REKRUTACJA !
HARMONOGRAM EGZAMINÓW
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2017
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Czytaj więcej...
Wycieczka klas TA do Poznania
28.02.2018 (07:28:56)
 
Dnia 23 lutego 2018 roku część uczniów klas 2TAM, 3TA i 4TA wybrała się na wycieczkę zawodową do Poznania. Głównym celem wycieczki były Targi Ogrodnicze „Gardenia”. Następnie mieliśmy przejść na rynek aby podziwiać uroki poznańskiego starego miasta. Choć wycieczka rozpoczęła się bardzo wcześnie, humory wszystkim dopisywały. Po 3 godzinach jazdy pociągiem byliśmy już na miejscu. Wszyscy byliśmy zaskoczeni różnorodnością stoisk i ilością oferowanych przez nie informacji. Można było zobaczyć wiele gatunków roślin, urządzeń do ich pielęgnacji oraz brać udział w ciekawych zajęciach florystycznych. „Myślimy, że każdy z nas dowiedział się czegoś nowego i pomoże nam to w dalszej nauce” – wspominają Weronika i Asia z klasy 2TAM.  Później grupą przeszliśmy na rynek, gdzie każdy mógł odpocząć po zdobywaniu nowej dawki wiedzy. Wieczorem wsiedliśmy do pociągu, aby wrócić do domu. Mimo niewielkich komplikacji w pociągu, w dobrych humorach dotarliśmy na miejsce i wycieczkę zaliczamy do udanych 

Zuzanna Stryczak i Julia Borszcz z klasy 2TAM.


Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych
27.02.2018 (07:39:32)
  W środę  14.03.2018 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Z tej okazji  zorganizowane będą Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych w następujących kategoriach:
  • szachy
  • sudoku
  • kostka Rubica
  • "Jeden z dziesięciu"  na poziomie podstawowym
  • "Jeden z dziesięciu"  na poziomie rozszerzonym
  • test matematyczny.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli matematyki (najpóźniej do 12.03.2018 r.)


Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu "Sudoku w Lublińcu"
27.02.2018 (07:32:46)
 W czwartek 01.03. na 6 lekcji (od godz. 12.20) odbędą się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu "Sudoku w Lublińcu". Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę 12.03 w CKZiU w Lublińcu. Chętnych prosimy o zapisy u nauczycieli matematyki. 

WIELKI SUKCES naszych siatkarek!
26.02.2018 (13:33:11)
 
W ubiegły piątek, 23.02 w hali sportowej ZS im. A Mickiewicza odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce dziewczyn. Drużyna Gospodarzy była naszym jedynym ale jakże poważnym przeciwnikiem, mianowicie od bardzo dawna nie udało nam się z nimi wygrać. Jak każdego roku, dzielna reprezentacja dziewczyn w składzie: Monika Schuler, Ewa Borecka, Wiktoria Zając, Wiktoria Cedzidło, Zuzanna Pradela, Zofia Korabik, Monika Biela, Emilia Wysocka, Natalia Dramska, Milena Szuba, Sandra Koszarek, Monika Bryś, Dzesika Jureczko pod dowództwem Pani Sukienik, udała się z podniesioną głową i wiarą w siebie na teren naszego rywala.

Kiedy doszło do wielkiej rozgrywki, podczas której 90% kibiców wspierała nasze rywalki, doszło do historycznego momentu... Stres, walka i determinacja doprowadziły do wygrania pierwszego seta z wynikiem 25:22! Szanse na zwycięstwo wzrastały, tak samo jak ciśnienie krwi i zdenerwowanie, zawodniczek jak i Pani Trener...  I właśnie wtedy niemożliwe stało się możliwe : Kazik mistrzem Powiatu!!!

W jakże pięknym stylu! Z wynikiem 25:15! Dziewczyny pokazały siłę, wiarę, zaangażowanie, a przede wszystkim radość płynącą z gry w siatkówkę. Tegoroczna drużyna zapisała się na kartach historii naszej szkoły, czego serdecznie gratulujemy!
Jakby radości było mało, kolejną dawkę endorfin dostarczyli nam nasi niezastąpieni Panowie, którzy pokonali Psary, a w wielkim finale- drużynę Mickiewicza i również zdobyli  tytuł Mistrzów Powiatu!

Przed nami zawody rejonowe, trzymajcie kciuki!

Ewa Borecka 3LO
 


Kwalifikacje do Mistrzostw Europy karate shinkyokushin
25.02.2018 (21:08:44)
 
17.02.2018 w Kobyłce koło Warszawy odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy karate shinkyokushin, w których to uczeń Bartosz Małysa z 1TI zajął III miejsce

GRATULUJEMY ! 


Nasza nauczycielka - Pani Henryka Sukienik SPORTOWCEM ROKU 2017 !
23.02.2018 (14:54:50)
  Wśród laureatów Plebiscytu Dziennika Zachodniego w kategorii TRENER ROKU znalazła się Pani Henryka Sukienik. Nauczycielka Wychowania Fizycznego z naszej szkole, trenerka i instruktorka fitness.

