WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Historyczny sukces - piłkarze ZSOT w finale wojewódzkim!
01.06.2017 (23:10:01)
  Środa 31 maja 2017 z pewnością będzie historyczną datą do zapamiętania w naszej sportowej kronice ZSOT! W tym dniu bowiem nasi piłkarze awansowali po raz pierwszy w historii do najlepszej czwórki finału wojewódzkiego Śląskiej Ligi Orlików Licealiady SZS!  W turnieju półfinałowym, którego zaszczyt organizacji również pierwszy raz powierzono naszej szkole zmierzyli się zwycięzcy zawodów rejonowych ze szkół z Knurowa, Zabrza i Piekar Śląskich. W drodze losowania wyłoniono rywala naszej drużyny w półfinale a był nim ZS nr2 w Knurowie, w drugim półfinale "cichy faworyt" rozgrywek ZS nr 10 Zabrze grał z ZS nr1 Piekary Śląskie. Po fantastycznym choć nieco nerwowym początku nasz zespół zdeklasował Knurowian aż 7:2 (3:1) po 4 bramkach Kasprzaka oraz po 1 Wójcika, Chaładusa i kapitana zespołu Panka i awansował do finału (mecze rozgrywano 2x20 minut)! W nim jak się okazało niespełna godzinę później nasze "Kaziki" miały zmierzyć się w meczu o historyczny awans do finału wojewódzkiego z zabrzanami, którzy równie łatwo i niezwykle efektownie ograli Piekary 8:2 (1:2) pokazując kilka akcji po których trzeba przyznać ręce same składały się do oklasków. Niezwykle ciekawe i efektowne zawody obserwowało grubo ponad 200 kibiców, a wśród nich można było spotkać i cieszymy się, że zaszczycił nas swoją obecnością nasz lubliniecki Olimpijczyk, złoty medalista z 1972 roku w Monachium Pan Zygmunt Anczok, który z pewnością dopingował naszą drużynę, w której występuje jego wnuk Bartek. Mecz o III miejsce po krótkiej przerwie rozegrali przegrani półfinałów, a tutaj zdecydowanie lepsi 6:1 okazali się nasi rywale z półfinału z Knurowa.
 Mecz finałowy zgodnie z przewidywaniami od początku przebiegał pod dyktando naszych rywali, jednak nasz zespół prowadzony przez charyzmatycznego Pana Łuczyńskiego grał dobrze i uważnie w obronie oraz mądrze taktycznie wybijał z rytmu technicznie grających zabrzan bardzo groźnie kontrując. Po jednej z takich kontr po bramce Deneko w 7 minucie obejmujemy prowadzenie! Radość nie trwała jednak długo bo już niespełna minutę później rywale wyrównali. wymiana ciosów, szybkie i składne akcje z obu stron i do przerwy mamy prowadzenie 3:2 naszej niezwykle walecznej drużyny. Po przerwie nasi grają swoje, a zabrzanie przegrywając wychodzą nieco wyżej pod naszą bramkę co stwarza naszym szybkim zawodnikom szansę do kontr. Po niezwykle emocjonującej drugiej połowie, a zwłaszcza końcówce spotkania i bramce Anczoka z ponad 45 metrów do pustej bramki w 41 minucie meczu pokonujemy 6:4 faworyta turnieju wygrywając zasłużenie po raz pierwszy w historii awans do najlepszej czwórki województwa w piłce nożnej!
Finał wojewódzki z udziałem najlepszych 4 zespołów województwa śląskiego, w tym naszych dzielnych "Kazików" odbędzie się już w najbliższy czwartek 8 czerwca w dalekim Bieruniu i z pewnością powalczymy o jak najlepszą pozycję w tym prestiżowym turnieju, by o naszej szkole było jeszcze głośniej!?
 Gratulujemy naszym wspaniałym piłkarzom fantastycznego występu i życzymy jak najlepszego... a co tam... - ZWYCIĘSTWA na finale wojewódzkim! ZSOT Lubliniec - ZS nr 2 Knurów 7:2 (3:1)
bramki: Kasprzak 6',21', 23',36', Wójcik 10', Panek 17', Chaładus 26'

ZSOT Lubliniec - ZS nr 10 Zabrze 6:4 (3:2)
bramki: Deneko 7',39', Wójcik 10',11', Perkowski 35', Anczok 40'+1'
Skład: Michał Grobelny- Fabian Chaładus, Michał Wieczorek, Bartłomiej  Anczok, Szymon Perkowski, Adam Deneko, Jakub Wójcik, Dominik Panek (kapitan), Błażej Pyka, Szymon Kasprzak
Trener: Jacek Łuczyński

Sędziował: A.Gawin
Widzów: ok.230

SUKCES ZACZYNA SIĘ OD STYPENDIUM
01.06.2017 (01:16:49)
 

Początek sezonu stypendialnego

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.

