anna Giemza- Jurga i Iwona Wosik.


I znowu zagościliśmy w przedszkolu!
11.02.2016 (08:44:52)
  W tym miesiącu odwiedziliśmy dzieciaki z przedszkola nr 7 w Lublińcu. Dzieci jak zawsze przywitały nas z uśmiechem na twarzy i wielką energią. Zaczęliśmy od czytania bajek i przypominania imion, a skończyliśmy na wspólnych zabawach. Musimy się pochwalić, że tym razem to my nauczyliśmy się czegoś nowego! Przedszkolaki pokazały nam swoje gry i pląsy. Zabawy nie było końca! Na pewno wykorzystamy nowe umiejętności następnym razem. Zachęcamy wszystkich by razem z nami poznawać te wspaniałe dzieciaki i na chwilę oderwać się od nudnych, codziennych obowiązków oraz powrócić do dziecięcych lat!Oktawia Basan


Spotkanie z Poezją
10.02.2016 (21:52:30)
 

W środę 3 lutego w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z poezją”, na którym mieliśmy zaszczyt gościć Julię Kaczmarzyk - 15-letnią, świetnie zapowiadającą się poetkę, której pomimo młodego wieku udało się wydać już swój własny tomik poezji!

Na spotkaniu młodzież naszej szkoły, a także gimnazjaliści z Lubecka i grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 zadeklamowali nam swoje ulubione wiersze. Czas umilały nam także występy wokalne naszych szkolnych koleżanek. Całe spotkanie uświetnił też swoją obecnością przedstawiciel Wydawnictwa św. Macieja Apostoła – pan Edward Przebieracz, który opowiedział o prężnie rozwijającej się karierze młodej poetki i promował jej pięknie wydany tomik pt."Poezja mej duszy". Wspaniały montaż poetycko – muzyczny złożony z wierszy Julii Kaczmarzyk przedstawili jej koledzy i koleżanki z Gimnazjum w Ciasnej pod kierunkiem Małgorzaty Gzyl – wicedyrektor i nauczycielki j. polskiego.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Udzieliła się ona klasie 2 LO, która uczestniczyła w imprezie, traktując je jako swoiste warsztaty. Dwie uczennice tej klasy przeprowadziły również wywiad z Julią Kaczmarzyk, który być może wkrótce będzie można przeczytać w jednej z miejscowych gazet. Spotkanie okazało się więc niezwykle owocne. Zorganizowała je Beata Dudek przy współpracy licznych nauczycieli: Ewy Nowak i Małgorzaty Gzyl z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciasnej, Aleksandry Kachel z Gimnazjum w Lubecku, Sylwii Kansy ze Szkoły Podstawowej nr1 w Lublińcu oraz Aliny Lipowskiej, Marioli Strzody, Marii Mikołajczyk – Szczęsnej z ZSOT.

Weronika Sczygioł klasa 2LO

     


Konkurs Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną
10.02.2016 (10:01:22)
  Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym na Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach.
Warunki konkursu:
 • formt dowolny,
 • technika dowolna,
 • każdy uczestnik może przesłać jedną pracę,
Termin składania prac: 3 marca br. w Bibliotece szkolnej.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są w Bibliotece.
Serdecznie zapraszam!
 Beata Dudek

Zaproszenie dla recytatorów i wokalistów
09.02.2016 (19:38:38)
 


Uwaga uczniowie o aktorskich i wokalnych talentach. Rozpoczynamy przygotowania do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

Eliminacje szkolne odbędą się zaraz po feriach, czyli w środę 2 marca na lekcji 8 godz. 14.10 w sali nr 30.


Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego są wieloetapowe: szkolne, powiatowe, regionalne, wojewódzkie i centralne. Przeprowadzone będą w formie czterech turniejów:
recytatorskiego (1 wiersz i 1 fragment prozy)
poezji śpiewanej (1 wiersz do recytacji i 2 piosenki poetyckie, w tym 1 utwór musi mieć nowo skomponowaną muzykę; dodatkowo można zaprezentować utwór z tekstem własnym)
teatrów jednego aktora (do 30 minut),
wywiedzione ze słowa
(teatr jednego wiersza, monolog literacki z rekwizytem, ruchem itd.)

Zachęcamy wszystkich uczniów, biorąc pod uwagę liczne sukcesy naszej młodzieży w poprzednich latach. Zapraszamy do pilnych konsultacji repertuarowych.

