Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
XVII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
05.06.2017 (19:07:41)
 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają młodzież z województwa śląskiego do udziału w XVII Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego w dniach 16-22 lipca 2017 w Lille we Francji.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

Projekt skierowany jest do młodych osób wieku 17-23 lata, które mogą pochwalić się działalnością na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności, są otwarte na nowe wyzwania i wykazują zainteresowanie tematami europejskimi. Temat tegorocznej edycji Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego brzmi: Zatrudnienie młodych w Unii Europejskiej. W czasie 7-dniowego pobytu w Lille, młodzież pozyska nie tylko wiedzę związaną z tym zagadnieniem, ale także poprzez integrację z młodymi ludźmi z innych krajów będzie miała sposobność do zapoznania się z kulturą pozostałych regionów wchodzących w skład Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.

Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć na stronie internetowej  Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz na fanpage'uI Kazikowy Rajd Rowerowy za nami!
05.06.2017 (16:32:35)
  W miniony piątek 2 czerwca przy pieknej słonecznej pogodzie z parkingu szkoły z małym poślizgiem spowodowanym naprawioną awarią jednego z rowerów około 8:30 ruszył konwój 32 rowerzystek i rowerzystów na I Kazikowy Rajd Rowerowy. Trasa początkowo zaplanowana na ok.30 km okazała się zbyt krótka i grupa była bardzo "rozkręcona" dzięki czemu udało się przejechać aż 55km! m.in. Kokotek, Piłka, Sadów, Podlesie, Kochcice, Pawełki, Brzoza (rododendrony), co było dla niektórych "życiowym" wynikiem, który z pewnością może być powodem do dumy w efekcie walki ze swoimi własnym słabościami.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już dziś na kolejną edycję rajdu, który z pewnością przyniesie kolejne niespodziewane trasy rowerowe!

 
Rajdowcy: D.Gołombowski, J.Łuczyński, A.Gawin


Kraje niemieckojęzyczne - nasi sąsiedzi
04.06.2017 (15:57:25)
 

Liebe Freunde!

Czy znacie Einsteina, Rammstein, Goethego i Apfelstrudel? Potraficie powtórzyć szybko "Fischer Fritz fischt frische Fische"? Chcecie spróbować Apfelschorle i Currywurst? Jeśli tak, musicie koniecznie przyjść we wtorek na dużej przerwie na podsumowanie projektu "Kraje niemieckojęzyczne - nasi sąsiedzi". Klasa 1LO, 3TB i przyjaciele przygotowali dla Was konkursy, będzie można posłuchać niemieckiej muzyki i kupić pyszną kiełbaskę z grilla.

W zależności od pogody spotkamy się na froncie szkoły lub w holu głównym.

