REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Finał X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej za nami
16.04.2018 (13:31:26)
 
W dniach 9-12 kwietnia 2018r. uczennica IV klasy technikum hotelarskiego - Sylwia Potempa uczestniczyła w etapie finałowym X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbywającej się w Kołobrzegu.

Pierwszym elementem zmagań był test obejmujący 60 pytań z zakresu hotelarstwa, gastronomii i  turystyki, ze specjalnym uwzględnieniem tematyki nietypowych obiektów hotelarskich. W kolejnym dniu finaliści zmagali się z obsługą gościa w recepcji (w języku obcym), a podczas części gastronomicznej ich zadaniem była profesjonalna obsługa podczas śniadań hotelowych.
Równolegle do zmagań finałowych zaplanowane były także prezentacje, wykłady, pokazy przygotowania sushi czy flambirowania potraw, a także wycieczki do pięciogwiazdkowych hoteli Marine oraz Diune Hotel & Resort.
Całość zmagań odbywała się natomiast w Centrum Kształcenia Praktycznego znajdującego się w Hotelu Centrum***, a także w Hotelu New Skanpol*** w Kołobrzegu.

W tym roku Sylwia zakończyła swoje zmagania z wiedzą hotelarską, a także swoje podróże po kraju (przypominam, że wcześniej zaliczyła etap okręgowy w Wiśle) na bardzo dobrym 20 miejscu! (na 34 uczestników), bo właśnie na tej pozycji została sklasyfikowana w finale. Co warto dodać, zabrakło jej tylko trzech punktów, aby przejść do finałowej 15 i zaprezentować tam swoje umiejętności praktyczne (nie przeszkodziło to jednak w tym, aby wyprzedzić pozostałych uczestników z grupy śląskiej , ponieważ w finale znaleźli się także uczniowie z Wisły i Tarnowskich Gór.

Sylwia dzięki swojemu osiągnięciu uzyskała status finalistki Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej i tym samym dołączyła do grona pozostałych finalistów z naszej szkoły. Przypominam, że w poprzednich latach zaszczyt ten spotkał Martynę Gerlic i Roksanę Staś (2012) oraz Karolinę Grudzińską (2015).
 
Jeszcze raz gratuluję Sylwii sukcesów na arenie ogólnopolskiej i pozostaje jedynie żałować, że już za kilka dni opuści ona mury naszej szkoły  Znając jednak jej zapał i ambicję, wierzę że jeszcze nie raz o niej usłyszymy 

Sławomir Kościelny
 

Konkurs Wojewódzki "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości"
15.04.2018 (08:21:48)
 
13.04.2018 odbył się w Katowicach wojewódzki finał XIII Konkursu "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości".
Wystawiliśmy aż dwie drużyny, ale mieliśmy świadomość, że to pierwszy start naszej szkoły w tym konkursie i na wiele nie powinniśmy liczyć. Tymczasem MAMY OGROMNY SUKCES!
II miejsce zajęła drużyna w składzie: Paulina Małyska, Natalia Byczek i Kamila Skubała.
III miejsce zdobyła drużyna: Maria Kacprzak, Karolina Walocha i Maja Wolik.
Walka bardzo zacięta. O kolejności decydowała niewielka różnica punktów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Daria Pawełczyk
   


Zmiana planu od 16.04.2018
13.04.2018 (15:36:06)
 

Od najbliższego poniedziałku następuje niewielka zmiana planu. Aktualizacja podyktowana jest wprowadzeniem grup międzyoddziałowych z zajęć WDŻ. inwazja na Planetarium w Chorzowie!
13.04.2018 (10:30:20)
 
W dniu 12 kwietnia 2018 roku Flota Gwiezdna Kazika, przeprowadziła udaną inwazję na Planetarium w Chorzowie!

