Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Średniowiecze kontra starożytność - debata oksfordzka w 1LO
06.01.2017 (13:49:03)
 
05.01.2017 r. klasa I LO  przeprowadziła pierwszą w swojej szkolnej karierze debatę oksfordzką prowadzoną przez panią marszałek Katarzynę Myrcik.
Temat dyskusji wiązał się z zagadnieniem: "Czy w stosunku do starożytności średniowiecze było epoką zacofania i ciemnoty?". Tak postawionej tezy bronili Ania Wróbel, Aneta Jaszczyk, Mateusz Gałwa i Karolina Bugajak, natomiast po stronie opozycji stanęli Klaudia Rubiś, Agata Ciesielska, Agata Sowa oraz Szymon Jonczyk. Uczniowie żywiołowo dyskutowali, prezentując argumenty "za" i "przeciw". Debata prowadzona była na wysokim poziomie merytorycznym, ale nie zabrakło również komicznych sytuacji związanych z zadawanymi przez obie strony pytaniami. Gdyby nie ograniczenia czasowe, dyskusja toczyła by się do teraz, na szczęście pani marszałek czujnie pilnowała dyscypliny czasowej.
Tuż po zakończeniu debaty przeprowadzono głosowanie, które bezapelacyjnie wygrała opozycja, przedstawiając najtrafniejsze argumenty. Tym samym średniowiecze wygrało ze starożytnością.
Do debaty uczniowie 1LO przygotowywali się przez dwa miesiące. Uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym dla naszej szkoły i ZS im. Mickiewicza przez M. Kruszyńskiego z Fundacji "Nowy Głos".
Ola Suszka 1LO
 


UWAGA UCZNIOWIE KLAS MATURALNYCH!
04.01.2017 (13:04:04)
 W dniu 11 stycznia 2017 r. od godziny 10:00 odbędzie się sesja do Dziennika Zachodniego (dodatek FOTOMATURA).
Obowiązuje strój odświętny .


Prelekcja dla rodziców:Dlaczego warto czytać dzieciom?
04.01.2017 (11:16:25)
 
W dniu 21.12. 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Felicja Świerczok i Mateusz Dworaczyk w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeprowadzili  dla rodziców, prelekcję z pokazem multimedialnym poświęconą korzyściom płynącym z czytania dzieciom. Czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudza w nim ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Przynosi ogromną wiedzę ogólną, rozbudowuje słownictwo i uczy myślenia. Wpływa korzystnie na rozwój wyobraźni i zainteresowań. Uczy wartości moralnych, wpływa na zmianę negatywnych postaw na pozytywne. Jednocześnie stymuluje rozwój emocjonalny, pobudza wrażliwość i empatię u dziecka. Rodzice pierwsi wprowadzają swoją pociechę w świat bajek i poezji dziecięcej.  Czytanie jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów, w tym tekstów kultury, to jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w procesie kształcenia. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji. Każdy uczeń powinien mieć łatwy dostęp do książek, które go zainteresują, wciągną, zaintrygują. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów rozwijania u dziecka zainteresowań, kompetencji czytania ze zrozumieniem oraz kształtowania u niego nawyku czytania i spowodowania, aby sięgało po książki również w dorosłym życiu.
 

Wyniki eliminacji do III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce
04.01.2017 (10:43:42)
 3 stycznia 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu szeroko rozumianej turystyki. Miło jest mi poinformować, że zwycięzcą eliminacji została Karolina Mazur z klasy 3HT.

Z racji, że na konkurs może jechać pięciu uczestników z jednej szkoły to wraz z Karoliną udział w konkursie wezmą osoby, które uplasowały się tuż za nią, a są to: Sylwia Potempa z klasy 3HT, Karina Kubiś z klasy 4HT, Agnieszka Kawałko z klasy 4HT oraz  Agata Macioł z klasy 3HT.

Konkurs odbędzie się 22 lutego 2017r. w Auli im. L. Deca Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, a zakwalifikowanym gratuluję i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach!

