WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Sukces naszych uczniów!
13.06.2017 (22:04:28)
 
Na koncie naszych uczniów możemy zaznaczyć kolejny sukces!
Wojewódzki konkurs "Staw czoła wyzwaniom" zakończył się zwycięstwem Mateusza Gałwy z kl. 1LO, który pod opieką pani Beaty Kąpielskiej i pani Katarzyny Myrcik napisał pracę nt. obecnych zagrożeń dla Unii Europejskiej.
Dwa wyróżnienia w tym konkursie wywalczyły też uczennice kl. 2 LO - Ola Gajda i Paula Mazik (pod patronatem pani Gabrieli Berbesz-Kupiec).
Uroczystośc wręczenia nagród odbyła się 7 czerwca w przepięknej Bibliotece Śląskiej w Katowicach, a nagrodzeni uczniowie wzięli udział w seminarium naukowym przygotowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct i Wyższą Szkołę Bankową, gdzie mogli m.in. wysłuchać wykładów nt. kryzysu migracyjnego w Unii Europejskiej oraz przyczyn Brexitu.
Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i zachęcamy do udziału w innych konkursach!


FINAŁOWA GALA KONKURSU „SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”
13.06.2017 (14:19:09)
 
W dniu 8 czerwca 2017 roku w Warszawskiej Wyższej Szkole Menadżerskiej, odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca ogólnopolski konkurs „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”, na której to gali nauczyciele naszej szkoły Sławomir Kościelny oraz Daniel Łodziński odebrali dyplom dla Zespołu Szkół Ogólnokszatałcąco-Technicznych w Lublińcu, nadający projektowi „Razem Zbudujemy Europę” status „Dobrej Praktyki”.  Gratulujemy pomysłodawcy oraz koordynatorowi projektu Katarzynie Myrcik współpracującym z nią nauczycielom: Jolancie Wróbel, Annie Giemzie-Jurdze, Danielowi Łodzińskiemu oraz uczniom technikum budowlanego, biorącym udział w praktyce.


Uwaga
13.06.2017 (13:55:20)
 Biblioteka przypomina o konieczności rozliczenia się z wypożyczonych wydawnictw do dnia 19.06.br. Uczniowie zainteresowani wypożyczeniem książek na czas wakacji proszeni są o indywidualny kontakt z Biblioteką.

Odbyły się Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych
13.06.2017 (09:40:04)
  12 czerwca 2017 r. odbyły się na strzelnicy Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza zawody strzeleckie pomiędzy reprezentacjami Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych i Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza. W zawodach brały udział sześcioosobowe reprezentacje do strzelania z broni palnej sportowej. Niespodziankę sprawiły Panie z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza wygrywając zawody z wynikiem 474 punkty i zdobywając tym samym pierwsze miejsce drużynowo. Panowie z "Kazika" uzyskali nieco słabszy wynik - 465 pkt. uzyskując drugie miejsce drużynowo.
Do najlepszych wyników należy zaliczyć rezultat 91 pkt. jaki uzyskał Zbigniew Lange z 1 TI zdobywając 1 miejsce indywidualne - złoty medal i 90 pkt. Seweryn Panek 1 TI zdobywca 2 miejsca indywidualnie - srebrny medal. Trzeci był Adam Sowa 1E - 88 pkt. z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza - brązowy medal. Puchary dla drużyn i medale wręczył po zawodach wicedyrektor Adam Ożarowski gratulując wszystkim uzyskanych wyników. Sponsorem zawodów był Pan Krzysztof Biela - właściciel sklepu myśliwskiego "Hobby".
Zawody strzeleckie pokazały dużą odporność psychiczną wszystkich zawodników oraz ich dobrą i skuteczną koncentrację w tej niełatwej i ciekawej konkurencji jaką jest strzelectwo sportowe.


Wojciech Byłak


SZAFKI!
13.06.2017 (08:31:57)
 Uczniowie klas:
  • 2 HT,
  • 2 TII,
  • 2 TB,
  • 2 LO,
proszeni są o zwrot kluczy do szafek uczniowskich do 20.06.2017 r. do sekretariatu szkoły.


PoczytajMy o pszczołach
12.06.2017 (22:02:06)
  W czerwcu Klub Czytelniczy ZSOT ruszył do Przedszkoli nr 3 i 8 z akcją "poczytajMy o pszczołach", której pomysłodawcą było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Odkryliśmy, że mamy w Kaziku eksperta i pasjonata pszczelarstwa - pana Macieja Dawida, nauczyciela przedmiotów informatycznych. Pan Dawid pokazał Przedszkolakom ramkę pszczelą z rodziną pszczół i prawdziwy strój pszczelarza. Wraz z prowadzącymi zajęcia uczennicami odpowiadał na liczne pytania dzieci, przedstawił ciekawostki z życia pszczół i wyjaśnił, dlaczego musimy je chronić.

