WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Wyniki konkursu "" like Deutsch, ich mag English
12.05.2017 (15:46:16)
 Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się:
 • Martyna Bok,
 • Kasia Kuzaj,
 • Patryk Kik,
 • Kamil Golis
Drugi etap odbędzie się w czerwcu w Liceum im. J.Słowackiego w Częstochowie. Zagadnienia powinny się pojawić do końca maja na stronie www.slowacki.net
 
A. Bawor


UWAGA ZMIANA TERMINU! - ZAWODY STRZELECKIE
11.05.2017 (11:50:09)
 Zawody strzeleckie zostają przesunięte na 12 czerwca 2017 r.

mgr inż. Wojciech Byłak
XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
10.05.2017 (16:30:46)
  27 kwietnia 2016 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy najpierw zmagali się z 40 pytaniami dotyczących pierwszej pomocy a później w 5-osobowych drużynach udzielali pomocy rannym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Gajda, Magda Stemarowicz, Miłosz Grobara, Monika Kosiada, Sebastian Klimczyk.


Co roku pozorowane wypadki są dla nas nie lada wyzwaniem i zaskoczeniem jednak podobnie jak w ubiegłym roku poradziliśmy sobie świetnie z scenariuszami jakie przygotowali dla nas organizatorzy i wygraliśmy drugi raz z rzędu rejonowy etap. – mówi kapitan drużyny Weronika Gajda.

Drużyna musiała pomóc m.in. dziewczynie, która zatruła się metanolem, ofiarom wypadku samochodowego, dziewczynie z ranami kłutymi klatki piersiowej oraz dziewczynie, dla której zabawy w wodzie ze znajomymi nie miały szczęśliwego zakończenia przez co drużyna musiała podjąć resuscytacje. Stres, realistycznie wyglądające rany, duża liczba poszkodowanych i przeszkadzający gapie - wszystkie te czynniki nie ułatwiały skupienia jednak członkowie drużyny spisali się na medal i zdobyli Puchar Przechodni PCK po raz kolejny.

Przed młodzieżą teraz czas intensywnych ćwiczeń, bo 20 maja drużyna ZSOT będzie reprezentowała powiat lubliniecki na zawodach wojewódzkich w Katowicach.I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika
09.05.2017 (11:06:03)
  W imieniu Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zapraszamy na I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika.

I Cel  i charakter imprezy:
 • upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu
 • promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia
 • promocja Gminy Kochanowice jako przyjaznego dla biegaczy i osób aktywnych
 • promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego gminy Kochanowice
II  Termin realizacji - 28 maja 2017r.,
III  Miejsce i trasa :
 • Godz. 15.00 - trasa – 500 m dla uczestników  do 12 lat (rocznikowo)
 • Godz. 15.30 - trasa  - 6 km dla uczestników od 13 roku życia - wzwyż (rocznikowo)

            I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika  zwany: „Biegiem”  rozpocznie  się w Pawełkach przy  ulicy Paryż o godz.15:00 (most w Pawełkach), następnie uczestnicy dobiegną do półmetku i z powrotem wrócą na miejsce startu. Na półmetku Biegu na uczestników będzie czekał hrabia Ballestrem wraz  ze swoimi gośćmi, którzy będą rozdawać wszystkim uczestnikom Biegu odblaskowe samozaciskowe opaski na rękę.

Brak opaski na mecie powoduje dyskwalifikację zawodnika.

 1. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestrowego oraz uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 5zł.  osobiście  lub na rachunek bankowy   64 8288 1014 2001 0004 5115 0001 z dopiskiem: I Rekreacyjny Bieg oraz imię i nazwisko uczestnika.
 2. Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy zawierający oświadczenie dostępny na stronie www.gckiikochanowice.naszgok.pl; www.kochanowice.pl należy osobiście lub za pośrednictwem poczty dostarczyć do dnia 25 maja 2017r. do godz. 15:00 na adres: Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, ul. Lubliniecka 5, 42-713 Kochanowice z dopiskiem:  I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika.
   Termin składania  formularzy zgłoszeniowych upływa 25 maja 2017 r. o godz. 15:00.  Istnieje możliwość zapisu w dniu biegu, pod warunkiem  nie  wykorzystania limitu zgłoszeń. Limit startujących ustala się na 200 osób. ( z uwzględnieniem wszystkich kategorii). 

