Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Wyniki konkursu
20.02.2017 (21:20:20)
  Tydzień zleciał jak z bicza trzasł - i oto mamy wyniki konkursu na najlepszą ilustrację do "Pana Tadeusza"A.Mickiewicza.
Głosujący autorytarnie uznali, że:
- autorem najdoskonalszej pracy jest IZA BONK z klasy IITB,
- drugie miejsce zajął DENIS PACH z tej samej klasy,
- a trzecie miejsce - MARTYNA BOK z klasy 2LO.
 Obiektywna i sprawiedliwa ręka pani Małgorzaty Klimczyk wylosowała także spośród  głosujących trzy nagrody.  Szczęśliwy los padł  na:
Lidkę Bodorę z 3TA, Sławka Świgonia z 2TB i Jesikę Kulę
z IVHT
.
Nagrody, które wręczyła pani dyrektor Joanna Walczak, były - jak uprzedzałam - małe, ale wdałe, i obejmowały coś dla ducha (książki), coś dla ciała (słodycze),  oraz coś, co pozwala na jednodniową ulgę w szkolnych znojach, czyli "nieprzygotowanie."
Naszym artystom gratulujemy talentu i życzymy jeszcze wielu wielu sukcesów.
Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez Bibliotekę i opiekunów sali nr 40.




Matura próbna z j. polskiego
20.02.2017 (16:09:06)
 Uczniowie klasy 3LO, 4TI i 4TB, którzy nie uczestniczyli w próbnej maturze z j. polskiego lub chcą poprawić wynik, mają możliwość przystąpić do egzaminu:
  • w środę 22.02 o godz. 15.00 sala 30 - test CRO u p. J. Wróbel
  • we wtorek 28.02 o godz. 14.10 sala 41 - wypracowanie PP/ PR u p. K. Myrcik


Modernizacja szkolnej rozgłośni!
20.02.2017 (11:39:37)
 
Dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców możliwe było nagłośnienie drugiego skrzydła szkoły poprzez powieszenie trzech dodatkowych głośników. Działania te były odpowiedzią na liczne sugestie oraz uwagi uczniów. Pomimo drobnych problemów technicznych, miło jest nam poinformować, że modernizacja naszej szkolnej rozgłośni zakończyła się sukcesem i możliwe jest  już słuchanie muzyki w całej szkole.
W tym miejscu chcielibyśmy skierować ogromne podziękowania dla Pana Andrzeja Gajdy, który wsparł nas w nieoceniony sposób przy samej realizacji. Dziękujemy również sponsorom całego przedsięwzięcia - Radzie Rodziców ZSOT.
Samorząd Uczniowski
 


Konkurs na Ozdobę Wielkanocną
20.02.2017 (10:43:52)
 Jak co roku zapraszam do udziału w konkursie plastycznym na Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach.
Warunki konkursu:
  • forma dowolna: płaska, przestrzenne,
  • technika dowolna,
  • każdy uczestnik może przesłać jedną pracę,
Kryteria oceny prac:
  • pomysłowość
  • samodzielność,
  • estetyka pracy
Termin składania prac: do dnia 16 marca br. w Bibliotece szkolnej.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są w Bibliotece.
Serdecznie zapraszam!
 Beata Dudek


Wystawa modeli w sali 46 przygotowana przez Piotra Kozę ucznia 1 TIB
20.02.2017 (10:27:38)
 

8 lutego 2017 roku w sali 46 została przygotowana wystawa modelarska poświęcona okresowi WWII 1939-1945. Na wystawie znalazły się modele pojazdów w skali 1:35 i lotnictwa w skalach 1:48 i 1:72, modele te zostały wykonane przez członków naszego kółka.  Wystawa choć zorganizowana w szybkim tempie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli. W najbliższym czasie planowane są kolejne, równie ciekawe wystawy.



 



IX Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - wyniki etapu okręgowego.
20.02.2017 (08:26:20)
 

10 stycznia 2017r. Sylwia Potempa z klasy 3HT oraz Justyna Lisoń z klasy IVHT wzięły udział w etapie okręgowym IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Wiśle. Dziewczyny miały do rozwiązania test z wiedzy hotelarsko-gastronomicznej składający się ze 100 pytań testowych.

Niestety mimo bardzo dobrego wyniku Sylwii Potempy - V miejsce w okręgu śląskim, nie udało się jej awansować do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Sylwii zabrakło zaledwie 2 punktów,  aby móc cieszyć się upragnionym wyjazdem do Kołobrzegu w kwietniu 2017r., tym samym powtórzyła się historia z zeszłego roku kiedy to Karolinie Grudzińskiej i Karolinie Kulik brakło także odpowiednio dwóch i jednego punktu.

Mimo wszystko możemy być dumni, że dzięki tym osiągnięciom nasza szkoła w dalszym ciągu plasuje się w ścisłej czołówce Olimpiady. Wierzę, także że tak dobre wyniki zmobilizują nie tylko Sylwię, ale także innych uczniów, aby rozpocząć przygotowania do przyszłorocznej edycji  już teraz.

