REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
"Jak nie czytam, jak czytam"
12.06.2018 (13:42:32)
   W piątek 8 czerwca na długiej przerwie przed budynkiem naszej szkoły młodzież "Kazika" manifestowała swoje przywiązanie do książek, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” , która w naszej społeczności nosi podtytuł CZYTANIE NA TRAWIE. Zainicjowana przez Bibliotekę ZSOT akcja zebrała młodzież z 5 klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, ale także szkolne lektury i przypadkową beletrystykę. Chodziło przecież nie o rzeczywiste spędzenie długiej przerwy na czytaniu, ale o promowanie aktywnej postawy czytelniczej, pokazanie, że książki są nam bliskie.


Wszystkim uczniom zaangażownym w realizację przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy!


Finał konkursu graficznego
12.06.2018 (12:55:14)
 
I Kazikowy Konkurs Graficzny został rozstrzygnięty! Finalistami zostali: Michał Wieczorek z klasy II TI oraz Monika Kosiada z klasy III TII. Grafiki przygotowane przez Michała zostały wykorzystane na plakatach i ulotkach promocyjnych szkoły. Konkurs był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przedmiotów informatycznych. Sponsorem nagród była Rada Rodziców.

Gratulujemy!!!

Maciej Dawid
Marta Pulcer
Michał BogackiZawody strzeleckie
12.06.2018 (10:39:05)
  W dniu 4 czerwca na strzelnicy Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyły się zawody strzeleckie z broni sportowej KBKS pomiędzy reprezentacjami lublinieckich szkół średnich. Reprezentacje szkół były siedmioosobowe. Każdy zawodnik musiał oddać dwa strzały próbne i dziesięć ocenianych. o składzie reprezentacji decydowały poprzednie wyniki na treningach koła strzeleckiego. Zawody prowadził nauczyciel Wojciech Byłak, natomiast sedzią obliczeniowym był pan Zdzisław Plaskota z Jednostki Komandosów. Sponsorem zawodów był pan Henryk Polak właściciel firmy "POLKOP", który ufundował puchary i medale oraz amunicję, za co serdecznie dziękujemy !

Ostatecznie zawody wygrała reprezentacja Mickiewicza, z wynikiem 537 punktów, natomiast drugie miejsce zajęła reprezentacja KAZIKA, z wynikiem 527 punktów.

Jak widać różnica wynosiła tylko 10 punktów, co wskazuje, że walka była bardzo wyrównana.

W kategorii indywidualnej pierwsze i drugie miejsca należały
do ZSOT.

  • I miejsce - Jakub Podgrodzki wynikiem 94 punktów.

  • II miejsce - Jakub Imiołczyk,  91 punktów.

  • III miejsce - Borys Osadnik z Mickiewicza, z wynikiem 86 punktów.

Puchary i medale po zakończeniu zawodów wręczył Wicedyrektor ZS nr 1 im. A. Mickiewicza pan Lesław Brol.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Spotkanie w JWK
12.06.2018 (08:58:06)
 

Dnia 5 czerwca b.r. klasa I LO pod opieką pani Hanny Ślimak wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Klub JWK w Lublińcu z Panią Hanną Hellwig-Stańczuk. Jest ona córką Bronisława Hellwiga (Bruna), jednego z żołnierzy batalionu „Parasol”, który brał udział w powstaniu warszawskim. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją jednego z odcinków serialu „Portrety wojenne”, poświęconego osobie Bronisława Hellwiga. Następnie pani Hanna opowiedziała nam o książce swojego autorstwa pt.”Bruno” z Parasola. Bronek z rodziny Hellwigów i przyjaciele. Autorka przedstawiła w niej historię swojej rodziny oraz informacje o życiu żołnierza AK. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Agata Morawiak
kl.I LO
 


RAJD ROWEROWY UWAGA UCZESTNICY!!!
11.06.2018 (20:41:07)
  UWAGA!
Z powodu zapowiadanych kolejnych opadów deszczu oraz śliskich i niebezpiecznych tras dzisiejszy rajd zostaje odwołany!

