REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Ostrzeżenie ludności !
15.05.2018 (20:42:49)
  W związku z pismem nr ZO.7100.35.2018WS Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z dnia 24 kwietnia 2018 r. (w załączeniu) w sprawie podjętej decyzji o wykonaniu na przełomie kwietnia i maja oraz w drugiej dekadzie maja br. zabiegów ratowniczych z użyciem środków chemicznych w celu ochrony drzewostanów liściastych i sosnowych przed szkodnikami w Nadleśnictwie Rudziniec, Lubliniec, Zawadzkie i Brynek, zwracam się z prośbą o niezwłoczne poinformowanie gmin objętych zabiegami o ww. działaniach w celu ostrzeżenia ludności o szkodliwości substancji do zwalczania szkodników oraz o przekazanie ww. informacji podległym powiatowi i gminom placówkom oświatowym (szkoły, przedszkola).
Andrzej Szczeponek
Dyrektor Wydziału

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ
15.05.2018 (00:01:02)
 W piątek 18 maja 2018r. w sali nr 30
o godz. 9.30 odbędzie się konferencja podsumowująca i promująca rezultaty projektu "Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska".

Zapraszamy uczestników projektu, którzy otrzymają w tym dniu certyfikaty uczestnictwa, oraz klasy: 2TAM, 1TM i 1TI, do których adresowany jest kolejny projekt staży zagranicznych. Zapraszamy także nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane realizacją staży zagranicznych i planują składanie wniosków w kolejnym naborze programu Erasmus+. Zapraszamy także absolwentów zainteresowanych wyjazdem na staże zagraniczne. Po konferencji będzie możliwość porozmawiania na temat terminów i zasad składania wniosków oraz ubiegania się o dotacje na wyjazdy zagraniczne.

K. Myrcik, J. Wróbel, A. Giemza-JurgaImpuls-Camp 2018 Koszęcin
14.05.2018 (08:01:43)
 
W dniach 8 do 10 czerwca na Śląsku w Koszęcinie odbędzie się II Międzynarodowy Impuls-Camp 2018,
Zaproszenie jest adresowane dla młodych ludzi związanych z szeroko pojętą branżą budownictwa, ale nie tylko.
Podstawowe kryterium uczestnictwa to wiek w przedziale 16-26 lat.

Odpowiemy na wszystkie pytania pod adresem: impulscamp@kalamala.pl

Link do formularza zgłoszeniowego

Kilka informacji znajdziecie tutaj

Zapraszamy.SPOTKANIA Z RODZICAMI
10.05.2018 (14:54:05)
 

Harmonogram spotkań z rodzicami 16 maja 2018r. - godz. 16.30

kasa

wychowawca

sala

I HT

Oksana Terlecka-Żyłka

5

I LO

Beata Kapielska

47

I TB

Olga Gerasymiv

29

I TI

Bogdan Szczepański

36

I TL

Aleksandra Bawor

34
II HT

Sławomir Kościelny

15

II LO

Henryka Sukienik

40

II TAM

Jolanta Romańska

39

II TI

Maciej Dawid

35

II TIB

Iwona Wosik

42
III TA

Agnieszka Drumowicz

46

III TB

Krzysztof Kubica

41

III TII

Marta Pulcer

51

III TIM

Michał Bogacki

30

Dyżur dyrekcji, pedagoga, psychologa i nauczycieli uczących w tych klasach 17:00 – 18:00
RADA RODZICÓW – biblioteka   godz. 17.15

UWAGA ZMIANA - wyjątkowo
kl. 3 HT (wych.. Małgorzata Klimczyk)  - sala 36
kl. 1TM (wych. Katarzyna Myrcik) - sala 39
wtorek 15.05.2018r. godz. 16.30
Agata Ciesielska na eliminacjach OKR w Katowicach
08.05.2018 (19:07:35)
 
 W sobotę 5 maja w Katowickim teatrze "Korez" odbyły się wojewódzkie eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Jak można się domyślić, poziom był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowała Agata Ciesielska z klasy 2LO, która po raz pierwszy w szkole zakwalifikowała się w Turnieju Recytatorskim, gdzie konkurencja jest zawsze największa.
Mimo braku awansu do finału w Ostrołęce, występ był bardzo udany, a już sama kwalifikacja na tak wysoki szczebel jest nie lada wyczynem.
Agacie i innym entuzjastom recytacji życzymy dalszych sukcesów.
 


Łukasz Foks trzeci w Biegu Floriana
08.05.2018 (18:02:49)
 
W sobotę 5 maja grupa naszych uczniów z klasy I TM wsparta kilkoma uczniami z klasy I TB brała udział w Biegu Floriana zorganizowanym z okazji Dnia Strażaka.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Łukasz Foks z I TM zajął III miejsce w biegu na 2500 m w kategorii do 17 lat. Łukaszowi gratulujemy, a młodzież zachęcamy do licznego udziału w następnych tego typu imprezach.