284 dywizji planetarnych Kazikowej Floty, zorganizowanych w sześciu grupach bojowych, dowodzonych przez 15 Admirałów Gwiezdnych: Iwonę Mazur- Majchrzyk, Martę Pulcer, Hannę Ślimak, Oksanę Terlecką-Żyłka, Justynę Włodarczyk, Jolantę Wróbel, Gabrielę Berbesz-Kupiec,  Macieja Dawida, Dawida Gołombowskiego, Mieczysława Knopika, Piotra Pękalę, Krzysztofa Kubicę, Macieja Siwińskiego oraz Mariusza Fiutka. Całością działań operacyjnych nadzorował Admirał Galaktyczny Adam Biernacik. W wyniku intensywnego treningu adepci podróży kosmicznych uzyskali użyteczną wiedzę dotyczącą przestrzeni międzyplanetarnej, ze szczególnym uwzględnieniem manewrów wokół Księżyca.Z astronomicznym pozdrowieniem,
Adam BiernacikSZAFKI UCZNIOWSKIE
11.04.2018 (08:57:45)
 

 Uczniów klasy 3 LO prosimy o zwrot kluczy do szafek uczniowskich do 20.04.2018 r. KONKURS NA NAJLEPIEJ WYKONANĄ MAKIETĘ BUDYNKU
10.04.2018 (16:07:16)
 
W dniu 9 kwietnia 2018 roku odbyło się rozstrzygniecie Konkursu na najlepiej wykonaną makietę budynku. W tegorocznym konkursie udział wzięło 8 uczniów klasy 1TB a prace, które zajęły miejsca na podium były wykonane na bardzo wysokim poziomie i o kolejności miejsc decydowały szczegóły. Komisja oceniająca prace postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

1 miejsce – Wieczorek David

2 miejsce – Piec Patrycja
Uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych prac! Po odbiór dyplomów oraz nagród rzeczowych zapraszamy na akademię w dniu zakończenia szkoły przez maturzystów.

3 miejsce - Kur Angelika

3 miejsce – Liboska Przemysław
 

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
10.04.2018 (07:36:10)
 

Dwa zespoły  w składzie: Marysia Kacprzak, Karolina Walocha, Maja Wolik oraz Natalia Byczek, Paulina Małyska, Kamila Skubała z klasy 1 TL awansowały do finału wojewódzkiego XIII edycji Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości.

13.04.2018r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zmierzą się w finale z najlepszymi zespołami z całego województwa. Powodzenia dla dziewczyn.
Trzymajcie kciuki !


Daria PawełczykKURS ANIMATORA CZASU WOLNEGO W KAZIKU
09.04.2018 (09:41:17)
  16 oraz 23 marca w naszej szkole  odbyły się dwa spotkania w ramach organizowanego przez firmę STAGEMAN kursu animatora czasu wolnego.
W kursie brali udział przede wszystkim uczniowie klas hotelarskich, ale znalazło się także kilku chętnych z liceum i innych kierunków technikum.
Zajęcia poprowadził energiczny i zawsze uśmiechnięty Pan Sebastian. Dowiedzieliśmy się w najdrobniejszych szczegółach jak wygląda praca animatora. Poznaliśmy wiele gier integracyjnych, a wśród nich warianty dynamiczne oraz statyczne. Nauczyliśmy się kilku tańców animacyjnych, poznaliśmy tajniki muzykoterapii oraz masażu animacyjnego. Na koniec w ramach pracy w grupach sami musieliśmy przygotować program animacyjny. Wszystkie ekipy wykazały się kreatywnością  w czasie wykonywania tego zadania.
Wśród uczniów biorących udział w kursie znaleźli się także harcerze, osoby chcące pracować z dziećmi oraz tacy, którzy może już w niedalekiej przyszłości będą pełnili rolę animatorów podczas wesel, urodzin czy też wczasów w jednym z krajów Morza Śródziemnomorskiego (bo właśnie taką możliwość daje m.in. ukończenie tego kursu). Oczywiście część kursantów szukała po prostu nowych doświadczeń i okazji do poszerzenia horyzontów, ale bez wątpienia każdy znalazł coś dla siebie oraz wyniósł z tych zajęć wiele wrażeń i cennej wiedzy.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że już teraz wiedzę, że umiejętności zdobyte na kursie wykorzystuję w pracy z moją gromadą zuchową.
Poza tym, co najważniejsze, kurs dostarczył wszystkim uczestnikom dużo dobrej zabawy jak i  pozytywnej energii
Jeżeli ktoś jeszcze czuje w sobie "ducha animatora" to zachęcam do wzięcia udziału w takim kursie w przyszłości, a jak to wygląda w praktyce można zobaczyc tutajNa koniec chciałam podziękować Dyrekcji za umożliwienie odbycia kursu w mojej szkole, a nauczycielom za wyrozumiałość, ponieważ część z nas nie mogła być przez to obecna na lekcjach

