REKRUTACJA !
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
1TM na wycieczce historyczno - pożarniczej
04.04.2018 (18:22:09)
 
4 kwietnia 2018 klasa 1TM udała się do Mysłowic, aby zwiedzić Centralne Muzeum Pożarnictwa.
Na początku klasa strażacka uczestniczyła w lekcji o historii pożarnictwa na Śląsku. Uczniowie następnie podziwiali liczne eksponaty zgromadzone w muzeum, m.in. umundurowanie, sprzęt gaśniczy, liczne wozy strażackie oraz inne ciekawe eksponaty z przeszłych lat polskiego pożarnictwa. Wszystkim uczestnikom muzeum się bardzo podobało.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do zamku w Będzinie, skąd po krótkim zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną.
Wycieczkę zorganizowali dla klasy Mirosław Gałuszkiewicz i Katarzyna Myrcik.
Łukasz Foks 1TM
   


Cheerleaderki Kazika
04.04.2018 (12:25:56)
 

Ważna Informacja !


Juz jutro  (czwartek) na szóstej lekcji odbędzie się próba szkolnej grupy cheerleaderek.

Zapraszam wszystkie uzdolnione tanecznie dziewczyny


Lubisz się uśmiechać? Czujesz rytm? Jesteś wysportowana?

Będziesz w swoim żywiole !ps. Obowiązuje strój sportowy


ze sportowym pozdrowieniem, H. SukienikXIII WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI
03.04.2018 (10:39:38)
 

Zapraszamy do udziału w XIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM pod hasłem „Twój talent szansą na lepszy świat”. Konkurs organizuje Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie. Patronat sprawują: Śląski Kurator Oświaty, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie,Wójt Gminy Boronów

1. Kategoria epicka

 „Takiż to świat! Niedobry świat!
Czemóż innego nie ma świata”
/B. Leśmian „Dziewczyna”/

Wykorzystując swoją wiedzę o literaturze i sztuce i własne przemyślenia, w dowolnej formie epickiej przedstaw artystyczne próby odnalezienia nowej, lepszej rzeczywistości.

2. Kategoria poetycka

„Świat w rękach młodych”

Termin: do  20.04.2018

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Prace konkursowe należy złożyć u nauczycielek j. polskiego.
Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 pracę na wybrany temat napisaną w dowolnej formie, nieprzekraczającą dwóch stron A4 (czcionka 12, Arial, interlinia 1,5) wydrukowaną i opatrzoną wybranym przez uczestnika godłem konkursowym.
Do pracy konkursowej należy dołączyć w zaklejonej kopercie formularz konkursowy opatrzony identycznym jak praca godłem konkursowym zawierający dane o uczestniku konkursu oraz oświadczenie.

Do przesłanego 1 egzemplarza wydruku komputerowego należy dołączyć również podpisaną płytę CD lub DVD z pracą zapisaną w programie Microsoft Office Word w celu przygotowania ewentualnej publikacji.

Uczestnik może zastrzec podanie swoich danych osobowych do publicznej wiadomości i wyrazić zgodę na publikację jego utworu pod pseudonimem (podanym w oświadczeniu).Wesołych Świąt!
29.03.2018 (08:31:46)
 

Zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i radości Świąt Wielkanocnych


calej społeczności ZSOT

życzy

dyrektor

Joanna WalczakCheerleaderki w KAZIKU :)
28.03.2018 (12:41:41)
 

Z inicjatywy Julki Wieczorek i Julki Kosytorz dziś odbył się pierwszy nabór do grupy szkolnych Cheerleaderek. Na trening zgłosiła sie spora grupa usportowionych dziewczyn - co nas mile zaskoczyło

Zapominalskie tancerki zapraszamy na kolejne spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się po świętach. Więcej szczegółów w pózniejszym terminie

 

Lubisz się uśmiechać? Czujesz rytm? Jesteś wysportowana?

Będziesz w swoim żywiole !


ze sportowym pozdrowieniem H. SukienikOpublikowaliśmy kolejny numer "Kazika"
27.03.2018 (23:30:29)
 
 
 Nasza szkolna gazetka doczekała się publikacji kolejnego numeru. Przygotowały go siły połączone liceum i technikum, choć oczywiście, tradycyjnie redakcją rządzili uczniowie naszego LO.

Oddajemy dziś gazetkę w Wasze ręce.

Chcemy, żeby dotarła do jak najszerszego grona, bo uważamy, że w naszej szkole jest się czym pochwalić.
Niestety, żegnamy się z Danielem Kozłowskim z klasy 4TI, który przez dwa lata przygotowywał okładki do naszego pisemka. Dziękujemy za terminową i dobrą pracę. Jednocześnie witamy w zespole Piotra Stępnia z 2TI, który przyjął funkcję grafika i wraz z dzisiejszym wydaniem debiutuje w "Kaziku".