Przekazaliśmy przedszkolakom otrzymane od CEO nasiona roślin szczególnie przyjaznych pszczołom, Karolina i Daria zasadziły z dzieciakami lawendę, a Monika i Tomek pomogli zainstalować domek dla owadów. Mamy nadzieję, że teraz wszystkie przedszkolaki rozumieją, jak ważne dla naszego środowiska są pszczoły i co robić, żeby było ich więcej.

Dziękuję panu Maciejowi Dawidowi za poświęcony czas, Darii, Karolinie, Monice i Tomkowi za systematyczną działalność w Klubie Czytelniczym, pani Aleksandrze Bawor i Beacie Dudek za opiekę nad uczniami w czasie wyjść i wszystkim uczniom, którzy włączają się w działalność Klubu. Liczę na Was w przyszłym roku szkolnym!


Opiekun klubu Czytelniczego
I. Wosik

Bezpłatne warsztaty z edukacji medialnej i cyfrowej. Zapisz się i jedź do Warszawy
12.06.2017 (19:51:54)
 

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej.

Warsztaty odbędą się na przełomie września i października 2017 roku. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Collegium Civitas w Warszawie przez wykładowców uczelni. Pierwszy dzień poświęcony będzie poszczególnym obszarom kompetencji medialnych i cyfrowych, wyodrębnionych w Katalogu kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych: korzystaniu z informacji, relacjom w środowisku medialnym, językowi mediów, bezpieczeństwu w sieci, prawu autorskiemu i medialnemu, ekonomicznym aspektom działania mediów oraz kompetencjom cyfrowym. Drugiego dnia tematyka warsztatów skupi się wokół tematu przewodniego II edycji Olimpiady Cyfrowej: kreatywnemu korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych w wieku 15-19 lat, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz prześlą komplet dokumentów. Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia 2017 r.

Przed przesłaniem zgłoszenia zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Po jego wypełnieniu uczniowie i uczennice otrzymają zindywidualizowane komentarze do udzielonych odpowiedzi, dzięki którym dowiedzą się, na jakie zagadnienia powinni zwrócić szczególną uwagę podczas dalszej nauki. Test ma charakter edukacyjny, a jego wynik nie jest brany pod uwagę przy rekrutacji.

Formularz zgłoszeniowy i inne informacje przedstawione są na stronie:

http://edukacjamedialna.edu.pl/info/warsztaty/.Wolontariat w Galerii 11
12.06.2017 (14:07:11)
  Dnia 3 czerwca br. (tj.sobota) grupa uczniów naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym, uczestniczyła w Dniu Dziecka w Galerii Handlowej 11. Uczniowie przez kilka godzin pracowali jako wolontariusze pomagając zorganizować dzieciom zabawę i konkursy. Natomiast dnia 6 czerwca br. uczennice naszej szkoły pracowały jako animatorki na Dniu Dziecka w Przedszkolu nr 2. Serdecznie dziękuję Kazikowej Ekipie Wolontariuszy za poświęcony dzieciom -wolny czas, zaangażowanie i świetną pracęJak nie czytam, jak czytam.
12.06.2017 (11:50:08)
  W środę 7 czerwca na długiej przerwie przed budynkiem naszej szkoły młodzież Kazika manifestowała swoje przywiązanie do książek, biorąc udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” CZYTANIE NA TRAWIE. Zainicjowana przez Bibliotekę ZSOT akcja zebrała młodzież z 10 klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, ale także szkolne lektury i przypadkową beletrystykę. Chodziło przecież nie o rzeczywiste spędzenie 20 minut na czytaniu, ale o promowanie aktywnej postawy czytelniczej, pokazanie, że książki są nam bliskie.


GALERIA


III Mistrzostwa Księży w Kolarstwie Szosowym
12.06.2017 (08:59:44)
 
W miejscowości Debrzno woj. pomorskie, diecezja pelplińska, odbyły się III Mistrzostwa Polski Księży w Kolarstwie Szosowym. Trasa liczyła 54 km. W wyścigu uczestniczyli kolarze różnych klubów, amatorzy, a także księża, którzy na mecie liczeni byli w osobnej - swojej kategorii. Na tym odległym terenie pojawił się akcent naszej Szkoły, bowiem trzecie m-ce na podium wywalczył ks. Rafał Wyleżoł, nasz katecheta, proboszcz z Lisowic. W zeszłym roku ks. Rafał zajął V m-ce.<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]