REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
SUKCES UCZENNICY KLASY 1 LO
13.02.2017 (18:38:45)
  Uczennica klasy 1 LO Nikola Małczak zajęła II miejsce na etapie regionu w Ogólnopolskim Konkursie LOP "Mój Las". Udział w konkursie polegał na napisaniu pracy na temat : " Gospodarka leśna a sukcesja naturalna - za i przeciw ".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 


Mistrzostwa ZSOT w tenisie stołowym 2017!
13.02.2017 (12:39:08)
 UWAGA TENISIŚCI STOŁOWI!!!
 Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców odbędą się jutro od godz. 11:45 na naszej dużej sali gimnastycznej! Zapisanych wcześniej na liście zawodów zapraszam, zaczynamy punktualnie!


Uwaga!Konkurs!
12.02.2017 (21:24:56)
  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i odrobiny dobrej zabawy ogłaszamy:
MINIKONKURS CZYTELNICZO - OBRAZKOWY
Jak wziąć udział:
1. Przyjdź w tym tygodniu do sali nr 40 (na przerwie - drzwi stoją przed Tobą otworem).
2. Obejrzyj prace Twoich koleżanek i kolegów - ilustracje do "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza. Wiszą na ścianie. Zauważycie, na pewno.
3. Zastanów się, który, według Ciebie, jest najlepszy i najwierniejszy opisowi Wieszcza.
4. Weź karteczkę z pudełka na komodzie.
5. Napisz na nim dane autora wybranego przez Ciebie dzieła.
6. Jeżeli chcesz wziąć udział w losowaniu nagród - dopisz swoje dane
i klasę.
7. Wrzuć kartkę do urny. Też stoi na komodzie.
8. Czekaj na wyniki - będą w przyszłym tygodniu.
NAGRODY- małe, ale wdałe (jak mawiali starożytni Polacy).
Zapraszamy do udziału!
Organizatorzy: Bibiloteka i opiekunowie sali 40Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - zaproszenie do udziału
12.02.2017 (12:16:03)
 
Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w eliminacjach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs ma charakter kilkuetapowy. Uczniowie wezmą udział w eliminacjach powiatowych, a najlepsi zakwalifikują się do eliminacji regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
Wystąpić można w różnych kategoriach:
1. Turniej recytatorski: 1 wiersz i 1 fragment prozy
2. Poezja śpiewana: 2 utwory śpiewane + 1 recytowany (recytacja tylko na eliminacjach regionalnych i wojewódzkich). 1 wokalista + akompaniatorzy
3. "Wywiedzione ze słowa" - krótkie przedstawienie teatralne (wiersz, proza, collage tekstów z rekwizytem) do 7 minut
4. Teatr jednego aktora - spektakl do 30 minut
W doborze repertuaru pomagają nauczycielki j. polskiego.


Sukces uczennic z III HT w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach
10.02.2017 (23:25:31)
 W dniu 10.02.2017r. Komisja wojewódzka w składzie:
przedstawiciele doradców podatkowych,  przedstawiciel Kuratorium Oświaty i przedstawiciel Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zakwalifikowała do II etapu Wojewódzkiego Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach uczennice z klasy III HT:
  1. Sylwia Potempa
  2. Karolina Mazur
 Uczennice  będą reprezentowały ZSO-T  w II etapie konkursu 16.03.2016r. w Katowicach.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów:
Opiekun merytoryczny:
Jolanta Romańska

Stypendium dla maturzystów
09.02.2017 (21:07:26)
 