Pani Henryka  w Plebiscycie została wybrana Trenerem Roku 2017 w Powiecie Lublinieckim, natomiast w całym Województwie Śląskim zajęła wysokie II miejsce!

Gratulacje, medal i dyplomy zostały złożone  Podczas Gali Plebiscytu Dziennika Zachodniego SPORTOWIEC ROKU 2017 Województwa  Śląskiego, która odbyła się  na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Plebiscyt był zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 


PIERWSZY TURNIEJ FIFA W NASZEJ SZKOLE !
23.02.2018 (09:09:21)
  W poniedziałek 26 stycznia 2018 roku na rozpoczęcie ferii zimowych w naszej szkole odbył się pierwszy turniej FIFA 18. Mecz rozgrywany był na konsolach PS4, a obraz  był wyświetlany z rzutników, aby wszyscy mogli oglądać zaciętą rywalizację uczestników. Turniej odbył się w sali numer 30 oraz w bibliotece. Trwał on od pierwszej godziny lekcyjnej i skończył się dopiero po sześciogodzinnej  zaciętej grze. Do turnieju zgłosiło się aż 28 drużyn, które zostały rozlosowane na trzy tak zwane „drabinki”, czyli tury, które były rozgrywane systemem pucharowym. Zwycięzcy każdej z drabinek trafili do wielkiego finału, podczas którego każdy uczestnik miał okazję zmierzyć się ze swoim przeciwnikiem. 
Było o co walczyć! Każdy z uczestników drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymał pufę sit sit (w sumie do wygrania było ich aż sześć!). Nagrody zasponsorowane zostały przed Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Podsumowując, pierwsze miejsce w turnieju zdobyli Daniel Ryznar z  klasy 2LO oraz Adam Deneko z klasy 2TI, drugie miejsce zgarnęli Szymon Strużyk wraz z Patrykiem Gruszczyńskim z klasy 1TB, natomiast trzecie miejsce zajęli Mateusz Zozgórnik i Mateusz Smyła z klasy 1TM. Opiekunami podczas zmagań byli Pan Adam Biernacik, Pani Beata Dudek oraz Pani Maria Mikołajczyk- Szczęsna. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Uczestnikom również gratulujemy oraz dziękujemy. Mamy nadzieję, że takich turniejów w naszej szkole będzie coraz więcej.

 
Ania Sykosz 3LOZSOT pożegnał się z karnawałem
22.02.2018 (22:48:31)
 

We wtorek 13 lutego obchodziliśmy nasze "kazikowe ostatki". Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zaprezentowania się w ciekawszym niż zwykle wydaniu - dowolnym przebraniu karnawałowym.

Pomimo krótkiego czasu na przygotowanie kostiumów, uczniowie nie zawiedli. W tym dniu na korytarzu można było podziwiać najróżniejsze postacie. Od Myszki Minnie, przez króli, aniołów, marynarzy, mimów, żołnierzy, aż do jednorożca. Każdy strój był wyjątkowy i oryginalny. Dobrej zabawie towarzyszyła rywalizacja. Klasy konkurowały między sobą – punktem honoru każdej była jak największa liczba przebierańców w grupie. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1 LO, aż 74% uczniów wzięło czynny udział w naszym karnawale. Na drugim miejscu uplasowała się 2 TiB, 58% uczniów zaangażowało się w zabawę. Trzecie miejsce, z wynikiem 45%, zajęła klasa 1 TI. Gratulacje!
Skrzynka walentynkowa, wystawiona w tym dniu w holu głównym, także cieszyła się dużym zainteresowaniem. W środę, 14 lutego, poczta walentynkowa dostarczyła wszystkie podrzucone przez tajemniczych wielbicieli kartki do ich adresatów.
Natalia Dmowska 1 LO

   Dzień Myśli Braterskiej
22.02.2018 (20:38:03)
 
 22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej - dzień przyjaźni obchodzony przez harcerzy i skautów na całym świecie.
 

W naszej szkole jest wiele osób, które angażują się w pracę drużyn harcerskich i zuchowych. Jest też wielu uczniów, którzy w takich drużynach działali w przeszłości.

22 lutego, w dniu urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu życzymy wszystkim obecnym i byłym harcerzom satysfakcji i radości w realizacji swojej pasji, a instruktorom i funkcyjnym wytrwałości, determinacji, pomysłów i sił potrzebnych w Waszej pracy dla dzieci i młodzieży.

Harcerki i harcerze z ZSOT
 


Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
22.02.2018 (19:55:11)
 W dniu 1.03.2018. (czwartek) o godz. 10.30. w sali 49 odbędzie się I etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.

Uczniowie rozwiązują test poprzez platformę internetową. Test trwa 30 min i składa się z 30 pytań wielokrotnego wyboru.

Olimpiada obejmuje tematykę z kilku dziedzin związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samorządność, przedsiębiorczość i innowacyjność.

Osoby zgłoszone do olimpiady w najbliższych dniach otrzymają na swojego maila hasło dostępu do platformy olimpiady. Proszę zachować hasło, które będzie niezbędne podczas logowania.

Życzę powodzenia
opiekun: Jolanta Romańska

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]