WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Nasza reprezentacja na Olimpiadzie Medialnej
11.01.2017 (22:12:37)
 
 11 stycznia 2017 w Katowicach w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej  pięcioro uczniów klasy 1LO reprezentowało szkołę w Olimpiadzie Medialnej. II etap polegał na rozwiązaniu testu złożonego z kilkudziesięciu zadań zamkniętych i 5 - otwartych. Anna Wróbel, Karolina Bugajak, Mateusz Gałwa, Aleksandra Chałupka i Agata Ciesielska narzekali, że 1500 znaków, czyli miejsce wyznaczone na odpowiedź na każde z zadań otwartych to było dla nich za mało. Dobrze to wróży, choć jesteśmy skromni i w ogóle nie liczymy na awans do trzeciego etapu. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość, bo na wyniki musimy czekać aż do 30 stycznia.
 


Sukces uczennicy klasy III HT w XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości
11.01.2017 (19:22:13)
 Decyzją Komitetu Okręgowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do etapu okręgowego  zakwalifikowano uczennicę  klasy III HT Karolinę Mazur.

W Olimpiadzie Przedsiębiorczości brało udział ponad 15,5 tysiąca uczniów z blisko 1000 szkół ponadgimnazjalnych z pięciu okręgów tj. katowickiego, warszawskiego, krakowskiego, poznańskiego i wrocławskiego. Z naszego okręgu katowickiego uczestniczyło w olimpiadzie ponad 2800 uczniów.

Próg punktowy, który kwalifikował do II etapu to 28 pkt, natomiast Karolina zdobyła 32 punkty.

Serdecznie gratuluję Karolinie i życzę dalszych sukcesów w II etapie zmagań olimpijskich
opiekun Jolanta Romańska

Książki Waszego wyboru!
10.01.2017 (13:20:59)
  Zbliżają się ferie zimowe. Gorąco zachęcamy całą społeczność ZSOT do wypożyczania książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Lista książek TUTAJ


Ważna informacja dla Wolontariuszy WOŚP
05.05.2006 (03:18:03)
 Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy proszeni są o zgłoszenie się do siedziby sztabu Orkiestry - Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu dnia 13.01.br. (tj.piątek) w godzinach: 13.00-16.00. 

Die besten Memes 2016
05.05.2006 (02:05:46)
 
W stycznu 2017 rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego "Die besten Memes 2016". Dostarczone prace oceniali nauczyciele języka niemieckiego - liczyła się zarówno kreatywność, jak i poprawność językowa. Wszystkie przygotowane memy były trafnym podsumowaniem najciekawszych i najśmieszniejszych wydarzeń w Polsce w ubiegłym roku. Jak zawsze pomysłowość i poczucie humoru naszych uczniów mile zaskoczyła Organizatorów ;) Zwycięzcami Konkursu zostali Krzysztof Joszko i Karol Ziemski z klasy 1TIB. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Konkursie. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki:
I. Wosik
A. KubatZDOLNI ABSOLWENCI ZSOT: GABI KOWOL
09.01.2017 (20:09:29)
 
Zapraszam do podziwiania wyjątkowego filmu animowanego, którego współautorką jest Gabriela Kowol - nasza ubiegłoroczna absolwentka klasy 3LO, obecnie studentka I roku grafiki komputerowej w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie szeroko znana w szkole ze swych licznych talentów recytatorskich, wokalnych, aktorskich i oczywiście polonistycznych.
DRZWI GNIEŻNIEŃSKIEOgólnopolski Konkurs "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
06.01.2017 (21:10:48)
 W dniu 11.01.2017 r. od  godz .9.00 do godz. 14.00 w  bibliotece szkolnej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

W konkursie bierze udział zespół uczniów  zakwalifikowanych do kolejnego etapu z klasy I TIB.

Zespół przystępuje do rozgrywek międzyszkolnych, w ramach których rozwiąże trzy finansowe  studia przypadku.

O wyniku eliminacji międzyszkolnych zadecyduje liczba otrzymanych punktów i czas, w którym zadania zostaną rozwiązane.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego.

Życzę powodzenia

Opiekun i organizator konkursu:
Jolanta Romańska

Średniowiecze kontra starożytność - debata oksfordzka w 1LO
06.01.2017 (13:49:03)
 
05.01.2017 r. klasa I LO  przeprowadziła pierwszą w swojej szkolnej karierze debatę oksfordzką prowadzoną przez panią marszałek Katarzynę Myrcik.
Temat dyskusji wiązał się z zagadnieniem: "Czy w stosunku do starożytności średniowiecze było epoką zacofania i ciemnoty?". Tak postawionej tezy bronili Ania Wróbel, Aneta Jaszczyk, Mateusz Gałwa i Karolina Bugajak, natomiast po stronie opozycji stanęli Klaudia Rubiś, Agata Ciesielska, Agata Sowa oraz Szymon Jonczyk. Uczniowie żywiołowo dyskutowali, prezentując argumenty "za" i "przeciw". Debata prowadzona była na wysokim poziomie merytorycznym, ale nie zabrakło również komicznych sytuacji związanych z zadawanymi przez obie strony pytaniami. Gdyby nie ograniczenia czasowe, dyskusja toczyła by się do teraz, na szczęście pani marszałek czujnie pilnowała dyscypliny czasowej.
Tuż po zakończeniu debaty przeprowadzono głosowanie, które bezapelacyjnie wygrała opozycja, przedstawiając najtrafniejsze argumenty. Tym samym średniowiecze wygrało ze starożytnością.
Do debaty uczniowie 1LO przygotowywali się przez dwa miesiące. Uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym dla naszej szkoły i ZS im. Mickiewicza przez M. Kruszyńskiego z Fundacji "Nowy Głos".
Ola Suszka 1LO
 


UWAGA UCZNIOWIE KLAS MATURALNYCH!
04.01.2017 (13:04:04)
 W dniu 11 stycznia 2017 r. od godziny 10:00 odbędzie się sesja do Dziennika Zachodniego (dodatek FOTOMATURA).
Obowiązuje strój odświętny .


Prelekcja dla rodziców:Dlaczego warto czytać dzieciom?
04.01.2017 (11:16:25)
 
W dniu 21.12. 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Felicja Świerczok i Mateusz Dworaczyk w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeprowadzili  dla rodziców, prelekcję z pokazem multimedialnym poświęconą korzyściom płynącym z czytania dzieciom. Czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudza w nim ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Przynosi ogromną wiedzę ogólną, rozbudowuje słownictwo i uczy myślenia. Wpływa korzystnie na rozwój wyobraźni i zainteresowań. Uczy wartości moralnych, wpływa na zmianę negatywnych postaw na pozytywne. Jednocześnie stymuluje rozwój emocjonalny, pobudza wrażliwość i empatię u dziecka. Rodzice pierwsi wprowadzają swoją pociechę w świat bajek i poezji dziecięcej.  Czytanie jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów, w tym tekstów kultury, to jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w procesie kształcenia. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji. Każdy uczeń powinien mieć łatwy dostęp do książek, które go zainteresują, wciągną, zaintrygują. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów rozwijania u dziecka zainteresowań, kompetencji czytania ze zrozumieniem oraz kształtowania u niego nawyku czytania i spowodowania, aby sięgało po książki również w dorosłym życiu.
 

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]