Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Wolontariat w Galerii 11
12.06.2017 (14:07:11)
  Dnia 3 czerwca br. (tj.sobota) grupa uczniów naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym, uczestniczyła w Dniu Dziecka w Galerii Handlowej 11. Uczniowie przez kilka godzin pracowali jako wolontariusze pomagając zorganizować dzieciom zabawę i konkursy. Natomiast dnia 6 czerwca br. uczennice naszej szkoły pracowały jako animatorki na Dniu Dziecka w Przedszkolu nr 2. Serdecznie dziękuję Kazikowej Ekipie Wolontariuszy za poświęcony dzieciom -wolny czas, zaangażowanie i świetną pracęJak nie czytam, jak czytam.
12.06.2017 (11:50:08)
  W środę 7 czerwca na długiej przerwie przed budynkiem naszej szkoły młodzież Kazika manifestowała swoje przywiązanie do książek, biorąc udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” CZYTANIE NA TRAWIE. Zainicjowana przez Bibliotekę ZSOT akcja zebrała młodzież z 10 klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, ale także szkolne lektury i przypadkową beletrystykę. Chodziło przecież nie o rzeczywiste spędzenie 20 minut na czytaniu, ale o promowanie aktywnej postawy czytelniczej, pokazanie, że książki są nam bliskie.


GALERIA


III Mistrzostwa Księży w Kolarstwie Szosowym
12.06.2017 (08:59:44)
 
W miejscowości Debrzno woj. pomorskie, diecezja pelplińska, odbyły się III Mistrzostwa Polski Księży w Kolarstwie Szosowym. Trasa liczyła 54 km. W wyścigu uczestniczyli kolarze różnych klubów, amatorzy, a także księża, którzy na mecie liczeni byli w osobnej - swojej kategorii. Na tym odległym terenie pojawił się akcent naszej Szkoły, bowiem trzecie m-ce na podium wywalczył ks. Rafał Wyleżoł, nasz katecheta, proboszcz z Lisowic. W zeszłym roku ks. Rafał zajął V m-ce.Festiwal Śląskie Smaki – Koszęcin 11.06.2017r.
09.06.2017 (13:24:35)
 

11 czerwca 2017r. w Koszęcinie (teren Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”) odbędzie się  12 edycja Festiwalu Śląskie Smaki, podczas którego przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny. W tym roku klasy uczące się w zawodzie technik hotelarstwa (1HT oraz 2HT) zdecydowały się wystawić dwie drużyny w konkursie amatorskim i spróbować swoich sił w starciu kulinarnym z zespołami z całego województwa (w tym silną obstawą Kół Gospodyń Wiejskich J). Oprócz tego 10 wolontariuszy z naszej szkoły będzie pomagało w organizacji tego przedsięwzięcia. W imieniu organizatorów, uczestników oraz własnym zapraszam wszystkich chętnych do kibicowania naszym drużynom (konkurs odbędzie się w godzinach 13:00-16:00), a także przyjemnego spędzenia czasu w parku w Koszęcinie.


Sławomir KościelnyV PIKNIK ZDROWIA
09.06.2017 (12:28:05)
      Dnia 6 czerwca br. odbył się V Piknik Zdrowia w Leśniczówce Lubliniec. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Damrota w Lubecku. Głównym celem Pikniku jest wzrost świadomości i bezpieczeństwa najmłodszych w sytuacjach zagrożenia i kryzysu.  Priorytetem działań jest przećwiczenie schematów postępowania pod okiem profesjonalnych pracowników ratownictwa medycznego, funkcjonariuszy policji  i straży pożarnej. Tegoroczną edycję imprezy ponownie przeprowadzili ratownicy- członkowie Szkolnego Koła PCK Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Koordynatorem projektu jest pedagog szkolny- M. Strzoda. Piknik wzbogacili swoją wiedzą i doświadczeniem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubecka. Pokaz sprzętu służącego do codziennej  pracy mundurowych: wozu strażackiego, radiowozu, motocykla policyjnego były dużą atrakcją dla uczniów. Funkcjonariusze policji przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się  wakacji. Kolejny raz uczniowie zaskoczyli nas posiadaną wiedzą na temat udzielania pomocy poszkodowanym i podejmowania akcji ratunkowej oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

     Przećwiczenie powyższych umiejętności pod okiem ratowników, policjantów i strażaków- ekspertów od ratowania i bezpieczeństwa, było nie lada wyzwaniem dla uczniów. Na zakończenie warsztatów wszyscy spotkali się na integracyjnym ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek. Cele i zadania V Pikniku Zdrowia w Leśniczówce Lubliniec wpisują się w Ogólnopolską Akcję: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg V Pikniku Zdrowia. Serdeczne podziękowania i słowa uznania należą się naszym wspaniałym uczniom i absolwentom, którzy swoją bezcenną, profesjonalną wiedzę z zakresu ratowania zdrowia i życia potrafią przekazywać w praktyczny sposób najmłodszym dzieciom.


Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pracę: Weronice Gajdzie, Sebastianowi Klimczykowi, Magdalenie Stemarowicz, Monice Kosiadzie, Marcinowi Mzykowi, Weronice Bogackiej, Miłoszowi Grobara, Adamowi Beldzikowi, Patrykowi Dymarkowi.


Goście z Indii!
08.06.2017 (12:23:24)
 
24 maja w naszej szkole, Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych,  mieliśmy okazję gościć rodzinę z Indii- Państwo Sandhu. Wizyta ta była wyjątkowa, gdyż indyjska rodzina z trójką dzieci przyjechała nie na oficjalne zaproszenie, ale prywatnie z odwiedzinami do polskiej rodziny. Przyjazd gości z Indii jest owocem przyjaźni, jaka nawiązała się pomiędzy uczennicą naszej szkoły- Sonią Goj, a jedną z uczestniczek wymiany Indo Poland Exchange z 2015 roku -Ashmen Sandhu. Przyjaźń, która narodziła się pomiędzy uczennicami podczas obustronnych wymian szkolnych, przetrwała czas i odległość, jaka dzieli Polskę od Indii  i okazała się na tyle silna, że Ashmen wraz z całą rodziną postanowiła odwiedzić swoją przyjaciółkę Sonię i spędzić wraz z nią kilka dni w naszym wspaniałym mieście Lublińcu. Wizyta w szkole była dla Państwa Sandhu dużym przeżyciem, ponieważ nie byli przygotowani na taką sytuację i nie spodziewali się aż tak serdecznego przyjęcia, co wielokrotnie podkreślali. Pan Sandhu z wielką dumą opowiadał, że został oprowadzony po całej szkole i ugoszczony przez jej Dyrekcję, co było dla niego wyjątkowym wyróżnieniem.
    Podczas wizyty w Polsce, zarówno rodzina Soni, jak i Ashmen, bardzo się  do siebie zbliżyły i zżyły, do czego przyczynił się niewątpliwie fakt, że rodzina indyjska marzyła, by zamieszkać w typowym polskim domu.  Chociaż pobyt w Lublińcu był krótki, to czas spędzony razem okazał się wyjątkowo intensywny. Wspólne gotowanie, wyjazdy, np. na Jasną Górę, zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie czy przebywanie na łonie naszej przepięknej lublinieckiej natury, pozwoliły dzień po dniu poznawać się coraz bliżej.
    Ku naszemu zdziwieniu Państwo Sandhu nie chcieli zwiedzać dużych miast, podziwiać zabytków. Dla nich przebywanie w otoczeniu przyrody, jak np. pobyt na łowisku z możliwością łowienia ryb czy zwykła czynność, jaką jest jeżdżenie na rowerze po lublinieckich leśnych duktach, było największą przyjemnością. Prawdziwym przeżyciem jednak okazało się pójście na spacer do lasu. Mieszkając w stolicy Indii – Delhi (czwartym co do wielkości najbardziej zaludnionym mieście świata), żyją w przysłowiowej „złotej klatce”, a mając wszystko, niestety nie mają tej swobody i otaczającej przyrody, którą my możemy cieszyć się na co dzień i której prawdopodobnie nie doceniamy. Podczas spaceru ścieżką leśną, w okolicach naszego lublinieckiego parku, Pani Sandhu, wdychając głęboko zapach naszego lasu, powiedziała bardzo wzruszające słowa, że jest po raz pierwszy w prawdziwym lesie,  i nie potrafi znaleźć słów, żeby opisać to, co czuje, zaś po powrocie do Indii, kiedy będzie opowiadać znajomym o tym wszystkim, czego doświadczyli podczas wizyty w Lublińcu, trudno będzie jej ubrać w słowa uczucia i emocje, jakie towarzyszyły każdego dnia tej krótkiej wizycie. Wspomnienia na pewno zostaną na długo w ich myślach i sercach. Podczas pożegnania nie obyło się oczywiście bez łez i serdecznego zaproszenia do odwiedzenia Indii.
 

