REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Konkurs „Obsługa konsumenta w tradycji ...”
14.03.2018 (16:24:20)
  26 marca 2018 roku odbędzie się kolejna edycja konkursu „Obsługa konsumenta w tradycji ...”, ale w tym roku będzie dotyczyła nadchodzących Świąt Wielkanocnych 

Konkurs jak co roku będzie składał się z dwóch etapów – testu z zakresu zagadnień hotelarsko-gastronomicznych oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych w formie aranżacji stołu świątecznego.

W tym roku oprócz aranżacji należy przygotować potrawy/ciasta (po jednej na drużynę), które ubogacą stół, a także będą przeznaczone do degustacji.

Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa wraz z listą osób do poniedziałku 19 marca 2018r.


UWAGA!
W konkursie może wziąć udział maksymalnie 8 czteroosobowych drużyn (po dwie z każdej klasy o profilu technik hotelarstwa*)
*W przypadku większej liczby zainteresowanych z danej klasy prawo do udziału w konkursie uzyskuje drużyna, której członkowie mają wyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych hotelarskich.

                                            Sławomir Kościelny

Regulamin konkursu „Obsługa konsumenta w tradycji Świąt Wielkanocnych” poniżej ...


Czytaj więcej...
Szczypiorniści znów o krok od tytułu, rejony po raz szósty z rzędu nie dla siatkarzy...
14.03.2018 (00:44:31)
   Ubiegły tydzień przyniósł wielkie sportowe emocje z udziałem naszych zawodników. Najpierw we wtorek 6 marca nasi szczypiorniści na hali LO Mickiewicz walczyli o tytuł mistrzów powiatu i choć po gładkim zwycięstwie w pierwszym meczu z ZS L-c 21:7 (9:5) to w finale byli o krok, który niestety przegrali jak przed rokiem "na własne życzenie" z gospodarzami 16:18 (4:11) po koszmarnej i beznadziejnej 1 połowie zwłaszcza w ofensywie. W drugiej niestety zabrakło czasu na odrobienie strat, a kilka piłek zamiast drogi do bramki rywali zatrzymywało się na słupkach albo bramkarzu gospodarzy, którzy podobnie jak przed rokiem zagrają w finale rejonowym...
  W nim z kolei znaleźli się po raz szósty z rzędu nasi siatkarze, a rywalem była ekipa z I LO im. Sempołowskiej z Tarnowskich Gór. Niestety nie potrafiliśmy wyciągnąć wniosków ze spotkań i porażek z poprzednich lat i przegrywamy po całkiem niezłym spotkaniu zwłaszcza w drugim secie 0:2 (14:25, 19:25). Pocieszające jednak jest to, że z obecnej kadry odpada zaledwie jeden maturzysta- Kamil Golis a do kadry coraz mocniej "pukają" nowi zawodnicy co napawa optymizmem na następne lata...
Dziękujemy za zaangażowanie i emocje naszym zawodnikom obu ekip.  Czekamy na kolejne sportowe emocje z udziałem naszych reprezentantów tym bardziej, że w czwartek w finale rejonu w Tarnowskich Górach na hali LO Staszic powalczą po wielu latach  nasi koszykarze, po świętach tytułu 4 ekipy na Śląsku będą bronić nasi piłkarze, a w najbliższy piątek na SP 3 rozegrane zostaną finały Mistrzostw szkoły w siatkówce. Będzie się działo... jak to w "Kaziku"!"Alchemik" – Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
13.03.2018 (20:36:53)
 

W środę 7 marca 2018r. pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”:
1. Zuzanna Gawenda I HT
2. Weronika Pawełczyk ITL
3. Oliwia Gaweł I TL
4. Paweł Chrost I TI
5. Kacper Bartocha ITI

