Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Półfinał wojewódzki Śląskiej Ligi Orlików Licealiady SZS w ZSOT!
28.05.2017 (23:58:59)
  W najbliższą środę od godziny 10:00 na naszym Orliku rozpocznie się pólfinał wojewódzki turnieju Śląskiej Ligi Orlików Licealiady SZS! Będzie to historyczny pierwszy taki turniej organizowany przez naszą szkołę, która również wystąpi na tym szczeblu w piłce nożnej po raz pierwszy od 4 lat!
 Podopieczni Pana Jacka Łuczyńskiego rozegrają mecz półfinałowy z rywalem, którego wyłoni losowanie a następnie jeżeli wygrają zagrają o awans do finału wojewódzkiego lub w przypadku przegranej w w/w półfinale- mecz o III miejsce. Rywalami będą 3 drużyny ze Śląska a więcej szczegółów po zawodach już w środę!
Trzymamy kciuki za naszych dzielnych chłopaków i zapraszamy kibiców do głośnego wspierania naszej drużyny w walce o historyczny awans do najlepszej czwórki finału wojewódzkiego!
KAAAA-ZIIIKK!!!


"Razem zbudujemy Europę" uznany za DOBRĄ PRAKTYKĘ
28.05.2017 (21:53:27)
 

Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" przyznała projektowi realizowanemu w naszej szkole „Razem Zbudujemy Europę” status "Dobrej praktyki".
Projekt realizowany był w naszej szkole w 2016r. Pomysłodawcą całego oraz koordynatorem była Katarzyna Myrcik a współpracowali z nią przy realizacji: Jolanta Wróbel, Anna Giemza-Jurga, Daniel Łodziński. Projekt zakładał wyjazd 20 uczniów technikum budowlanego naszej szkoły na dwutygodniowe praktyki zagraniczne do wyspecjalizowanego ośrodka szkolenia praktycznego w Cottbus. Praktyka polegała na wykonywaniu prac budowlanych pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Podczas wykonywania prac uczniowie porozumiewali się z instruktorami wyłącznie w języku niemieckim. Dzięki wyjazdowi uczniowie poszerzyli słownictwo języka niemieckiego, nabyli kompetencji personalnych oraz podnieśli poziom swoich praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania prac budowlanych, co z pewnością zaowocuje na egzaminie zawodowym, jak również pomoże odnaleźć się w przyszłości na wymagającym rynku pracy.
 
Jesteśmy niezwykle dumni, że organizowane przez nauczycieli naszej szkoły działanie uznane zostało za wzór do naśladowania. Zamierzamy współpracować z partnerem niemieckim w przyszłym roku i wysłać do Cottbus kolejną grupę budowlańców, a obecnie przygotowaliśmy projekt dla informatyków i mechaników i czekamy na akceptację Narodowej Agencji.
Daniel Łodziński


Kazik bliżej Unii Europejskiej
25.05.2017 (07:16:57)
      W środę 24 maja w naszej szkole gościliśmy posła do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka, który został zaproszony do ZSOT przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Mateusza Urbańczyka. Nie była to pierwsza wizyta Pana Profesora u nas, ale dla obecnego pokolenia uczniów na pewno tak właśnie postrzegana. W spotkaniu wzięli udział także goście: Burmistrz Lublińca, Edward Maniura, radni powiatu lublinieckiego oraz oczywiście uczniowie, niestety z uwagi na skromne warunki lokalowe tylko z trzech klas, 1LO, 1TI i 2TIi.


    Spotkanie składało się z dwóch części, krótkiego słowa wstępnego prof. Buzka dotyczącego tematu Dokąd zmierza Unia Europejska oraz pytań przygotowanych przez uczniów. Mimo że nie należały one do prostych, wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem elokwentnych, mądrych, ale i szczerych wypowiedzi Pana Profesora. Z kolei nasz gość docenił uczniów za ich dociekliwość i odwagę.

    Spotkanie przygotowały Beata Dudek, Iwona Lewke i Hanna Ślimak.

