Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Śląskie Smaki!
14.06.2017 (14:38:23)
  11 czerwca 2017r. w Koszęcinie, na terenie Zespołu Pałacowego odbył się XII Wojewódzki Festiwal "Śląskie Smaki".
W tym roku po raz pierwszy w festiwalu wzięli udział także nasi uczniowie kształcący się na co dzień w zawodzie technik hotelarstwa. Główną atrakcją festiwalu był konkurs kulinarny, w którym zespoły z całego województwa podzielone zostały na trzy kategorie: profesjonalistów, amatorów i szkoły gastronomiczne. Dwie "Kazikowe" drużyny z klasy 1HT oraz 2HT wystartowały w kategorii amatorskiej, chociaż trudno stwierdzić czy panie z Kół Gospodyń Wiejskich czy uczestnicy programów kulinarnych takich jak Hell's Kitchen to jeszcze amatorzy, a taką właśnie konkurencję mieli nas uczniowie .

Po trzygodzinnym gotowaniu, w trakcie którego każdy zespół wydał zupę, drugie danie oraz deser nastąpiło rozstrzygnięcie i pewnie nikogo nie zdziwiło, że w kategorii amatorów najlepsze były... Panie z Kół Gospodyń . Dla nas najważniejsze było jednak to, że wszystkie dania zostały wydane na czas, były smaczne, a sami autorzy byli zadowoleni ze swoich pierwszych w życiu (a wierzę, że nie ostatnich) konkursowych dzieł.


Warto wspomnieć, że sprawny przebieg konkursu zapewniło także 11 uczennic technikum hotelarskiego, które były w tym dniu od otwarcia, aż prawie do zamknięcia Festiwalu.

Uczestnikom dziękuję za zaangażowanie, odwagę i wytrwałość, a wolontariuszom za pracę i poświęcony czas

Sławomir Kościelny

Fotorelacja


Piłkarze ZSOT na IV miejscu w województwie!
14.06.2017 (13:55:36)
  W czwartek 8 czerwca drużyna piłkarzy ZSOT udała się do Bierunia oddalonego ponad 100 km od Lublińca gdzie miał miejsce Finałowy Turniej Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, w którym braliśmy udział po raz pierwszy. Po historycznym awansie naszej drużyny na szczebel wojewódzki jasne stało się, że o kolejny sukces będzie niezwykle trudno co też jak się okazało potem potwierdził bardzo wysoki poziom wszystkich ekip biorących udział w rozgrywkach finałowych. W wyniku losowania naszym rywalem w półfinale została drużyna z ZS im.Kopernika w Częstochowie zaś w drugim półfinale faworyt turnieju ZS Chorzów spotkał się z ZS z Żywca. Nasza drużyna w konfrontacji z Częstochowianami pokazała charakter  i dobrą grę z półfinałów przegrywając do przerwy 0:1. Po przerwie "gra się otworzyła "zgodnie z oczekiwaniami jak to w walce o finał ale to niestety rywale byli skuteczniejsi i pokonali nas 6:3. W meczu o III miejsce ZSOT Lubliniec mierzy się ze szkołą z Żywca prowadząc nawet na początku spotkania i remisując 2:2 do przerwy, jednak po zmianie stron Żywczanie grając agresywnym presingiem i z kontry pokazali jak się powinno grać w ataku pokonując wysoko 8:2 naszą  rozbitą nieco drużynę. Jednak na tym turnieju nie pokazała jeszcze pełni możliwości i nie grała zwłaszcza w obronie w optymalnym składzie co trzeba delikatnie zaznaczyć. Doświadczenie jakie zdobyli, oraz możliwości zmierzenia sił z bardziej doświadczonymi zawodnikami (zwycięzca turnieju z Chorzowa miał wszystkich zawodników z Centralnej Ligi Juniorów!) będzie z pewnością procentowało w przyszłości zwłaszcza, że większość naszej kadry będzie się uczyć ZSOT w przyszłym roku!
Dziękujemy naszym wspaniałym zawodnikom za walkę i wielkie emocje i liczymy na...poprawienie tego sukcesu za rok! ZS Kopernik Częstochowa - ZSOT Lubliniec 6:3 (1:0)
bramki: Dominik Panek 17', Adam Deneko 28', Martin Wojtczyk 30'
 ZSOT Lubliniec - ZS Żywiec 2:8 (2:2)
bramki: Szymon Kasprzak 2', Jakub Wójcik 15'

