Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2014
  Wyniki  egzanimu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe naszej szkoły są bardzo wysokie. Gratulujemy absolwentom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie do egzaminu! 

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Czytaj więcej...
UWAGA!
26.05.2014 (09:58:08)
 Konkurs "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" prowadzony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odbędzie się 27.05.2014 r. (wtorek) o godz. 10:50 w sali nr 30.

M. Strzoda


Wyróżnienia w IX Powiatowym Konkursie Literackim w Boronowie
23.05.2014 (11:28:56)
  Dwóch uczniów naszej szkoły - Mateusz Szulc z klasy 2TB oraz tegoroczny maturzysta, absolwent klasy 3LO - Kamil Ruta wzięło udział w IX Powiatowym  Konkursie Literackim Twój talent szansą na lepszy świat.

Zadaniem uczestników było napisanie dowolnej formy wypowiedzi zawierającej odpowiedź na pytanie postawione w wierszu:

          Czytam historię
          I widzę, coś zrobił
          Przez tysiąclecia, Człowiecze!
          Zabijałeś, mordowałeś
          I wciąż przemyśliwasz,
          Jakby to robić lepiej.
          Zastanawiam się, czyś godzien,
          Aby cię pisać przez wielkie C.
                                       /L. Staff/

Obaj panowie zdobyli w tym konkursie wyróżnienia, zwieńczone otrzymaniem nagród od Wicewojewody Śląskiego - pana Andrzeja Pilota. Wczoraj, tj. 22 maja 2014 pojechaliśmy odebrać trofea oraz uściski dłoni i gratulacje :)

Nie sposób przytoczyć teraz pracy Kamila Ruty (który niestety nie mógł pojechać z nami na rozdanie nagród, gdyż w tym czasie dzielnie zdawał maturę), ponieważ przybrała ona dłuższą formę, pochwalimy się jednak nagrodzonym wierszem:

Wielkie C.

Czytasz historię i widzisz
widzisz uczynek człeka zwykłego
tysiące lat żywota marnego
mordował, zabijał, był gotów do złego.
Człowiek jak człowiek,
co w nim takiego?
Czemu potrafi skrzywdzić bliźniego?
Sercu brak serca?
Słaby to powód.
Jak śmie wprowadzać Życie do grobu?
Być doskonalszym –
w czymże tkwi problem?
Powiedz, jak zmienić
złe kroki na dobre?
Śmierci zaufał,
podłym jej kartom...

Pisać cię z dużej,
człeku, nie warto!

         /Mateusz Szulc 2TB/


Eurowybory w Kaziku
21.05.2014 (20:28:36)
  19 maja 2014r. w naszej szkole zostały zorganizowane młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Eurowybory zostały zorganizowane we wspólpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Młodzi Głosują.

Z protokołu wyborów :
- ilość uprawnionych do głosowania : 380 osób
- głosów oddanych : 336 ( w tym ważnych 314 )
- frekwencja wyniosła 88,4 %

W wyniku przeprowadzonych młodzieżowych wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014 w ZSOT największą liczbę głosów uzyskał Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke, następnie KW Platforma Obywatelska RP i KW Prawo i Sprawiedliwość. Pozostałe wyniki poniżej:


Szkolna Komisja Wyborcza w składzie :
przewodniczący : Szymon Karpe
oraz Kulik K., Osadnik M., Zuzel A., Kubik M., Marciniak M., Stanikowski R.
pracowała pod opieką : Iwony Lewke i Beaty Kąpielskiej.Komunikat dla uczniów kl. 3HT - WAŻNE!
19.05.2014 (20:06:43)
 Uwaga, uczniowie kl. 3HT!
Jutro (20.05.2014) na czwartej lekcji odbędą się zajęcia z p. Sławomirem Kościelnym za 2. lekcję w piątek (obsługa konsumenta). Zajęcia te zostają przeniesione na stałe.


Wernisaż Klaudii Kaim
19.05.2014 (08:48:05)
 

Trzeci wernisaż za nami... W holu szkoły trwa wystawa prac Kaludii Kaim z kl. 1TB. Zapraszamy do głosowania na najładniejszą pracę! Głosy można oddawać do czwartku włącznie.


Szanowni Rodzice
19.05.2014 (08:04:56)
 

Rada Rodziców postanowiła aktywnie wesprzeć szkołę w przygotowaniach do obchodów Jubileuszu 90 – lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lubińcu. Realizacja tego przedsięwzięcia wymaga wiele czasu, wsparcia życzliwych osób, ale także środków finansowych.Nie wszystko bowiem, możemy załatwić za przysłowiowe „dziękuję”.

W celu pozyskania środków na organizację jubileuszu zawiązał się komitet pn. „Komitet Organizacyjny Obchodów 90 – lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych”, który uzyskał zezwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej w okresie od dnia 19 maja 2014r. do dnia 25 września 2014r., na podstawie decyzji  Burmistrza Miasta Lublińca nr BS.5311.00004.2014 z dnia 14 maja 2014r.

