REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Piłkarki ręczne na podium półfinałów LICEALIADY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
27.03.2018 (19:15:48)
 
Dziś tj.27.03.2018 z ogromną wiarą i motywacją przyjechałyśmy na turniej do Gliwic. Było ciężko, bo przecież nie tak łatwo  pokonać drużyny ze szkół sportowych, a z takimi  przyszło nam się zmierzyć. Najbardziej emocjonujący okazał się mecz z drużyną z Zabrza, który  do ostatnich sekund trzymał w napięciu. Niestety, końcówka spotkania należała do bardziej doświadczonych zawodniczek z Zabrza i ostatecznie przegrałyśmy dwiema bramkami. Dałyśmy z siebie wszystko w turnieju i z podniesioną głową odebrałyśmy pamiątkowy dyplom zdobycia III MIEJSCA w turnieju.

Skład reprezentacji KAZIKA:
Magdalena Koza (kapitan drużyny), Sandra Koszarek, Agata Pietrucha, Natalia Bogawska, Patrycja Cwalina, Ola Nolbert,  Patrycja Huber, Martyna Bok, Michalina Krus, Daria Wańczyk, Wiktoria Zając, Paulina Spałek, Wiktoria Thomann, Kamila Skubała, Dominika Thomann, Klaudia Radek.

   
Dziękujemy paniom Heni Sukienik oraz Justynie Włodarczyk za wsparcie i zaangażowanie, bez Was ten sukces nie byłby możliwy.
Taki nasz DOBRY CZAS 💕 Kazikowe piłkarki.
Już czekamy na przyszłoroczne rozgrywki…mamy smaka na więcej!Odebrali dyplomy...
27.03.2018 (11:18:45)
 
W dniu 26.03.2018 w Sali Rady Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Patryk Woroniak i Daniel Hat, odebrali dyplomy oraz nagrody rzeczowe za okręgowy etap XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Przypomnijmy, iż Patryk zajął w okręgu śląskim 2 miejsce (6 w Polsce), natomiast Daniel 13 miejsce na Śląsku. Dzięki temu obaj awansowali do Finału Centralnego. Ponadto dyplomem oraz wspaniałymi pozycjami książkowymi został nagrodzony ZSO-T za zajęcie 3 miejsca na Śląsku w rywalizacji drużynowej.  Ceremonię wręczenia nagród uświetnił wykład dr hab. inż. Marka Salamaka prof. Pol.Śl.  pt.: Przyszłość budownictwa w kontekście rewolucji przemysłowej 4.0. Zarówno Patryk, jak i Daniel to przyszli studenci kierunków budowlanych, a więc wykładu wysłuchali z dużym zainteresowaniem. Wykład poszerzył naszym olimpijczykom budowlane horyzonty oraz wprowadził w naukową atmosferę Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.

D. Łodziński


Noc harcerska w "Kaziku"
25.03.2018 (12:01:50)
 
Zero snu, ale za to dużo śmiechu, zabawy i niesamowity klimat - tak w skrócie można opowiedzieć o wczorajszej nocy. Z 23 na 24 marca dzięki uprzejmości nauczycieli ZSOT w ,,Kaziku’’ odbyła się pierwsza edycja “HarcHoollywod”, czyli nocy filmowej, która została zorganizowana przez harcerzy, w tym przede wszystkim uczniów naszej szkoły, dla dzieciaków ze szkół podstawowych.
 Całe wydarzenie rozpoczęło się w piątkowy wieczór o 18.00, zgromadziło ponad 45 osób i trwało aż do godz. 10.00 następnego dnia. Uczestnicy rozpoczęli swoją przygodę od gry. Zostali "wciągnięci" w świat filmu, z którego musieli się wydostać i uratować najsławniejsze filmowe postacie uciekające przez „rozdarcie”. Na swojej drodze spotkali Szalonego Kapelusznika, Elzę z Krainy Lodu, Jacka Sparrowa, Fionę, Judy Hopps ze Zwierzogrodu oraz Scoobiego. Podczas wizyty u każdego z nich musieli wykonać zadanie, które zbliżało uczestników do ucieczki ze świata fikcji oraz sprawdzało ich sprawność, pozwalało im nauczyć się czegoś nowego albo po prostu dostarczało świetnej zabawy. Na szczęście wszystkim udało się wydostać z tajemniczego świata, co okazało się jedynie elementem gry fabularnej. Po powrocie „do rzeczywistości” czekało na wszystkich świeczkowisko i wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary. Nie zabrakło również wielu harcerskich gier i pląsów, a także ulubionej gry dzieciaków – „Mafii”. Późno w nocy odbył się także turniej siatkówki, a oczywiście równolegle cały czas można było robić coś, czego na nocy filmowej zabraknąć nie może, czyli… oczywiście oglądać filmy! Trudno było choć na chwilę zmrużyć oko, ale to przecież jest zaleta harcerstwa. Teraz już wszyscy odsypiają w domu.
Dziękujemy jeszcze raz nauczycielkom za opiekę i pani sprzątaczce za pomoc w sobotę rano. Jesteście niezastąpieni!