Sławomir Kościelny"Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia"
03.01.2017 (12:27:52)
  Tradycją naszej szkoły staje się to, że w ostatnich dniach przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie technikum hotelarskiego próbują pokazać nam jak według nich powinien wyglądać tradycyjny świąteczny stół.
W tym roku już ósmy raz spotkaliśmy się 20 grudnia, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności hotelarsko-gastronomiczne podczas konkursu "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Bożego Narodzenia". W ramach tegorocznych zmagań 27 uczniów podzielonych na 7 drużyn musiało rozwiązać test z wiedzy hotelarsko-gastronomicznej oraz przygotować świąteczny stół według własnego pomysłu.
Oprócz wiedzy oraz zgodności aranżacji ze sztuką gastronomiczną punkty za pomysłowość przyznawane były przez nauczycieli oraz pracowników administracji. W tym roku chętnych do oceny stołów znalazło się rekordowo dużo, ponieważ zjawiły się, aż 22 osoby i to one w dużej mierze zdecydowały, że po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami tegorocznego konkursu okazała się drużyna z klasy 2HT w składzie:
Jessica Demarczyk, Patrycja Bielowska, Aleksandra Skiba i Mateusz Morawski

Kolejne miejsca na podium zajęli:
II miejsce: Justyna Lisoń, Martyna Rydzek, Natalia Sodowska, Magdalena Walacik (klasa 4HT)
III miejsce: Tomasz Swoboda, Weronika Smołka, Magdalena Czekała, Katarzyna Winter (Klasa 1 i 2 HT); Natalia Januszka, Patrycja Gołek, Emilia Kubica, Julia Prandzioch (1 HT) oraz Daria Tyka, Karolina Mazur, Sylwia Potempa, Dominika Tarnowska.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie oraz zaangażowanie i zachęcam do ponownego udziału już za rok


Sławomir Kościelny

Grudzień z Przedszkolakami
03.01.2017 (02:42:35)
 Uczestnicy projektu "PoczytajMy" w ferworze przedświątecznych przygotowań nie zapomnieli o najmłodszych kolegach. W grudniu odwiedziliśmy z programem świątecznym Przedszkole Nr 7 i Przedszkole Integracyjne Nr 3. Uczniowie ZSOT przygotowali ciekawe opowieści, konkursy i zabawy ruchowe nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych w Polsce.


Dziękuję zaangażowanym uczniom klas 1LO, 1HT, 2HT, 2TIM, 2LO, 3HT, 3LO i 4HT za przygotowanie ciekawych zajęć oraz paniom B. Dudek i A. Kubat za opiekę nad uczniami.

I. Wosik

Śląskie kolędowanie dla Rodziców
02.01.2017 (13:25:13)
  Zwyczaje i obrzędy  bożonarodzeniowe na Górnym Śląsku  w literaturze i poezji – pod takim  tytułem  zorganizowane zostało  spotkanie  dla rodziców. Wydarzenie to  wpisane jest  w działania szkoły w ramach Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa.
Młodzież przedstawiła opis najpiękniejszych zwyczajów i  tradycji zawiązanych z Godami na Górnym Śląsku. Na chwilę  przenieśliśmy się  do  tradycyjnej  izby śląskiej, gdzie mogliśmy podziwiać bogate stroje ludowe i elementy wystroju wnętrz.  Główną atrakcją spotkania  były  przedstawione w  gwarze  fragmenty śląskiej Betyjki oraz  przepięknie zaśpiewane, również po śląsku, kolędy. Całość wydarzenia,  w atmosferze  przedświątecznej,  dopełnił  poczęstunek z okolicznościowymi kołaczami i pierniczkami – tradycyjnie przygotowanymi przez naszych uczniów.
Spotkanie, było ciekawą lekcją historii odwołującą się  do śląskich korzeni i wartości, ich kultywowanie uchroni je od zapomnienia i sprawi, że będą nam  nadal bliskie.Roztrzygnięcie Konkursu Czytelniczego
02.01.2017 (09:28:17)
  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty konkurs   na najbardziej rozczytaną klasę. Klasa 3LO uzyskała najlepszą liczbę wypożyczeń wśród klas naszej szkoły.
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wypożyczania książek zakpionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

2017 !
01.01.2017 (01:16:43)
 

DO SIEGO ROKU !STYCZEŃ-LUTY 2017
19.10.2016 (16:15:02)
  HARMONOGRAMY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH STYCZEŃ-LUTY 2017
Uwaga! Dla klasay IV TM -(kwalifikacja M.44) zmieniła się godzina rozpoczęcia egzaminu


Czytaj więcej...

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]