WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
„Polskie więźniarki w Ravensbrück” - zaproszenie do konkursu
24.05.2017 (21:08:49)
 
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI „Polskie więźniarki w Ravensbrück” pod patronatem dr Wandy Półtawskiej

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować pracę na jeden z poniższych tematów:

 • Ravensbrück – miejsce splamione krwią oraz cierpieniem tysięcy niewinnych kobiet
 • Wszechobecna atmosfera śmierci jako czynnik kreujący rzeczywistość KL Ravensbrück
 • Praca – ze wszech miar wyniszczająca – jako narzędzie kaźni w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück

Objętość pracy: do 3 stron wydruku komputerowego (czcionka 12 pkt.; interlinia 1,5; 30 wierszy na stronie lub do 30 slajdów wykonanych w programie Power Point).
Prace konkursowe w postaci wydruku komputerowego ( w tym również prezentacja multimedialna) wraz z kopią umieszczoną na opisanej imieniem i nazwiskiem płycie CD (zapisane w programie WORD z rozszerzeniem *.doc lub Power Point) wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinny być przesłane organizatorom do 10.06.2017r. Każda z prac wraz z płytą CD powinna być umieszczona w osobnej koszulce foliowej. Nie należy przesyłać prac pocztą elektroniczną. Praca powinna zawierać bibliografię. Praca powinna być oryginalna – wcześniej nigdzie nie publikowana

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do konsultowania prac z nauczycielami historii i/ lub języka polskiego. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest w sekretariacie szkoły lub u K. Myrcik sala 41.Odbiór dyplomów - 26 maja 2017 r.
24.05.2017 (13:33:38)
  Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie średnie dnia 28.04.2017 r. odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu w sekretariacie szkoły:
godz. 11:00 - klasa 4 TM
godz. 12:00 - klasa 4 TB
godz. 13:00 - klasa 4 HT
godz. 14:00 - klasa 4 TI


WYNIKI KONKURSU!
24.05.2017 (11:19:42)
  W dniu 23 maja 2017 roku, odbyło się rozstrzygniecie corocznego konkursu na najlepiej wykonaną makietę budynku jednorodzinnego. Komisja oceniająca prace ustaliła następującą kolejność miejsc:

1. Szymon Olszok 2TB

2. Dawid Maciejczyk 1TIB

3. Szymon Krawczyk 2TB


Uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych prac!!! Po odbiór dyplomów oraz nagród rzeczowych zapraszamy na akademię w dniu zakończenia szkoły.


Kazik mówi TAK transplantacji!
23.05.2017 (11:22:36)
  Dnia 20.05.br. na Bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu  odbyła się Kampania prozdrowotna: "Twoje TAK ma zanczenie". Pomysłodawcą imprezy jest młody lekarz, Karol Kukowka, który we współpracy z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim zorganizował po raz drugi  kampanię promującą zdrowy tryb życia, krwiodawstwo, transplantologię. Ponad 40 wolontariuszy uczniów  naszej szkoły już od piątku włączyło się aktywnie w promocję Kampanii oraz przygotowanie stanowisk do badań lekarskich. W tym miejscu chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za wkład pracy i ogromne zaangażowanie w przebieg Kampanii.  Serdecznie dziękuję uczennicom i uczniom klas: 1 LO,1 HT, 1 TI, 1 TIB, 2 TA,2 TIi, 3 TI.  Liczę na Was za rok!


M.Strzoda

Wojewódzki etap XXV mistrzostw pierwszej pomocy PCK
23.05.2017 (07:36:39)
  W dniu 20.05.2017 w Katowicach odbył sie wojewódzki etap XXV mistrzostw pierwszej pomocy PCK. Nasz powiat reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu. Ekipa w składzie Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Mateusz Zdziebko i Marcin Mzyk musiała zmierzyć się z 4 pozoracjami, testem wiedzy oraz testem umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Z dumą mozemy poinformować iż młodzież zdobyła III miejsce, a warto zaznaczyć, iż w zawodach brały udział także ekipy ze szkół medycznych.

