Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2017
01.03.2017 (19:49:38)
 Szkolne przesłuchanie OKR (recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa, teatr jednego aktora) odbędzie się 16 marca 2017r. o godz. 9.35 w sali 40.
Eliminacje powiatowe 23.03, a w tzw. międzyczasie próba generalna, czyli prezentacja na scenie podczas Szkolnego Dnia Talentów, czyli 21.03 godz. 11.00.
Zapraszamy
Polonistki


Paweł Feliks z 4 TI na Olimpiadzie Metamatycznej.
01.03.2017 (07:55:01)
 
W miniony weekend w Bielsku Białej odbywały się zawody II stopnia LXVIII Olimpiady Matematycznej. Naszą szkołę reprezentował Paweł Feliks, który zwycięsko przeszedł I etap stając się pierwszym w dziejach ZSOT uczniem reprezentującym szkołę w Olimpiadzie Matematycznej. Zmagania konkursowe trwały dwa dni, w trakcie których uczestnicy rozwiązywali 6 zadań. Tylko sześć? Ale za to jakich!

"Było to bardzo interesujące doświadczenie i cieszę się, że mogłem być jego uczestnikiem. Poznałem wielu ciekawych ludzi, którzy nie znaleźli się tam przypadkowo. Ich poziom wiedzy matematycznej, sposób myślenia był imponujący i samo znalezienie się w takim gronie było dla mnie wyróżnieniem. Wykłady, które mieliśmy po pierwszym i drugim dniu zawodów, prowadzone przez profesorów Uniwersytetu Śląskiego, dyskusje między nimi a uczestnikami były bardzo ciekawe i zajmujące. Organizatorzy zgodnie uznali, że poziom zadań był najwyższy od wielu lat. Wystąpiła też sytuacja, która nigdy w historii nie miała miejsca, a mianowicie nikt nie wyszedł przed czasem podczas pierwszego dnia zawodów, które trwają 5 godzin bez przerwy. Mimo wszystko uważam, że takie konkursy niezwykle rozwijają umiejętności - Nie tylko te matematyczne!" - relacjonuje Paweł.

Trzymamy kciuki za awans Pawła do finału i zapraszamy do zapoznania się z zadaniami konkursowymi!


Szkolny YouTube
28.02.2017 (12:16:22)
  Na szkolnym profilu na YouTube zobaczyć już możemy najnowszy filmik z tegorocznego "KAZIKOWEGO FlashMob'a"
Filmik wykonali uczniowie klasy I TI - Michał Wieczorek, Piotr Stępień oraz Bartłomiej Waliszko.

Klikajcie i oglądajcie 

Szkolny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt 2017
27.02.2017 (10:46:47)
 
No i kolejne sportowe zmagania za nami. W piątek 24.02.2017 na hali sportowej SP nr3 odbył się szkolny turniej piłki ręcznej dziewcząt. W turnieju udział wzięły trzy niesamowite drużyny: Bazuki,  Kucyki i Rogaliki. Podczas gry dziewczyny mogły zaprezentować talent sportowy jak i umiejętności współdziałania w grupie.  Główną myślą turnieju było wyłonienie dziewczyn, które wkrótce będą reprezentować naszą szkołę w zawodach pozaszkolnych . Po zaciętej walce zwycięstwo wywalczyły sobie Bazuki, II miejsce zdobyły Kucyki,  natomiast III miejsce zajęły Rogaliki. Gra była bardzo zacięta i emocjonująca ale całkowicie w duchu “fair play”.
Największą ilość bramek zdobyły:
Magdalena Koza 16 -2 TA, Paulina Spałek 14 -2LO, Daria Wańczyk 12 -1LO
Dziękujemy Pani H.Sukienik i A.Drumowicz za zorganizowanie turnieju