Wszystkim życzymy miłego czytania i oglądania TUTAJ:

Redaktorzy


Piłkarki ręczne na podium półfinałów LICEALIADY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
27.03.2018 (19:15:48)
 
Dziś tj.27.03.2018 z ogromną wiarą i motywacją przyjechałyśmy na turniej do Gliwic. Było ciężko, bo przecież nie tak łatwo  pokonać drużyny ze szkół sportowych, a z takimi  przyszło nam się zmierzyć. Najbardziej emocjonujący okazał się mecz z drużyną z Zabrza, który  do ostatnich sekund trzymał w napięciu. Niestety, końcówka spotkania należała do bardziej doświadczonych zawodniczek z Zabrza i ostatecznie przegrałyśmy dwiema bramkami. Dałyśmy z siebie wszystko w turnieju i z podniesioną głową odebrałyśmy pamiątkowy dyplom zdobycia III MIEJSCA w turnieju.

Skład reprezentacji KAZIKA:
Magdalena Koza (kapitan drużyny), Sandra Koszarek, Agata Pietrucha, Natalia Bogawska, Patrycja Cwalina, Ola Nolbert,  Patrycja Huber, Martyna Bok, Michalina Krus, Daria Wańczyk, Wiktoria Zając, Paulina Spałek, Wiktoria Thomann, Kamila Skubała, Dominika Thomann, Klaudia Radek.

   
Dziękujemy paniom Heni Sukienik oraz Justynie Włodarczyk za wsparcie i zaangażowanie, bez Was ten sukces nie byłby możliwy.
Taki nasz DOBRY CZAS 💕 Kazikowe piłkarki.
Już czekamy na przyszłoroczne rozgrywki…mamy smaka na więcej!Odebrali dyplomy...
27.03.2018 (11:18:45)
 
W dniu 26.03.2018 w Sali Rady Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Patryk Woroniak i Daniel Hat, odebrali dyplomy oraz nagrody rzeczowe za okręgowy etap XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Przypomnijmy, iż Patryk zajął w okręgu śląskim 2 miejsce (6 w Polsce), natomiast Daniel 13 miejsce na Śląsku. Dzięki temu obaj awansowali do Finału Centralnego. Ponadto dyplomem oraz wspaniałymi pozycjami książkowymi został nagrodzony ZSO-T za zajęcie 3 miejsca na Śląsku w rywalizacji drużynowej.  Ceremonię wręczenia nagród uświetnił wykład dr hab. inż. Marka Salamaka prof. Pol.Śl.  pt.: Przyszłość budownictwa w kontekście rewolucji przemysłowej 4.0. Zarówno Patryk, jak i Daniel to przyszli studenci kierunków budowlanych, a więc wykładu wysłuchali z dużym zainteresowaniem. Wykład poszerzył naszym olimpijczykom budowlane horyzonty oraz wprowadził w naukową atmosferę Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.

D. Łodziński


Noc harcerska w "Kaziku"
25.03.2018 (12:01:50)
 
Zero snu, ale za to dużo śmiechu, zabawy i niesamowity klimat - tak w skrócie można opowiedzieć o wczorajszej nocy. Z 23 na 24 marca dzięki uprzejmości nauczycieli ZSOT w ,,Kaziku’’ odbyła się pierwsza edycja “HarcHoollywod”, czyli nocy filmowej, która została zorganizowana przez harcerzy, w tym przede wszystkim uczniów naszej szkoły, dla dzieciaków ze szkół podstawowych.
 Całe wydarzenie rozpoczęło się w piątkowy wieczór o 18.00, zgromadziło ponad 45 osób i trwało aż do godz. 10.00 następnego dnia. Uczestnicy rozpoczęli swoją przygodę od gry. Zostali "wciągnięci" w świat filmu, z którego musieli się wydostać i uratować najsławniejsze filmowe postacie uciekające przez „rozdarcie”. Na swojej drodze spotkali Szalonego Kapelusznika, Elzę z Krainy Lodu, Jacka Sparrowa, Fionę, Judy Hopps ze Zwierzogrodu oraz Scoobiego. Podczas wizyty u każdego z nich musieli wykonać zadanie, które zbliżało uczestników do ucieczki ze świata fikcji oraz sprawdzało ich sprawność, pozwalało im nauczyć się czegoś nowego albo po prostu dostarczało świetnej zabawy. Na szczęście wszystkim udało się wydostać z tajemniczego świata, co okazało się jedynie elementem gry fabularnej. Po powrocie „do rzeczywistości” czekało na wszystkich świeczkowisko i wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary. Nie zabrakło również wielu harcerskich gier i pląsów, a także ulubionej gry dzieciaków – „Mafii”. Późno w nocy odbył się także turniej siatkówki, a oczywiście równolegle cały czas można było robić coś, czego na nocy filmowej zabraknąć nie może, czyli… oczywiście oglądać filmy! Trudno było choć na chwilę zmrużyć oko, ale to przecież jest zaleta harcerstwa. Teraz już wszyscy odsypiają w domu.
Dziękujemy jeszcze raz nauczycielkom za opiekę i pani sprzątaczce za pomoc w sobotę rano. Jesteście niezastąpieni!

 
Harcerki i harcerze (z "Kazika" i nie tylko)


INFORMACJA
23.03.2018 (14:16:22)
 Przypominam, że osoby, które nie zdały egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2018r. mają prawo zapisać się powtórnie na sesję czerwiec-lipiec 2018r. oraz mogą dokonać wglądu do swojej pracy w siedzibie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Więcej informacji na ten temat w gabinecie wicedyrektorów.

Sławomir Kościelny<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]