REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Dzień Dziecka w ZSOT na sportowo!!!
28.05.2018 (09:38:29)
 
W czwartek 7 czerwca 2018 w naszej szkole a właściwie na jej obiektach sportowych odbędzie się Dzień Sportu ZSOT z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W tym roku składał się będzie z dwóch części: pierwsza- rywalizacja indywidualna w postaci Mistrzostw Szkoły w lekkiej atletyce odbędzie się od godziny 10:00 a przebiegała będzie w następujących konkurencjach oczywiście dla dziewcząt i chłopców: dziewczęta- bieg na 60m, bieg na 600m, marsz z kijami Nordic walking na 1 milę, skok w dal, pchnięcie kulą 3kg; chłopcy- bieg na 60m, bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą 5kg.

Zgłoszenia do w/w konkurencji przyjmują Panowie wuefiści. Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej ok.godziny 11:30 odbędzie się mały muzyczny przerywnik na sali gimnastycznej w postaci specjalnego koncertu naszego tegorocznego absolwenta liceum Kacpra Świecy z zespołem "Rekonesans". Po koncercie około godziny 12:20 do zabawy przystąpią chętne klasy. Dla nich przewidziano konkurencje: gry i zabawy- "zespołowe dwa ognie". Więcej szczegółów w tej rywalizacji oraz zapisy klas zainteresowanych sportową rywalizacją i zabawami u Pań wuefistek.

Uwaga! Zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i klasowej z lekcji zwolnieni są wyłącznie uczniowie i klasy, którzy się zgłoszą do aktywnego udziału w zawodach, pozostali odbywają zajęcia lekcyjne zgodnie ze swoim planem! 

Ze sportowym pozdrowieniem: Katedra Wychowania Fizycznego ZSOT

Konferencja prodsumowująca projekt POWER VET
27.05.2018 (19:45:44)
 


W piątek 18 maja 2018r. odbyła się konferencja podsumowująca i promująca rezultaty projektu "Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska". Uczestnicy projektu, czyli uczniowie z klas: 3TII, 3TIM, 2TI, 2TIB i 2TAM otrzymali uroczyście certyfikaty uczestnictwa oraz dokumenty Europass Mobilność, dzięki którym będą mogli udokumentować realizację praktyki zawodowej za granicą. Zapewne pomoże im to w uzyskaniu atrakcyjnego zatrudnienia w wyuczonym zawodzie po ukończeniu szkoły, gdyż Europass jest dokumentem uznawanym przez pracodawców we wszystkich krajach europejskich. 

Na spotkaniu pojawili  się nauczyciele oraz uczniowie klas 1TI, 1TM i 2TAM, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali relacji o projekcie przedstawionej przez Piotra Stępnia i Tomasza Ogiołdę.

- Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praktyka w Niemczech, jakie kryteria należy spełnić, aby w niej uczestniczyć - mówi Mateusz Brol  z klasy 1TI. Uczestnicy konerencji z ciekawością przysłuchiwali się informacjom, ponieważ szkoła złożyła wniosek o kolejny projekt dla uczniów technikum informatycznego, mechanicznego i architektury krajobrazu. Obecnie czekamy na jego ocenę i akceptację w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Podczas konferencji na temat realizacji praktyk zagranicznych wypowiadała się wycedyrektor ZSOT Bożena Madler- Zdrojewska. Głos zabrała także prezes Stowarzyszenia Otwartych Drzwi w Lublińcu, Jolanta Wróbel, która przybliżyła uczestnikom zasady realizacji staży finansowanych ze środków europejskich. Ponadto został podsumowany projekt Erasmus+ ""Window to the European Union - Guidebook about Germany, Poland, Iceland and Turkey", w ramach którego gościliśmy u nas w kwietniu uczniów i nauczycieli z Niemiec, Islandii oraz Turcji.

Podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu usłyszeli nauczyciele szkoły: Maciej Dawid, Mieczysław Knopik oraz Anna Giemza - Jurga.

   Ahoj! Pozdravy z Prahy
27.05.2018 (12:47:27)
 

W dniach 23-25 maja  grupa blisko 100 uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem pań: Agnieszki Drumowicz, Henryki Sukienik,  Anny Siwiaszczyk, Beaty Kąpielskiej, Justyny Włodarczyk oraz Katarzyny Myrcik miała wielką przyjemność zwiedzić stolicę naszych południowych sąsiadów - Pragę.

Podczas wycieczki po Pradze zwiedziliśmy praską starówkę, która w całości składa się z ponad 2000 obiektów powstałych na przestrzeni ostatnich dwunastu wieków i przetrwałych do dziś nadgryzione jedynie przez ząb czasu. Niepowtarzalny na skalę światową klimat Starego Miasta został doceniony przez społeczność międzynarodową, gdyż wpisana jest ona na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W rozmowach pomiędzy uczniami często pojawiały się słowa zachwytu pięknem stolicy Czech.
- Kamienice Starego Miasta pozwoliły mi w sposób, jakiego wcześniej nie doświadczyłam, poczuć klimat minionych czasów – komentowała Ania z klasy 3TA.

