Numer konta Rady Rodziców ZSOT w Lublińcu
 
Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych
Getin bank o/Lubliniec 50 1560 1049 2120 1814 5533 0001


Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2018
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2018 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
Kaziki podbijają Kotlinę Kłodzką i Czechy!
23.05.2018 (22:36:29)
  W dniach 21-23 maja uczniowie klas 2TIB oraz 3TII przemierzyli niezliczone kilometry zwiedzając Błędne Skały, wdrapując się na Szczeliniec Wielki i przeciskając się przez labirynty czeskiego Skalnego Miasta. Mimo zakwasów i pobudek o świcie z uśmiechami na ustach dotarli do miasta Dvur Kralove, gdzie odwiedzili jedyne w swoim rodzaju Zoo Safari - największe i najpiękniejsze zoo w Czechach. Dla odzyskania sił napili się leczniczej wody w Polanicy Zdroju i ruszyli na podbój Twierdzy Kłodzkiej.


Kierownik wycieczki Iwona Wosik oraz opiekunowie: Marta Pulcer i Maciej Siwiński dziękują uczniom obu klas za wytrwałość w pokonywaniu setek schodów i za to, że dobre humory nigdy ich nie opuszczały. Pozostałych uczniów zachęcamy do odkrywania niezliczonych atrakcji Kotliny Kłodzkiej, polecamy rejs łódką w Skalnym Mieście i obowiązkowo przejażdżkę safari - busem w czeskim zoo!

I. Wosik

RATOWNICY ZSO-T KOLEJNY RAZ NA WOJEWÓDZKIM PUDLE
23.05.2018 (21:03:27)
  19 maja zapisze się w historii Kazika. Szkolna drużyna ratowników, w składzie kapitanka - Magdalena Stemarowicz i Monika Kosiada, Łukasz Tokarz, Miłosz Grobara i Paweł Chrost wyruszyła do walki w  wojewódzkim etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Presja ciążyła na zawodnikach wielka, bowiem dwa lata z rzędu ZSO-T zdobywało 3 miejsce. Odmłodzona ekipa ratownicza miała ochotę na powtórkę sukcesu. I udało się! Na początek zmagania z testem wiedzy. Potem  każdy prowadził 5 min. resuscytację elektronicznego fantoma. I tu super wyniki - skuteczność RKO nawet 97% i pacjent ożył.  Następnie udzielanie pomocy przedmedycznej w symulowanych sytuacjach grozy. I stało się. Mamy 3 miejsce w województwie, po raz trzeci! Do srebra brakło tylko 9 punktów. To jest w naszym zasięgu - powiedziała Magda. Szykujemy się do niego za rok.

Trzecie miejsce w walce ze szkołami o profilu "biol - chem" i kierunku medycznym to niebywały sukces! Serdecznie im dziękuję za godziny nauki i wspólnych ćwiczeń, za czas skradziony z prywatnego życia a poświęcony dla sławy szkoły.


DZIĘKUJĘ WAN ZA ZAANGAŻOWANIE I WYPRACOWANY SUKCES.

M.Klimczyk
Fotorelacja i wsparcie - Łukasz Kosytorz

ZAWODY STRZELECKIE !
22.05.2018 (13:42:05)
 4 czerwca b.r. odbęda się Zawody Strzeleckie, w związku z tym trening dla  reprezentacji 10 osób z ZSOT będzie miał miejsce 28 maja b.r.

Skład reprezentacji dostępny w sekretariacie szkoły.

Odbiór dyplomów - 25 maja 2018 r.
22.05.2018 (13:29:08)
  Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie średnie dnia 27.04.2018 r. odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu w sekretariacie szkoły:
  • godz. 11:00 - klasa 4 TA
  • godz. 12:00 - klasa 4 TB
  • godz. 13:00 - klasa 4 HT
  • godz. 14:00 - klasa 4 TI


German – Polish Friendship
21.05.2018 (21:31:36)
 

Od niedawna w naszej szkole realizowany jest projekt „German – Polish Friendship”, którego celem jest wspieranie szeroko pojętej przyjaźni niemiecko-polskiej. Celem projektu jest przede wszystkim działalność na rzecz integracji młodzieży polsko-niemieckiej i kontynuacja partnerstwa ze szkołą z Kassel w Niemczech współpracującą z ZSOT od wielu lat.

Dziesięcioro uczniów i koordynatorki projektu – Monika Ziaja oraz Anna Giemza-Jurga – na zaproszenie szkoły Ahnatal-Schule Vellma z Kassel, brało udział w głównej fazie projektu, która odbyła się na wyspie Usedom/Uznam.  Młodzież obu  szkół spędziła wspólnie tydzień w miejscowości Kamminke. Podczas pobytu uczniowie brali udział w bogatym programie zajęć rekreacyjno- sportowo- edukacyjnych, jednocześnie integrując się i doskonaląc swoje umiejętności językowe oraz poznając kulturę innego kraju.
- Przygotowaliśmy dla kolegów i koleżanek z Niemiec warsztaty języka polskiego, quizy dotyczące wiedzy o Polsce i Niemczech - opowiada Michał Wieczorek. - Ważne było wykorzystanie nowoczesnych technologii, zrobiliśmy filmiki, zadania interaktywne, podcasty. 
- Odbyły się także wycieczki do Muzeum Historyczno- Technicznego w Peenemunde oraz na cmentarz Golm,  na którym spoczywają polegli podczas II wojny światowej - wspomina Natalia Pawłowska. – Warto było poznać historię zwykłych ludzi i spojrzeć na wydarzenia ubiegłego wieku z ich perspektywy.
Oprócz wycieczek historycznych młodzież wzięła udział  również w rywalizacji sportowej w mini golfie oraz wycieczce rowerowej. Choć pogoda nie dopisała, warto było odwiedzić plażę  i zobaczyć zachód słońca.
- Wyjazd ten był doskonałą okazją do poznania nowych miejsc, zawarcia nowych znajomości, poznania kultury, zwyczajów, stylu życia rówieśników. W przyszłości bardzo chętnie skorzystam z podobnych projektów - podsumował Szymon Jonczyk.
Tymczasem koordynatorki już planują kolejne edycje zarówno tego projektu, jak i projektu „Indo-Poland” ze szkołą z indyjskiego New Delhi.
Nikola Małczak, 2LO