Czekamy z niecierpliwością na wyniki
Beata Stężała
DZIEŃ KOBIET NA SPORTOWO !
12.03.2018 (14:54:25)
  8 marca, w dzień kobiet grupa uczniów z ZSOT wyruszyła do Chorzowa aby zwiedzić jeden z najważniejszych obiektów sportowych w Polsce - Stadion Śląski.
Odbywa się  na nim wiele różnych imprez masowych - od meczów, przez warsztaty po koncerty muzyczne i wyścigi. Warto wspomnieć, że właśnie w tym miejscu grały największe gwiazdy muzyki jak The Rolling Stones, Metallica, AC/DC, U2 czy The Police.
Okazuje się, że ten popularny „szkielet” obok wesołego miasteczka jest jednym z najlepiej wyposażanych obiektów w Polsce. Może pomieścić ok. 55 tys. widzów na dwupiętrowych trybunach + prawie 1000 w lożach. Warto dodać, że po przebudowie dach stadionu liczący 43tys. m2 jest największym dachem w Europie. Krótko mówiąc stadion robi wrażenie. Ogromne wrażenie.
Najważniejszym punktem wycieczki było oczywiście wyjście na murawę - ogrom obiektu wywołał w nas niesamowite emocje.
 Mogliśmy też zwiedzić stadion od środka.
Zobaczyliśmy m.in. gabinet trenera, miejsce rozgrzewek sportowców, ogromną szatnię wraz z łazienką w której już za dwa tygodnie przygotowywać się będzie reprezentacja Polski na mecz z Koreą Południową. Mieliśmy okazję przejść się po loży dla VIP-ów w której jedno miejsce sięga ceny 2300 zł, a także zobaczyć miejsce przeznaczone dla dziennikarzy sportowych.
Ciekawostką jest fakt, że na stadionie oprócz zaplecza sportowego znajduje się też hotel i posterunek policji a w nim areszt. Wszyscy zostaliśmy aresztowani! Dobrowolnie pozwoliliśmy się zamknąć na kilka minut w celach przeznaczonych dla „niespokojnych” kibiców. Było to zabawne, aczkolwiek niezapomniane doświadczenie.

Wycieczka się udała, a organizatorkom - P. Heni Sukienik i P. Agnieszce Drumowicz serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej

 

Aleksandra Chałupka 2LOXII konkurs plastyczny na Świąteczną Kartkę Wielkanocnś
12.03.2018 (10:25:09)
 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na Świąteczną Kartkę Wielkanocną.  Konkurs organizowany jest przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

TEMAT: karta prezentująca polskie zwyczaje i tradycje ludowe oraz symbole związane z okresem Świąt Wielkanocnych

INSPIRACJE: w swoich pracach uczestnicy mogą inspirować się wycinankami, strojami ludowymi, haftami i innymi wyrobami rękodzieła artystycznego lub obrzędami (święcenie palm/potraw, malowanie pisanek, dyngus, procesje wielkanocne)

WYMIARY i FORMA: praca o wymiarach 13x19 cm w dowolnej technice, która umożliwia ekspozycję w antyramach

TERMIN:
prace proszę składać najpóźniej do 20.03.2018r. w gabinecie wicedyrektorów lub w bibliotece.

ZAPRASZAMY!
Beata Dudek
Milena Doleżych-Szymiczek


Wyniki okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
12.03.2018 (09:33:35)
  W dniu 3 marca w Bytomiu odbył się okręgowy etap XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, z którego do Finału Centralnego awansowali Patryk Woroniak 4TB oraz Daniel Hat 3TB !!! Patryk uzyskując znakomity wynik 61,5 pkt zajął 2 miejsce na Śląsku i 6 miejsce w Polsce !!! Przypominamy, że Patryk w ubiegłorocznym Finale w Białymstoku zajął znakomite 13 miejsce, uzyskując tym samym tytuł Laureata Olimpiady. Daniel natomiast uzyskując 45,5 pkt, otrzymuje tytuł finalisty Olimpiady, a tym samym prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych oraz prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Patryk te przywileje wywalczył już rok temu). Znakomite wyniki uzyskali również Jacek Biela oraz Jacek Słodczyk z 3TB, którym zabrakło kilku punktów aby awansować do Finału Centralnego. Myślę, że za rok w klasie 4 dla obu Jacków drzwi do Etapu Centralnego stoją otworem! Ponadto w zmaganiach olimpijskich naszą szkołę reprezentowali: Krystian Vogel, Weronika Kopyciok, Alan Ledwoń, Kamila Gajda. Tegoroczny etap Centralny odbędzie się w Zielonej Górze, gdzie nasi dzielni finaliści Patryk i Daniel walczyć będą o jak najlepsze miejsca wśród elity budowlanej z całej Polski. Gratulujemy i życzymy powodzenia!Daniel Łodziński
Maciej Siwiński
Rafał Januszka


V MISTRZOSTWA SZKOŁY W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH
12.03.2018 (08:07:00)
 
     już w środę - 14 marca !!!


