REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
UWAGA! KURS NA ANIMATORA CZASU WOLNEGO
08.03.2018 (10:10:56)
  W naszej szkole, w dniach 16 i 23 marca 2018r. odbędzie się kurs na animatora czasu wolnego. Kurs będzie trwał w każdym z tych dni przez 8 godzin.

Dla osób mniej zorientowanych, krótka charakterystyka: "zawód animatora czasu wolnego wiąże się z organizacją czasu wolnego ludzi, przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych. Podstawowa funkcja animacji czasu wolnego to zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje dla dzieci."

Firma organizująca szkolenie to STAGEMAN. Polecam zapoznać się z opiniami na ich temat na ich ==>  facebook'u a przede wszystkim wejść sobie na ==> ich stronę internetową. Można także przyjrzeć się relacjom video z poprzednich tego typu szkoleń zamieszczonych na serwisie YouTube ==>KLIK

Po zakończonym szkoleniu uczestnicy otrzymują certyfikat jego ukończenia w języku polskim i angielskim.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 150zł i uwaga !! - zostało 1 WOLNE MIEJSCE, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Zapisy u mnie

S.KościelnyWYWIADÓWKA DLA KLAS MATURALNYCH
08.03.2018 (07:58:03)
 

Harmonogram spotkań z rodzicami 14 marca 2018 r. - godz. 16:30

KLASA

NAUCZYCIEL

SALA

IIILO

Gabriela  Berbesz–Kupiec

40

IV HT

Justyna Włodarczyk

35

IV TA

Anna Siwiaszczyk

17

IV TB

Daniel Łodziński

44

IV TI

Artur Gawin

47

Dyżur dyrekcji, pedagoga i nauczycieli uczących w tych klasach 17:00 – 17:45

RADA RODZICÓW – sala 30 – godz. 17:15


Piłkarki ręczne MISTRZYNIAMI POWIATU
07.03.2018 (14:54:03)
  Dnia 6.03.2018 w ZS im. A Mickiewicza odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiły się dwie szkoły KAZIK i drużyna gospodarzy turnieju – obrończynie tytułu sprzed roku.
Gra od początku była bardzo interesująca a zawodniczkom jak i publiczności towarzyszyło wiele emocji. Dziewczyny z ZSOT po bardzo dobrej grze wygrały z Mickiewiczem 20:12. Tym samym odzyskały tytuł utracony rok temu. Trenerem naszych ZŁOTEK była Pani Henia Sukienik, która dodawała  zawodniczkom wiele otuchy, wsparcia oraz przekazywała wiele cennych wskazówek.Szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie: Koza Magdalena, Bok Martyna, Spałek Paulina , Thomann Wiktoria , Thomann Dominika, Wańczyk Daria, Krus Michalina, Huber Patrycja , Radek Klaudia, Zając Wiktoria, Skubała Kamila, Szuba Milena, Koszarek Sandra, Cwalina Patrycja, Pietrucha Agata, Bogawska Natalia.

Najwięcej bramek zdobyły: Szuba Milena-7 Koza Magdalena- 6 Skubała Kamila- 2 Wańczyk Daria-2.

Zawody rejonowe już 16 marca (piątek) o 11.00 w ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu.
 
Liczymy na naszych kibiców, gramy na obcym terenie i będzie ciężko.
Reszta społeczności KAZIKA niech trzyma mocno za nas kciuki!!!

 

Patrycja Huber 1LO (kołowa reprezentacji  )

,,Bieg Żołnierzy Wyklętych’’
06.03.2018 (08:07:54)
  04 marca 2018r., ekipa biegaczy z ,,Kazika’’ , kultywowała tradycje Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ,,Biegu  Tropem Wilczym ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych’’ na dystansie 1963m zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów  i  WKB ,,Meta’’ Lubliniec. Najszybsi  z naszej szkoły  byli: Serafin Szymon z kl. 2 HT, Jonczyk Szymon z kl. 2LO i Wilk Kajetan z kl. 1 TM. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!


Ze sportowym pozdrowieniem:
Agnieszka Drumowicz i Henryka Sukienik

X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - wyniki etapu okręgowego
05.03.2018 (14:12:44)
 
8 stycznia 2018r. dwie uczennice technikum hotelarskiego – Jessica Demarczyk z klasy 3HT i Sylwia Potempa z klasy 4HT uczestniczyły w etapie okręgowym X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Wiśle, która jest największym konkursem obejmującym tematykę hotelarstwa w Polsce.

W trakcie etapu okręgowego nasze reprezentantki, wraz z ponad trzystoma osobami z całej Polski, miały do rozwiązania test składający się z 60 pytań obejmujących wiedzę z zakresu hotelarstwa i gastronomii.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Sylwia Potempa z klasy 4HT uzyskała awans do finału tej Olimpiady i w dniach 9-12 kwietnia 2018r. będzie reprezentowała naszą szkołę, a także województwo w trakcie zmagań finałowych w Kołobrzegu.
Warto nadmienić, że wynik punktowy Sylwii był drugi w województwie i siódmy w kraju.
Sylwii przekazuje najszczersze gratulacje, a my wszyscy życzmy jej powodzenia w finaleS. Kościelny
 


Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
05.03.2018 (10:42:15)
 
"Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, a lekcje przedsiębiorczości należą do Twoich ulubionych? Pragniesz pogłębiać swoją wiedzę ekonomiczną? Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę i wygrać cenne nagrody? Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości jest właśnie dla Ciebie!"