I. Wosik i A. BaworHistoryczny sukces - piłkarze ZSOT w finale wojewódzkim!
01.06.2017 (23:10:01)
  Środa 31 maja 2017 z pewnością będzie historyczną datą do zapamiętania w naszej sportowej kronice ZSOT! W tym dniu bowiem nasi piłkarze awansowali po raz pierwszy w historii do najlepszej czwórki finału wojewódzkiego Śląskiej Ligi Orlików Licealiady SZS!  W turnieju półfinałowym, którego zaszczyt organizacji również pierwszy raz powierzono naszej szkole zmierzyli się zwycięzcy zawodów rejonowych ze szkół z Knurowa, Zabrza i Piekar Śląskich. W drodze losowania wyłoniono rywala naszej drużyny w półfinale a był nim ZS nr2 w Knurowie, w drugim półfinale "cichy faworyt" rozgrywek ZS nr 10 Zabrze grał z ZS nr1 Piekary Śląskie. Po fantastycznym choć nieco nerwowym początku nasz zespół zdeklasował Knurowian aż 7:2 (3:1) po 4 bramkach Kasprzaka oraz po 1 Wójcika, Chaładusa i kapitana zespołu Panka i awansował do finału (mecze rozgrywano 2x20 minut)! W nim jak się okazało niespełna godzinę później nasze "Kaziki" miały zmierzyć się w meczu o historyczny awans do finału wojewódzkiego z zabrzanami, którzy równie łatwo i niezwykle efektownie ograli Piekary 8:2 (1:2) pokazując kilka akcji po których trzeba przyznać ręce same składały się do oklasków. Niezwykle ciekawe i efektowne zawody obserwowało grubo ponad 200 kibiców, a wśród nich można było spotkać i cieszymy się, że zaszczycił nas swoją obecnością nasz lubliniecki Olimpijczyk, złoty medalista z 1972 roku w Monachium Pan Zygmunt Anczok, który z pewnością dopingował naszą drużynę, w której występuje jego wnuk Bartek. Mecz o III miejsce po krótkiej przerwie rozegrali przegrani półfinałów, a tutaj zdecydowanie lepsi 6:1 okazali się nasi rywale z półfinału z Knurowa.
 Mecz finałowy zgodnie z przewidywaniami od początku przebiegał pod dyktando naszych rywali, jednak nasz zespół prowadzony przez charyzmatycznego Pana Łuczyńskiego grał dobrze i uważnie w obronie oraz mądrze taktycznie wybijał z rytmu technicznie grających zabrzan bardzo groźnie kontrując. Po jednej z takich kontr po bramce Deneko w 7 minucie obejmujemy prowadzenie! Radość nie trwała jednak długo bo już niespełna minutę później rywale wyrównali. wymiana ciosów, szybkie i składne akcje z obu stron i do przerwy mamy prowadzenie 3:2 naszej niezwykle walecznej drużyny. Po przerwie nasi grają swoje, a zabrzanie przegrywając wychodzą nieco wyżej pod naszą bramkę co stwarza naszym szybkim zawodnikom szansę do kontr. Po niezwykle emocjonującej drugiej połowie, a zwłaszcza końcówce spotkania i bramce Anczoka z ponad 45 metrów do pustej bramki w 41 minucie meczu pokonujemy 6:4 faworyta turnieju wygrywając zasłużenie po raz pierwszy w historii awans do najlepszej czwórki województwa w piłce nożnej!
Finał wojewódzki z udziałem najlepszych 4 zespołów województwa śląskiego, w tym naszych dzielnych "Kazików" odbędzie się już w najbliższy czwartek 8 czerwca w dalekim Bieruniu i z pewnością powalczymy o jak najlepszą pozycję w tym prestiżowym turnieju, by o naszej szkole było jeszcze głośniej!?
 Gratulujemy naszym wspaniałym piłkarzom fantastycznego występu i życzymy jak najlepszego... a co tam... - ZWYCIĘSTWA na finale wojewódzkim! ZSOT Lubliniec - ZS nr 2 Knurów 7:2 (3:1)
bramki: Kasprzak 6',21', 23',36', Wójcik 10', Panek 17', Chaładus 26'

ZSOT Lubliniec - ZS nr 10 Zabrze 6:4 (3:2)
bramki: Deneko 7',39', Wójcik 10',11', Perkowski 35', Anczok 40'+1'
Skład: Michał Grobelny- Fabian Chaładus, Michał Wieczorek, Bartłomiej  Anczok, Szymon Perkowski, Adam Deneko, Jakub Wójcik, Dominik Panek (kapitan), Błażej Pyka, Szymon Kasprzak
Trener: Jacek Łuczyński

Sędziował: A.Gawin
Widzów: ok.230

SUKCES ZACZYNA SIĘ OD STYPENDIUM
01.06.2017 (01:16:49)
 

Początek sezonu stypendialnego

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.