    Podsumowując można  powiedzieć, że wizyta ta była bardzo wartościowym doświadczeniem dla obydwu rodzin i jest dowodem, że wymiany młodzieży organizowane przez naszą szkołę pozwalają otwierać się na świat, poszerzać horyzonty i zdobywać przyjaciół na całym świecie. Warsaw Ptak Expo- Good Game
07.06.2017 (20:05:20)
 
 1 czerwca 2017 roku wystartowała druga edycja podwarszawskiego Good Game Warsaw wspólnie z pierwszą edycją Comic Con w Polsce. Całość miała miejsce w halach PTAK WARSAW EXPO. Tematyka przedsięwzięcia bliska jest informatykom, więc i ich nie mogło zabraknąć. Uczniowie klas 2TIi, 2TIm, 3TI oraz 1TiB wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych Martą Pulcer, Michałem Bogackim i Maciejem Dawidem jeszcze przed 7 rano wyruszyli w kierunku Nadarzyna, by wykorzystać okazję i spotkać się z YouTuberami, zobaczyć setki premier i po prostu dobrze bawić się. Targi te to wielkie święto wszystkich miłośników gier komputerowych.
Pierwsze pozytywne wrażenie odczuliśmy już po dotarciu na miejsce dzięki dobrze zorganizowanej obsłudze oraz przemyślanej logistyce uniknęliśmy  kilometrowych kolejek do kas oraz wejść. Szybko znaleźliśmy się w hali D. Na miejscu nie zabrakło także innych wycieczek szkolnych w różnych przedziałach wiekowych z całej Polski na zaproszenie organizatora. Uczniowie cieszyli się różnej maści atrakcjami, a i nauczyciele przekonywali się, że organizacja wycieczki była świetnym pomysłem.
Stanowisko budzące niemałe zainteresowanie odwiedzających należało do Gaming Society, oferujące niezwykle realistyczny symulator wyścigowy. Ekran był dostosowany do realistycznego  i komfortowego postrzegania odległości w grze, sam fotel na bieżąco reagował na wszelkie incydenty w grze – obracał się wraz z obróceniem się samochodu gracza, pochylał w dół przy zjeżdżaniu z góry oraz trząsł się przy kolizjach.
Ci, którzy  odwiedzili targi, by zagrać w ulubione gry także znaleźli swe miejsce. W hali Ptak Warsaw Expo rozstawiona została strefa Free2Play, w której na odwiedzających czekały stanowiska do gier oraz kilkaset miejsc przygotowanych dla graczy wyposażonych we własny sprzęt.
Innym godnym uwagi sektorem na GoodGame Warsaw było miejsce, gdzie starsi gracze mieli okazję przypomnieć sobie gry swej młodości, a młodsi poznać grafikę, którą zachwycali się ich ojcowie w ich wieku. Stanowisko było naprawdę obszerne i każdy mógł znaleźć wolne dla siebie stanowisko. Cieszyło się ono niemałym zainteresowaniem.
 
 
Na evencie nie zabrakło wszelkiej maści punktów sprzedaży. Każdy mógł zaopatrzyć się w  gry, kubki, koszulki, gadżety im poświęcone, a kończąc na podzespołach komputerowych znanych marek.
Ponadto praktycznie każde stoisko co pewien czas organizowało konkurs, na którym można było wygrać różne drobiazgi w zamian za błyśnięcie wiedzą, odrobinę szczęścia lub zaistnienie na scenie.
Niestety, Hala B w czwartek była nieczynna. Wszelkie eksponaty rozstawiono na zewnątrz między nią oraz Halą C. Ogromne wrażenie robiły dopracowane repliki samochodów z popularnych filmów, seriali oraz gier. Na przykład Wehikuł Tajemnic ze Scooby Doo, Delorean z Powrótu do Przyszłości oraz samochody z filmów Mad Max. Z czego wokół wozów ostatniego tytułu krążyły także ludzkie cosplaye.  Na targach miało swe miejsce także stanowisko LEGO. To, co przykuwało uwagę, była ogromnych rozmiarów, bardzo szczegółowo zaprojektowana makieta klockowego miasteczka oraz innych pojedynczych budynków m.in. Pałacu Kultury, Zamku na Wawelu, Zamku Królewskiego, Jasnej Góry, bazy na obcej planecie czy Spodka.  Na innym stanowisku zaprezentowano makiety statków, postaci, budynków oraz broni z popularnej serii Star Wars.
We czwartek odbyła się także konferencja w której głos zabrali polscy pisarze – Katarzyna Majgier, Andrzej Pilipiuk oraz Przemek Corso.
Coś dla siebie znaleźli też fani gier planszowych. Największe ich zagęszczenie było w sektorze G3, w którym to mogliśmy kupić dowolny egzemplarz oraz w ciszy pograć z innymi, odpoczywając od głośnej muzyki, krzyków ze scen oraz tłumu.
Kolejny wyjazd planujemy za rok.. 


