REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Kwalifikacje do Mistrzostw Europy karate shinkyokushin
25.02.2018 (21:08:44)
 
17.02.2018 w Kobyłce koło Warszawy odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy karate shinkyokushin, w których to uczeń Bartosz Małysa z 1TI zajął III miejsce

GRATULUJEMY ! 


Nasza nauczycielka - Pani Henryka Sukienik SPORTOWCEM ROKU 2017 !
23.02.2018 (14:54:50)
  Wśród laureatów Plebiscytu Dziennika Zachodniego w kategorii TRENER ROKU znalazła się Pani Henryka Sukienik. Nauczycielka Wychowania Fizycznego z naszej szkole, trenerka i instruktorka fitness.

Pani Henryka  w Plebiscycie została wybrana Trenerem Roku 2017 w Powiecie Lublinieckim, natomiast w całym Województwie Śląskim zajęła wysokie II miejsce!

Gratulacje, medal i dyplomy zostały złożone  Podczas Gali Plebiscytu Dziennika Zachodniego SPORTOWIEC ROKU 2017 Województwa  Śląskiego, która odbyła się  na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Plebiscyt był zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 


PIERWSZY TURNIEJ FIFA W NASZEJ SZKOLE !
23.02.2018 (09:09:21)
  W poniedziałek 26 stycznia 2018 roku na rozpoczęcie ferii zimowych w naszej szkole odbył się pierwszy turniej FIFA 18. Mecz rozgrywany był na konsolach PS4, a obraz  był wyświetlany z rzutników, aby wszyscy mogli oglądać zaciętą rywalizację uczestników. Turniej odbył się w sali numer 30 oraz w bibliotece. Trwał on od pierwszej godziny lekcyjnej i skończył się dopiero po sześciogodzinnej  zaciętej grze. Do turnieju zgłosiło się aż 28 drużyn, które zostały rozlosowane na trzy tak zwane „drabinki”, czyli tury, które były rozgrywane systemem pucharowym. Zwycięzcy każdej z drabinek trafili do wielkiego finału, podczas którego każdy uczestnik miał okazję zmierzyć się ze swoim przeciwnikiem. 
Było o co walczyć! Każdy z uczestników drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymał pufę sit sit (w sumie do wygrania było ich aż sześć!). Nagrody zasponsorowane zostały przed Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Podsumowując, pierwsze miejsce w turnieju zdobyli Daniel Ryznar z  klasy 2LO oraz Adam Deneko z klasy 2TI, drugie miejsce zgarnęli Szymon Strużyk wraz z Patrykiem Gruszczyńskim z klasy 1TB, natomiast trzecie miejsce zajęli Mateusz Zozgórnik i Mateusz Smyła z klasy 1TM. Opiekunami podczas zmagań byli Pan Adam Biernacik, Pani Beata Dudek oraz Pani Maria Mikołajczyk- Szczęsna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Uczestnikom również gratulujemy oraz dziękujemy. Mamy nadzieję, że takich turniejów w naszej szkole będzie coraz więcej.

 
Ania Sykosz 3LOZSOT pożegnał się z karnawałem
22.02.2018 (22:48:31)
 

We wtorek 13 lutego obchodziliśmy nasze "kazikowe ostatki". Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zaprezentowania się w ciekawszym niż zwykle wydaniu - dowolnym przebraniu karnawałowym.

Pomimo krótkiego czasu na przygotowanie kostiumów, uczniowie nie zawiedli. W tym dniu na korytarzu można było podziwiać najróżniejsze postacie. Od Myszki Minnie, przez króli, aniołów, marynarzy, mimów, żołnierzy, aż do jednorożca. Każdy strój był wyjątkowy i oryginalny. Dobrej zabawie towarzyszyła rywalizacja. Klasy konkurowały między sobą – punktem honoru każdej była jak największa liczba przebierańców w grupie. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1 LO, aż 74% uczniów wzięło czynny udział w naszym karnawale. Na drugim miejscu uplasowała się 2 TiB, 58% uczniów zaangażowało się w zabawę. Trzecie miejsce, z wynikiem 45%, zajęła klasa 1 TI. Gratulacje!
Skrzynka walentynkowa, wystawiona w tym dniu w holu głównym, także cieszyła się dużym zainteresowaniem. W środę, 14 lutego, poczta walentynkowa dostarczyła wszystkie podrzucone przez tajemniczych wielbicieli kartki do ich adresatów.
Natalia Dmowska 1 LO

   Dzień Myśli Braterskiej
22.02.2018 (20:38:03)
 
 22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej - dzień przyjaźni obchodzony przez harcerzy i skautów na całym świecie.
 

W naszej szkole jest wiele osób, które angażują się w pracę drużyn harcerskich i zuchowych. Jest też wielu uczniów, którzy w takich drużynach działali w przeszłości.