 Przypominam, że awans do finału Olimpiady daje zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a na laureatów czekają indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.


Sławomir Kościelny



Olimpiada Filozoficzna - II etap
18.02.2017 (16:46:43)
 
Gosia Kupiec z 3LO, Julia Machoń z 2LO i Miłosz Biela z 1TA reprezentowali naszą szkołę w II etapie Olimpiady Filozoficznej, który odbywał się 18 lutego w Instytucie Filozofii częstochowskiej Akademii im. Jana Długosza.
Sobotnie przedpołudnie w Częstochowie było zwieńczeniem wielotygodniowych przygotowań. Zadaniem uczniów było napisanie eseju na jeden z 3 podanych tematów. W tym roku dotyczyły one filozofii państwa, rozważań nad racjonalizmem i irracjonalizmem oraz zagadnień związanych z estetyką. To była 1 część - ta łatwiejsza. Po 2,5 godzinach zrobiono 15-minutową przerwę, a następnie wszyscy pisali test z wiedzy filozoficznej. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą ponad stu koncepcji filozoficznych.
Całej trójce składam gratulacje. Wiedza, którą opanowali, jest przeogromna, a przygotowanie się do II etapu wymagało wielogodzinnej samodzielnej pracy. Doświadczenie na pewno wykorzystają w kolejnej olimpiadzie i na maturze  z filozofii rozszerzonej.
Dziękuję także nauczycielom, którzy przez ostatnie 2 tygodnie wykazali się wielkodusznością i zrozumieniem, pozwalając Gosi, Julii i Miłoszowi skoncentrować się na zagadnieniach do olimpiady i potem godnie reprezentować szkołę.
Na przyszły rok zapraszam wszystkich chętnych do startu w olimpiadzie.
Katarzyna Myrcik

 


Turniej Wiedzy Pożarniczej
16.02.2017 (15:11:46)
 Kazikowi STRAŻACY i PASJONACI OSP informuję, że z początkiem marca 2017 odbędzie się szkolny, a następnie gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Trzeba się do niego przygotować

Materiały do nauki TUTAJ.

Pozdrawiam Małgorzata Klimczyk


Konkurs plastyczny
16.02.2017 (12:45:19)
  Zapraszam  Was do udziału w piętnastej edycji Konkursu, o temacie przewodnim:„Barwy dzieciństwa”.
   "Każdy z Was – podobnie jak Mały Książę – wyrósł  z jakiejś konkretnej „planety”: z „planety” własnej rodziny, środowiska rówieśniczego, kraju, jego tradycji i stylu życia. Równocześnie każdy z Was nieustannie poznaje  inne „planety”, czyli  inne miejsca, konkretnych ludzi, ich sposób patrzenia na świat, na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Jak Mały Książę postarajcie się więc spojrzeć w głąb siebie oczami dziecka, by odkryć to, co w Was wielkie i niewidzialne. Przelejcie na papier swoją  wrażliwość i wyobraźnię, pokażcie czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i piękno otaczającego Was  świata."

FORMAT:
A4 ( 210mm x 297mm ),    A3 (297mm x 420mm)
Prace przekraczające format A3 nie będą oceniane przez jury.

TECHNIKA:
Dowolna - rysunek,  malarstwo, collage, grafika, grafika komputerowa  (prace   wydrukowane  na  papierze fotograficznym)* Uwaga! Nie będą brane pod uwagę prace wykonane z plasteliny i materiałów sypkich. W konkursie nie będą oceniane prace przesłane pocztą elektroniczną.

Prace konkursowe należy dostarczyć do 8 marca 2017r. do
Biblioteki.

Szczegółowy regulamin dostępny w Bibliotece.

Serdecznie zapraszam! Beata Dudek



Konkurs kaligraficzny
16.02.2017 (11:47:17)
  Zapraszam do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Kaligraficznym. Konkurs adresowany jest do uczniów z terenu miasta Częstochowy oraz powiatów.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają za zadanie napisać fragment utworu "Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej piórem lub piórkiem na papierze gładkim formatu A-4 jednostronnie. Prace napisane cienkopisami i długopisami zmywalnymi nie spełniają wymogów regulaminowych i nie będą brane pod uwagę! Wskazane jest, żeby tekst został ozdobiony wybranymi iluminacjami (inicjałami, bordiurami, miniaturami itd.). Do ich wykonania można wykorzystać kolorowe pisaki.
Kryteria oceny pracy:
- staranność i oryginalność elementów graficznych,
- płynność pisania i estetyka połączeń literowych,
- kompozycja pracy,
- poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,
- samodzielność pracy.
Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów!
Prace konkursowe należy dostarczyć do 1 marca 2017r. do Biblioteki.
Szczegółowy regulamin oraz tekst do napisania dostępny w Bibliotece.
Wasza starsza koleżanka, absolwentka naszej szkoły oraz wielokrotna laureatka konkursów kaligraficznych Kinga Musiałek, przekazała Wam cenne porady i wskazówki dotyczące pisania pracy na konkurs.
Po cenne wskazówki zapraszam do Biblioteki.
Beata Dudek



<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]