REKRUTACJA !
Wyniki egzaminu maturalnego - 2014
  W tym roku mamy również okazję do świętowania. Zdawalność naszej szkoły przewyższyła zarówno zdawalność w powiecie lublinieckim (najwyższy wynik w województwie śląskim), jak i w województwie i kraju.

Poniżej przedstawiamy wyniki matur w 2014 r.:

  ZSOT  powiat
lubliniecki
woj.
śląskie
kraj 
 liceum ogólnokształcące
 94,10%  88,26% 80,26%  80% 
 technikum  86%  79,67% 57,28% 54%
 ogółem  88,74%  84,10% 70,95% 71%

Absolwentom gratulujemy uzyskanych wyników, a nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud wniesiony w przygotowywanie uczniów do egzaminu maturalnego.

WAKACJE !
 

Wakacje, urlop - to czas zasłużonego odpoczynku w promieniach słońca w każdym miejscu, gdzie się znajdziemy.

Życzę całej społeczności ZSOT, aby rozpoczęte wakacje były pełne wspaniałych niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Życzę wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi oraz szczęśliwego powrotu .

z wakacyjnymi pozdrowieniami

Dyrektor ZSOT
Joanna Walczak

 


SREBRNA SZKOŁA 2014!
 


Czytaj więcej...
Konkurs Wiedzy o BHP w Budownictwie
25.03.2014 (12:44:21)
 

W dniu 20 marca odbył się szkolny etap konkursu Wiedzy o BHP w Budownictwie, w którym udział wzięło 26 uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w Częstochowie zakwalifikowały się pierwsze 4 osoby:


1.      Skiba Krzysztof  2TB – 11 pkt.
2.     
Maleska Martin 3TB – 10 pkt.
3.     
Brzezina Krzysztof 3TB – 9 pkt. (pytanie opisowe 6pkt)
4.   Januszka Daniel 2TB – 9 pkt. (pytanie opisowe 1pkt)

5. Bryś Dariusz 2TB – 9 pkt. (pytanie opisowe 0 pkt)

Pytanie opisowe sprawdzane było w przypadku zdobycia przez zawodników jednakowej ilości punktów z testu.

 Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !

D. ŁodzińskiPierwszy wernisaż za nami!
24.03.2014 (16:57:46)
 

Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu, dopiero pilna praca go obrobi i Wartość mu Wielką nadaje...

                                                      Stanisław Staszic21 marca z okazji Dnia Talentów odbył się pierwszy miniwernisaż w ramach cyklu wystaw uczniów naszej szkoły. Do czwartku włącznie można oglądać prace Aleksandry Kosytorz z klasy 3TA,.

  

 

Od wtorku do czwartku zapraszamy do głosowania - będziemy wybierać najładniejszą pracę Oli spośród 8 zaprezentowanych. Każdy może oddać jeden głos. Kartki do głosowania są do odebrania w sekretariacie: należy podać numer rysunku, imię i nazwisko oraz klasę głosującego.
Podobne głosowania będą miały miejsce  podczas każdej z wystaw. Ostatni z wernisaży odkryje przed nami najlepsze prace wszystkich artystów, którzy zaprezentują się w cyklu wystaw.  

Finał Ogólnpolskiego Konkursu LITERACKI SMS
21.03.2014 (22:33:03)
 

21 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „LITERACKI SMS Poezja i proza na 160 znaków”.

Patronami honorowymi konkursu byli podobnie jak w poprzednich edycjach: Poseł Izabela Leszczyna - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty. Nagrody wręczał uczestnikom Łukasz Pabiś dyrektor Biura Poselskiego Poseł Izabeli Leszczyny, Joanna Walczak - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych oraz Jolanta Wróbel - Prezes Stowarzyszenia Otwartych Drzwi w Lublińcu.

Jury przyznało równorzędne nagrody autorom w wieku 13-15 lat oraz starszym od 16 do 20, uwzględniając różnice w wieku i poziomie dojrzałości uczestników. Fundatorką Grand Prix była poseł Izabela Leszczyna. Pozostałe nagrody ufundowało Stowarzyszenie Otwartych Drzwi, Almatur Opole i firma Vasco Doors.