Julia Prandzioch, klasa 2HTMistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym- Denis Funk najlepszy po raz 3 z rzędu!
09.04.2018 (09:28:00)
   Z okazji pierwszego dnia wiosny na sali gimnastycznej 21 marca odbył się turniej Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym. Do turniej zgłosiło się 19 zawodników, którzy rozegrali turniej systemem brazylijskim- "do dwóch przegranych spotkań".  W wyniku kilkugodzinnych zmagań, stojących na bardzo wysokim sportowym poziomie najlepsza czwórka rozegrała mecze finałowe. W małym finale- mecz o III miejsce Szymon Olszok z 3 TB okazał  się lepszy od Szymona Perkowskiego z 2TIB wygrywając 4:2 w setach. W wielkim finale po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu minimalnie lepszy okazał się Denis Funk z 3 TB, który pokonał 4:3 debiutującego w turnieju Seweryna Panka z 2TI. Ciekawostką jest fakt, że po raz 3 z rzędu Denis został Mistrzem Szkoły, a skład podium jeżeli chodzi o nazwiska jest ten sam od 3 lat! Jedynie Seweryn zmenił na 2 miejscu naszego absolwenta Szymona...
Nagrody- gadżety związane ze szkołą ufundowane przez Radę Rodziców ZSOT wręczyła najlepszej czwórce turnieju Pani Dyrektor Bożena Madler-Zdrojewska.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizator: Artur Gawin

Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Wielkanocnych
09.04.2018 (07:58:04)
  Tradycją naszej szkoły staje się to, że w ostatnich dniach przed Świętami uczniowie technikum hotelarskiego próbują pokazać nam jak według nich powinien wyglądać tradycyjny świąteczny stół, tym razem okazją ku temu były zbliżające się Święta Wielkanocne.

W tym roku spotkaliśmy się już po raz dziewiąty, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności hotelarsko-gastronomiczne podczas konkursu "Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Wielkanocnych". W ramach tegorocznych zmagań 12 uczniów podzielonych na 3 drużyn musiało rozwiązać test z wiedzy, przygotować świąteczny stół według własnego pomysłu oraz zaprezentować potrawę wielkanocną (do degustacji! )

Oprócz wiedzy oraz zgodności aranżacji ze sztuką gastronomiczną punkty za pomysłowość przyznawane były przez chętnych nauczycieli oraz pracowników administracji.  W tym roku chętnych do oceny stołów znalazło się rekordowo dużo, ponieważ zjawiło się, aż 27 osób i to one w dużej mierze zdecydowały, że po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami tegorocznego konkursu okazała się drużyna z klasy 3HT w składzie:
Jessica Demarczyk, Patrycja Bielowska, Aleksandra Skiba i Mateusz Morawski

Kolejne miejsca na podium zajęli:
  • II miejsce: Daria Tyka, Karolina Mazur, Sylwia Potempa, Karolina Kandzia (klasa 4HT)
  • III miejsce: Julia Prandzioch, Patrycja Gołek, Aleksandra Grabowska, Justyna Kozela (2HT)
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie oraz zaangażowanie i zachęcam do ponownego udziału już za rok


Sławomir Kościelny

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]