Fundacja im. Lesława A. Pagi w tym roku już po raz dziesiąty rozpoczęła realizację projektu Indeks Start2Star, którego Fundatorem jest Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich.
Stypendium dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych podejmujących studia stacjonarne stanowi formę materialnej pomocy dla najzdolniejszej i najbardziej aktywnej młodzieży z terenu całej Polski.Jest przeznaczone dla absolwentów, którzy podczas nauki w szkole wykazali się szczególnymi uzdolnieniami (średnia powyżej 4,0 na świadectwie ukończenia szkoły), osiągnięciami i aktywnością oraz znajdują się w  trudnej sytuacji materialnej (dochód na członka rodziny poniżej 1500zł netto w dwóch ostatnich latach).
Fundacja finansuje stypendia im. Lesława Pagi oraz prowadzi program Indeks Start2Star. Można aplikować w 2 programach. Do wzięcia stypendium w wysokości 1300zł miesięcznie przez cały okres studiów.
Zachęcamy gorąco, bo w klasach maturalnych mamy wielu uczniów ze średnią powyżej 4,0, którzy są aktywni, zaangażowani w rozliczne przedsięwzięcia i projekty, pracują i udzielają się społecznie.
Szczegóły na stronie http://paga.org.pl/

Staże zawodowe dla hotelarzy - uczniów i absolwentów
09.02.2017 (10:41:00)
  Przekazujemy Wam informację o możliwości wyjazdu na trzymiesięczne staże w greckich hotelach na Krecie, Kos, Rodos, Samos i Mykanos.
Firma, która organizuje te praktyki zapewnia dolot na miejsce praktyk, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, kieszonkowe w wysokości 300-350 eu miesięcznie(5-6 dni pracy 8h dziennie), certyfikat ukończenia praktyk.
Warunkiem udziału w stażu jest ukończenie 18 lat oraz komunikatywna znajomośc języka angielskiego. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się do kierownika szkolenia praktycznego Iwony Gnych.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.praktykistudenckie.eu

"Talent za talent"- międzynarodowy konkurs dla zdolnych i aktywnych
08.02.2017 (22:58:34)
  Zapraszamy do udziału w 8. Międzynarodowym Konkursie "Talent za Talent". Celem konkursu jest nagrodzenie uczniów za zaangażowanie na rzecz środowiska, w którym działają.
Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego i Prezydenta Miasta st. Warszawy.
Do 1 marca należy zgłosić swój udział poprzez formularz elektroniczny na stronie http://buff.ly/2iWrDbs.
Konkurs ma 3 etapy. Pierwszy z nich to wysłanie formularza doświadczeń i rozwiązanie case'a. Drugi i trzeci etap odbywają się w Warszawie 5-7.06.2017. Połączone są z warsztatami i rozmową kwalifikacyjną.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/talent.za.talent/?fref=ts i na stronie: http://talentzatalent.pl/
Do wygrania: indeks Uczelni Łazarskiego, nagrody rzeczowe i udział w ciekawych warsztatach w Warszawie.
Warto spróbować.


TVN zaprasza do nowego programu pod hasłem "Kim zostanę jak dorosnę?"
08.02.2017 (22:09:09)
 
Dzień Dobry TVN rozpoczyna nowy cykl pt. "Wymarzona praca". Redakcja programu zwróciła się do dyrekcji z propozycją dla młodzieży naszej szkoły. Zaprasza do współpracy uczniów ostatnich 2 klas szkół średnich (wymóg to ukończone 18 lat lub zgoda rodziców na udział w programie), którzy chcą spróbować sił w swojej wymarzonej pracy.

Piszą do nas:

W programie zabierzemy wybranych uczniów na 1 dzień do wybranych miejsc gdzie będą mogli zamienić się w prawników, architektów, lekarzy, nauczycieli, programistów, aktorów czy menadżerów (itp.). Szukamy energicznych młodych osób, które mają sprecyzowane plany do co swojej przyszłości – wiedzą, kim chcą zostać w przyszłości lub osób, które chciałyby swoje plany zweryfikować i zobaczyć, jak naprawdę wygląda ich wymarzona praca. Zdjęcia do programu i emisja cyklu odbędą się w okresie wiosennym.
Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie do niedzieli 12 lutego na adres d.rymisz@tvn.pl swojego zdjęcia i  krótkiej informacji dotyczącej tego jaki jest ich wymarzony zawód i kontaktu (numer telefonu).

Powodzenia!GEOPLANETA
07.02.2017 (20:45:44)
 
Uczniowie klas technikum hotelarskiego oraz liceum ogólnokształcącego wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta. W tegorocznej edycji bardzo dobry wynik uzyskała uczennica klasy 3 LO Anna Bromer.
Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]