                    Harmonogram rozgrywek:

1. SUDOKU  - 2 lekcja - 8.35 – korytarz II p.
2. SZACHY - 2 lekcja - 8.35 – korytarz II p.  ( uczestnicy przynoszą własne szachy )
3. KOSTKA RUBIKA - 3 lekcja -  9.25 – biblioteka ( uczestnicy przynoszą własne kostki )
4. JEDEN Z DZIESIĘCIU - poziom rozszerzony - 4 lekcja - 10.20 – sala 16
5. JEDEN Z DZIESIĘCIU - poziom podstawowy - 5 lekcja - 11.25 – sala 16
6. TEST Z LICZB RZECZYWISTYCH - 7 lekcja - 13.10 – sala 30  czas trwania 60 minut(można korzystać z kalkulatorów i tablic matematycznych, które przygotuje organizator)


Listy uczestników znajdują się na drzwiach sal: 35 i 51

                                                                  

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 15 marca na długiej przerwie o godzinie 11.05 w sali 30.

Zapraszamy wszystkich uczestników Mistrzostw Szkoły w Grach
Matematycznych i Logicznych

ZAPRASZAMY !!!
nauczyciele matematykiZ Przedszkolakami o zdrowiu wiosną !
10.03.2018 (16:38:34)
 W czwartek 8 marca grupa naszych uczniów odwiedziła Przedszkole nr 8 w Lublińcu, aby w ramach kazikowego wolontariatu porozmawiać z dzieciakami o zdrowiu. Nie zabrakło wierszyków i piosenek, zdrowych przekąsek i wspólnych tańców. Cieszymy się, że mimo młodego wieku dzieci tak wiele wiedzą już o zdrowych nawykach i chętnie zajadają warzywa i owoce.

Cieszymy się, że Przedszkole nr 8 dołączyło do naszej sieci współpracy. Nasi uczniowie z Klubu Czytelniczego robią się już znani i chętnie zapraszani do poprowadzenia ciekawych zajęć.
Dziękuję pani Mikołajczyk - Szczęsnej za opiekę nad uczniami, pani Bawor za wsparcie logistyczne, a Natalii, Weronice, Monice, Tomkowi, Jeremiaszowi, Mateuszowi, Pawłowi i Karolowi za zaangażowanie i przeprowadzenie warsztatów.


Opiekun klubu Czytelniczego,
Iwona Wosik

Wielkanocna Zbiórka Żywności-zgody
05.05.2006 (17:54:20)
 Proszę wolontariuszy uczestniczących w Wielkanocnej Zbiórce Żywności w dniach 16-17.03.br. o zgłoszenie się po zgody dla rodziców na udział w zbiórce. Zgody należy dostarczyć do 14 marca do gabinetu pedagoga.

Sukces w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
05.05.2006 (06:31:07)
 Komitet Główny Instytutu Nowych Technologii w Łodzi zawiadamia, iż do II etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach został zakwalifikowany uczeń naszej szkoły Mateusz Dworaczyk z klasy II TIB.

Warto nadmienić, że uczeń, pomimo, że jest w klasie informatycznej, to jednak bardzo dobrze poradził sobie z trudną tematyką dotyczącą zakresu szeroko rozumianej gospodarki, ekonomii w wymiarze makro i mikro, zarządzania, samorządności, przedsiębiorczości i innowacyjności.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie okręgowym.
Wszystkim uczestnikom I etapu dziękuję za udział.
Opiekun merytoryczny:
Jolanta Romańska

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]