Podczas pobytu w Pradze nie sposób nie zauważyć miłości Czechów do Krtka ( w Polsce szerzej jest znany jako Krecik) oraz złotego trunku. Oczywiście, tylko ten pierwszy podbił również serca naszych uczniów.

Jednakże nie tylko Starówka zachwyciła koleżanki i kolegów. Emocje zachwytu i podziwu dla architektów z poprzednich epok wzbudziły również Hradczany- wzgórze zamkowe w Pradze. Na wzgórzu, będącym zalążkiem, a jednocześnie najważniejszym miejscem Pragi, znajdują się liczne zabytki architektury, między innymi najważniejsze dla Czechów: pałac królewski- siedziba królów, a obecnie prezydenta, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego oraz Złota Uliczka. Obiektem kończącym  całą naszą wyprawę po Pradze, a także który od prawie siedmiu wieków łączy  miasto położone na dwóch brzegach Wełtawy był Most Karola- największa atrakcja turystyczna Pragi, a także jej wizytówka.

W ostatnim dniu naszej wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć dzieło największego architekta- natury. Piękna i potęgi przyrody mogliśmy doświadczyć, zwiedzając malowniczy region - Morawski Kras, a także poprzez spojrzenie w głąb Przepaści Macochy- krasowej rozpadliny o głębokości ponad 138 metrów. Widok z tarasu widokowego na samym szczycie przepaści mroził krew w żyłach wielu uczniów (i nie tylko), jednak wszyscy ośmielili się stawić czoło swoim lękom i przezwyciężyli strach przed wysokością. Macocha przestała być straszna w momencie, w którym poprzez tunele malowniczych jaskiń krasowych znaleźliśmy się na jej dnie. Ostatnią atrakcją naszej podziemnej przygody, była podróż łodziami po podziemnej rzece, co spotkało się z wielkim zachwytem wszystkich uczestników wycieczki.

Wykończeni, ale szczęśliwi zakończyliśmy naszą czeską przygodę. Już w poniedziałek widzimy się w szkole wypoczęci i gotowi do nauki.

Mateusz Urbańczyk 3TII

  


Kaziki podbijają Kotlinę Kłodzką i Czechy!
23.05.2018 (22:36:29)
  W dniach 21-23 maja uczniowie klas 2TIB oraz 3TII przemierzyli niezliczone kilometry zwiedzając Błędne Skały, wdrapując się na Szczeliniec Wielki i przeciskając się przez labirynty czeskiego Skalnego Miasta. Mimo zakwasów i pobudek o świcie z uśmiechami na ustach dotarli do miasta Dvur Kralove, gdzie odwiedzili jedyne w swoim rodzaju Zoo Safari - największe i najpiękniejsze zoo w Czechach. Dla odzyskania sił napili się leczniczej wody w Polanicy Zdroju i ruszyli na podbój Twierdzy Kłodzkiej.


Kierownik wycieczki Iwona Wosik oraz opiekunowie: Marta Pulcer i Maciej Siwiński dziękują uczniom obu klas za wytrwałość w pokonywaniu setek schodów i za to, że dobre humory nigdy ich nie opuszczały. Pozostałych uczniów zachęcamy do odkrywania niezliczonych atrakcji Kotliny Kłodzkiej, polecamy rejs łódką w Skalnym Mieście i obowiązkowo przejażdżkę safari - busem w czeskim zoo!

I. Wosik

RATOWNICY ZSO-T KOLEJNY RAZ NA WOJEWÓDZKIM PUDLE
23.05.2018 (21:03:27)
  19 maja zapisze się w historii Kazika. Szkolna drużyna ratowników, w składzie kapitanka - Magdalena Stemarowicz i Monika Kosiada, Łukasz Tokarz, Miłosz Grobara i Paweł Chrost wyruszyła do walki w  wojewódzkim etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Presja ciążyła na zawodnikach wielka, bowiem dwa lata z rzędu ZSO-T zdobywało 3 miejsce. Odmłodzona ekipa ratownicza miała ochotę na powtórkę sukcesu. I udało się! Na początek zmagania z testem wiedzy. Potem  każdy prowadził 5 min. resuscytację elektronicznego fantoma. I tu super wyniki - skuteczność RKO nawet 97% i pacjent ożył.  Następnie udzielanie pomocy przedmedycznej w symulowanych sytuacjach grozy. I stało się. Mamy 3 miejsce w województwie, po raz trzeci! Do srebra brakło tylko 9 punktów. To jest w naszym zasięgu - powiedziała Magda. Szykujemy się do niego za rok.

Trzecie miejsce w walce ze szkołami o profilu "biol - chem" i kierunku medycznym to niebywały sukces! Serdecznie im dziękuję za godziny nauki i wspólnych ćwiczeń, za czas skradziony z prywatnego życia a poświęcony dla sławy szkoły.


DZIĘKUJĘ WAN ZA ZAANGAŻOWANIE I WYPRACOWANY SUKCES.