Skład: Paweł Mrugala- Martin Wojtczyk, Jakub Wieczorek, Fabian Haładus, Błażej Pyka, Szymon Kasprzak, Dominik Panek (kapitan), Adam Deneko, Jakub Wójcik, Mateusz Grobara

Trener: Jacek Łuczyński
kierownik drużyny: Artur Gawin


Udział SOSW w Lublińcu w konkursie Podwórko Talentów NIVEA
13.06.2017 (23:12:50)
 
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu wystartował w ogólnopolskim konkursie Podwórko Talentów NIVEA. Nagrodą jest ogólnodostępny, nowoczesny, edukacyjny plac zabaw dla NASZYCH DZIECI. Pomimo wielkiej konkurencji udało się zakwalifikować do drugiego etapu konkursu. Ostateczny wynik zależy jednak od liczby zebranych głosów. Wszyscy możemy wygrać. Zarejestruj się już dziś i głosuj codziennie do 31 lipca na https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/226-lubliniec

ULOTKASukces naszych uczniów!
13.06.2017 (22:04:28)
 
Na koncie naszych uczniów możemy zaznaczyć kolejny sukces!
Wojewódzki konkurs "Staw czoła wyzwaniom" zakończył się zwycięstwem Mateusza Gałwy z kl. 1LO, który pod opieką pani Beaty Kąpielskiej i pani Katarzyny Myrcik napisał pracę nt. obecnych zagrożeń dla Unii Europejskiej.
Dwa wyróżnienia w tym konkursie wywalczyły też uczennice kl. 2 LO - Ola Gajda i Paula Mazik (pod patronatem pani Gabrieli Berbesz-Kupiec).
Uroczystośc wręczenia nagród odbyła się 7 czerwca w przepięknej Bibliotece Śląskiej w Katowicach, a nagrodzeni uczniowie wzięli udział w seminarium naukowym przygotowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct i Wyższą Szkołę Bankową, gdzie mogli m.in. wysłuchać wykładów nt. kryzysu migracyjnego w Unii Europejskiej oraz przyczyn Brexitu.
Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i zachęcamy do udziału w innych konkursach!


FINAŁOWA GALA KONKURSU „SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”
13.06.2017 (14:19:09)
 
W dniu 8 czerwca 2017 roku w Warszawskiej Wyższej Szkole Menadżerskiej, odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca ogólnopolski konkurs „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”, na której to gali nauczyciele naszej szkoły Sławomir Kościelny oraz Daniel Łodziński odebrali dyplom dla Zespołu Szkół Ogólnokszatałcąco-Technicznych w Lublińcu, nadający projektowi „Razem Zbudujemy Europę” status „Dobrej Praktyki”.  Gratulujemy pomysłodawcy oraz koordynatorowi projektu Katarzynie Myrcik współpracującym z nią nauczycielom: Jolancie Wróbel, Annie Giemzie-Jurdze, Danielowi Łodzińskiemu oraz uczniom technikum budowlanego, biorącym udział w praktyce.


Uwaga
13.06.2017 (13:55:20)
 Biblioteka przypomina o konieczności rozliczenia się z wypożyczonych wydawnictw do dnia 19.06.br. Uczniowie zainteresowani wypożyczeniem książek na czas wakacji proszeni są o indywidualny kontakt z Biblioteką.

Odbyły się Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych
13.06.2017 (09:40:04)
  12 czerwca 2017 r. odbyły się na strzelnicy Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza zawody strzeleckie pomiędzy reprezentacjami Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych i Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza. W zawodach brały udział sześcioosobowe reprezentacje do strzelania z broni palnej sportowej. Niespodziankę sprawiły Panie z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza wygrywając zawody z wynikiem 474 punkty i zdobywając tym samym pierwsze miejsce drużynowo. Panowie z "Kazika" uzyskali nieco słabszy wynik - 465 pkt. uzyskując drugie miejsce drużynowo.
Do najlepszych wyników należy zaliczyć rezultat 91 pkt. jaki uzyskał Zbigniew Lange z 1 TI zdobywając 1 miejsce indywidualne - złoty medal i 90 pkt. Seweryn Panek 1 TI zdobywca 2 miejsca indywidualnie - srebrny medal. Trzeci był Adam Sowa 1E - 88 pkt. z ZS nr 1 im. A. Mickiewicza - brązowy medal. Puchary dla drużyn i medale wręczył po zawodach wicedyrektor Adam Ożarowski gratulując wszystkim uzyskanych wyników. Sponsorem zawodów był Pan Krzysztof Biela - właściciel sklepu myśliwskiego "Hobby".
Zawody strzeleckie pokazały dużą odporność psychiczną wszystkich zawodników oraz ich dobrą i skuteczną koncentrację w tej niełatwej i ciekawej konkurencji jaką jest strzelectwo sportowe.


