Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Lubliniecka Wiosna Kulturalna
26.03.2017 (12:46:34)
 

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do wzięcia udziału w XIX Lublinieckiej Wiośnie Kulturalnej, która odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku. Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej adresowany jest do przedszkolaków, uczniów i studentów oraz zespołów w ośrodkach kultury i placówkach oświatowych  nie tylko zamieszkałych w Lublińcu.
Zgłoszenia można nadsyłać na karcie zgłoszeniowej do dnia 7 kwietnia 2017 roku. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania.XIII Regionalny Konkurs Plastyczny "Różanecznik - urok i magia"
24.03.2017 (12:00:11)
 

Zachęcam do udziału w XIII. Regionalnym Konkursie Plastycznym „Różanecznik – urok i magia” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach!

TEMATYKA: piękno kwiatów kwitnących różaneczników

WARUNKI: praca płaska, technika dowolna, format nie mniejszy niż A4, oprawa passe-partout (lub naklejenie pracy na większą kartkę tworząca ramkę)

TERMIN: prace proszę składać w gabinecie wicedyrektorów do 28.04.2017r.

Konsultacje i przyjmowanie prac: M. Doleżych-Szymiczek
Konkurs plastyczny na Świąteczną Kartkę Wielkanocną
24.03.2017 (11:41:01)
 

Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu zaprasza do udziału w X konkursie plastycznym na Świąteczną Kartkę Wielkanocną.

TEMAT: polskie zwyczaje i tradycje ludowe oraz symbole związane z okresem Świąt Wielkanocnych

TERMIN: prace proszę składać do gabinetu wicedyrektorów do dnia 3.04.2017r.

UWAGA! W konkursie nie będą ocenianie prace wykonane w technice komputerowej, w technice kolażu wykorzystujące fragmenty pocztówek, reprodukcji, gotowych ozdób, naklejek, kasz, makaronów  - wszelkich materiałów sypkich.

Konsultacje i przyjmowanie prac: M.Doleżych-Szymiczek


Konkursy Języka Niemieckiego!
24.03.2017 (07:18:23)
 
Martyna Bok z 2 LO oraz Paweł Feliks z 4 TI godnie reprezentowali naszą szkołę w dwóch konkursach języka niemieckiego, których tematem przewodnim była Reformacja.
17 marca odbył się konkurs organizowany przez WOM Częstochowa „Śladami Marcina Lutra”,
a 20 marca V Konkurs Realioznawczy Wiedzy o RFN pod hasłem „Reformacja 1517” organizowanym przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Zmagania nie należały do łatwych, temat konkursów wymagał dużego nakładu pracy ze strony naszych reprezentantów.

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy na rezultaty.

Anna Giemza - Jurga
 
 

KONKURS !
23.03.2017 (21:27:35)
 Nowe wyzwanie : Konkurs lingwistyczny dla uczących się niemieckiego i angielskiego.
 
Nauczyciele z Liceum im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie przygotowali nowy konkurs. Zagadnienia wcale nie są trudne, więc proszę się zapoznać z regulaminem i zgłaszać do nauczycieli języków do końca marca. Maturzyści niestety nie mogą wziąć udziału, bo drugi etap będzie w czerwcu.
 
A. Bawor


Czytaj więcej...
Nasi artyści awansowali do następnego etapu
23.03.2017 (19:47:38)
 
We czwartek 24 marca 2017r. 11 uczniów liceum i technikum reprezentowało ZSOT w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które przeprowadził Miejski Dom Kultury. Wyjątkowo silna w tym roku grupa zajęła nie tylko czołowe lokaty, ale także pojedzie do Częstochowy i 30 marca będzie walczyć o start w etapie wojewódzkim.
Gratulacje przyjmują Agata Ciesielska, Klaudia Rubiś, Julia Prandzioch, które reprezentowały szkołę oraz:
  • recytatorzy: Agata Sowa z 1LO za zajęcie II miejsca i Maja Fischer z 3LO za zajęcie III miejsca
  • wokaliści: Kacper Świeca z 2LO, Julia Machoń z 2LO - za zajęcie II miejsca, Liliana Potempa z II HT za III miejsce w kategorii poezji śpiewanej. Ich sukces możliwy był dzięki akompaniatorkom - Monice Pluszczak z 2LO i Magdalenie Stemarowicz z 2TI.
  • Marta Wichłacz z 1HT za przedstawienie w kategorii "wywiedzione ze słowa".
Warto podkreślić, że pierwszy raz wszyscy wokaliści przygotowali własne aranżacje utworów poetyckich, a Kacper i Liliana śpiewali wiersze B. Leśmiana, L. Staffa i K. Przerwy Tetmajera do własnej muzyki. Agata Sowa zaprezentowała natomiast wiersz napisany przez siebie. Brawo!
 


Informacja dla wolontariuszy Świątecznej Zbiórki Żywności 31.03-02.04.br.
23.03.2017 (12:54:01)
 Prosimy wolontariuszy Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbędzie się w dniach 31.03-02.04.br. o zgloszenie się do pedagoga szkolnego po zgody rodziców na udział w Zbiórce. Zgody należy dostarczyć do pedagogów do dnia 29.03.br.

