WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
VI edycja „Klar, das kann ich”
23.02.2017 (21:29:08)
  23 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”. Patronem i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Lublińcu. W tym roku udział wzięły dwuosobowe drużyny  z  6 gimnazjów. Konkurs przygotowały germanistki  Iwona Wosik i Aleksandra Bawor. Zadania zostały opracowane za pomocą technologii multimedialnych, co sprawiło, że konkurs miał ciekawą formę.Na podium stanęły 3 drużyny. I miejsce zajęły Aleksandra Just i Victoria Kosmala (opiekun: Marlena Dudek – Piskorz) z Gimnazjum nr 2. II miejsce należy do Julii Wieczorek i Jessiki Woś (opiekun: Izabela Figlak) z Ciasnej, a na III miejscu uplasowały się Dominika Mośny i Oliwia Opiełka (opiekun Marta Opiełka) z  Wożnik.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie, a ich opiekunom za przygotowanie uczniów.


Aleksandra Bawor

"Śladami Marcina Lutra"
23.02.2017 (21:21:44)
 Z okazji obchodów 500-lecia reformacji Sejmik Województwa Śląskiego ogłosił rok 2017 Rokiem Reformacji w województwie śląskim. W związku z tym RODN "WOM" w Częstochowie organizuje Konkurs z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Szczegóły na TEJ stronie:

Zapisy do 10 marca u nauczycielek języka niemieckiego.
A. Bawor

Body Worlds Vital!
23.02.2017 (11:33:23)
  We wtorek 21 lutego wybraliśmy się do  Katowic pod opieką pani Anny Siwiaszczyk i Iwony Lewke w celu obejrzenia najpopularniejszej wystawy na świecie  Body Worlds Vital. Wystawa prezentująca autentyczne ludzkie ciała, pokazuje ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jakie niesie za sobą chociażby niezdrowa dieta i wieloletnie palenie papierosów. Uczestnicy wystawy mogli na własne oczy porównać zdrowe płuca z czarnymi płucami palacza.
Wycieczka była niezwykle ważna i fascynująca dla klasy 3TA, zwłaszcza, że mogliśmy przenieść wiedzę z kart podręczników i podziwiać ludzkie narządy, mięśnie w ruchu czy rozwój prenatalny człowieka na prawdziwych ludzkich ciałach, które zostały dobrowolnie oddane po śmierci do celów naukowych.
Mimo, że wystawa niesie ze sobą wiele kontrowersji, to jest to cenne i niezapomniane przeżycie, które pozwoliło nam docenić piękno ludzkiego ciała.
Uczennice 3TA
Dominika Drohomirecka
Magda KasprzykGosia Kupiec awansowała do finału Olimpiady Filozoficznej
22.02.2017 (21:57:28)
 

Miło nam poinformować, że II Liceum Ogólnokształcące świętuje kolejny sukces. Małgorzata Kupiec z klasy 3LO będzie reprezentowała okręg częstochowski w finale Olimpiady Filozoficznej. Zawody III stopnia odbędą się w Warszawie 22 kwietnia.

Trzy lata temu status finalisty uzyskał Szymon Karpe – obecnie student Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim. Dla Gosi udział w finale to przepustka na kierunki humanistyczne na najlepszych uczelniach, ponieważ finaliści i laureaci są zwolnieni z matury z filozofii rozszerzonej i otrzymują 100% z tego przedmiotu na maturze.

Sukces Gosi jest tym bardziej spektakularny, że w ubiegłym roku została ona laureatką Olimpiady Medialnej. Gratulujemy i trzymamy kciuki za tegoroczny wynik w Warszawie!Matura próbna z matematyki!
22.02.2017 (14:36:32)
  Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w próbnej maturze z matematyki lub osoby chcące poprawić swój wynik, mają możliwość przystąpić do egzaminu 1 marca 2017 r. (środa) o godzinie 15:05 w sali 30.