Daria Wańczyk I LO


1 MARCA -NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
27.02.2017 (10:30:21)
   W niedzielę tj.  26.02.2017r. 27 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami tj.  p. Henryką Sukienik i  p.  Agnieszką  Drumowicz,  wystartowało w biegu ,,Wilczym Tropem’’ na dystansie 1963m, oddając w ten sposób hołd Żołnierzom Wyklętym, tj. żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Najszybsi z ZSOT byli: Serafin Szymon z kl.1 HT, który uplasował się na 9 miejscu z czasem 8’20 oraz Monika Bryś z kl. 2 LO zajęła miejsce 9 z czasem 11'01. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, krówkę komandosa oraz ciepły poczęstunek.  W biegu wystartowało ogółem 300 zawodników. Bieg  ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biegowych. Zapraszamy wszystkich chętnych zawodników za rok.


Drumowicz Agnieszka
Sukienik Henryka

„Od ingnoratna do eleganta” – V Ogólnopolski Konkurs Filmowy
27.02.2017 (09:08:30)
 

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w V edycji Ogólnopolskiego konkursu na krótkometrażowy film promujący zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”.

Zadanie konkursowe: krótkometrażowy film – nie krótszy niż 3 minuty i nie dłuższy niż 6 minut –promujący zasady savoir-vivre’u (przykładowe tematy: kultura dnia codziennego, zachowanie w miejscach publicznych, netykieta, kontakty damsko-męskie, kontakty między pokoleniami, savoir-vivre w komunikacji, savoir-vivre w różnych kulturach, savoir-vivre dawniej i dziś).

Zespół konkursowy może składać się maksymalnie z 6 osób.

Etap szkolny: do 20.04.2017r.; spośród zgłoszonych prac jury wyłoni 2 filmy, które zostaną wysłane na etap ogólnopolski.

Zapraszam do udziału, zainteresowanym przekażę wszystkie niezbędne informacje. Milena Doleżych-Szymiczek

 3 TB/LO ponownie najlepsza w szkole w piłkę ręczną!
26.02.2017 (22:35:07)
 
W rozegranym w piątek 17 lutego na hali SP nr3 turnieju o Mistrzostwo Szkoły w piłce ręcznej chłopców udział wzięło 12 klas podzielonych na 4 grupy. W drodze ciężkich i długich meczy eliminacyjnych w wielkim finale systemem każdy z każdym zagrały klasy 2TII, 2 TB oraz obrońca tytułu 3TB/LO. Okazało się, że i tym razem nie tylko w meczach finałowych ubiegłoroczni mistrzowie nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie spotkania z ogromną przewagą głównie dzięki znakomitej dyspozycji rzutowej naszego kapitana Reprezentacji ZSOT w piłce ręcznej Michała Grobelnego, który z 25 rzuconymi bramkami w 5 meczach został najlepszym strzelcem turnieju! Wicemistrzami szkoły została rewelacyjna w tym roku 2 TII z najlepszym strzelcem zespołu Martinem Krysiem -17 bramek, a na trzecim miejscu uplasowała się 2 TB w której najskuteczniejszym rzucającym był kolejny nasz reprezentant Jacek Słodczyk- 12 bramek. W tym zespole grał również wybrany przez organizatorów i pewnie przez wielu obserwatorów najlepszy bramkarz turnieju - Paweł Mrugala, który już dziś może liczyć na powołanie w nagrodę do kadry ZSOT na turniej o mistrzostwo Powiatu, a ten już niebawem...!  

 Gratulujemy serdecznie nowym- starym Mistrzom Szkoły z 3 TB/LO i dziękujemy wszystkim prawie 150 grającym zawodnikom za walkę fair play i praktycznie "bezkontuzyjną" trzeba podkreślić grę, co w tym niezwykle kontaktowym sporcie jest rzeczą bardzo trudną!