Nauczycielki języka polskiego


Konkurs poetycki
09.02.2016 (11:08:22)
 

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie:

 • X Powiatowym Konkursie Literackim im. Ludmiły Marjańskiej (opowiadanie, esej itp.)
 • X Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Ludmiły Marjańskiej (wiersz L. Marjańskiej, utwór XX-wiecznej poezji kobiecej).

Zgłoszenia poprzez nauczycieli polonistów do 22.03, nadsyłanie prac do 4.03. Informacje szczegółowe na stronie:

http://slowacki.net/uczniowie/przedmioty/jezyk-polskiKonkurs internetowy z języka angielskiego i niemieckiego ,,Pokaż nam język”
08.02.2016 (14:29:10)
  Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie proszę o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języków obcych.
Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się we własnym zakresie na platformie internetowej www.pokaznamjezyk.pl w terminie od 08.03.2016-d0 18.03.2016 po czym nastąpi aktywacja wszystkich uczestników przez  szkolnego organizatora konkursu.
W razie wątpliwości należy kontaktować się z nauczycielem języka angielskiego Panią Oksaną Terlecką-Żyłką.

Chłopcy z 2TB/LO i dziewczęta z 3 LO Mistrzami Szkoły w piłce ręcznej 2015/16!
07.02.2016 (22:20:50)
   Po ponad trzech miesiącach zmagań w morderczych bojach w miniony piątek na hali SP nr 3 zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce ręcznej 2015/16! Zwycięzcami wśród 10 startujących zespołów chłopców okazała się 2 TB/LO, która w wielkim finale pokonała rewelację i "czarnego konia" bieżących rozgrywek klasę 1TIm 13:6! Wśród dziewcząt wystartowały cztery klasy, a najlepszą okazała się 3LO, która w finale pokonała 2TA/1TA aż 20:4! Pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które rozdane zostały dla najlepszych zawodników po zakończeniu turnieju z pewnością nie były jego najważniejszą częścią, bo głównym elementem turnieju było propagowanie piłki ręcznej wśród naszych uczniów oraz wyłanianie talentów do reprezentacji szkoły.
Najskuteczniejsza zawodniczka: Natalia Grabińska 3LO- 22 bramki (4 mecze)
Najlepsza bramkarka: Roksana Matusek 4HT
Najskuteczniejszy zawodnik: Michał Grobelny 2TB - 54 bramki (11 meczy)
Najlepszy bramkarz: Patryk Woroniak


Wszystko o turnieju:  RĘCZNA 2015/16

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym!
07.02.2016 (22:05:28)
 Uwaga!
W najbliższą środę 10 lutego od godziny 8:50 na sali gimnastycznej rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o Mistrzostwo Szkoły 2016! Zgłoszenia do turnieju przyjmuję osobiście do wtorku włącznie do godziny 14:15! Zapraszam wszystkich chętnych!


Rekordowe ponad ćwierć tysiąca tańczących Kazikowego Poloneza na rynku!
06.02.2016 (15:32:24)
   Czwartkowe popołudnie w naszej jakże bogatej szkolnej historii znów można zaliczyć do bardzo udanych! Nasz jubileuszowy, piąty już flashmob wspólnego tańczenia Poloneza na lublinieckim rynku pobił swój kolejny rekord sprzed roku, gdyż aktywny udział wzięło w nim grubo ponad ćwierć tysiąca osób (134 pary)! (zaczynaliśmy od niewiele ponad połowy setki tańczących...) W tym roku prócz włodarzy naszego miasta, radnych, dyrekcji, nauczycieli, przebranych w stroje ludowe uczniów lublinieckich szkół, a także przypadkowych przechodniów tańczyli z nami dumnie prowadząc naszego Poloneza artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w jakże barwnych i efektownych ludowych strojach. Z pewnością ta spontaniczna ale z pewnością integrująca lublinieckie społeczeństwo akcja inicjowana dorocznie od 2012 roku przez naszą szkołę na stałe już wpisała się nie tylko w kalendarz naszych szkolnych zadań i imprez, ale miejmy nadzieję również w wydarzenia naszego miasta... W przyszłości mamy mały plan z pomocą wielu życzliwych  ludzi być może pobicia pewnego wielkiego rekordu... ale oczywiście nie o rekordy tutaj chodzi... A kolejne polonezowe pląsy na lublinieckim rynku już za rok, a tymczasem ostatni nasi maturzyści dziś mają swoje polonezowe studniówkowe zmagania...
Więcej zdjęć oraz film z wydarzenia autorstwa naszych uczniów już wkrótce na stronie...
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]