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gckiikochanowice.naszgok.pl.


Zapraszamy!!!


Pierwsze egzaminy maturalne już za nami...
05.05.2017 (23:35:57)
  Uczniowie Kazika z polskiego wychodzili raczej zadowoleni, choć nie brakowało też panikarzy wspominających o błędach kardynalnych. Natomiast egzamin z matematyki wzbudził kontrowersyjne odczucia, od pełnej satysfakcji po niepewność. Cóż, na oficjalne wyniki przyjdzie czekać do 30 czerwca, zatem życzymy naszym maturzystom wytrwałości i szczęścia w kolejnych maturalnych potyczkach. Trzymamy kciuki!SPOTKANIE Z RODZICAMI - szkolenie, wywiadówka
05.05.2017 (16:07:15)
 

SPOTKANIE Z RODZICAMI – maj.2017r.-   powiadomienia o przewidywanych ocenach


9. maja 2017r.

I.                    Spotkanie dla Rodziców uczniów klasy 2LO – wych. Gabriela Berbesz-Kupiec: 9.05.2017r. o godz. 17.30. w sali nr 40

10. maja 2017r.

II.                  Spotkanie dla Rodziców uczniów klasy 3TI – wych. Artur Gawin:

- godz. 16.00 – spotkanie z wychowawcą w sali nr 36

- .godz. 16.30  - szkolenie pt. "Bezpieczeństwo młodzieży w wirtualnym świecie” przeprowadzone przez pracownika Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu w sali nr 30.

III.                Spotkanie dla Rodziców uczniów klas: 1LO, 1TAM, 1HT, 1TIB, 2HT, 2TA:

- godz. 16.30  - szkolenie pt. „Bezpieczeństwo młodzieży w wirtualnym świecie” przeprowadzone przez pracownika Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu w sali nr 30,

- godz. 17.00 – spotkanie z wychowawcą w sali:

1LO  - wych. Henryka Sukienik – s. 39

1TAM – wych. Jolanta Romańska – s. 42

1HT – wych. Sławomir Kościelny – s. 34

1TIB – wych. Iwona Wosik – s. 35

2HT – wych. Małgorzata Klimczyk – s. 36

2TA – wych. Agnieszka Drumowicz – s. 41

IV.                Spotkanie dla Rodziców uczniów klas : 1TI, 2TB, 2TII, 2TIM, 3HT, 3TA, 3TB,

- godz. 17.00  - szkolenie pt. „Bezpieczeństwo młodzieży w wirtualnym świecie” przeprowadzone przez pracownika Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu w sali nr 30,

- godz. 17.30 – spotkanie z wychowawcą w sali:

1TI – wych. Maciej Dawid (w zastępstwie p. pedagog Mariola Strzoda) – s. 34

2TB – wych. Krzysztof Kubica – s. 35

2TIM – wych. Michał Bogacki – s. 36

2TII – wych. Marta Pulcer – s. 39

3HT – wych. Justyna Włodarczyk – s. 40

3TA – wych. Anna Siwiaszczyk – s.  41

3TB – wych. Daniel Łodziński – s. 42

V.                  Spotkanie Rady Rodziców o godz. 18.00 w sali nr 35A

VI.                Dyżur dyrekcji i nauczycieli: od 17.30 do 18.30.Pożegnaliśmy maturzystów!!!
03.05.2017 (12:47:32)
 
Z bólem, żalem i tęsknotą 28 kwietnia pożegnaliśmy naszych maturzystów!!
Po latach trudów, znojów, ale także radości i wesela, uczniowie liceum i technikum zakończyli szkolny epizod swojego życia!
Po raz ostatni zgromadzeni w sali gimnastycznej wysłuchali przemówień dyrekcji i zaproszonych gości (z panem starostą na czele), odebrali liczne nagrody i wyróżnienia, a także obejrzeli bajkowy program artystyczny zaprojektowany przez młodszych kolegów i koleżanki. Wzruszeniom nie było końca!!


