WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Konkurs Mój Las
04.03.2017 (19:04:06)
 
1 marca 2017r. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Las" orgnizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Uczennica klasy pierwszej LO Nikola Małczak zdobyła II miejsce na etapie regionalnym tego konkursu. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.
 

Konkurs polonistyczny dla maturzystów
04.03.2017 (15:07:22)
 

W trosce o piękno polskiego języka i nasze dziedzictwo narodowe serdecznie zapraszamy do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim organizowanym przez Zsepół Szkół w Kaletach we współpracy z Instytutem Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Nagrodą w tym konkursie jest indeks Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Konkurs składa się z części pisemnej (dyktando i test językowy). Odbędzie się dnia 22 marca 2017 roku o godz. 10.00 w Miejskim  Domu Kultury w Kaletach.

Zachęcamy uczniów do uczestnictwa i prosimy o zgłoszenia u nauczycielek j. polskiego do 14 marca 2017r.UWAGA SZCZEPIENIA!
03.03.2017 (12:30:51)
      W 2017 roku obowiązkowemu szczepieniu (przeciw błonicy i tężcowi – Td) podlega młodzież urodzona w roku 1998 oraz osoby urodzone w 1997 r. jeżeli dotychczas się nie zaszczepiły.

    Szczepienia młodzieży szkolnej zdeklarowanej w NZOZ Przychodni Lekarskiej „Medyk” w Lublińcu odbywają się w każdy czwartek od godziny 15:30 do 17:00. Rejestracja od godziny 7:00 do 13:00 osobiście w Przychodni lub telefonicznie od godziny 8:00 – nr telefonu 34 351 11 36.

Pozostała młodzież szczepiona jest w przychodniach gdzie została złożona deklaracja.

Beata Ruta - higienistka szkolna


Staż zawodowy w Grecji
03.03.2017 (11:41:24)
  Informujemy, ze spotkanie informacyjne dotyczące praktyk zawodowych dla pełnoletnich uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa lub absolwentów, którzy mają zamiar wyjechać na takie praktyki, odbędzie się 9 marca br. o godzinie 15.00 w sali 34. Organizatorem praktyk jest Firma, która zwróciła sie do naszej szkoły z propozycją rozpowszechnienia propozycji odbywania praktyk w hotelach na Krecie, Kos, Rodos, Samos i Mykonos.Praktyki trwają 3 miesiące . Pierwsze wyjazdy są na poczatku maja a ostatnie na początku lipca.

Zapewniają:
  • dolot na miejsce praktyk
  • zakwaterowanie
  • pełne wyżywienie
  • kieszonkowe w wysokości 300-350 eu miesięcznie (5-6 dni pracy 8 h dziennie)
  • certyfikat ukończenia praktyk

Warunki jakie muszą spełniać uczniowie
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • dobre wyniki w nauce.
Osoby, które zamierzają skorzystac z tej oferty powinny wypełnić formularz na stronie www.praktykistudenckie.eu. i dołączyć cv w j.angielskim ze zdjęciem. Dodatkowo należy na spotkanie takie cv przynieść. Szkoła nie jest organizatorem tych praktyk, jedynie udostępnia informację.

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce
03.03.2017 (08:21:39)
 
22 lutego 2017r. pięć uczennic technikum hotelarskiego - Agata Macioł, Karolina Mazur, Sylwia Potempa, Agnieszka Kawałko oraz Karina Kubiś reprezentowało naszą szkołę na III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Turystyce odbywającym się na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Główną częścią konkursu był test podczas którego 132 uczestników z całej Polski zmagało się z pytaniami na temat szeroko pojętej turystyki. Oprócz tego po zakończeniu części testowej uczestnicy wraz z opiekunami zostali oprowadzeni po odnowionych budynkach AWF Katowice, zaprezentowano im ofertę uczelni na najbliższy rok akademicki, a na koniec przedstawiono ciekawą prezentację na temat "Atrakcyjność Katowic na rynku turystycznym".

Najwyższe miejsce spośród naszych reprezentantów uzyskała Agata Macioł z klasy 3HT, która gromadząc 27 punktów zajęła 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji punktowej, ze stratą trzech punktów do 3 miejsca. Sukces jest o tyle duży, że Agata zmagała się z uczestnikami ze szkół kształcących przede wszystkim w zawodzie technik obsługi turystycznej, gdzie zagadnienia turystyczne omawiane są przez cztery lata nauki, a nie przez jeden semestr jak ma to miejsce w zawodzie technik hotelarstwa.