Termin obowiązkowy dla osób nieobecnych w pierwszym terminie!
Osoby chcące poprawić wynik, proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki do 27 lutego 2017 r (poniedziałek).


Szkolny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt!
22.02.2017 (09:01:08)
  W piątek 24.02.2017 r. na hali sportowej SP 3 odbędzie się turniej piłki ręcznej dziewcząt. W turnieju biorą udział tylko zgłoszone zawodniczki!
Zawody rozpoczynają się o godzinie 11:45.

Za sportowymi pozdrowieniami
H. Sukienik
A. Drumowicz


Walentynki w Kaziku
20.02.2017 (21:42:36)
 
 14 lutego obchodziliśmy wszystkim dobrze znane Święto Zakochanych! Już od piątku uczniowie (i nie tylko  ) mogli składać walentynki do pudełka znajdującego się na holu głównym szkoły. We wtorek 3 śliczne nieco wyrośnięte Amorki wyruszyły w podróż po szkole, aby  doręczyć kartki uczniom i nauczycielom.
Bardzo cieszymy się, że poczta walentynkowa cieszyła się w tym roku dużym powodzeniem. Mamy nadzieję, że walentynki, które otrzymało wiele osób, wywołały na twarzach  uśmiech i zadowolenie. Na tym rola Amorków się kończy aż do przyszłego roku. Teraz zakochani muszą zdać się na własną kreatywność.
Samorząd Uczniowski
 


Wyniki konkursu
20.02.2017 (21:20:20)
  Tydzień zleciał jak z bicza trzasł - i oto mamy wyniki konkursu na najlepszą ilustrację do "Pana Tadeusza"A.Mickiewicza.
Głosujący autorytarnie uznali, że:
- autorem najdoskonalszej pracy jest IZA BONK z klasy IITB,
- drugie miejsce zajął DENIS PACH z tej samej klasy,
- a trzecie miejsce - MARTYNA BOK z klasy 2LO.
 Obiektywna i sprawiedliwa ręka pani Małgorzaty Klimczyk wylosowała także spośród  głosujących trzy nagrody.  Szczęśliwy los padł  na:
Lidkę Bodorę z 3TA, Sławka Świgonia z 2TB i Jesikę Kulę
z IVHT
.
Nagrody, które wręczyła pani dyrektor Joanna Walczak, były - jak uprzedzałam - małe, ale wdałe, i obejmowały coś dla ducha (książki), coś dla ciała (słodycze),  oraz coś, co pozwala na jednodniową ulgę w szkolnych znojach, czyli "nieprzygotowanie."
Naszym artystom gratulujemy talentu i życzymy jeszcze wielu wielu sukcesów.
Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez Bibliotekę i opiekunów sali nr 40.
Matura próbna z j. polskiego
20.02.2017 (16:09:06)
 Uczniowie klasy 3LO, 4TI i 4TB, którzy nie uczestniczyli w próbnej maturze z j. polskiego lub chcą poprawić wynik, mają możliwość przystąpić do egzaminu:
  • w środę 22.02 o godz. 15.00 sala 30 - test CRO u p. J. Wróbel
  • we wtorek 28.02 o godz. 14.10 sala 41 - wypracowanie PP/ PR u p. K. Myrcik


Modernizacja szkolnej rozgłośni!
20.02.2017 (11:39:37)
 
Dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców możliwe było nagłośnienie drugiego skrzydła szkoły poprzez powieszenie trzech dodatkowych głośników. Działania te były odpowiedzią na liczne sugestie oraz uwagi uczniów. Pomimo drobnych problemów technicznych, miło jest nam poinformować, że modernizacja naszej szkolnej rozgłośni zakończyła się sukcesem i możliwe jest  już słuchanie muzyki w całej szkole.
W tym miejscu chcielibyśmy skierować ogromne podziękowania dla Pana Andrzeja Gajdy, który wsparł nas w nieoceniony sposób przy samej realizacji. Dziękujemy również sponsorom całego przedsięwzięcia - Radzie Rodziców ZSOT.
Samorząd Uczniowski
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]