3 TB/LO (znowu) Mistrzami szkoły w piłce siatkowej 2017!!!
23.03.2017 (10:06:29)
 

 W miniony piątek 17 marca na sali gimnastycznej SP3 odbyły się mecze finałowe Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców 2017, które obok rozgrywek piłkarskich mają najdłuższą tradycję w naszych szkolnych rozgrywkach. Po meczach eliminacyjnych rozgrywanych w grupach na naszej hali, półfinały in finały rozegrano w znakomitych warunkach hali SP3. W pierwszym półfinale spotkały się maturzyści - mechanicy i budowlańcy. Po zaciętym meczu lepszą okazała się 4TB pokonując 2-1 (23:25, 25:23,15:10) klasę 4TM. W drugim półfinale ubiegłoroczni mistrzowie czyli połączone siły klas 3TB/LO pokonali 2TiM/HT 2-0 (25:15, 25:23). Po krótkiej przerwie przegrani z meczów półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce. I tu niespodzianka, bo drugoklasiści pokonali mechaników, którzy nieznacznie przegrali półfinał... ale jednak, wynik meczu o III miejsce - 2TiM/HT - 4TM 2-1 (25:21, 17:25, 15:4). Finał miał jednostronny przebieg. Klasa 3TB/LO obroniła tytuł z ubiegłego roku i pokonali budowlańców z 4TB 2-0 (25:18, 25:19). Poziom meczów był zadowalający i wszyscy uczestnicy żałowali, że wszystkie mecze mistrzostw nie były rozgrywane w takich warunkach jakie stwarza hala na "trójce"... No cóż, może i my doczekamy sie kiedyś takiej hali...?


 Gratulujemy wszystkim drużynom, a przede wszystkim nowym- starym Mistrzom szkoły 2017 - klasie 3TB/LO, która również w rozgrywkach piłki ręcznej zgarnęła już drugi tytuł mistrzowski w tym roku, a w piłce nożnej przecież niewiele brakowało ale zostali po karnych wicemistrzami szkoły! To był już niestety ostatni akcent rywalizacji klasowej w naszej szkole w tym roku szkolnym, pozostają jeszcze rozgrywki powiatowe w piłce nożnej (nasi piłkarze uż trenują pod okiem Pana Łuczyńskiego) a potem...matura! Zatem maturzystom już dziś życzymy wytrwałości i powodzenia na ostatniej prostej... Połamania piór i długopisów na maturze.

 Organizatorzy: Krzysztof Kubica, Jacek Łuczyński, Artur GawinDominika Klabis w telewizji TVN
21.03.2017 (21:39:56)
 
"Nastoletni zawodowcy" - film TVN S.A. z udziałem Dominiki Klabis z klasy  3HT - uczestniczki akcji programu Dzień Dobry TVN adresowanej do uczniów pragnących zweryfikować swoje pasje z możliwością pracy w danym zawodzie.
Zapraszamy do oglądania programu poświęconego pracy nauczyciela przedszkola.
 


Dzień Wiosny, Dzień Wagarowicza, Dzień Talentów w ZSOT
21.03.2017 (21:20:49)
 
Jak co roku 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów. Jest to wyjątkowe wydarzenie, któremu towarzyszą liczne występy i pokazy twórczości utalentowanej młodzieży połączone z uroczystością wręczenia nagród uczestnikom  Ogólnopolskiego Konkursu „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków”.
Tegoroczną uroczystość w dużej mierze zorganizowali i przygotowali uczniowie z klasy 1 LO przy pomocy organizujących konkurs: Katarzyny Myrcik, Beaty Dudek, Marii Mikołajczyk – Szczęsnej, a także Jolanty Wróbel.
Konkurs „Literacki SMS” jest organizowany już od 7 lat, i co roku może poszczycić się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całego kraju (i nie tylko). Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 300 prac konkursowych, wśród których znalazły się prace uczniów spoza granic Polski, mianowicie z Francji i Luksemburga.


  
Patronat honorowy tegorocznego konkursu objęli: Poseł Izabela Leszczyna (fundatorka Grand Prix), Poseł Andrzej Gawron (fundator Nagrody Specjalnej dla uczestnika reprezentującego Ziemię Lubliniecką), Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, a także Starosta Lubliniecki - Joachim Smyła, w którego imieniu nagrody wręczały: Anita Naczyńska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu Lublinieckiego oraz Bożena Podleśka – Naczelnik Wydziału Edukacji.
Wydarzenie uświetniły występy uczniów naszej szkoły. W prozie i poezji na scenie zaprezentowali się m.in. Agata Sowa z wierszem własnego autorstwa pt. „Agape”, a także:  Klaudia Rubiś, Julia Machoń,  Agata Ciesielska, Julia Prandzioch i Karina Kubiś.
Nie zabrakło również występów muzycznych, w których swój talent przed nami odkryli m.in. Liliana Potempa, Monika Pluszczak, Magdalena  Stemarowicz, Kacper Świeca, Julia Machoń, a także fantastyczne trio złożone z Joanny Skubały, Darii Wańczyk i Doroty Wańczyk, które zachwyciły nas piękną, akustyczną wersją piosenki „Photograph” Eda Sheerana.
Oprócz poezji, prozy i muzyki, mieliśmy też okazję zobaczyć krótkie przedstawienie teatralne w wykonaniu  Marty Wichłacz, a także wyjątkowe zdjęcia i prace plastyczne Anny Wróbel i Moniki Pluszczak, które można podziwiać w holu głównym naszej szkoły.
Na zakończenie naszej uroczystości, w celu upamiętnienia dzisiejszego wydarzenia wspólnie z uczniami, nauczycielami i patronami konkursu zasadziliśmy na podwórku szkolnym sadzonkę klonu czerwonego - prezent od poseł Izabeli Leszczyny. Mamy nadzieje, że będzie się pięknie prezentował.
Aleksandra Chałupka 1LO
FOTORELACJA (wyk. Karolina Mazur)


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]