 
Harcerki i harcerze (z "Kazika" i nie tylko)


INFORMACJA
23.03.2018 (14:16:22)
 Przypominam, że osoby, które nie zdały egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2018r. mają prawo zapisać się powtórnie na sesję czerwiec-lipiec 2018r. oraz mogą dokonać wglądu do swojej pracy w siedzibie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Więcej informacji na ten temat w gabinecie wicedyrektorów.

Sławomir KościelnyUwaga! Uczestnicy konkursu „Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Wielkanocnych”
23.03.2018 (14:15:00)
 Przypominam, że konkurs odbywa się w najbliższy poniedziałek tj. 26.03.2018r. w sali 30 od 2 do 5 godziny lekcyjnej.

Sławomir Kościelny


OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY POŻARNICZEJ W KAZIKU
23.03.2018 (13:27:24)
 We wtorek 27 marca, na lekcji 1 czyli o poranku 7:45 zapraszamy Kazikowych strażaków ochotników do zmierzenia się z testem weryfikującym Waszą wiedzę pożarniczą.

Szczególnie zapraszamy uczniów klasy strażackiej, ale czekamy również na innych  strażaków ochotników.  

Test piszemy w sali 30.

Zapraszamy

M.Klimczyk i M.GałuszkiewiczMiędzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu
22.03.2018 (08:53:04)
  Festiwal odbędzie się 18 maja 2018 w godz. od 10:00 do 15:00 na Hali MOSIR w Zabrzu ul. Matejki 6
Konkurs rysowania z żywego modela. Pozuje 100 modeli. Każdy uczestnik wykonuje rysunek swoimi przyborami na swoim arkuszu brystolu o formacie 100cm x 70cm (maksymalnie).
Rysować może każdy bez ograniczeń wiekowych.
Materiały plastyczne będzie można kupić również na miejscu w hali MOSiR.
Wstęp 5zł w dniu festiwalu.
Nie ma wcześniejszych zapisów. Ilość uczestników nieograniczona.

Rysunki będą oceniane przez pracowników naukowych z uczelni plastycznych. Wystawa nagrodzonych prac wraz z wręczeniem nagród i katalogów odbędzie się po letnich wakacjach. 

Wydarzenie na FB można śledzić tutaj

ZAPRASZAMY


XI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla Gimnazjalistów
21.03.2018 (23:43:44)
      16 marca 2018r. w ZSOT w Lublińcu odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów.  Do konkursu przystapiło 18 uczestników trzecich  klas gimnazjalnych powiatu lublinieckiego i dobrodzieńskiego. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu złożonego z 40 zadań  obejmujących dziedziny: fizyka, chemia, biologia i geografia.


   
    Pierwsze miejsce i miano najlepszego przyrodnika zdobył uczeń gimnazjum w Dobrodzieniu Mateusz Waloszczyk. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu, odpowiednio Wiktor Małysa i Kacper Wieczorek. Wyróżniony został Michał Walter z Zespołu Szkół w Kochanowicach
.
Zwycięzcom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

    Na uroczystość podsumowania w/w konkursu przybyli zaproszeni goście będący jednocześnie fundatorami nagród: Edward Maniura Burmistrz Miasta Lublińca, Anna Jonczyk-Drzymała zastępca Burmistrza Miasta Lublińca, Andrzej Gajda w imieniu Zbigniewa Znojka Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubliniec, Andrzej Domagała w imieniu Wójta Gminy Kochanowice. W gronie fundatorów nagród byli także Urząd Gmniy Herby, Urząd Miasta Woźniki.

Składamy również podziękowania nauczycielom za trud i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki ZSOT w Lublińcu: Anna Siwiaszczyk, Małgorzta Klimczyk, Beata Kąpielska wraz z grupą uczniów z klasy pierwszej liceum ogólnokształcacego.Finał Ogólnopolskiego Konkursu LITERACKI SMS
21.03.2018 (20:41:26)
  21 marca przypada Światowy Dzień Poezji i Dzień Talentów. My uczciliśmy go przeglądem talentów i uroczystym zakończeniem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Literacki sms. Poezja i proza na 160 znaków”.
   
