Pył zawieszony ( PM10 )

16.63
μg/m3

2018.12.10 00:00INFO
  Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2018/2019

Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
SZLACHETNA PACZKA POWRACA !
22.11.2018 (02:39:33)
 
Wzorem poprzednich lat angażujemy się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. W tym roku będziemy pomagać Pani Teresie z rodziną oraz Pani Irenie dla, której paczkę przygotowywaliśmy w zeszłym roku. W załączniku znajduje się lista potrzeb. Prosimy klasy, aby wspólnie zdecydowały, w jaki sposób mogą wesprzeć akcję. Wszystkie dary można przynosić do gabinetu pedagogów. W razie pytań można się zgłaszać do naszego Wolontariusza Szlachetnej Paczki- Mateusza Morawskiego, Przewodniczącego Samorządu Szkolnego- Mateusza Dworaczyka bądź do Pań Pedagog- Marioli Strzody i Aliny Lipowskiej.
Liczymy na Wasze wsparcie i pomoc w przygotowaniu paczkiOgólnopolski Konkurs Geograficzny Geo Planeta
21.11.2018 (17:13:09)
 
    21 listopada uczniowie klas liceum i technikum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo Planeta. Konkurs polegał na rozwiązaniu dwuetapowego testu. Pierwsza część złożona była z 30 pytań i  powstała przy współpracy merytorycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego natomiast druga część polegała na  napisaniu krótkiego eseju na temat wybranego regionu Polski. Test za nami, teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki.
Koordynator konkursu: Beata Kąpielska


II etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
20.11.2018 (22:40:05)
 15 listopada 2018r. w III Liceum im. Stefana Batorego w Chorzowie siedmiu uczniów ZSOT reprezentowało naszą szkołę w regionalnym etapie XIV Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Główną nagrodą tegorocznej edycji olimpiady jest płatny staż w parlamencie Europejskim w Brukseli. Etap regionalny polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, zawierał bardzo szczegółowe zagadnienia i wymagał od ucznia wiedzy bardzo daleko wykraczającej poza szkolne programy nauczania. W całej Polsce do drugiego etapu olimpiady zakwalifikowało się ponad 580 uczniów natomiast do rozgrywek finałowych weszło 10 najlepszych. Uczniowie naszej szkoły  zaprezentowli się znakomicie, a najlepiej  wypadł Mateusz Urbańczyk uzyskując 26 wynik w kraju. Mateuszowi i pozostałej szóstce gratulujemy wiedzy oraz osiągniętych wyników.


Iwona Lewke, Beata Kąpielska, Hanna Ślimak

PROJEKT EDUKACYJNY MŁODY LEAN LIDER
20.11.2018 (22:27:36)
  W dniu  20.11.2018. uczniowie z klasy I TBM zmagali się w kolejnym dniu - Rundy III projektu Młody Lean Lider.

Zajęcia w formie warsztatów przeprowadzone przez koordynatora i opiekunów projektu odbywały się w następujących etapach:

I. Symulacja procesu wytwórczego -RUNDA III- dzielenie się pracą (wykres równoważenia obciążeń) i wykorzystywanie talentów. Ustalenie przez zespół ilości wyprodukowanych lean rakiet w określonym czasie i ich produkcja. Zespół ustalił, że w określonym czasie, tj. w 7 minut wykona 10 rakiet, a więc jednocześnie zwiększyli produkcję o 100% w stosunku do Rundy II.
Zespół  efektywnie zastosował zasoby jakimi dysponował. Wyznaczył również sukcesy  Rundy III tj.: szybkość pracy, lepsza i większa produkcja, bardzo dobra komunikacja. Zaproponował w metryczce gry zwiększenie produkcji lean rakiet w IV ostatniej rundzie.

Zadania jakie wykonał zespół:


Lider
- gromadził dane od zespołu, dokonał obliczeń w arkuszu rundy, wpisał wyniki z arkusza do metryczki gry przedstawiając wyniki swojemu zespołowi ustalił dwa wskaźniki, które należy poprawić w kolejnej rundzie.

Tester
-  wypełnił post-it „sukcesy zespołu” na metryczce.
Operatorzy/ pracownicy  umieścili post-it na tablicy ciągłego doskonalenia na podstawie kart Muda wyeliminowali problemy z Rundy III, stwierdzając jednoznacznie, że do ostatniej Rundy IV nie zauważają żadne problemy.

Inżynier

Przeniósł wyniki pomiarów na wykres Yamazumi i omówił uzupełniony wcześniej wykres przedstawiając kolegom z zespołu jak wygląda obciążenie poszczególnych osób, zwracając jednocześnie uwagę na najbardziej obciążoną osobę, proponując jednocześnie sposób na zrównoważenie obciążeń co pozwoli osiągnąć lepsze wyniki.

Klient
- opiekun dokonał zakupu produktów. Zespół wykonał 100% lean rakiet zgodnie z wytycznymi.