Pierwszy z etapów zbiórki publicznej odbędzie się w dniu 22 maja 2014r. na terenie szkoły. Wszystkich rodziców chcących wesprzeć szkołę w organizacji  Jubileuszu 90 – lecia ZSOT, prosimy o złożenie datków w dowolnej wysokości do puszek u kwestorów.

Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarowaną złotówkę , gdyż złotówka ofiarowana z ochotą, więcej dobrego uczyni niż samo złoto!
DZIEŃ OTWARTY - 15 maja 2014
18.05.2014 (20:44:05)
  15 maja odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. To jedna z ważniejszych uroczystości w życiu naszej szkoły. Wydarzenie jest nie tylko formą promocji poszczególnych klas liceum i technikum. To przede wszystkim integracja społeczności szkolnej - nauczycieli i uczniów.
Kilkuset uczniów ZSOT już od 7.30 przygotowywało stoiska promocyjne, starając się przyciągnąć młodszych kolegów atrakcjami związanymi z nauką w poszczególnych klasach.
- Zależy nam na tym, by absolwenci gimnazjów podejmowali decyzje w pełni świadomie, wiedząc, że z nauką na danym kierunku wiążą się zarówno przywileje, jak i wyzwania - mówi dyrektor Joanna Walczak. - Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Częstochowy oraz nasze lublinieckie Młodzieżowe Centrum Kariery. Pracownicy obu tych instytucji wykonali gimnazjalistom ponad 70 testów kompetencji badających predyspozycje zawodowe. Już dziś, widząc ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc, zapowiadają, że na pewno odwiedzą naszą szkołę za rok.
Dzień Otwarty tradycyjnie przyciąga do ZSOT ogromne rzesze uczniów gimnazjów z całego powiatu i nie tylko. Zainteresowanie szkołą jest widoczne już w naborze do poszczególnych klas.  Można je podglądać w zakładce: Rekrutacja - statystyki naboru. Logowanie gimnazjalistów potrwa do 25 czerwca br.
Podczas Dnia Otwartego szkoła zaprezentowała swoje największe atuty. Liceum i każdy zawód technikum prezentowany był zgodnie ze swoją specyfiką.
- Wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg Dnia Otwartego - uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom pragnę złożyć serdeczne podziękowania za ogromny wkład pracy. Cieszę się, że gimnazjaliści mogli poznać nie tylko zasady nauki w poszczególnych klasach, ale przede wszystkim naszą szkolną społeczność i specyficzną atmosferę panującą w tych murach. - Joanna Walczak, dyrektor ZSOT.
   


EUROWYBORY
18.05.2014 (19:08:27)
  19 maja 2014r. w naszej szkole odbędą się prawybory do Europarlamentu. Głosowanie zostanie przeprowadzone na 2 i 3 godzinie lekcyjnej przez Szkolną Komisję Wyborczą.


Iwona Lewke
Beata Kąpielska


Bari-włoskie atrakcje!
18.05.2014 (11:39:04)
 5 kwietnia ośmioosobowa grupa w składzie nauczycielsko-uczniowskim wyruszyła z Lublińca na południe Włoch do Bari, miasta, z którego pochodziła polska królowa Bona i z którego za jej pośrednictwem trafiły do nas kartofle i kapusta! Oczywiście celem ekspedycji nie było zgłębianie podstaw warzywnictwa, ale wizyta w ramach projektu Comenius „Storytellers about Country’s cultury and history” w zaprzyjaźnionej szkole Vivante Pitagora. Podróż była długa i nieco męcząca, szczególnie dla tych szczęśliwców, którzy dany jej etap odbywali na przednich miejscach 9-osobowego Vivaro. Przejazd minibusem miał jednak swoje zalety: w drodze do zwiedziliśmy Wenecję, a w powrotnej zatrzymywaliśmy się w San Giovanni Rotondo, San Marino i austriackiej winnicy pod Wiedniem.
Prace związane z tą mobilnością dotyczyły świąt narodowych. Nasza grupa przygotowała informacje o Święcie Konstytucji i Niepodległości. Różne rodzaje świąt w rozmaitych krajach, a także ciekawy sposób przedstawienia ich sprawiły, że zapamiętaliśmy naprawdę wiele informacji.
Oczywiście pobyt w Bari poza czysto „naukowymi” sesjami obfitował w wiele atrakcji turystycznych. Zwiedziliśmy ciekawe zabytki okolicy, min. zamek Castel del Monte z poł. XIIIw., Trani, miasto portowe założone przez bohatera spod Troi, skansen Alberobello z dziwnymi budowlami zwanymi trulli. Wszędzie towarzyszyli nam przesympatyczni roześmiani i rozgadani włoscy uczniowie. Kiedy więc przedostatniego wieczora na uroczystej kolacji nadszedł czas pożegnania, łzy wzruszenia nie były rzadkością i pojawiały się nie tylko na dziewczęcych twarzach.
Podsumowując wyjazd, trzeba stwierdzić, że w czas tych 9 dni strasznie się skurczył i ani się spostrzegliśmy, kiedy trzeba było wracać. Były to dni radosne, ale też po brzegi wypełnione pracą.Aleksandra Bawor


Nowy plan od 19.05.2014
18.05.2014 (09:47:16)
 

Prosimy o zapoznanie się z nową wersją planu. << Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]