REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Body Worlds Vital Kraków
26.04.2018 (21:13:18)
 
    26 kwietnia grupa uczniów ZSOT wraz z opiekunkami: Anną Siwiaszczyk, Henią Sukienik, Beatą Kąpielską, udała się na wystawę Body Worlds Vital do Krakowa. Oryginalna ekspozycja, wypreparowanych ciał ludzkich metodą plastynacji, była znakomitą lekcją anatomii i fizjologii człowieka dla każdego z nas, a w szczególności dla uczniów realizujących biologię w zakresie rozszerzonym. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na Stare Miasto w Krakowie.


I MIEJSCE W KONKURSIE MŁODY MISTRZ BUDOWNICTWA
26.04.2018 (14:28:36)
  W dniu 25 kwietnia 2018 na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej odbył się III Wojewódzki, drużynowy konkurs budowlany „Młody Mistrz Budownictwa”, zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie w którym, drużyna ZSOT w składzie: Patryk Woroniak, Patryk Kompała i Kamil Strzyż, zdobyła drugi rok z rzędu pierwsze miejsce , wśród najlepszych drużyn województwa śląskiego.

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z budownictwa oraz umiejętnościami praktycznymi. O kolejności w konkursie decydowała suma punktów etapu pisemnego z wiedzy budowlanej, który rozwiązywał nasz znakomity olimpijczyk Patryk Woroniak oraz etapu praktycznego, z którym zmierzyli się nasi niezastąpieni mistrzowie sztuki budowlanej Patryk Kompała i Kamil Strzyż. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu prac murarsko-tynkarskich oraz osadzeniu stolarki, co wymaga zarówno wiedzy teoretycznej jak i ogromnego doświadczenia praktycznego. Nasi Młodzi Mistrzowie Budownictwa, są uczniami klasy czwartej, kończąc przygodę z rywalizacją w konkursach budowlanych, więc od września ruszamy z programem "Szukamy Następców Mistrzów" .

 


Zwycięzcom składamy wielkie gratulacje, życzymy powodzenia na maturze oraz w przyszłym życiu zawodowym !!!

Maciej Siwiński
Daniel Łodziński

UWAGA KOłO STRZELECKIE !
26.04.2018 (07:35:52)
 

Ze względu na przygotowanie do zawodów, wszystkich uczestników  Koła Strzeleckiego zapraszamy na zajęcia 30.04.2018 r. , na godzinę 14:00.Samoloty w obiektywie maturzysty Kazika!
25.04.2018 (00:32:51)
 W holu głównym naszej szkoły od poniedziałku można oglądać niezwykle kolorowe i ciekawe fotografie przedstawiające samoloty wykonane przez naszego maturzystę, ucznia klasy 4 TI Marka Lesia. Fotografia to jego pasja i hobby, a w naszej szkole to już druga wystawa prac naszego "za chwilę" byłego już ucznia... Zachęcamy zatem do oglądania i podziwiania ujętych w malutkim obiektywie potężnych maszyn "spakowanych" w ciekawe fotografie na naszym szkolnym holu, które Marek wykonywał w trakcie swoich licznych podróży z aparatem.


11 Noc z Andersenem za nami
24.04.2018 (13:48:19)
 
W ostatni piątek marca w ramach  ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej przez MPBP w Lublińcu z okazji Międzynarodowego Dnia Ksiązki Dziecięcej i urodzin H.Ch.Andersena odbyła się "Noc z Andersenem", której przewodnim tematem był „LOT W PRZESTWORZACH” . Podczas akcji wolontariusze ZSOT, czytali baśnie, pomagali w organizacji zabaw i konkursów tematycznych. Na odpoczynek młodzi poszukiwacze przygód udali się do Muzeum im. E. Stein, gdzie pełna wrażeń Noc zakończyła się seansem filmowym.

W ramach współpracy Biblioteki szkolnej ZSOT oraz MPBP w Lublińcu w spotkaniu brały udział wolontariuszki: Karolina Dudzik, Agata Morawiak i Natalia Krawczyk,  którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tegoroczną akcję. 
 