Dzień Sportu z Komandosami
07.06.2017 (10:41:31)
  W poniedziałek 5 czerwca w naszej szkole gościliśmy komandosów z JWK, którzy już po raz drugi przeprowadzili wraz z nauczycielami w-f Dzień Sportu w ZSOT. Dzień Sportu rozpoczął się towarzyskim meczem pomiędzy reprezentacją ZSOT i drużyną z JWK. Mecz wraz z siłami wsparcia przez Artura Gawina wygrała drużyna „Kazika” 8:4. Po zwycięskim meczu rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe chłopców i dziewcząt. Rywalizując w dobrej zabawie wśród dziewcząt zwyciężyła klasa 2TA, a wśród chłopców drużyna z 2TIM. Wszyscy zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Podczas całej zabawy dopisywał wszystkim dobry humor. Całą imprezę zorganizowaliśmy dzięki współpracy naszej szkoły z JWK. Zapraszamy ponownie za rok.


Organizatorzy:
nauczyciele w-f


Finał projektu "Kraje niemieckojęzyczne - nasi sąsiedzi" za nami
06.06.2017 (23:03:16)
 We wtorek uczniowie klas 3TB i 1LO podzielili się z innymi wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych. Przygotowali różne quizy, zagadki, zaprezentowali stroje bawarskie, a także przebrali się za znane postaci. Można było także spróbować Bratwurst, Kartoffelsalat  i Apfelschorle, a to wszystko przy dźwiękach szlagrów.


I. Wosik, A. Bawor 

Chorwacja 2017
05.06.2017 (20:40:31)
 
Od 30 maja do 4 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wygrzewała się w słonecznej Chorwacji. Wycieczka miała bardzo bogaty program. Mieliśmy okazję zwiedzić wiele pięknych miejsc takich jak Park Narodowy Jezior Plitwickich,  nadmorskie miejscowości - Makarską, Split i Trogir, a także Sarajewo w Bośni i Hercegowinie. Plan wycieczki był napięty, zwiedzania dużo, ale znalazł się także czas na beztroskie wylegiwanie się na pięknych plażach Adriatyku.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich, który znajduje się w środkowej części Chorwacji.

Bogata roślinność, liczne wodospady i krystalicznie czysta woda wywarła na nas niemałe wrażenie. Piękne widoki mogliśmy podziwiać także ze statku, którym przepłynęliśmy  po jednym z jezior.

Po atrakcjach w parku, ruszyliśmy ku Makarskiej - miejscowości, gdzie mieszkaliśmy w pensjonatach położonych bardzo blisko plaży. Już pierwszego dnia wieczorem, postanowiliśmy zasmakować trochę nocnego życia. Przeszliśmy się promenadą pełną restauracji i sklepików z pamiątkami, a także zwiedziliśmy port, który nocą wyglądał szczególnie interesująco.

Z racji tego, że na kolejny dzień naszego wyjazdu przypadał Dzień Dziecka, przeznaczyliśmy go na plażowanie. Złapaliśmy trochę słońca, wykąpaliśmy się w Adriatyku i przeprowadziliśmy wiele sesji fotograficznych - relaks na całego. Pod wieczór znów czekał nas spacer po mieście, tym razem poszliśmy na starówkę.

Trzeciego dnia zawitaliśmy do dwóch nieco oddalonych od Makarskiej miejscowości, a mianowicie Splitu i Trogiru - portowych miast znajdujących się w centrum Dalmacji. W Splicie zwiedziliśmy m.in. ruiny pałacu cesarza Dioklecjana z przełomu III i IV wieku, który jako jedyny na świecie nadal jest zmieszkany. Natomiast w Trogirze urzekły nas piękne uliczki, port i starówka z katedrą i salą sądową w centrum.

Ostatniego dnia naszej przygody w Chorwacji, zwiedziliśmy muzeum muszli w Makarskiej i wyruszyliśmy w kierunku Bośni i Hercegowny, gdzie zrobiliśmy sobie szybki spacer po Sarajewie. Było to zupełnie nowe doświadczenie - nagle znaleźliśmy się w zupełnie innym kręgu kulturowym, dzięki czemu mogliśmy trochę lepiej poznać tamtejsze tradycje i z bliska obserwować tamtejsze obyczaje.

Niestety, nic, co dobre, nie trwa wiecznie. Po zwiedzaniu Sarajewa nadszedł czas, aby wracać do Polski. Zmęczeni, ale zadowoleni i z masą nowych doświadczeń, po dość długiej podróży szczęśliwie dotarliśmy do domu. Wyjazd się udał i na pewno zapamiętamy ten czas na długo.

Ola Chałupka 1LO

 

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki: Henryka Sukienik, Beata Kąpielska, AnnaSiwiaszczyk oraz Katarzyna Myrcik.<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]