"Był to dzień pełen wrażeń, emocji i napięcia. Nie opuszczająca adrenalina i stres, wzmocnione realistycznoscia ran i pozoracji. Był to bardzo dobry test dladziałań zespołowych i sprawdzenia wzajemnego zaufania i umiejętności współpracy, co jest szczególnie trudne przy tak dużym napięciu." ~ mówi Magda, kapitan drużyny


Podczas zawodów trzeba bylo pomoc ofiarom pobicia, miedzy innymi kobiecie w ciąży, mężczyźnie dźgniętym nożem oraz opatrzyć amputacje kciuka, opatrzyć rozległe oparzenia ofiarom niefortunnego rozpalania ogniska, zająć się ekipa wspinaczkowa,której członkowie Spadli z wysokości i zająć sie poszkodowanymi w wyniku wypadku z udziałem motorów.

"Zdecydowanie najtrudniejszym wyzwaniem bylo przezwyciężyć stres, zeby móc na spokojnie podejmować decyzje i wykorzystywać wiedze, którą się ma" - komentuje Monika

"Najbardziej dające okazję do sprawdzenia się, ale i jednocześnie  stresujące momenty to zdecydowanie wtedy, gdy zostawalo sie samemu z poszkodowanym. Każdy z drużyny ma jakieś swoje zadanie i trzeba samemu wyciągać wnioski i myśleć co jeszcze mozna zrobic" - dodają Mateusz i Marcin

"Takie zawody to idealna okazja, aby zarówno sprawdzić własną wiedzę, ale tez utrwalić wiele wiadomości, tym bardziej w tej dziedzinie. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, aby potrafizielić tych podstawowych czynności ratujących życie i zdrowie" mówi Miłosz

Cala drużyna zgodnie przyznała, ze czuje delikatny niedosyt i już planuje całoroczne przygotowania do kolejnych mistrzostw, za rok.


I Kazikowy Rajd Rowerowy
22.05.2017 (15:40:53)
 W piątek 2 czerwca 2017 (jeżeli pogoda będzie do jazdy) punktualnie o godzinie 8:00 spod szkoły ruszy I Kazikowy Rajd Rowerowy, który prowadził będzie malowniczymi ścieżkami (i nie tylko) naszych okolicznych lasów oraz szlaków rowerowych. Trasa liczyła będzie ok.30 km jednak przewidziano liczne postoje i odpoczynki na posiłki i napoje łącznie z ogniskiem i kiełbaskami! Trasę przejazdu już od dawna planuje Pan Dawid Gołombowski więc zapewne będzie ciekawie i wesoło zatem... ZAPRASZAMY!

Zapisy u mnie w gabinecie w-f do piątku 26 maja do godziny 13:30! Liczba miejsc ograniczona!


"Kazik" i Dzień Otwarty raz jeszcze z dedykacją dla kandydatów
22.05.2017 (00:10:02)
 
 

 Taki numer!


Ostatni już w tym roku "Kazik" urodził się klasie 1LO.

Hasłem przewodnim tego wydania było podsumowanie Dnia Otwartego. Z kilkuset zdjęć z wielkim bólem wybraliśmy kilkadziesiąt, żeby pokazać naszym sympatykom, jak bawiliśmy się, goszcząc gimnazjalistów z całego powiatu i nie tylko.  Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.

Okazja do publikacji jest też nietypowa. Właśnie bowiem wystartowała rekrutacja do szkół średnich.  W zakładce "Nabór" można podglądać statystyki i dowiedzieć się, która klasa  oczarowała gimnazjalistów najbardziej.

My (redakcja, czyli klasa 1LO) liczymy na to, że nasz trud dziennikarski też zostanie doceniony i przyszłoroczna klasa menadżerska w II Liceum Ogólnokształcącym  będzie miała silną ekipę - tzn. mocną w wiedzę, kreatywność i poczucie humoru.

Zapraszamy do czytania, oglądania, udostępniania itd.