W ciągu kilku lat serwis był intensywnie rozwijany i obecnie jest jedynym tak bogatym internetowym źródłem wiedzy o tej tematyce. Bazy www.mojestypendium.pl zawierają ponad 8300 stale aktualizowanych informacji dotyczących szerokiej gamy form wsparcia oferowanego przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, firmy, oraz szkoły wyższe.Czytaj więcej...
Program dla uczniów wybitnie zdolnych
31.05.2017 (12:31:09)
  Program jest adresowany do tych uczniów, którzy pragną rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a w szkole i najbliższym otoczeniu  nie znajdują wyzwań na miarę swoich możliwości. Podczas kwalifikacji brane są pod uwagę wyniki własnej pracy uczniów (w tym prace badawcze,opisy eksperymentów lub rozwiązania zadań, próby literackie itp.) rownież osiągniecia w konkursach i olimpiadach (ich posiadanie nie jest warunkiem koniecznym). Wnioski o pomoc Funduszu mozna składać on-line do końca czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Funduszu www.fundusz.org lub w poradniku on-line www.fundusz.org/rekrutacja.

Bliższych informacji udziela pedagog szkolny. 

Wolontariusze Świątecznej Zbiórki Żywności
31.05.2017 (08:48:31)
 Proszę o pilne zgłoszenie się do pedagoga uczniów, którzy byli zapisani na Świąteczną Zbiórkę Żywności w Lidlu w dniach 31.03-02.04.br.

,,Dzień Sportu z Komandosami’’
30.05.2017 (09:14:11)
 W poniedziałek tj. 5.06.2017r, o godz. 10.30, będziemy gościć Komandosów z Jednostki Wojskowej Komandosów, którzy już po raz drugi w ramach  współpracy  przeprowadzą Dzień Sportu w naszej szkole. Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w zabawach i konkurencjach ,,militarnych’’, np. ciągnięcie liną samochodu wojskowego, przenoszenie zespołowe skrzyni z amunicją, brzuszki ze sztangą i wiele innych zdań, mają dobrać się w czteroosobowe zespoły. Ilość drużyn nieograniczona. Dzień Sportu rozpocznie towarzyski mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją ZSOT,  a drużyną z JWK. Wszystkich uczniów wraz z gronem pedagogicznym serdecznie zapraszamy  do miłej zabawy i do kibicowania swoim drużynom.  Klasy, które nie chcą uczestniczyć w tym dniu w zabawie, mają lekcje zgodne z planem. Zgłoszenia drużyn u nauczycieli wychowania fizycznego.
Zapraszamy!

Nauczyciele wychowania fizycznego.VI Powiatowy Konkurs dla Gimnazjalistów Having Fun with Canada w ZSOT
30.05.2017 (08:36:26)
  29 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbył się VI Powiatowy Konkurs dla Gimnazjalistów Having Fun with Canada, nad który patronat objął Burmistrz Miasta Lublińca. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Najpierw uczniowie w dwójkach przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje na temat: „Amazing Canada and its Atmosphere”, a następnie  indywidualnie rozwiązywali test realioznawczy dotyczący Kanady. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie z gimnazjów powiatu lublinieckiego.
Rywalizacja była zacięta, jednak każdy konkurs musi kończyć się wyłonieniem laureatów:I miejsce zajęła Emilia Zalas reprezentująca Zespół Szkół w Lubecku
II miejsce przypadło Zuzannie Łukiewskiej z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Koszęcinie
III miejsce wywalczyła Magdalena Klisik ucząca się w Zespole Szkół w Lubecku.

    Galę wręczania nagród uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta Lublińca, Pan Edward Maniura, zastępca Burmistrza, Pani Anna Jonczyk – Drzymała oraz dyrektor Sieci Szkół Językowych Naczyńscy, Pani Katarzyna Nowak.
    Nagrody w tegorocznej edycji konkursu ufundowali Burmistrz Miasta Lublińca, Wójt Gminy Kochanowice oraz Państwo Anita i Mikołaj Naczyńscy, właściciele Sieci Szkół Językowych Naczyńscy. Sponsorom bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na współpracę w kolejnych edycjach.

    Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom gratulujemy doskonałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.I Kazikowy Rajd Rowerowy- spotkanie!
29.05.2017 (09:07:15)
 Spotkanie organizacyjne wszystkich zapisanych na I Kazikowy Rajd Rowerowy odbędzie się we wtorek 30 maja o godzinie 9:35 na dużej sali gimnastycznej!  Obecność obowiązkowa!


Półfinał wojewódzki Śląskiej Ligi Orlików Licealiady SZS w ZSOT!
28.05.2017 (23:58:59)
  W najbliższą środę od godziny 10:00 na naszym Orliku rozpocznie się pólfinał wojewódzki turnieju Śląskiej Ligi Orlików Licealiady SZS! Będzie to historyczny pierwszy taki turniej organizowany przez naszą szkołę, która również wystąpi na tym szczeblu w piłce nożnej po raz pierwszy od 4 lat!
 Podopieczni Pana Jacka Łuczyńskiego rozegrają mecz półfinałowy z rywalem, którego wyłoni losowanie a następnie jeżeli wygrają zagrają o awans do finału wojewódzkiego lub w przypadku przegranej w w/w półfinale- mecz o III miejsce. Rywalami będą 3 drużyny ze Śląska a więcej szczegółów po zawodach już w środę!
Trzymamy kciuki za naszych dzielnych chłopaków i zapraszamy kibiców do głośnego wspierania naszej drużyny w walce o historyczny awans do najlepszej czwórki finału wojewódzkiego!
KAAAA-ZIIIKK!!!


"Razem zbudujemy Europę" uznany za DOBRĄ PRAKTYKĘ
28.05.2017 (21:53:27)
 

Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" przyznała projektowi realizowanemu w naszej szkole „Razem Zbudujemy Europę” status "Dobrej praktyki".
Projekt realizowany był w naszej szkole w 2016r. Pomysłodawcą całego oraz koordynatorem była Katarzyna Myrcik a współpracowali z nią przy realizacji: Jolanta Wróbel, Anna Giemza-Jurga, Daniel Łodziński. Projekt zakładał wyjazd 20 uczniów technikum budowlanego naszej szkoły na dwutygodniowe praktyki zagraniczne do wyspecjalizowanego ośrodka szkolenia praktycznego w Cottbus. Praktyka polegała na wykonywaniu prac budowlanych pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Podczas wykonywania prac uczniowie porozumiewali się z instruktorami wyłącznie w języku niemieckim. Dzięki wyjazdowi uczniowie poszerzyli słownictwo języka niemieckiego, nabyli kompetencji personalnych oraz podnieśli poziom swoich praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania prac budowlanych, co z pewnością zaowocuje na egzaminie zawodowym, jak również pomoże odnaleźć się w przyszłości na wymagającym rynku pracy.
 
Jesteśmy niezwykle dumni, że organizowane przez nauczycieli naszej szkoły działanie uznane zostało za wzór do naśladowania. Zamierzamy współpracować z partnerem niemieckim w przyszłym roku i wysłać do Cottbus kolejną grupę budowlańców, a obecnie przygotowaliśmy projekt dla informatyków i mechaników i czekamy na akceptację Narodowej Agencji.
Daniel Łodziński


Kazik bliżej Unii Europejskiej
25.05.2017 (07:16:57)
      W środę 24 maja w naszej szkole gościliśmy posła do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka, który został zaproszony do ZSOT przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Mateusza Urbańczyka. Nie była to pierwsza wizyta Pana Profesora u nas, ale dla obecnego pokolenia uczniów na pewno tak właśnie postrzegana. W spotkaniu wzięli udział także goście: Burmistrz Lublińca, Edward Maniura, radni powiatu lublinieckiego oraz oczywiście uczniowie, niestety z uwagi na skromne warunki lokalowe tylko z trzech klas, 1LO, 1TI i 2TIi.


    Spotkanie składało się z dwóch części, krótkiego słowa wstępnego prof. Buzka dotyczącego tematu Dokąd zmierza Unia Europejska oraz pytań przygotowanych przez uczniów. Mimo że nie należały one do prostych, wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem elokwentnych, mądrych, ale i szczerych wypowiedzi Pana Profesora. Z kolei nasz gość docenił uczniów za ich dociekliwość i odwagę.

    Spotkanie przygotowały Beata Dudek, Iwona Lewke i Hanna Ślimak.

GALERIA<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]