WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Wyniki eliminacji do III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce
04.01.2017 (10:43:42)
 3 stycznia 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu szeroko rozumianej turystyki. Miło jest mi poinformować, że zwycięzcą eliminacji została Karolina Mazur z klasy 3HT.

Z racji, że na konkurs może jechać pięciu uczestników z jednej szkoły to wraz z Karoliną udział w konkursie wezmą osoby, które uplasowały się tuż za nią, a są to: Sylwia Potempa z klasy 3HT, Karina Kubiś z klasy 4HT, Agnieszka Kawałko z klasy 4HT oraz  Agata Macioł z klasy 3HT.

Konkurs odbędzie się 22 lutego 2017r. w Auli im. L. Deca Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, a zakwalifikowanym gratuluję i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach!

Sławomir Kościelny"Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia"
03.01.2017 (12:27:52)
  Tradycją naszej szkoły staje się to, że w ostatnich dniach przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie technikum hotelarskiego próbują pokazać nam jak według nich powinien wyglądać tradycyjny świąteczny stół.
W tym roku już ósmy raz spotkaliśmy się 20 grudnia, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności hotelarsko-gastronomiczne podczas konkursu "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia". W ramach tegorocznych zmagań 27 uczniów podzielonych na 7 drużyn musiało rozwiązać test z wiedzy hotelarsko-gastronomicznej oraz przygotować świąteczny stół według własnego pomysłu.
Oprócz wiedzy oraz zgodności aranżacji ze sztuką gastronomiczną punkty za pomysłowość przyznawane były przez nauczycieli oraz pracowników administracji. W tym roku chętnych do oceny stołów znalazło się rekordowo dużo, ponieważ zjawiły się, aż 22 osoby i to one w dużej mierze zdecydowały, że po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami tegorocznego konkursu okazała się drużyna z klasy 2HT w składzie:
Jessica Demarczyk, Patrycja Bielowska, Aleksandra Skiba i Mateusz Morawski

Kolejne miejsca na podium zajęli:
II miejsce: Justyna Lisoń, Martyna Rydzek, Natalia Sodowska, Magdalena Walacik (klasa 4HT)
III miejsce: Tomasz Swoboda, Weronika Smołka, Magdalena Czekała, Katarzyna Winter (Klasa 1 i 2 HT); Natalia Januszka, Patrycja Gołek, Emilia Kubica, Julia Prandzioch (1 HT) oraz Daria Tyka, Karolina Mazur, Sylwia Potempa, Dominika Tarnowska.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie oraz zaangażowanie i zachęcam do ponownego udziału już za rok


Sławomir Kościelny

Grudzień z Przedszkolakami
03.01.2017 (02:42:35)
 Uczestnicy projektu "PoczytajMy" w ferworze przedświątecznych przygotowań nie zapomnieli o najmłodszych kolegach. W grudniu odwiedziliśmy z programem świątecznym Przedszkole Nr 7 i Przedszkole Integracyjne Nr 3. Uczniowie ZSOT przygotowali ciekawe opowieści, konkursy i zabawy ruchowe nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych w Polsce.


Dziękuję zaangażowanym uczniom klas 1LO, 1HT, 2HT, 2TIM, 2LO, 3HT, 3LO i 4HT za przygotowanie ciekawych zajęć oraz paniom B. Dudek i A. Kubat za opiekę nad uczniami.

I. Wosik

Śląskie kolędowanie dla Rodziców
02.01.2017 (13:25:13)
  Zwyczaje i obrzędy  bożonarodzeniowe na Górnym Śląsku  w literaturze i poezji – pod takim  tytułem  zorganizowane zostało  spotkanie  dla rodziców. Wydarzenie to  wpisane jest  w działania szkoły w ramach Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa.
Młodzież przedstawiła opis najpiękniejszych zwyczajów i  tradycji zawiązanych z Godami na Górnym Śląsku. Na chwilę  przenieśliśmy się  do  tradycyjnej  izby śląskiej, gdzie mogliśmy podziwiać bogate stroje ludowe i elementy wystroju wnętrz.  Główną atrakcją spotkania  były  przedstawione w  gwarze  fragmenty śląskiej Betyjki oraz  przepięknie zaśpiewane, również po śląsku, kolędy. Całość wydarzenia,  w atmosferze  przedświątecznej,  dopełnił  poczęstunek z okolicznościowymi kołaczami i pierniczkami – tradycyjnie przygotowanymi przez naszych uczniów.
Spotkanie, było ciekawą lekcją historii odwołującą się  do śląskich korzeni i wartości, ich kultywowanie uchroni je od zapomnienia i sprawi, że będą nam  nadal bliskie.Roztrzygnięcie Konkursu Czytelniczego
02.01.2017 (09:28:17)
  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty konkurs   na najbardziej rozczytaną klasę. Klasa 3LO uzyskała najlepszą liczbę wypożyczeń wśród klas naszej szkoły.
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wypożyczania książek zakpionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

2017 !
01.01.2017 (01:16:43)
 

DO SIEGO ROKU !STYCZEŃ-LUTY 2017
19.10.2016 (16:15:02)
  HARMONOGRAMY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH STYCZEŃ-LUTY 2017
Uwaga! Dla klasay IV TM -(kwalifikacja M.44) zmieniła się godzina rozpoczęcia egzaminu


Czytaj więcej...

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]