Grand Prix zdobył Mateusz Byczak z Tarnowskich Gór
I miejsca: Weronika Krysiak z Ruśca i Urszula Maciejewska z Białegostoku
II miejsca: Weronika Jaglińska z Mińska Mazowieckiego i Katarzyna Sowińska z Tarnowskich Gór
III miejsca: Sara Ratajczak z Włoszakowic i Małgorzata Faron z Katowic.
Wyróżnieni zostali: Klaudia Ciepłucha (Wrocław), Mateusz Szulc (ZSOT), Dominika Tychowicz (Opole), Zuzanna Bodziachowska (Częstochowa), Oliwia Werner (Ciasna), Hubert Znajomski (Łęczna), Piotr Kasprowicz (Lubliniec).

Nagrodzone prace podziwiać mozna na stronie konkursu

   

Jako że 21 marca zgodnie z sugestią Minister Edukacji Narodowej jest Dniem Talentów, uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać uzdolnienia naszych uczniów. Na scenie zaprezentowali się: Garolina Grudzińska z 2HT, Katarzyna Świerczok i Anna Kowalska z 3LB, Julia Suchara z 2LO, Julia Grabińska z 1TB i Gabriela Kowol z 1LO. Ponadto uczestnicy obejrzeli niektóre z filmów nakręconych przez uczniów naszej szkoły, a prezentację ze zwycięskimi tekstami konkursowymi wzbogaciły fotografie Jakuba Bednarka z klasy 1LO. Finał konkursu poprowadzili: Aleksandra Zuzel i Michał Rykaczewski z 2LO.

Organizatorki: Katarzyna Myrcik, Jolanta Wróbel, Maria Mikołajczyk - Szczęsna, Aleksandra KowalskaSpektakularne zwycięstwo Karoliny w "Sudoku"
21.03.2014 (07:55:13)
 

18 marca odbył się Powiatowy Konkurs „Sudoku w Lublińcu”, w którym Karolina Mańka  z kl. II TB zajęła I miejsce, nie dając żadnych szans pozostałym uczestnikom.

Cieszymy się, że łamigłówki liczbowe są tak popularne wśród naszej młodzieży.

Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie planszy, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.

Gratulujemy – nauczyciele matematyki

III miejsce piłkarek ręcznych w półfinale wojewódzkim!
21.03.2014 (07:39:40)
   Wczoraj w hali "Sośnicy" w Gliwicach rozegrano Półfinały Wojewódzkie Piłki Ręcznej Dziewcząt. Wzięły w nich udział 4 drużyny: Zespół Szkół Sportowych z Zabrza, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych z Gliwic, Zespół Szkół z Bytomia oraz nasze "złotka" z ZSOT Lubliniec! W pierwszym meczu  nasze zawodniczki spotkały się z ZSS Zabrze, ktore od początku miały znaczną przewagę nad naszymi dziewczynami. Po przerwie nasze zawodniczki zaczęły grać agresywniej i postanowiły w końcu pokazać, na co je stać, jednak mimo dużego zaangażowania i wielkich ambicji dziewcząt mecz skończył się wynikiem 17:9 dla drużyny z Zespołu Szkół Sportowych Zabrza, która codziennie po kilka godzin trenuje piłkę ręczną. Bramki dla naszej drużyny rzuciły: Patrycja Zakrzewska – 5 Natalia Grabińska – 2 Patrycja Habatuła – 1 Anita Mańka - 1.   Mecz o III miejsce nasze dziewczy wygrały „walkowerem” 20:0 z dziewczynami z Bytomia. Tym o to sposobem dziewczęta utrzymały III miejsce w półfinale wojewódzkim z zeszłego roku, a przyznać trzeba, że poziom był bardzo wysoki, gdyż zwycięstwo w turnieju i awans do finału wojewódzkiego wywalczyły triumfatorki sprzed roku - drużyna z Gliwic! Niestety nasza- śląska grupa półfinałowa jest najsilniejszą z wszystkich czterech grup, zatem przebicie się do wielkiego finału w konfrontacji z drużynami szkół sportowych z Zabrza czy Gliwic wydaje się praktycznie niemożliwe.


