REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Kartka z podróży – Natal-Barbados
23.01.2018 (15:12:14)
  A jednak można bez schodzenia na ląd przeżyć dłużej niż mi się ostatnio zdawało! Ponad dwa tygodnie – podobno pobiliśmy rekord dystansu przepłyniętego pod żaglami (2000 mil). Od mojego ostatniego kontaktu zwiedziliśmy stolicę brazylijskiego stanu Rio Grande do Norte – miasto Natal, w którym w 2014r. były rozgrywane mecze Piłkarskich Mistrzostw Świata. Jest to duże miasto z wysokimi wieżowcami i nowoczesnymi dzielnicami, a jednocześnie zaliczane do najniebezpieczniejszych miejsc na kontynencie, slumsy od bogatszych części miasta są tu oddzielone murami i drutami kolczastymi! Miasto położone jest jednak wśród malowniczych wielkich wydm, które zwiedzaliśmy. Jak do tej pory była to najciekawsza z naszych wycieczek. Zaczęła się od rajdu buggy po wydmach, co było lepsze niż wesołe miasteczko, a skończyła na przepięknej plaży Ponta Negra, gdzie było trochę czasu na zabawy z falami. Widzieliśmy też drzewo nanercza zachodniego wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, które zajmuje więcej miejsca niż boisko piłkarskie!
Po odbiciu od brzegów Brazylii czekał nas wspomniany wcześniej najdłuższy odcinek rejsu. W jego czasie odbywał się konkurs nawigacyjny. Kolejne wachty na odcinku ok. 40 mil osiągnęły dokładność zliczania do 3,5 mili tylko przy użyciu kompasu! Moja wachta oczywiście zwyciężyła, nie wiem tylko, czy duży był w tym mój udział. Przekroczyliśmy także ponownie równik, a półkula północna przywitała nas równiutką ścianą deszczu wyznaczającą niemal dokładną granicę półkul.
Obecnie od piątku 19.01 stacjonujemy u wybrzeży Barbadosu przy wejściu do portu w Bridgetown, stolicy kraju. Nie jest już tak upalnie jak w okolicy Brazylii, ale nadal ciepło. Wyspa i jej mieszkańcy wydają się też mniej egzotyczni, bardziej europejscy.

 

Pozdrawiam wszystkich nauczycieli, koleżanki i kolegów z Kazika!

Ania z 2LO

Nasza Wygrana w Konkursie Wiedzy o Sejmie
23.01.2018 (12:42:11)
  16 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza odbył się konkurs Wiedzy o Sejmie. Organizatorem konkursu na zaproszenie Pana posła Adama Gawrona była Wszechnica Sejmowa. Zaprezentowano wykład oraz prezentację na temat sejmu i procesu legislacyjnego.

Najwięcej punktów w teście Wiedzy o Sejmie i I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Urbańczyk z klasy III TII.
Gratulujemy sukcesu !

 

Hanna Ślimak


Informacja o zagrożeniach
23.01.2018 (12:01:28)
  Pismo JST

INFO
22.01.2018 (20:19:52)
  Osoby, które w poprzednich sesjach egzaminacyjnych nie zdały którejkolwiek z części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a chciałyby przystąpić do niej w sesji czerwiec-lipiec 2018 r.  proszę o zgłaszanie się do gabinetu wicedyrektorów w celu wypełnienia deklaracji.

Sławomir Kościelny

2 TIB zwycięzcą Noworocznego Turnieju piłki ręcznej klas 1 i 2!
22.01.2018 (10:48:01)
 
W piątek na hali SP 3 po ponad 4 godzinach zmagań pięciu drużyn systemem każdy z każdym wyłoniono zwycięzcę Noworocznego  Turnieju piłki ręcznej 1 i 2 klas,s , który był zarazem okazją do wychwycenia talentów do reprezentacji szkoły na zawody, które odbędą się po feriach. Najlepszą okazała się drużyna 2TIB, która wygrała wszystkie mecze, II miejsce wywalczyła klasa 1TB pod wdzięczną nazwą Vapenation Team, III miejsce 2 TAM, IV miejsce to 1 TI/LO pod nazwą "Drużyna" a V miejsce zajęła 1TM. Turniej stał na dobrym i zaciętym poziomie, gra ''fair play" była widoczna w każdym meczu, a kilku zawodników może spodziewać się wkróce powołań do Reprezentacji piłki ręcznej ZSOT.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział i życzę równie udanych bojów na polu nauki!

Organizator: A.Gawin
 


Konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii Angielskiej" ROZSTRZYGNIĘTY
22.01.2018 (09:36:40)
  I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii uzyskał Marcel Chyra z kl. 4 TI
II miejsce: Jacek Słodczyk, z kl. 3 TB
III miejsce
ex aequo: Jessica Strzoda, z kl. 4 HT i Martyna Cupiał z kl. 1 HT

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów !

Oksana Terlecka- Żyłka


Sukces uczennicy klasy I LO
21.01.2018 (22:26:50)
 Sukces uczennicy klasy I LO w Olimpiadzie z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową o zasięgu ogólnopolskim

W dniu 19.01. 2018.  Komitet Główny Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową oraz Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP – organizator Olimpiady, informuje, że  spośród pond 3100 uczestników olimpiady, Wiktoria Gaudy z klasy I LO zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu trudnych zagadnień dotyczących: planowania, oceny osobistego potencjału, wyszukiwania informacji, podejmowania decyzji, organizacji poradnictwa zawodowego w Polsce, rynku pracy.
Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun
Jolanta Romańska

Konkurs Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura
19.01.2018 (11:54:23)
  Zapraszamy do udzialu w ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura. Regulamin konkursu znajduje się poniżej. Zapisy u Pani Hanny Ślimak.


III Wojewódzki Konkurs Multimedialny „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”.
19.01.2018 (10:10:21)
  Zapraszam do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach (7 klasy szkół podstawowych i oddziały gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne) zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają nagrody rzeczowe. Zgloszenia przyjmuje Pani Hanna Ślimak.

Czytaj więcej...
Wycieczka logistyków do cukrowni
18.01.2018 (19:06:15)
 
W środę uczniowie klasy 1 TL wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do cukrowni koncernu Südzucker Polska SA, producenta Cukru Królewskiego w Strzelinie.
Poznali tam zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa związane z magazynowaniem towaru oraz spedycją, jak i tajniki procesu powstawania cukru od buraka przez melasę do kryształków. Następnie grupa zwiedziła zamek Piastów Śląskich w Brzegu.
A. Bawor, D. Pawełczyk
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]