M.Klimczyk
Fotorelacja i wsparcie - Łukasz Kosytorz

ZAWODY STRZELECKIE !
22.05.2018 (13:42:05)
 4 czerwca b.r. odbęda się Zawody Strzeleckie, w związku z tym trening dla  reprezentacji 10 osób z ZSOT będzie miał miejsce 28 maja b.r.

Skład reprezentacji dostępny w sekretariacie szkoły.

Odbiór dyplomów - 25 maja 2018 r.
22.05.2018 (13:29:08)
  Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie średnie dnia 27.04.2018 r. odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu w sekretariacie szkoły:
  • godz. 11:00 - klasa 4 TA
  • godz. 12:00 - klasa 4 TB
  • godz. 13:00 - klasa 4 HT
  • godz. 14:00 - klasa 4 TI


German – Polish Friendship
21.05.2018 (21:31:36)
 

Od niedawna w naszej szkole realizowany jest projekt „German – Polish Friendship”, którego celem jest wspieranie szeroko pojętej przyjaźni niemiecko-polskiej. Celem projektu jest przede wszystkim działalność na rzecz integracji młodzieży polsko-niemieckiej i kontynuacja partnerstwa ze szkołą z Kassel w Niemczech współpracującą z ZSOT od wielu lat.

Dziesięcioro uczniów i koordynatorki projektu – Monika Ziaja oraz Anna Giemza-Jurga – na zaproszenie szkoły Ahnatal-Schule Vellma z Kassel, brało udział w głównej fazie projektu, która odbyła się na wyspie Usedom/Uznam.  Młodzież obu  szkół spędziła wspólnie tydzień w miejscowości Kamminke. Podczas pobytu uczniowie brali udział w bogatym programie zajęć rekreacyjno- sportowo- edukacyjnych, jednocześnie integrując się i doskonaląc swoje umiejętności językowe oraz poznając kulturę innego kraju.
- Przygotowaliśmy dla kolegów i koleżanek z Niemiec warsztaty języka polskiego, quizy dotyczące wiedzy o Polsce i Niemczech - opowiada Michał Wieczorek. - Ważne było wykorzystanie nowoczesnych technologii, zrobiliśmy filmiki, zadania interaktywne, podcasty. 
- Odbyły się także wycieczki do Muzeum Historyczno- Technicznego w Peenemunde oraz na cmentarz Golm,  na którym spoczywają polegli podczas II wojny światowej - wspomina Natalia Pawłowska. – Warto było poznać historię zwykłych ludzi i spojrzeć na wydarzenia ubiegłego wieku z ich perspektywy.
Oprócz wycieczek historycznych młodzież wzięła udział  również w rywalizacji sportowej w mini golfie oraz wycieczce rowerowej. Choć pogoda nie dopisała, warto było odwiedzić plażę  i zobaczyć zachód słońca.
- Wyjazd ten był doskonałą okazją do poznania nowych miejsc, zawarcia nowych znajomości, poznania kultury, zwyczajów, stylu życia rówieśników. W przyszłości bardzo chętnie skorzystam z podobnych projektów - podsumował Szymon Jonczyk.
Tymczasem koordynatorki już planują kolejne edycje zarówno tego projektu, jak i projektu „Indo-Poland” ze szkołą z indyjskiego New Delhi.
Nikola Małczak, 2LO

 


TECHNIKUM VS. LICEUM! - DEBATA OKSFORDZKA W SZKOLE
19.05.2018 (17:52:24)
 18. maja 2018r. odbyła się w naszej szkole pokazowa debata oksfordzka pomiędzy klasami 2LO i 1TI. Uczniowie w ten sposób pochwalili się swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas przygotowań i wystąpień na konkursie debat oksfordzkich w Katowicach.

Tematem dyskusji była teza: Polska powinna przyjąć uchodźców zgodnie z zaleceniami komisji Europejskiej. Kwestia, rzecz jasna, budzi wiele emocji, dlatego widownia z uwagą przysłuchiwała się wymianie zdań. Tezy broniła drużyna informatyków, natomiast stanowisko opozycji wylosowała klasa licealna. Publiczność stanowili uczniowie ZSOT, z kolei członkami jury zostali nauczyciele naszej szkoły. Rolę eksperta pełniła doświadczona w debatowaniu Klaudia Rubiś, a marszałkiem debaty była p. Katarzyna Myrcik.

Argumentacja była bardzo wyrównana, co wcale nas nie dziwiło, obie drużyny są już wystarczająco doświadczone w tego rodzaju wystąpieniach. Udowodniły to swoimi sukcesami na konkursie debat oksfordzkich w Katowicach (kl. 2LO i 1TI) oraz na debacie na temat transplantacji w Warszawie (kl. 2LO).

Werdyktem jury wygrali reprezentanci klasy 2LO z wynikiem 43 pkt. Klasa TI uzyskała 26 pkt.

Jesteśmy pełni podziwu przygotowania i prezentacji argumentów każdej ze stron. Dziękujemy organizatorom i nauczycielom przygotowujących uczniów do debat. Członkom obu drużyn gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.


Aleksandra Chałupka 2LO
fot. Aleksandra Suszka 2LO

HARMONOGRAM EGZAMINÓW
16.05.2018 (16:12:48)
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]