KAZIK MAJ 2017

K. Myrcik, 1LO i przyjaciele


II etap I Regionalnego Konkursu Lingwistycznego I like Deutsch, Ich mag English.
20.05.2017 (01:07:16)
 Szczegóły:

VI. ZAKRES MATERIAŁU:
 1. Materiał leksykalny obejmuje następujące zagadnienia tematyczne w języku angielskim i niemieckim na poziomie B2:
  a. życie rodzinne i towarzyskie
  b. żywienie
  c. zakupy
 2. Materiał gramatyczny obejmuje następujące zagadnienia z gramatyki języka angielskiego i niemieckiego na poziomie B2:
  a. czasy gramatyczne
  b. strona bierna
Etap II zostanie przeprowadzony w siedzibie organizatorów tj. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Częstochowie przy ul. Kościuszki 8 w dniu 6 czerwca 2017r.

2. Etap II to test zawierający:
a) zadania zamknięte:
 • z rozumienia tekstów słuchanych i czytanych (po jednym z języka angielskiego i niemieckiego);
b) zadania otwarte:
 • sprawdzające znajomość środków językowych (częściowe tłumaczenie zdań, parafraza, uzupełnianie zdań/tekstów właściwymi elementami gramatycznymi/ leksykalnymi);
Test trwać będzie 90 minut.

A. Bawor

Zapraszamy jutro na Kampanię TWOJE TAK MA ZNACZENIE
19.05.2017 (13:33:36)
 
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w Kampanii Twoje TAK ma znaczenie...liczymy,że spotkamy się jutro tj. 20 maja br. na Bulwarze Franciszka Grotowskiego. Chciałam bardzo serdecznie podziękować uczniom, którzy podjęli wyzwanie i pracują jako wolontariusze w Kampanii  !!!

Do zobaczenia!!!

M.Strzoda

Kaziki w krainie baśni braci Grimm
18.05.2017 (21:03:31)
 
   

Nadszedł czas na ostatnią wymianę w ramach projektu Erasmus+ „The European Job Market of the Youth” w tym roku szkolnym. Szymon i Ola z 1LO tak mówią o podróży:  „Niedzielnym rankiem wyruszyliśmy do Vellmar, niedaleko Kassel w Niemczech, po drodze nie było czasu na drzemki, bo widoki były nie byle jakie - atlas chmur nad nami, a i powtórka do czekających nas zadań się przydała.”

Po kilku godzinach cała 12 osobowa Erasmus Crew i opiekunki dotarli do miasta otoczonego zielonymi wzgórzami, w którym czekali na nas już gospodarze – nauczyciele, uczniowie i ich rodziny z Ahnatal-Schule. „Wieczorem rodziny zorganizowały różnego rodzaju zajęcia. Jedni poszli nad jezioro, inni robili pizzę, niektórzy jedli kolację w restauracji”-  wspomina swój pierwszy dzień w Niemczech Daria z 1LO. Tomek z 1TI wyjaśnia, że od poniedziałku do piątku jest  zaplanowanych mnóstwo zadań, w tym warsztaty ze specjalistami HR, wizyta w teatrze, żeby dowiedzieć się więcej o różnych zawodach z nim związanych i prezentacje o szkole i miejscowości.

„Poniedziałek był dniem na poznanie wszystkich uczestników, bo oprócz nas przyjechali tutaj jeszcze Węgrzy, Turcy, Chorwaci i Finowie” relacjonują Zuzia z 1TAM i Monika z 1TIB. Kacper z 1TI z uśmiechem pochwalił tutejsze specjały, które okazały się dość podobne do naszych: Schnitzel, ziemniaki, kapusta. „We wtorek mieliśmy próbne rozmowy kwalifikacyjne, zajęcia teatralne i zadania, które musieliśmy rozwiązywać spacerując po Kassel.” komentuje Kinga z 2LO i Kamila z 2TB. „Chociaż przed nami najtrudniejsza części programu – rozmowy kwalifikacyjne, na które musieliśmy przygotować odpowiedź na ofertę, CV i podanie w systemie Europass oraz elektroniczne portfolio, to wierzymy, że wypadniemy dobrze!” z nadzieją mówi Joanna z 2TA. Tymczasem pozdrawiamy ze szczytu Wilhelmshohe!

M. Ziaja, B. Kąpielska & the Erasmus Crew<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]