GALERIA„Polskie więźniarki w Ravensbrück” - zaproszenie do konkursu
24.05.2017 (21:08:49)
 
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI „Polskie więźniarki w Ravensbrück” pod patronatem dr Wandy Półtawskiej

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować pracę na jeden z poniższych tematów:

  • Ravensbrück – miejsce splamione krwią oraz cierpieniem tysięcy niewinnych kobiet
  • Wszechobecna atmosfera śmierci jako czynnik kreujący rzeczywistość KL Ravensbrück
  • Praca – ze wszech miar wyniszczająca – jako narzędzie kaźni w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück

Objętość pracy: do 3 stron wydruku komputerowego (czcionka 12 pkt.; interlinia 1,5; 30 wierszy na stronie lub do 30 slajdów wykonanych w programie Power Point).
Prace konkursowe w postaci wydruku komputerowego ( w tym również prezentacja multimedialna) wraz z kopią umieszczoną na opisanej imieniem i nazwiskiem płycie CD (zapisane w programie WORD z rozszerzeniem *.doc lub Power Point) wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinny być przesłane organizatorom do 10.06.2017r. Każda z prac wraz z płytą CD powinna być umieszczona w osobnej koszulce foliowej. Nie należy przesyłać prac pocztą elektroniczną. Praca powinna zawierać bibliografię. Praca powinna być oryginalna – wcześniej nigdzie nie publikowana

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do konsultowania prac z nauczycielami historii i/ lub języka polskiego. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest w sekretariacie szkoły lub u K. Myrcik sala 41.Odbiór dyplomów - 26 maja 2017 r.
24.05.2017 (13:33:38)
  Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie średnie dnia 28.04.2017 r. odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu w sekretariacie szkoły:
godz. 11:00 - klasa 4 TM
godz. 12:00 - klasa 4 TB
godz. 13:00 - klasa 4 HT
godz. 14:00 - klasa 4 TI


WYNIKI KONKURSU!
24.05.2017 (11:19:42)
  W dniu 23 maja 2017 roku, odbyło się rozstrzygniecie corocznego konkursu na najlepiej wykonaną makietę budynku jednorodzinnego. Komisja oceniająca prace ustaliła następującą kolejność miejsc:

1. Szymon Olszok 2TB

2. Dawid Maciejczyk 1TIB

3. Szymon Krawczyk 2TB


Uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych prac!!! Po odbiór dyplomów oraz nagród rzeczowych zapraszamy na akademię w dniu zakończenia szkoły.


Kazik mówi TAK transplantacji!
23.05.2017 (11:22:36)
  Dnia 20.05.br. na Bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu  odbyła się Kampania prozdrowotna: "Twoje TAK ma zanczenie". Pomysłodawcą imprezy jest młody lekarz, Karol Kukowka, który we współpracy z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim zorganizował po raz drugi  kampanię promującą zdrowy tryb życia, krwiodawstwo, transplantologię. Ponad 40 wolontariuszy uczniów  naszej szkoły już od piątku włączyło się aktywnie w promocję Kampanii oraz przygotowanie stanowisk do badań lekarskich. W tym miejscu chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za wkład pracy i ogromne zaangażowanie w przebieg Kampanii.  Serdecznie dziękuję uczennicom i uczniom klas: 1 LO,1 HT, 1 TI, 1 TIB, 2 TA,2 TIi, 3 TI.  Liczę na Was za rok!


M.Strzoda

Wojewódzki etap XXV mistrzostw pierwszej pomocy PCK
23.05.2017 (07:36:39)
  W dniu 20.05.2017 w Katowicach odbył sie wojewódzki etap XXV mistrzostw pierwszej pomocy PCK. Nasz powiat reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu. Ekipa w składzie Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Miłosz Grobara, Mateusz Zdziebko i Marcin Mzyk musiała zmierzyć się z 4 pozoracjami, testem wiedzy oraz testem umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Z dumą mozemy poinformować iż młodzież zdobyła III miejsce, a warto zaznaczyć, iż w zawodach brały udział także ekipy ze szkół medycznych.