22 lutego, w dniu urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu życzymy wszystkim obecnym i byłym harcerzom satysfakcji i radości w realizacji swojej pasji, a instruktorom i funkcyjnym wytrwałości, determinacji, pomysłów i sił potrzebnych w Waszej pracy dla dzieci i młodzieży.

Harcerki i harcerze z ZSOT
 


Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
22.02.2018 (19:55:11)
 W dniu 1.03.2018. (czwartek) o godz. 10.30. w sali 49 odbędzie się I etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.

Uczniowie rozwiązują test poprzez platformę internetową. Test trwa 30 min i składa się z 30 pytań wielokrotnego wyboru.

Olimpiada obejmuje tematykę z kilku dziedzin związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samorządność, przedsiębiorczość i innowacyjność.

Osoby zgłoszone do olimpiady w najbliższych dniach otrzymają na swojego maila hasło dostępu do platformy olimpiady. Proszę zachować hasło, które będzie niezbędne podczas logowania.

Życzę powodzenia
opiekun: Jolanta Romańska

16-17 marca -Wielkanocna Zbiórka Żywności
22.02.2018 (12:08:24)
 W dniach 16-17 marca (tj.piątek-sobota) odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Jest jeszcze kilka wolnych terminów. Zapisy na dyżury do jutra tj.23.02. do godziny 10.30 w gabinecie pedagoga. Zapraszam!

ZSOT żegna się z karnawałem
22.02.2018 (10:46:25)
  We wtorek 13 lutego obchodziliśmy nasze "kazikowe ostatki". Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zaprezentowania się w ciekawszym niż zwykle wydaniu - dowolnym przebraniu karnawałowym. Pomimo krótkiego czasu na przygotowanie kostiumów, uczniowie nie zawiedli. W tym dniu na korytarzu można było podziwiać najróżniejsze postacie. Od Myszki Mimi, przez króli, aniołów, marynarzy, mimów, żołnierzy, aż do jednorożca. Każdy strój był wyjątkowy i oryginalny. Dobrej zabawie towarzyszyła rywalizacja. Klasy konkurowały między sobą – punktem honoru każdej była jak największa liczba przebierańców w grupie. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1 LO, aż 74% uczniów wzięło czynny udział w naszym karnawale. Na drugim miejscu uplasowała się 2 TiB, 58% uczniów zaangażowało się w zabawę. Trzecie miejsce, z wynikiem 45%, zajęła klasa 1 TI. Gratulacje!
    Skrzynka walentynkowa, wystawiona w tym dniu w holu głównym, także cieszyła się dużym zainteresowaniem. W środę, 14 lutego, poczta walentynkowa dostarczyła wszystkie podrzucone przez tajemniczych wielbicieli kartki do ich adresatów.


Natalia Dmowska kl. 1 LO


"MAM TALENT NA BEZPIECZEŃSTWO" - konkurs
20.02.2018 (21:00:13)
 
Zapraszamy do udziału w konkursie „MAM TALENT NA BEZPIECZEŃSTWO” organizowanym przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz TVP 3 Oddział Katowice.
  1. Konkurs obejmuje przygotowanie dowolnej pracy o charakterze artystycznym związaną z tematem konkursu np. występ sceniczny, rysunek, przedstawienie teatralne i inne formy artystyczne tematycznie pozwalające zaprezentować możliwości oddziaływania na poprawę bezpieczeństwa (w przypadku nagrań audio/video limit trwania prezentowanej inicjatywy max. 1min,30sek ), w przypadku występu scenicznego, przedstawienia, skeczu, bądź innej tego typu inicjatywy artystycznej limit trwania inicjatywy max. 4 min.

  2. Praca konkursowa może być wykonana przez 1 osobę lub zespół.

  3. W przypadku osób niepełnoletnich zgłoszenia dokonuje rodzic, prawny opiekun lub nauczyciel po otrzymaniu zgody rodzica lub prawnego opiekuna.

  4. Do konkursu można zgłosić więcej niż jedną pracę. Zgłoszenie do konkursu jest jednocześnie potwierdzeniem, że twórca jest właścicielem praw autorskich nadesłanego materiału filmowego.

  5. Praca może być stworzona dowolną metodą i przedstawiona w dowolny sposób

Prace zgłasza się za pomocą formularza elektronicznego do 12.04.2018. Zasady uczestnictwa są podane na stronie internetowej konkursu
Chęć udziału oraz gotowe prace należy zgłaszać do pedagoga szkolnego do końca marca


Uwaga!
19.02.2018 (12:00:49)
  W dniu 21 lutego br. (środa) w Bibliotece odbędzie się szkolenie. W  godz. 9.00-15.00 Biblioteka będzie niedostępna dla czytelników.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]