 


TECHNIKUM VS. LICEUM! - DEBATA OKSFORDZKA W SZKOLE
19.05.2018 (17:52:24)
 18. maja 2018r. odbyła się w naszej szkole pokazowa debata oksfordzka pomiędzy klasami 2LO i 1TI. Uczniowie w ten sposób pochwalili się swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas przygotowań i wystąpień na konkursie debat oksfordzkich w Katowicach.

Tematem dyskusji była teza: Polska powinna przyjąć uchodźców zgodnie z zaleceniami komisji Europejskiej. Kwestia, rzecz jasna, budzi wiele emocji, dlatego widownia z uwagą przysłuchiwała się wymianie zdań. Tezy broniła drużyna informatyków, natomiast stanowisko opozycji wylosowała klasa licealna. Publiczność stanowili uczniowie ZSOT, z kolei członkami jury zostali nauczyciele naszej szkoły. Rolę eksperta pełniła doświadczona w debatowaniu Klaudia Rubiś, a marszałkiem debaty była p. Katarzyna Myrcik.

Argumentacja była bardzo wyrównana, co wcale nas nie dziwiło, obie drużyny są już wystarczająco doświadczone w tego rodzaju wystąpieniach. Udowodniły to swoimi sukcesami na konkursie debat oksfordzkich w Katowicach (kl. 2LO i 1TI) oraz na debacie na temat transplantacji w Warszawie (kl. 2LO).

Werdyktem jury wygrali reprezentanci klasy 2LO z wynikiem 43 pkt. Klasa TI uzyskała 26 pkt.

Jesteśmy pełni podziwu przygotowania i prezentacji argumentów każdej ze stron. Dziękujemy organizatorom i nauczycielom przygotowujących uczniów do debat. Członkom obu drużyn gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.


Aleksandra Chałupka 2LO
fot. Aleksandra Suszka 2LO

HARMONOGRAM EGZAMINÓW
16.05.2018 (16:12:48)
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI
CZERWIEC-LIPIEC 2018


Czytaj więcej...
Ostrzeżenie ludności !
15.05.2018 (20:42:49)
  W związku z pismem nr ZO.7100.35.2018WS Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z dnia 24 kwietnia 2018 r. (w załączeniu) w sprawie podjętej decyzji o wykonaniu na przełomie kwietnia i maja oraz w drugiej dekadzie maja br. zabiegów ratowniczych z użyciem środków chemicznych w celu ochrony drzewostanów liściastych i sosnowych przed szkodnikami w Nadleśnictwie Rudziniec, Lubliniec, Zawadzkie i Brynek, zwracam się z prośbą o niezwłoczne poinformowanie gmin objętych zabiegami o ww. działaniach w celu ostrzeżenia ludności o szkodliwości substancji do zwalczania szkodników oraz o przekazanie ww. informacji podległym powiatowi i gminom placówkom oświatowym (szkoły, przedszkola).
Andrzej Szczeponek
Dyrektor Wydziału

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ
15.05.2018 (00:01:02)
 W piątek 18 maja 2018r. w sali nr 30
o godz. 9.30 odbędzie się konferencja podsumowująca i promująca rezultaty projektu "Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska".

Zapraszamy uczestników projektu, którzy otrzymają w tym dniu certyfikaty uczestnictwa, oraz klasy: 2TAM, 1TM i 1TI, do których adresowany jest kolejny projekt staży zagranicznych. Zapraszamy także nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane realizacją staży zagranicznych i planują składanie wniosków w kolejnym naborze programu Erasmus+. Zapraszamy także absolwentów zainteresowanych wyjazdem na staże zagraniczne. Po konferencji będzie możliwość porozmawiania na temat terminów i zasad składania wniosków oraz ubiegania się o dotacje na wyjazdy zagraniczne.

K. Myrcik, J. Wróbel, A. Giemza-JurgaImpuls-Camp 2018 Koszęcin
14.05.2018 (08:01:43)
 
W dniach 8 do 10 czerwca na Śląsku w Koszęcinie odbędzie się II Międzynarodowy Impuls-Camp 2018,
Zaproszenie jest adresowane dla młodych ludzi związanych z szeroko pojętą branżą budownictwa, ale nie tylko.
Podstawowe kryterium uczestnictwa to wiek w przedziale 16-26 lat.

Odpowiemy na wszystkie pytania pod adresem: impulscamp@kalamala.pl

Link do formularza zgłoszeniowego

Kilka informacji znajdziecie tutaj

Zapraszamy.<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]