Siatkarze ZSOT (znowu) Wicemistrzami Rejonu tarnogórskiego. Tytuł był na wyciągnięcie ręki...!
26.02.2017 (22:10:01)
    W piątek na hali ZS im.Adama Mickiewicza nasi siatkarze rozegrali mecz o Mistrzostwo Rejonu tarnogórskiego Licealiady juniorów. Po wygraniu po raz szósty z rzędu na początku stycznia w kapitalnym stylu Mistrzostwa Powiatu nasz zespół przygotowywał się pilnie od października do tegorocznych rozgrywek na treningach pod okiem p.Gawina i p.Łodzińskiego, który również na wtorkowych zajęciach SKS przekazywał swoje boiskowe doświadczenie i siatkarską wiedzę naszym zawodnikom. Naszym rywalem był ZSTiO w Tarnowskich Górach zwany też popularnie "mechanikiem". Po wygraniu przez nasz zespół pierwszego seta niemal bezbłędnego trzeba podkreślić 25:16, który był jednocześnie chyba najlepszym i pierwszym w historii wygranym setem na tym poziomie w trakcie występów naszej drużyny na poziomie rejonowym nadzieje na wygranie drugiego seta oraz całego spotkania były ogromne... Jednak niestety jak się okazało nasi dzielni zawodnicy nie podołali temu wyzwaniu bo grając od początku seta nerwowo i popełniając coraz więcej błędów przegrywamy go 19:25. Oznaczało to grę w tie breaku, w którym niestety obraz gry się nie zmienił i nadal nad nerwami naszych zawodników górę wzięły proste błędy, a coraz lepiej grający goście bezlitośnie to wykorzystali wygrywając seta 15:7 i cały mecz 2:1 (gra się do 2 wygranych setów) zgarniając nam praktycznie "z przed nosa" patrząc na przebieg meczu upragniony od wielu lat historyczny tytuł Mistrzów Rejonu. Po raz szósty z rzędu nie udaje się nam niestety awansować do półfinału wojewódzkiego, który niewątpliwie patrząc na nasze warunki do treningów byłby sukcesem niczym wejście na Mount Everst... Tym bardziej szkoda, bo tarnogórzanie byli spokojnie w naszym zasięgu a jak pokazał pierwszy set wcale nie byli drużyną lepszą jednak jak to w sporcie bywa nie zawsze wygrywa lepszy, a bardziej powściągliwy w nerwach i to właśnie takim zespołem w piątek 24 lutego byli goście z "mechanika". Możemy być jednak dumni z naszych dzielnych i walecznych chłopaków, którzy z pewnością zechcą jeszcze powalczyć o jak najwyższe cele nie tylko w Powiecie w zbliżających się rozgrywkach w piłkę ręczną i nożną...!
Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym- Daria i Denis obronili tytuły!
26.02.2017 (21:23:02)
 
W walentynki rozegrano szkolny turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo ZSOT w kategorii dziewcząt i chłopców. W szranki rywalizacji stanęło 19 uczestników: 5 dziewcząt i 14 chłopców. Dziewczęta zagrały ze sobą systemem "każda z każdą", w wyniku tej rywalizacji najlepsza, wygrywając wszystkie pojedynki okazała się Daria Ulfik z 4HT co dało jej podobnie jak przed rokiem tytuł Mistrzyni Szkoły 2017.  Wicemistrzynią szkoły została Paulina Małczak z 4TB. Panowie grali systemem brazylijskim i tutaj podobnie jak u dziewczyn niewiele się zmieniło a właściwie to nic, bo pierwsza trójka była dokładną kopią tego co było przed rokiem!  W finale Denis Funk z 2 TB pewnie pokonał Szymona Panka z 3 LO a w meczu o brąz Szymon Olszok z 2TB pokonał Kamila Kurdę z 1TAM
 

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom zarówno wygranym jak i przegranym gratulujemy wysokiej formy i życzymy równie udanych pojedynków na polu nauki.

Konkurs "BHP i pierwsza pomoc na budowie"
24.02.2017 (14:36:58)
 Zapraszam uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa do konkursu w języku angielskim "BHP i pierwsza pomoc na budowie". Zapisy i zgłoszenia do 3 marca 2017 r. u nauczycieli języka angielskiego.

O. Terlecka - Żyłka


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]