WAKACJE !
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
24.04.2017 (10:36:15)
  20 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu było odwiedzenie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Tam też braliśmy udział w ciekawych wykładach na temat operacji wojskowych naszych żołnierzy za granicą. Ratowniczka medyczna, która była na misji w Iraku, opowiadała bardzo ciekawie i wzruszająco o swoich przeżyciach. Następnie złożyliśmy kwiaty przy
Pomniku Weterana oraz zapaliliśmy znicz pod Ścianą Pamięci Zmarłych w Misjach Pokojowych. Potem udaliśmy się do centrum Warszawy. Zobaczyliśmy tam Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.


Wycieczka odbyła się dzięki współpracy z Fundacją „Szturman” oraz Jednostką Wojskową „Agat” Gliwice. Organizatorkami wyjazdu były Panie A. Durmowicz i H. Sukienik.

A. Matyja

K. Rubiś
J. Kostorz


"PoczytajMy" wiosną
22.04.2017 (14:51:33)
  Klub czytelniczy ZSOT nie próżnuje! Mimo, że nauki coraz więcej, a matura za progiem uczniowie naszej Szkoły nie zapomnieli o zaprzyjaźnionych przedszkolakach z Przedszkoli Nr 3 i 7 w Lublińcu. W marcu i w kwietniu czytaliśmy o wiośnie, tworzyliśmy obrazy z baziami w roli głównej i opowiadaliśmy o świątecznych zwyczajach w naszych rodzinach. Przedszkolaki na pewno będą tęsknić za ulubionymi maturzystkami z 3LO, które po raz ostatni miały szansę poprowadzić zajęcia. Na szczęście uczniowie z klas 1LO, 1HT i 1TIB już wprawiają się, by przejąć od nich pałeczkę.
Za przygotowanie zajęć wiosennych dziękuję uczniom klas 1LO, 1TIB, 1HT, 2TA, 2HT, 2TIM, 3LO, 3HT oraz pani Beacie Dudek za opiekę podczas wyjść.A tematem następnych zajęć będą... pszczoły! Zapraszam sympatyków pszczelarstwa i Pszczółki Mai

Iwona Wosik  

Klawiaturowe wyzwanie
19.04.2017 (19:50:41)
 
   Uczniowie klasy 1 TI reprezentowali szkołę w konkursie "Klawiaturowe Wyzwanie Interinfo Polska – IV edycja". W skład drużyny wchodzili: Jakub Dubiel, Kacper Słabik , Maciej Wilk, Paweł Skubała oraz Zbigniew Lange. Uczniowie po raz pierwszy brali udział i od razu znaleźli się na podium, zajmując III miejsce w konkursie drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Paweł Skubała zajął IV miejsce.

Gratulacje
Maciej Dawid


Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017.
19.04.2017 (10:11:28)
 
31 marca w Katowicach odbywały się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego  i Żeglarskiego GLOBalnie 2017. Wydarzenie to jest liderem wśród turystycznych imprez targowych w Polsce.

Tegoroczna- 23. Edycja odbywała się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i miała charakter biznesowo- konsumencki.
Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć nas - uczniów Kazika, na których czekała spora dawka niespodzianek: mogliśmy zapoznać się z bogatą ofertą biur podróży, Krajowych oraz Wojewódzkich Centrów Informacji Turystycznej, zobaczyliśmy nowoczesny sprzęt turystyczny, a także mogliśmy zwiedzić i podziwiać autobusy turystyczne, nowoczesne przyczepy kempingowe i kampery. Oprócz branżowej strony, Targi to także okazja do świetnej zabawy - mogliśmy zagrać w mini golfa, stoczyć walki sumo, zmierzyć się w wiosłowaniu, a nawet założyć koronę, z czego niejedna reprezentantka płci pięknej skorzystała. Hitem jednak okazało się… dojenie krowy :-).
Warto wspomnieć, że tego samego dnia zwiedziliśmy Pałac Kawalera w Świerklańcu.
Z historią rezydencji rodu Donnersmarcków oraz świerklanieckiego zespołu pałacowo-parkowego zapoznawał nas pan Sławomir Kościelny, który wcielając się w rolę przewodnika podkreślał walory tego urokliwego miejsca.

Uczestnicy wycieczki
 

Deutsch mal anders
18.04.2017 (21:20:11)
 Grupa uczniów klasy z 1LO przygotowała i przeprowadziła nietypową lekcję niemieckiego, której temat brzmiał „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Każda para przygotowała zestaw ćwiczeń ruchowych np. na rozgrzewkę, aerobik, czy rozciąganie. Rozegrany został także mini mecz piłki nożnej. Polecenia do ćwiczeń wydawane zostały w języku niemieckim. Wreszcie zwrot „ Hände hoch” nabrał innego znaczenia


A. Bawor

Maraton Języka Niemieckiego
18.04.2017 (21:14:55)
 
Klasa 4HT i pani Aleksandra Bawor zachęcają do wzięcia udziału w Maratonie Języka Niemieckiego podczas którego będziemy powtarzać materiał do matury ustnej i pisemnej z języka niemieckiego. Zajęcia odbędą  się w piątek 21.04. w sali 35a. Zaczynamy o 14.15 i skończymy ok.18.30.

A. Bawor

 

Nowy numer "Kazika"
14.04.2017 (15:44:13)
 
 Redakcja "Kazika" przyłącza się do świątecznych życzeń i na Zajączka ma w prezencie dla wszystkich nowy numer naszej szkolnej gazetki. Oglądajcie, czytajcie i udostępniajcie.
http://mam.media.pl/published/issue/5398/17914
Zapraszamy
K. Myrcik, 1LO i przyjaciele
 

Wesołych Świąt!
13.04.2017 (12:37:53)
 

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
życzę wielu radosnych i ciepłych chwil,
odpoczynku w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności

całej społeczności ZSO-T

życzy
dyrektor
Joanna WalczakCHEMICZNYM OKIEM - ZAPRASZAMY DO GłOSOWANIA NA NASZYCH UCZNIÓW
12.04.2017 (21:45:33)
 

Uczniowie naszej szkoły: Felicja Świerczok, Aleksandra Kraszewska, Mateusz  Dworaczyk oraz  Michał Wieczorek wzięli udział w konkursie organizowanym przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Sekcję Studencką Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego „ Hybryda”.
W ramach konkursu, przygotowali pracę odzwierciedlającą chemiczny punkt widzenia w formie plakatu popularnonaukowego.
Jedną z kategorii przyznania nagród jest nagroda publiczności, której laureaci zostaną wyłonieni na drodze głosowania internetowego w portalu społecznościowym Facebook. Nagrodzone zostaną prace, które otrzymają największą liczbę głosów („Lubię to”).

Głosowanie trwa do końca kwietnia.

Linki naszych prac to:

Felicja Świerczok

Michał Wieczorek

Aleksandra Kraszewska

Mateusz Dworaczyk

LICZYMY NA WASZE GŁOSY

Beata Stężała

 


Kolejne laury dla uczących się języka niemieckiego
12.04.2017 (07:55:40)
 
10 kwietnia odbyła się gala wręczenia nagród w Konkursie z Języka Niemieckiego „Śladami Marcina Lutra“ zorganizowanym przez RODN-WOM w Częstochowie.

Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia zarówno merytoryczne związane z reformacją oraz sylwetką Martina Lutra, jak i leksykalno – gramatyczne. Udział wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego.

Nasz wynik:
MARTYNA BOK 2 LO zajęła pierwsze miejsce.
PAWEŁ FELIKS 4 TI zajął trzecie miejsce.

Gratulacje!
Anna Giemza - Jurga
 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]