KRUS
24.04.2018 (09:48:42)
 


Wycieczka na Politechnikę Śląską
23.04.2018 (15:44:16)
  Wycieczka na Politechnikę Śląską była dla mnie niezwykłym przeżyciem. Dzięki niej mogłem poznać taką wspaniałą postać jaką jest pan prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło i razem z nim spędzić czas podczas zwiedzania chyba najlepszego z wydziałów tej właśnie uczelni, wydziału architektury. Zaś na wydziale budownictwa mogłem popisać się swoimi umiejętnościami obliczeniowymi, obliczając kratownicę w specjalnym programie. Na tym samym wydziale mogłem jeszcze zobaczyć hale w której wykonywane są testy wytrzymałościowe materiałów, zobaczyć z czego tak naprawdę robione są drogi oraz spotkać studentów z jednego z kół naukowych, którzy próbują stworzyć rzecz abstrakcyjną. Dokładnie kajak z betonu, który wypróbują na następnych zawodach w Holandii. Jak już wcześniej wspomniałem takiego typu wycieczki są niezwykłym przeżyciem. Mam nadzieję, że nasza szkoła będzie w przyszłości robić więcej takich wycieczek.Patryk Piekarski 2 TIB

Erasmus 2018 - goście
23.04.2018 (15:41:04)
  W ubiegłym tygodniu, czyli od 16 do 20 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole partnerów projektu Window to the European Union z Niemiec, Turcji i Islandii. Międzynarodowa grupa składała się łącznie z 20 uczniów i 8 nauczycieli.

W czasie minionego tygodnia goście zwiedzili Lubliniec, wysłuchując krótkich informacji przygotowanych przez uczniów ZSOT o najciekawszych miejscach naszego miasta, uczestniczyli w licznych zajęciach prowadzonych przez Panie Beatę Kąpielską, Martę Pulcer, Macieja Dawida i Annę Giemzę-Jurgę oraz swoich szkolnych kolegów z Kazika. Nauczyciele zaś mogli obejrzeć lekcje prowadzone w naszej szkole.

Uczestnicy projektu dwukrotnie wyjeżdżali na wycieczki. Pierwsza odbyła się do Wieliczki i Krakowa, druga zaś do Oświęcimia i poprzedzona została zajęciami o tematyce holocaustu prowadzonymi przez tegorocznego maturzystę, Kamila Golisa. Wyjazd do Oświęcimia, który miał miejsce 19 kwietnia, zbiegł się z 75 rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim, co uczniowie uczcili, składając kwiaty w muzeum w Auschwitz.

Atrakcją tygodnia były wizyty zagranicznych gości w polskich domach. Uczniowie z Niemiec, Turcji i Islandii odwiedzili swoich lublinieckich kolegów, nauczyciele zaś gościli w domu nauczyciela Kazika. Spotkania były okazją do bliższego, mniej formalnego poznania się i spotkania z polską kulturą i gościnnością.Dni Otwartych Drzwi na Politechnice Częstochowskiej
23.04.2018 (10:39:11)
  19.04.2018 uczniowie klas 2TAM, 1TM oraz 1TB uczestniczyli w Dniu Otwartych Drzwi na Politechnice Częstochowskiej, w ramach którego uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych "Fizyka wokół nas", następnie poznawali obrabiarki CNC, potem zapoznawali się z zasadami działania robotów przemysłowych. Uczestniczyliśmy również w wykładzie "Nowoczesne technologie energetyczne i czystość środowiska".

Licealiada w piłce nożnej 2018
22.04.2018 (20:08:02)
 
W środę 18.04.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych został rozegrany Powiatowy Turniej Licealiady w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce, przegrywając z Zespołem Szkół im. Adama Mickiewicza 0-1 oraz z ZSZ Lubliniec 1-3.
Naszą szkołę reprezentowali:
Szymon Perkowski, Daniel Ryznar, Michał Hebda, Błażej Pyka, Arkadiusz Janicki, Piotr Bryś, Adam Deneko, Dawid Czudaj, Daniel Janik, Martin Wojtczyk, Szymon Kasprzak, Bartłomiej Anczok, Paweł Mrugala, Jakub Wójcik.
Po ubiegłorocznym sukcesie tym razem odmłodzona reprezentacja Kazika swoje rozgrywki zakończyła na szczeblu powiatowym. Oby w przyszłym roku było lepiej.
Krzysztof Kubica
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]