"Był to dzień pełen wrażeń, emocji i napięcia. Nie opuszczająca adrenalina i stres, wzmocnione realistycznoscia ran i pozoracji. Był to bardzo dobry test dladziałań zespołowych i sprawdzenia wzajemnego zaufania i umiejętności współpracy, co jest szczególnie trudne przy tak dużym napięciu." ~ mówi Magda, kapitan drużyny


Podczas zawodów trzeba bylo pomoc ofiarom pobicia, miedzy innymi kobiecie w ciąży, mężczyźnie dźgniętym nożem oraz opatrzyć amputacje kciuka, opatrzyć rozległe oparzenia ofiarom niefortunnego rozpalania ogniska, zająć się ekipa wspinaczkowa,której członkowie Spadli z wysokości i zająć sie poszkodowanymi w wyniku wypadku z udziałem motorów.

"Zdecydowanie najtrudniejszym wyzwaniem bylo przezwyciężyć stres, zeby móc na spokojnie podejmować decyzje i wykorzystywać wiedze, którą się ma" - komentuje Monika

"Najbardziej dające okazję do sprawdzenia się, ale i jednocześnie  stresujące momenty to zdecydowanie wtedy, gdy zostawalo sie samemu z poszkodowanym. Każdy z drużyny ma jakieś swoje zadanie i trzeba samemu wyciągać wnioski i myśleć co jeszcze mozna zrobic" - dodają Mateusz i Marcin

"Takie zawody to idealna okazja, aby zarówno sprawdzić własną wiedzę, ale tez utrwalić wiele wiadomości, tym bardziej w tej dziedzinie. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, aby potrafizielić tych podstawowych czynności ratujących życie i zdrowie" mówi Miłosz

Cala drużyna zgodnie przyznała, ze czuje delikatny niedosyt i już planuje całoroczne przygotowania do kolejnych mistrzostw, za rok.


I Kazikowy Rajd Rowerowy
22.05.2017 (15:40:53)
 W piątek 2 czerwca 2017 (jeżeli pogoda będzie do jazdy) punktualnie o godzinie 8:00 spod szkoły ruszy I Kazikowy Rajd Rowerowy, który prowadził będzie malowniczymi ścieżkami (i nie tylko) naszych okolicznych lasów oraz szlaków rowerowych. Trasa liczyła będzie ok.30 km jednak przewidziano liczne postoje i odpoczynki na posiłki i napoje łącznie z ogniskiem i kiełbaskami! Trasę przejazdu już od dawna planuje Pan Dawid Gołombowski więc zapewne będzie ciekawie i wesoło zatem... ZAPRASZAMY!

Zapisy u mnie w gabinecie w-f do piątku 26 maja do godziny 13:30! Liczba miejsc ograniczona!


"Kazik" i Dzień Otwarty raz jeszcze z dedykacją dla kandydatów
22.05.2017 (00:10:02)
 
 

 Taki numer!


Ostatni już w tym roku "Kazik" urodził się klasie 1LO.

Hasłem przewodnim tego wydania było podsumowanie Dnia Otwartego. Z kilkuset zdjęć z wielkim bólem wybraliśmy kilkadziesiąt, żeby pokazać naszym sympatykom, jak bawiliśmy się, goszcząc gimnazjalistów z całego powiatu i nie tylko.  Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.

Okazja do publikacji jest też nietypowa. Właśnie bowiem wystartowała rekrutacja do szkół średnich.  W zakładce "Nabór" można podglądać statystyki i dowiedzieć się, która klasa  oczarowała gimnazjalistów najbardziej.

My (redakcja, czyli klasa 1LO) liczymy na to, że nasz trud dziennikarski też zostanie doceniony i przyszłoroczna klasa menadżerska w II Liceum Ogólnokształcącym  będzie miała silną ekipę - tzn. mocną w wiedzę, kreatywność i poczucie humoru.

Zapraszamy do czytania, oglądania, udostępniania itd.

KAZIK MAJ 2017

K. Myrcik, 1LO i przyjaciele


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]