Organizator


"Spotkanie przy kawie" z Panią Sonią Wędrychowicz-Horbatowską
11.06.2018 (17:54:39)
 

8 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych mieliśmy przyjemność gościć jedną z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce - panią Sonię Wędrychowicz - Horbatowską. Jest to szczególnie ważna dla lublinieckiej społeczności osoba, ponieważ właśnie tutaj się urodziła.
Podczas spotkania przy kawie młodzież z Kazika miała możliwość zadania wielu pytań gościowi. Sonia Wędrychowicz-Horbatowska w barwny i niezwykły sposób opowiadała o pracy w Malezji, swojej karierze oraz największej pasji, czyli podróżach. Dowiedzieliśmy się również, że celem pani Wędrychowicz jest działanie charytatywne.
-Chciałabym jeszcze parę lat popracować, a potem robić coś dla innych - mówiła o swoich planach. - Być taką osobą, która doradza i wspomaga w różnych działaniach.
Nasz gość w życiu stara się kierować maksymą Mahatmy Gandhiego : ,,Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie". Realizacja celów życiowych z takim nastawieniem na pewno zmieni świat na lepsze.
Pani Sonia sugerowała również uczniom, jakie studia są teraz najbardziej pożądane oraz co robić, by znaleźć się na tak wysokim stanowisku. Okazało się, że ścieżka jej kariery odpowiada na to pytanie, ponieważ przez wiele lat pracowała ona na stanowiskach, które były związane z zarządzaniem.
- Od paru lat, szczególnie kiedy wyjechałem do Singapuru, zaczęłam się specjalizować. Weszłam w zagadnienia transformacji cyfrowej, technologii, widząc , że w dzisiejszym świecie poszukiwani są wyspecjalizowani ludzie w danych dziedzinach.
Z entuzjastyczną myślą : ,,Wierz w siebie i podążaj za marzeniami'' zakończyliśmy spotkanie, a Sonia Wędrychowicz - Horbatowska po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na najwyższy podziw i jest dla nas prawdziwym autorytetem.
Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Beata Kąpielska i Grażyna Kaczorowska.
Julia Wieczorek kl.1LO


SZAFKI UCZNIOWSKIE
11.06.2018 (10:54:32)
 

Uczniów, którzy korzystają
z szafek uczniowskich prosimy
o zwrot kluczy do 15.06.2018 r. (piątek) do sekretariatu.
Upalny, słoneczny i rekordowy Dzień sportu w ZSOT za nami!
11.06.2018 (01:32:28)
  W czwartkowy poranek 7 czerwca od godziny 10:00 do rywalizacji w mistrzostwach szkoły w lekkiej atletyce zorganizowanych z okazji do rywalizacji przystąpili zarówno panowie jak i dziewczęta, które postanowiły sięDnia Sportu ZSOT zmierzyć przede wszystkim z samymi sobą i swoimi osobistymi rekordami. W tym roku Kazikowy Dzień Sportu 2018 składał się z 3 części: indywidualnej rywalizacji lekkoatletycznej, muzycznym przerywniku w postaci koncertu na sali gimnastycznej naszego absolwenta LO Kacpra Świecy z zespołem Rekonesans oraz rywalizacji klasowej w niezwykle popularnej i ciekawej grze "w dwa ognie". Padło kilka fantastycznych wyników w rywalizacji lekkoatletów i lekkoatletek no i mamy nowe 4 fantastyczne rekordy szkoły!
Wyniki:
Bieg na 60m dziewczęta:
I miejsce: Patrycja Susek 1TL 9:03s.
II miejsce: Kamila Skubała 1TL 9:28s.
Bieg na 60m chłopcy:
I miejsce: Jakub Wójcik 2HT  7:14s. (rekord szkoły!)
II miejsce: Bartłomiej Anczok 3TIm  7:46s.
III miejsce: Szymon Perkowski 2TiB  7:51s.
Bieg na 1000m chłopcy:
I miejsce: Szymon Serafin 2HT  3:01:22min. (najszybszy bieg w historii trasy dookoła orlika!)
II miejsce: Paweł Janczak 1TL  3:10:60min.
III miejsce: Kajetan Wilk 1TM 3:17:21min.
IV miejsce: Szymon Jonczyk 2LO 3:25:70min.
Skok w dal:
I miejsce: Jakub Wójcik 2HT- 5,95m (rekord szkoły!)
II miejsce: Kamil Wichary 2TIB- 5,56m
III miejsce: Mateusz Saganowski 3TIi- 5,09m
pchnięcie kulą 3kg dziewczęta:
I miejsce: Barbara Maciuch 3TIm- 7,90m.
pchnięcie kulą 5kg chłopcy:
I miejsce: Dominik Brylka 1TL- 12,60m (rekord szkoły!)
II miejsce: Tomasz Grzesiak 2HT- 11,11m
III miejsce: Kamil Wichary 2TIB 11,05m
Marsz Nordic Walking na 1 milę dziewczęta:
Mistrzynią Szkoły została Patrycja Huber z 1LO z czasem 11:57:13 (wystartowało 12 zawodniczek w tym 11 z klasy 1 TL! Brawo logistyczki! )
Rywalizacja drużynowa "Dwa ognie- zbijak":
I miejsce dziewczęta: Klasa 1TL
II miejsce: Klasa 1HT
III miejsce: Klasa 2TAM/TIB
chłopcy: I miejsce- Klasa 1TB
II miejsce: Klasa 3TB
III miejsce: Klasa 2TIB