Skład drużyny: Daria Drumowicz, Patrycja Zakszewska, Katarzyna Lizura, Patrycja Habatuła, Jolanta Pietrucha, Roksana Matusek, Natalia Grabińska, Paulina Małczak, Martyna Gembuś, Anita Mańka, Magdalena Zalewska oraz rezerwowe Natalia Berak, Karolina Zając, Małgorzata Osadnik
 Trenerką zespołu jest Henryka Sukienik.

Dziękujemy naszym wspaniałym dziewczętom za ogromną wolę walki oraz sportowe poświęcenie i życzymy kolejnych sukcesów za rok!

 Relacjonowała: Beata Nowińska 2HTKonsultacje maturalne z fizyki
20.03.2014 (12:25:32)
  Konsultacje maturalne z fizyki odbędą się w poniedziałek 24 marca o godz. 15:05 w sali nr 39.
Zapraszam również osoby zaliczające I semestr.
Adam Biernacik


ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ
20.03.2014 (08:46:43)
  21 marca jest Dniem Talentów. Z tej okazji zapraszamy na wernisaż rysunków Aleksandry Kosytorz z kl. 3TA. Uroczyste otwarcie naszej pierwszej miniwystawy nastąpi o godz. 10:30 w holu szkoły.UWAGA
20.03.2014 (08:34:25)
 Zajęcia dodatkowe dla I TI na lekcji 7 i zajęcia Comenius na lekcji 8 odwołane.

Anna Giemza - Jurga


XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap szkolny
20.03.2014 (08:00:36)
 
18 marca 2014r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W konkursie wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły (najliczniejsza grupa z klasy I LO). Sukces odnieśli następujący uczniowie:

I miejsce KATARZYNA PIRZECKA z klasy I HT
II miejsce TOMASZ MORYSON z klasy I LO
III miejsce BEATA PRZYWARA z klasy II LO
III miejsce ADAM ŚWIERCOK z klasy I LODogrywka wyłoni trzeciego lidera naszej szkoły, który wraz z Kasią i Tomkiem będą reprezentować ZSOT w etapie diecezjalnym w Gliwicach w kwietniu 2014r.
Bardzo dziękuję za udział wszystkim uczestnikom, za gorliwą i solidną lekturę Pisma Świętego – ksiąg królewskich oraz Ewangelii Św. Marka.

Gratuluję i teraz nic tylko żyć przeczytanym Słowem Bożym.

ks. Marcin Wojtczak

LdV Niemcy
19.03.2014 (11:46:11)
 

Za nami trzeci tydzień pobytu w Niemczech. W poprzednią sobotę udaliśmy się do Drezna, a w niedzielę do Lipska, gdzie mieliśmy okazję być w jednym z najczęściej odwiedzanych ogrodów zoologicznych w Niemczech. Zobaczyliśmy także Pomnik Bitwy Narodów, upamiętniający największą bitwę okresu napoleońskiego. Pogoda była idealna na zwiedzanie. We wtorek byliśmy w Hannoverze, gdzie miały miejsce targi komputerowe CeBIT. Poza przyjemnościami czekała nas także praca. Mechanicy zdążyli całkowicie zespawać konstrukcję E-Buggy, zamontować układ hamulcowy oraz wykonać obudowę pojazdu, nad którym pracują, a informatycy tworzyli serwery, a także instalowali system operacyjny Windows 8 oraz zapoznawali się z nim. Nasze praktyki zmierzają ku końcowi, a umiejętności zwiększają się z każdym dniem.
 
Serdeczne pozdrowienia przesyłają uczniowie z klas 3TI, 2TI, 3TM i 2TM wraz z opiekunami :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii :)


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]