Wojciech Byłak


SZAFKI!
13.06.2017 (08:31:57)
 Uczniowie klas:
  • 2 HT,
  • 2 TII,
  • 2 TB,
  • 2 LO,
proszeni są o zwrot kluczy do szafek uczniowskich do 20.06.2017 r. do sekretariatu szkoły.


PoczytajMy o pszczołach
12.06.2017 (22:02:06)
  W czerwcu Klub Czytelniczy ZSOT ruszył do Przedszkoli nr 3 i 8 z akcją "poczytajMy o pszczołach", której pomysłodawcą było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Odkryliśmy, że mamy w Kaziku eksperta i pasjonata pszczelarstwa - pana Macieja Dawida, nauczyciela przedmiotów informatycznych. Pan Dawid pokazał Przedszkolakom ramkę pszczelą z rodziną pszczół i prawdziwy strój pszczelarza. Wraz z prowadzącymi zajęcia uczennicami odpowiadał na liczne pytania dzieci, przedstawił ciekawostki z życia pszczół i wyjaśnił, dlaczego musimy je chronić.

Przekazaliśmy przedszkolakom otrzymane od CEO nasiona roślin szczególnie przyjaznych pszczołom, Karolina i Daria zasadziły z dzieciakami lawendę, a Monika i Tomek pomogli zainstalować domek dla owadów. Mamy nadzieję, że teraz wszystkie przedszkolaki rozumieją, jak ważne dla naszego środowiska są pszczoły i co robić, żeby było ich więcej.

Dziękuję panu Maciejowi Dawidowi za poświęcony czas, Darii, Karolinie, Monice i Tomkowi za systematyczną działalność w Klubie Czytelniczym, pani Aleksandrze Bawor i Beacie Dudek za opiekę nad uczniami w czasie wyjść i wszystkim uczniom, którzy włączają się w działalność Klubu. Liczę na Was w przyszłym roku szkolnym!


Opiekun klubu Czytelniczego
I. Wosik

Bezpłatne warsztaty z edukacji medialnej i cyfrowej. Zapisz się i jedź do Warszawy
12.06.2017 (19:51:54)
 

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej.

Warsztaty odbędą się na przełomie września i października 2017 roku. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Collegium Civitas w Warszawie przez wykładowców uczelni. Pierwszy dzień poświęcony będzie poszczególnym obszarom kompetencji medialnych i cyfrowych, wyodrębnionych w Katalogu kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych: korzystaniu z informacji, relacjom w środowisku medialnym, językowi mediów, bezpieczeństwu w sieci, prawu autorskiemu i medialnemu, ekonomicznym aspektom działania mediów oraz kompetencjom cyfrowym. Drugiego dnia tematyka warsztatów skupi się wokół tematu przewodniego II edycji Olimpiady Cyfrowej: kreatywnemu korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości.

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych w wieku 15-19 lat, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz prześlą komplet dokumentów. Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia 2017 r.

Przed przesłaniem zgłoszenia zachęcamy do rozwiązania testu wiedzy z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Po jego wypełnieniu uczniowie i uczennice otrzymają zindywidualizowane komentarze do udzielonych odpowiedzi, dzięki którym dowiedzą się, na jakie zagadnienia powinni zwrócić szczególną uwagę podczas dalszej nauki. Test ma charakter edukacyjny, a jego wynik nie jest brany pod uwagę przy rekrutacji.

Formularz zgłoszeniowy i inne informacje przedstawione są na stronie:

http://edukacjamedialna.edu.pl/info/warsztaty/.<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]