Więcej zdjęć pod linkiem: Dzień Sportu ZSOT 2018
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom przede wszystkim udziału i dobrej zabawy w sportowej rywalizacji, a zwycięzcom i rekordzistom zazdrościmy...wysokiej formy i tej mistrzowskiej sławy!
Ze sportowym pozdrowieniem:
Organizatorzy: Katedra w-f  ZSOT

"Jak nie czytam, jak czytam"
07.06.2018 (12:44:27)
 Dnia 8 czerwca br. (piątek) w naszej szkole odbędzie sie ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam", Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć udziału w przedsięwzięciu proszeni są o zabranie ze sobą książek, czasopism.Spotykamy sie o godzinie 11.00 przed budynkiem szkoły.
Serdecznie zapraszamy!


KARIERA DLA HOTELARZA
07.06.2018 (10:41:38)
 
Czy hotelarka może dawać szansę na karierę? Oczywiście!
Przykładem jest uczeń 3 klasy technikum hotelarskiego Mateusz Morawski i absolwentka tego kierunku Kamila Kawałko. Wiosną br. duża grupa uczniów ZSO-T wzięła udział w kursie animatora czasu wolnego organizowanego przez STAGEMAN. Najlepsi, po przejściu kolejnych szczebli wtajemniczenia i rekrutacji, zakwalifikowali się i pojadą na 3-miesięczny sezon animacyjny za granicę jako animatorzy czasu wolnego dla dzieci i dorosłych. Przed nimi tunezyjskie, egipskie, tureckie i inne hotele i ciężka praca. Zdobędą jednak doświadczenie, podszkolą języki i będą mieli świetną pozycję do wpisania do CV w chwili ukończenia technikum i aplikowania o pracę. Trzeba przyznać również, że kursy barmana i baristy organizowane w poprzednich latach dla uczniów ZSO-T, pozwoliły im także na podjęcie dobrej pracy. Ważne, by chcieć się rozwijać.

Kursy barmana, baristy i animatora czasu wolnego będą organizowane ponownie w kolejnych latach, macie więc szansę zdobyć kwalifikacje i rozpocząć swoją przygodę.
Jeśli chcecie śledzić pracę Mateusza i Kamili to szukajcie info na portalach społecznościowych już od połowy czerwca #sunfun i #animation dla Tunezji i Egiptu oraz na FB ZSO-T.
 

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]