K. Kubica
 Debatowaliśmy w Warszawie
03.05.2018 (15:40:13)
 
Kiedy większość uczniów cieszyło się z dnia wolnego, Kazik debatował w Warszawie. Uczestniczyliśmy w Konferencji „KrwioObieg Terytorialsa” zorganizowanej przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, na której podejmowane były tematy krwiodawstwa oraz transplantacji w nawiązaniu do akcji „Twoje TAK ma ZNACZENIE”.
Na konferencji tej jeszcze przed naszym wystąpieniem wypowiadało się wielu prelegentów na te tematy. Całość otworzył związany z naszym miastem gen. Wiesław Kukuła, a zamknął występ zespołu z Lublińca „Próba generalna” zorganizowany przez Karola Kukowkę, inicjatora akcji „Twoje TAK ma ZNACZENIE”.
Nasz punkt programu to debata, w której przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Mickiewicza. Debatowaliśmy na temat „Świadoma zgoda na transplantację jest lepsza od zgody domniemanej”. Obie drużyny udowodniły swoje rację, a sama debata – jak ustaliliśmy na wstępie – pozostała w nierozstrzygniętej formie. Uczestnicy debaty z naszej szkoły to stały skład reprezentujący klasę 2LO: Anna Wróbel, Agata Ciesielska, Klaudia Rubiś, Mateusz Gałwa. ZS im A. Mickiewicza reprezentowali: Wiktoria Wrucińska, Jakub Rupik, Cezary Opiełka, Dominik Parkitny. Marszałkiem był Marcel Wandzel.
Anna Wróbel 2LO
   


Wycieczka do WARSZAWY
02.05.2018 (14:52:07)
 
23 kwietnia odbyła się wycieczka do stolicy. Cel wyjazdu był bardzo ambitny: Belweder oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Mogliśmy skorzystać z tego wyjazdu dzięki wieloletniej  współpracy naszej szkoły z fundacją „Szturman”. W wycieczce wzięły udział  piłkarki ręczne i siatkarki  w nagrodę za osiągnięcia sportowe
w roku szkolnym 2017/18. Cały wyjazd miał wymiar edukacyjny. Poznałyśmy wiele ciekawych szczegółów z  historii Belwederu oraz  działań Polskich Weteranów. Nie zabrakło spaceru w pięknych o tej porze roku Łazienkach Królewskich. Następnie dobrze wykorzystałyśmy czas wolny zwiedzając Starówkę. Był to dzień pełen przygód i wrażeń. Mamy nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej!Dziękujemy Pani A.Drumowicz oraz H.Sukienik za zorganizowanie wyjazdu oraz mile, wspólnie spędzony czas.

Zosia Korabik,
Dżesika Jureczko 1HT

Kazikowa Wygrana w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK !!
27.04.2018 (13:47:00)
  26 kwietnia br. odbyły się powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez lubliniecki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Magda Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Łukasz Tokarz i Paweł Chrost już od września przygotowywała się do zawodów. Podczas rywalizacji drużyna sprawdziła swoją wiedzę na 4 inscenizacjach. Musieli pomóc dziewczynie, która podczas biegu  straciła przytomność i uderzyła się w głowę, resuscytować topielca  z defibrylacją przy użyciu AED, zająć się nieprzytomnym mężczyzną z cukrzycą oraz matką, która  wypuściła swojego niemowlaka  z rąk. Najtrudniejsze - mówi kapitanka - było udzielenie pomocy poszkodowanym w scence masowego zdarzenia, na której pojawiły się m.in. takie rany jak wytrzewienie, nóż wbity w rękę, czy złamanie otwarte.  Cała drużyna poradziła sobie świetnie – mówi dumna Magda. Pozoracje ran były naprawdę realistyczne – stwierdził „świeżak drużyny” Paweł.  Zmagania drużyn wymagały dużej wiedzy i praktycznych umiejętności, a także dobrego zgrania i pracy zespołowej – relacjonowała Monika. Jak mówili Miłosz i Łukasz T. - całości zawodów dopełnił test wielokrotnego wyboru wiedzy z ratownictwa oraz krótki „spacerek” z poszkodowanym na desce ratowniczej przez tor przeszkód.

Zajęliśmy I miejsce !   

Przechodni Puchar Zwycięzcy Mistrzostw znów jest w Kaziku!  

Fotorelację z zawodów przygotował Łukasz Kosytorz.  A drużyna już rozpoczyna przygotowania do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się za kilkanaście dni w Katowicach. Trzymajcie kciuki!

Kapitan szkolnej drużyny PCK
Magda Stemarowicz


Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych
27.04.2018 (07:14:57)
 Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych o godz. 13:00

Po akademii spotkania z wychowawcami w salach:
  • kl. 4TA - sala 17
  • kl. 4TB - sala 44
  • kl. 4HT - sala 47
  • kl. 4TI - sala 51
  • kl. 3LO - sala 40
Spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów w sali 30.<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]