Konkurs polega na rozwiązaniu zespołowo -->  CASE STUDY

W konkursie biorą udział zespoły trzyosobowe.  Rozwiązania należy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie --> klik do 30 marca 2018 roku.


Uczniowie ZSOT na Olimpiadzie Budowlanej „BUDUJ z PASJĄ”
05.03.2018 (10:22:03)
  W dniu 02.03. 2018r. w Gliwicach drużyna technikum budowlanego w skład której wchodzili Patryk Woroniak oraz Daniel Hat wzięła udział w regionalnym etapie Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”, gdzie po zaciętej rywalizacji zajęła znakomite 4 miejsce, które nie dało jednak awansu do finału, ponieważ kwalifikowały się tylko 3 zespoły. Na uznanie zasługuje fakt, iż zawody obejmowały zakres wiedzy z kwalifikacji B06 - wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich, a wiec dziedziny obcej naszym uczniom, ponieważ nie realizują w szkole tej kwalifikacji.  Olimpiada przeprowadzona była w dwóch częściach: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna trwała 60 minut i polegała na indywidualnym rozwiązaniu testu, natomiast część praktyczna polegała na wykonaniu zadania praktycznego w dwuosobowym zespole, na stanowisku roboczym według załączonej dokumentacji. Na łączną ilość punktów uzyskaną przez drużynę składała się średnia suma punktów uzyskanych przez członków drużyny z testu teoretycznego oraz punktów za wykonanie zadania praktycznego. Zadanie praktyczne po wykonaniu którego, nasi uczniowie zajmowali znakomite 2 miejsce w ocenie zarówno uczestników, jak i opiekunów oraz organizatorów było bardzo trudne, wymagające niezwykłej precyzji i znajomości sztuki malarskiej. Naszym dzielnym reprezentantom gratulujemy umiejętności i wiedzy oraz życzymy powodzenia w innych zmaganiach z zakresu budownictwa.


D. Łodziński


Siatkarze ZSOT szósty rok z rzędu najlepsi w Powiecie!
06.05.2006 (20:02:19)
 W ostatni piątek lutego nasi siatkarze udali się na halę LO im. Mickiewicza by bronić mistrzowskiego tytułu, który posiadamy 2012 roku! W wyniku losowania w półfinale gramy z LO Psary, które pokonujemy bez najmniejszych problemów 2:0 (25:10,25:14) grając zarówno efektownie jak i efektywnie...
W finale jak co roku trafiamy na... odwiecznego lokalnego rywala, któremu w pierwszym secie dajemy lekcję siatkówki wygrywając 25:14 by w drugim niepotrzebnie oddać inicjatywę i wyrywamy zwycięstwo w końcówce seta 26:24 tym samym pokonujemy gospodarzy 2:0 i po raz szósty z rzędu wygrywamy Mistrzostwo Powiatu! To niewątpliwie wielki sukces co podreślić należy zawsze zwracając uwagę na warunki w jakich szlifują swoje umiejętności nasi "złoci chłopcy" oraz siatkarki, bo przecież one podobnie jak panowie również w najbliższy piątek powalczą w Mistrzostwach Rejonu Tarnogórskiego o historyczny awans do półfinału wojewódzkiego!
 Ponadto informujemy, że do akcji wkraczają nasze piłkarki ręczne oraz szczypiorniści, którzy w najbliższy wtorek 6 marca powalczą na hali LO Mickiewicz o odzyskanie prymatu w powiecie (porażka "kazików" rok temu w finale w rzutach karnych i pierwsza od 4 lat porażka naszych pań...!)
Trzymajcie kciuki za naszych, a wszystkim złotym siatkarkom i siatkarzom obok gratulacji za wygrany powiat życzymy powodzenia na rejonach!
„Klar, das kann ich” VII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
01.03.2018 (15:20:08)
 

27 stycznia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco –Technicznych w Lublińcu odbyła się VII i ostatnia już edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”.    W konkursie kładzie się nacisk na komunikację w języku niemieckim oraz pracę zespołową, a zadania przygotowane zostały za pomocą narzędzi multimedialnych.

W zmaganiach udział wzięli reprezentanci z Ciasnej, Koszęcina, Lisowa, Lubecka, Pawonkowa i Strzebinia. Najlepsze okazały się Jessica Woś i Julia Chaładus z Gimnazjum w  Ciasnej (opiekunka pani Izabela Figlak). Drugie miejsce zajęły Dominika Psyk i  Żaneta Matziol  z Pawonkowa (opiekunka pani Joanna Rybak).  Na trzeciej pozycji znalazły się Seline Kędzia i Marta Jędrzejowska ze Strzebinia (opiekunka pani Karina Bambynek).

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: poseł na Sejm RP pan Andrzej Gawron, zegarmistrz Tadeusz Mizgalski oraz Rada Rodziców przy ZSOT.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Organizatorki
Iwona Wosik
Aleksandra Bawor

   Konkurs graficzny
01.03.2018 (02:24:15)
 
Uwaga!  Przedłużamy termin  wysyłania prac do 24 marca!
1 marca rusza I Kazikowy Konkurs Graficzny organizowany przez nauczycieli informatyki wraz z Samorządem Uczniowskim.

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSO-T. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie  oraz u nauczycieli informatycznych przedmiotów zawodowych.

ZAPRASZAMY !!!<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]