Teraz przed nimi "tylko" egzamin dojrzałości, za wyniki którego mocno trzymamy kciuki!

Akademię przygotowała klasa 2LO, zespół muzyczny SZOT, Marta Wichłacz oraz zespół tancerzy męskich, a koordynowały panie Gabriela Berbesz-Kupiec i Maria Kubat. Powodzenia!


Akcja "Żonkil - Łączy nas pamięć"
03.05.2017 (12:37:40)
 
19 kwietnia obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - powstania, którego celem nie było zwycięstwo, lecz wybór godnego rodzaju śmierci.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w kolejne rocznice powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. Akcja Żonkile to ważny projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim.

Powstanie w getcie warszawskim jest na świecie symbolem walki o godność, jednak w Polsce powstanie w getcie wciąż pozostaje mało znane. Akcją Żonkile chcemy sprawić, by pamięć o powstaniu stała się częścią wspólnej świadomości historycznej Polaków i Żydów.

Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w upamiętnianie tego wydarzenia. Uczniowie klasy 2LO i 3LO przygotowali kotyliony żółtych żonkili, które rozdawali koleżankom i kolegom i nauczycielom. Na korytarzu można było obejrzeć prezentację poświęconą powstaniu, wypełnić test ze znajomości kultury żydowskiej, poćwiczyć pisanie hebrajskich liter po śladzie.
Na wybranych zajęciach prezentowany był film "I nie było już żadnej nadziei" (dostępny cały czas w sieci), a radiowęzeł cały dzień odtwarzał szeroko pojętą muzykę żydowską i współczesną izraelską (np. utwory Leonarda Cohena, Boba Dylana, Asafa Avidana).
Wydarzenie zaprojektowała i koordynowała pani Iwona Lewke, a pomagała pani Gabriela Berbesz-Kupiec
   


Projekt Krokus
03.05.2017 (12:15:16)
 
Po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie Krokus.

Projekt realizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście.
Na świecie funkcjonuje już od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W jego ramach szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają na wiosnę. Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów – realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.

Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Rabaty kwiatowe w tym roku przygotowała klasa 2TA z panią Weroniką Marcol, a projekt merytorycznie koordynowała p. Gabriela Berbesz-Kupiec

Absolwenci chętnie wracają ;)
29.04.2017 (09:44:12)
 
Dnia 27.04.2017 uczniowie klas 2TIi oraz 3 TI gościli absolwenta ZSOT w zawodzie technik informatyk, Kamila Cupiała, który wygłosił prezentację na temat swojej uczelni Aberystwyth University w Walii. Przedstawione były między innymi kierunki, przedmioty oraz zagadnienia, które poruszane są na pierwszym i drugim roku takich studiów oraz różnice między uczelniami brytyjskimi a polskimi. Został również opisany typowy studencki tydzień na uczelni oraz kryteria i sposoby oceniania.
Uczniowie zostali zachęceni do składania aplikacji, gdyż uczelnia organizuje coroczne konkursy, w których można wygrać indeksy na uczelnię oraz stypendia o wartości nawet do 2000 funtów rocznie. Kamil potwierdził, że nasi technicy- informatycy już w czwartej klasie posiadają wiedzę wystarczającą do zdobycia stypendium i wysokich wyników na brytyjskiej uczelni, a materiał konkursowy bardzo często pokrywa się z materiałem przedstawianym na przedmiotach zawodowych, gdzie jedyną różnicą jest tylko język.

Prezentację przygotowaną przez Kamila możecie obejrzeć tutaj

Marta Pulcer
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]