Wszystkim reprezentantom dziękuję za udział, czas poświęcony na przygotowanie i już dzisiaj zachęcam innych uczniów do spróbowania swoich sił w przyszłorocznej edycji
Sławomir Kościelny
 


SUDOKU - wyniki
03.03.2017 (07:11:04)
 Z przyjemnością informujemy, że Martyna Korzonek  z kl.II HT oraz Patryk Kacy z IV TM zostali zwycięzcami wczorajszych eliminacji i będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie "Sudoku w Lublińcu".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

nauczyciele matematyki

1LO w konkursie debat oksfordzkich
01.03.2017 (20:12:07)
 
5 kwietnia klasa 1LO weźmie udział w Konkursie Debat Oksfordzkich "Proszę mi nie przerywać" w Katowicach.
Konkurs organizuje Europe Direct Katowice. Tematyka debaty dotyczyła będzie planu inwestycyjnego dla Europy. Uczestnicy zmierzą się z zagadnieniami dotyczącymi polityki wspólnotowej dotyczącej wspierania  przedsiębiorców oraz rozwoju gospodarczego.
14 marca o godz. 9.45 w sali nr 41 odbędzie się szkolenie dla uczniów 1LO, którego organizatorem jest Punkt Informacji Europejskiej w Katowicach. Podczas szkolenia młodzież zapozna się z zagadnieniami niezbędnymi do przygotowania rzeczowej argumentacji podczas debaty.


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2017
01.03.2017 (19:49:38)
 Szkolne przesłuchanie OKR (recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa, teatr jednego aktora) odbędzie się 16 marca 2017r. o godz. 9.35 w sali 40.
Eliminacje powiatowe 23.03, a w tzw. międzyczasie próba generalna, czyli prezentacja na scenie podczas Szkolnego Dnia Talentów, czyli 21.03 godz. 11.00.
Zapraszamy
Polonistki


Paweł Feliks z 4 TI na Olimpiadzie Metamatycznej.
01.03.2017 (07:55:01)
 
W miniony weekend w Bielsku Białej odbywały się zawody II stopnia LXVIII Olimpiady Matematycznej. Naszą szkołę reprezentował Paweł Feliks, który zwycięsko przeszedł I etap stając się pierwszym w dziejach ZSOT uczniem reprezentującym szkołę w Olimpiadzie Matematycznej. Zmagania konkursowe trwały dwa dni, w trakcie których uczestnicy rozwiązywali 6 zadań. Tylko sześć? Ale za to jakich!

"Było to bardzo interesujące doświadczenie i cieszę się, że mogłem być jego uczestnikiem. Poznałem wielu ciekawych ludzi, którzy nie znaleźli się tam przypadkowo. Ich poziom wiedzy matematycznej, sposób myślenia był imponujący i samo znalezienie się w takim gronie było dla mnie wyróżnieniem. Wykłady, które mieliśmy po pierwszym i drugim dniu zawodów, prowadzone przez profesorów Uniwersytetu Śląskiego, dyskusje między nimi a uczestnikami były bardzo ciekawe i zajmujące. Organizatorzy zgodnie uznali, że poziom zadań był najwyższy od wielu lat. Wystąpiła też sytuacja, która nigdy w historii nie miała miejsca, a mianowicie nikt nie wyszedł przed czasem podczas pierwszego dnia zawodów, które trwają 5 godzin bez przerwy. Mimo wszystko uważam, że takie konkursy niezwykle rozwijają umiejętności - Nie tylko te matematyczne!" - relacjonuje Paweł.

Trzymamy kciuki za awans Pawła do finału i zapraszamy do zapoznania się z zadaniami konkursowymi!


Szkolny YouTube
28.02.2017 (12:16:22)
  Na szkolnym profilu na YouTube zobaczyć już możemy najnowszy filmik z tegorocznego "KAZIKOWEGO FlashMob'a"
Filmik wykonali uczniowie klasy I TI - Michał Wieczorek, Piotr Stępień oraz Bartłomiej Waliszko.

Klikajcie i oglądajcie 

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]