Wyniki konkursu:
Wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów:
- Paulina Chamoń, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie włączone do SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, opiekun: Teresa Majchrzak
- Izabela Leik, Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich Nowa Wieś Lęborska, opiekun: Małgorzata Borzeszkowska

Wyróżnienia w kategorii szkół średnich:
- Tymoteusz Wiechowski, Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w CKZiU w Sosnowcu, opiekun: Bożena Fulas

- Marcin Nowicki, I Liceum Ogólnokształcące imienia Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie, opiekun: Agnieszka Kniat

III miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów: Kinga Pietrusiak, Szkoła Podstawowa nr 28, Gliwice, opiekun: Marzanna Pietruszka-Łój

III miejsce w kategorii szkół średnich: Kamila Sadlak, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie, opiekun: Justyna Malicka

II miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów: Natalia Starczyk, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 w Radomsku

II miejsce w kategorii szkół średnich: Marta Damińska, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

I miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów: Martyna Michalska, Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZS nr 17 im. Zawiszaków Proporca "Victoria" w Warszawie, opiekun: Lidia Pachuta

I miejsce w kategorii szkół średnich: Marcelina Zubek, Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu, opiekun: Elżbieta Bogaczyk

Grand Prix za wiersz

Miłość zaczyna się w zagłębieniu szyi
muśnięciu dłoni
tęczówce oka
Między oddechem
a mrugnięciem
A przyjaźń
w moim i twoim umyśle
w przestrzeni między bliznami

otrzymuje Aleksandra Stankiewicz, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu

Nagroda Specjalna dla uczestnika reprezentującego Ziemię Lubliniecką przyznana została za aforyzm:

Świat nie jest nudny.
Znudzeni są ludzie ,
którzy nie mają fantazji

Otrzymuje ją Milena Reska, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej, opiekun: Ewa Nowak

Imprezę uświetnił przegląd talentów uczniów ZSOT. Na scenie wystąpili: Paweł Chrost, Mateusz Brol, Michał Gruszczyk z 1TI, Agata Ciesielska i Klaudia Rubiś z 2LO, Julia Machoń, Monika Pluszczak, Kacper Świeca z 3LO, Julia Wieczorek z 1LO. Uczestnicy podziwiali również prezentację prac fotograficznych Klaudii Matusek z 1LO, Anny Wróbel z 2LO i Marka Lesia z 4TI. Imprezę prowadzili: Julia Prandzioch z 2HT i Jakub Drewek z 2LO. Fotorelację przygotował Michał Wieczorek 2TI, a nagłośnieniem zajął się Łukasz Kosytorz 1LO. Swoje talenty organizacyjne i kulinarne zaprezentowała klasa 1LO, która miała okazję zrealizować swój pierwszy poważny projekt marketingowy w ZSOT
Składamy gorące podziękowania fundatorom nagród: Staroście Lublinieckiemu – Joachimowi Smyle, posłom Izabeli Leszczynie i Andrzejowi Gawronowi – fundatorom Grand Prix i Nagrody Specjalnej dla uczestnika reprezentującego Ziemię Lubliniecką. Dziękujemy także patronom honorowym: Ministrowi Edukacji Narodowej, Wojewodzie Śląskiemu, których poparcie nadało konkursowi należytą rangę i prestiż.
Organizatorki:
Beata Dudek, Maria Mikołajczyk - Szczęsna, Katarzyna Myrcik, Jolanta Wróbel
Prezentacja
Fotorelacja


Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców 2018
21.03.2018 (20:05:22)
 
 16 marca na sali SP3 rozegrano finały kończące Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców 2018. Do finałowej trójki zakwalifikowały się klasy 4TI, 3TB i 3 TiM/HT

Finałowy turniej wygrała klasa 3 TiM/HT. Drugie miejsce i tytu wicemistrza ZSOT zdobyła klasa 3 TB. Trzecie miejsce przypadło klasie 4 TI.
Nagrody w turnieju ufundowała Rada Rodziców ZSOT.
Turniej zorganizowali nauczyciele wf Krzysztof Kubica i Artur Gawin.

Skład drużyny zwycięskiej. Bartek Anczok, Bartosz Chromiak, Michał Kowalczyk, Dawid Cebulski, Dominik Nowiński, Jeremiasz Radłowski, Martin Wojtczyk, Mateusz Morawski
K. Kubica
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]