W ciągu kilku lat serwis był intensywnie rozwijany i obecnie jest jedynym tak bogatym internetowym źródłem wiedzy o tej tematyce. Bazy www.mojestypendium.pl zawierają ponad 8300 stale aktualizowanych informacji dotyczących szerokiej gamy form wsparcia oferowanego przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, firmy, oraz szkoły wyższe.Czytaj więcej...
Program dla uczniów wybitnie zdolnych
31.05.2017 (12:31:09)
  Program jest adresowany do tych uczniów, którzy pragną rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a w szkole i najbliższym otoczeniu  nie znajdują wyzwań na miarę swoich możliwości. Podczas kwalifikacji brane są pod uwagę wyniki własnej pracy uczniów (w tym prace badawcze,opisy eksperymentów lub rozwiązania zadań, próby literackie itp.) rownież osiągniecia w konkursach i olimpiadach (ich posiadanie nie jest warunkiem koniecznym). Wnioski o pomoc Funduszu mozna składać on-line do końca czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Funduszu www.fundusz.org lub w poradniku on-line www.fundusz.org/rekrutacja.

Bliższych informacji udziela pedagog szkolny. 

Wolontariusze Świątecznej Zbiórki Żywności
31.05.2017 (08:48:31)
 Proszę o pilne zgłoszenie się do pedagoga uczniów, którzy byli zapisani na Świąteczną Zbiórkę Żywności w Lidlu w dniach 31.03-02.04.br.

,,Dzień Sportu z Komandosami’’
30.05.2017 (09:14:11)
 W poniedziałek tj. 5.06.2017r, o godz. 10.30, będziemy gościć Komandosów z Jednostki Wojskowej Komandosów, którzy już po raz drugi w ramach  współpracy  przeprowadzą Dzień Sportu w naszej szkole. Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w zabawach i konkurencjach ,,militarnych’’, np. ciągnięcie liną samochodu wojskowego, przenoszenie zespołowe skrzyni z amunicją, brzuszki ze sztangą i wiele innych zdań, mają dobrać się w czteroosobowe zespoły. Ilość drużyn nieograniczona. Dzień Sportu rozpocznie towarzyski mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją ZSOT,  a drużyną z JWK. Wszystkich uczniów wraz z gronem pedagogicznym serdecznie zapraszamy  do miłej zabawy i do kibicowania swoim drużynom.  Klasy, które nie chcą uczestniczyć w tym dniu w zabawie, mają lekcje zgodne z planem. Zgłoszenia drużyn u nauczycieli wychowania fizycznego.
Zapraszamy!

Nauczyciele wychowania fizycznego.VI Powiatowy Konkurs dla Gimnazjalistów Having Fun with Canada w ZSOT
30.05.2017 (08:36:26)
  29 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbył się VI Powiatowy Konkurs dla Gimnazjalistów Having Fun with Canada, nad który patronat objął Burmistrz Miasta Lublińca. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Najpierw uczniowie w dwójkach przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje na temat: „Amazing Canada and its Atmosphere”, a następnie  indywidualnie rozwiązywali test realioznawczy dotyczący Kanady. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie z gimnazjów powiatu lublinieckiego.
Rywalizacja była zacięta, jednak każdy konkurs musi kończyć się wyłonieniem laureatów:I miejsce zajęła Emilia Zalas reprezentująca Zespół Szkół w Lubecku
II miejsce przypadło Zuzannie Łukiewskiej z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Koszęcinie
III miejsce wywalczyła Magdalena Klisik ucząca się w Zespole Szkół w Lubecku.

    Galę wręczania nagród uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta Lublińca, Pan Edward Maniura, zastępca Burmistrza, Pani Anna Jonczyk – Drzymała oraz dyrektor Sieci Szkół Językowych Naczyńscy, Pani Katarzyna Nowak.
    Nagrody w tegorocznej edycji konkursu ufundowali Burmistrz Miasta Lublińca, Wójt Gminy Kochanowice oraz Państwo Anita i Mikołaj Naczyńscy, właściciele Sieci Szkół Językowych Naczyńscy. Sponsorom bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na współpracę w kolejnych edycjach.

    Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom gratulujemy doskonałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.I Kazikowy Rajd Rowerowy- spotkanie!
29.05.2017 (09:07:15)
 Spotkanie organizacyjne wszystkich zapisanych na I Kazikowy Rajd Rowerowy odbędzie się we wtorek 30 maja o godzinie 9:35 na dużej sali gimnastycznej!  Obecność obowiązkowa!


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]