Koordynator i opiekun projektu: Jolanta Romańska
Opiekun zastępczy: Daria Pawełczyk

Czytaj więcej...
Teatralne przedstawienie po niemiecku w klasie 2HT
20.11.2018 (21:31:55)
 
 
W poniedziałek klasa 2HT zaprezentowała postać biskupa Martina w krótkiej inscenizacji dotyczącej jego losów, nawiązując jednocześnie do obchodzonego w Niemczech 11.11 dnia św. Martina. Aktorzy byli zestresowani, ale ich humorystyczna wersja przedstawienia spotkała się z ciepłym przyjęciem obserwatorów. Co najważniejsze,  dobrze się bawili, a to dowód na to, że niemiecki da się lubić 🙂 .

Aleksandra Bawor
 
II miejsce w Powiatowym Turnieju Badmintona
20.11.2018 (06:08:34)
 
30 października  w ZS. im. A. Mickiewicza w Lublińcu odbył się pierwszy Powiatowy Turniej Badmintona Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Anna Czempik  z IVTA i Magdalena Zając  IITL Dziewczyny zdobyły 2 miejsce w tych rozgrywkach. Niestety, przegrały z lepszą tego dnia reprezentacją ,,Mickiewicza. Turniej był na bardzo wysokim poziomie, gdyż wszystkie zawodniczki grają lub grały  na co dzień w klubie STB Energia Lubliniec. Liczymy na sukcesy w kolejnych latach naszej reprezentacji, a kciuki trzymamy  za rozwój klubowy wszystkich zawodniczek Energii.

Opiekunem naszej reprezentacji była Pani H.Sukienik


Geo Planeta ogólnopolski konkurs geograficzny
19.11.2018 (20:28:51)
  INFORMACJA: Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO PLANETA odbędzie się w środę w sali 47 na lekcji 7. Uczniowie zgłoszeni do konkursu powinni miec ze sobą czarny długopis i linijkę.

Beata Kąpielska


Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej
15.11.2018 (16:24:02)
 
15 listopada 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów liceum i technikum, a ich bezpieczeństwa pilnowała polonistka, Justyna Włodarczyk.

Miło na poinformować, że wśród 7 wyróżnionych uczniów troje reprezentowało ZSOT.
Laureatami konkursu zostali:
Oliwia Gansiniec - klasa 1 LO zajęła 1 miejsce,
Zuzanna Pradela - klasa 2 TL zajęła 3 miejsce,
Paweł Chrost - klasa 2 TI zdobył wyróżnienie.
   
Całej trójce składamy serdeczne gratulacje.
K. Myrcik, G. Berbesz-Kupiec, J. WłodarczykO zdrowym stylu wie niemal wszystko
15.11.2018 (13:22:07)
 Miło mi poinformować, że rozstrzygnięto szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 2018/2019. Do zmagań z bardzo trudnym testem przystąpiło w ZSOT 25 osób z różnych typów szkoły i zawodów. Test dotyczył treści rozszerzonego zakresu biologii człowieka ze szczególnym naciskiem na żywienie i jego wpływ na zdrowie człowieka. I spośród wszystkich biorących udział uczniów najwyższy wynik w historii szkoły uzyskała uczennica klasy pierwszej technikum informatycznego WERONIKA WOŁOWCZYK.  Drugi wynik należy także do informatyka, Mateusza Dworaczyka, reprezentującego także informatyków poziomu klas3.

GRATULUJĘ LAUREATOM OGROMNEJ WIEDZY Z ZAKRESU ROZSZERZONEJ BIOLOGII.

Weronika będzie reprezentowała ZSOT w szrankach powiatowego etapu 13 grudnia b.r.

Trzymajcie kciuki
Małgorzata KlimczykOlimpiada Medialna 2018
14.11.2018 (20:45:56)
 
Znamy już termin Olimpiady Medialnej. Odbędzie się ona 20 listopada, czyli w przyszły wtorek. Godzina rozpoczęcia zostanie podana.
Nadal można się zarejestrować.
Zapraszam
K. Myrcik

http://olimpiada-medialna.edu.pl

Olimpiada Medialna jest akredytowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie daje jednak zwolnień z egzaminów maturalnych i zawodowych, ponieważ jest olimpiadą interdyscyplinarną.

Temat tegorocznej olimpiady: Nowe technologie komunikacyjne

Dynamiczny rozwój technologii pozwolił zwiększyć osiągi sprzętów niezbędnych w dziennikarstwie. Ich powszechność i spadek kosztów produkcji, a także wzrost wolnorynkowej konkurencji, przyczynił się do zmniejszenia kosztów ich nabycia. Takie produkty jak kamery, mikrofony, komputery, oprogramowanie, smart fony są w zasięgu finansowym nie tylko dużych korporacji, ale również ludzi zainteresowanych tworzeniem mediów, którzy potrafią i mogą oszczędzić odpowiednią sumę pieniędzy. Przykładem mogą być tzw. YouTuberzy, którzy tworzą media i ich obszar pracy zaczął przenikać się z mediami tradycyjnymi. Drugim aspektem tematu są coraz to nowe kanały komunikacji – np. social media. Zdają się one tworzyć specyficzne dla siebie więzi międzyludzkie. Warto pochylić się nad jakością tej komunikacji, jej zaletami i wadami, a także możliwościami i zagrożeniami.

 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]
Document

Wypróbuj nową… wersję strony internetowej naszej szkoł‚y! http://demo.zsot.lubliniec.pl