Wyniki egzaminów zewnętrznych - 2016
 

Ogólnopolski Ranking
Techników i Liceów Ogólnokształcących 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj więcej...
II etap I Regionalnego Konkursu Lingwistycznego I like Deutsch, Ich mag English.
20.05.2017 (01:07:16)
 Szczegóły:

VI. ZAKRES MATERIAŁU:
 1. Materiał leksykalny obejmuje następujące zagadnienia tematyczne w języku angielskim i niemieckim na poziomie B2:
  a. życie rodzinne i towarzyskie
  b. żywienie
  c. zakupy
 2. Materiał gramatyczny obejmuje następujące zagadnienia z gramatyki języka angielskiego i niemieckiego na poziomie B2:
  a. czasy gramatyczne
  b. strona bierna
Etap II zostanie przeprowadzony w siedzibie organizatorów tj. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Częstochowie przy ul. Kościuszki 8 w dniu 6 czerwca 2017r.

2. Etap II to test zawierający:
a) zadania zamknięte:
 • z rozumienia tekstów słuchanych i czytanych (po jednym z języka angielskiego i niemieckiego);
b) zadania otwarte:
 • sprawdzające znajomość środków językowych (częściowe tłumaczenie zdań, parafraza, uzupełnianie zdań/tekstów właściwymi elementami gramatycznymi/ leksykalnymi);
Test trwać będzie 90 minut.

A. Bawor

Zapraszamy jutro na Kampanię TWOJE TAK MA ZNACZENIE
19.05.2017 (13:33:36)
 
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w Kampanii Twoje TAK ma znaczenie...liczymy,że spotkamy się jutro tj. 20 maja br. na Bulwarze Franciszka Grotowskiego. Chciałam bardzo serdecznie podziękować uczniom, którzy podjęli wyzwanie i pracują jako wolontariusze w Kampanii  !!!

Do zobaczenia!!!

M.Strzoda

Kaziki w krainie baśni braci Grimm
18.05.2017 (21:03:31)
 
   

Nadszedł czas na ostatnią wymianę w ramach projektu Erasmus+ „The European Job Market of the Youth” w tym roku szkolnym. Szymon i Ola z 1LO tak mówią o podróży:  „Niedzielnym rankiem wyruszyliśmy do Vellmar, niedaleko Kassel w Niemczech, po drodze nie było czasu na drzemki, bo widoki były nie byle jakie - atlas chmur nad nami, a i powtórka do czekających nas zadań się przydała.”

Po kilku godzinach cała 12 osobowa Erasmus Crew i opiekunki dotarli do miasta otoczonego zielonymi wzgórzami, w którym czekali na nas już gospodarze – nauczyciele, uczniowie i ich rodziny z Ahnatal-Schule. „Wieczorem rodziny zorganizowały różnego rodzaju zajęcia. Jedni poszli nad jezioro, inni robili pizzę, niektórzy jedli kolację w restauracji”-  wspomina swój pierwszy dzień w Niemczech Daria z 1LO. Tomek z 1TI wyjaśnia, że od poniedziałku do piątku jest  zaplanowanych mnóstwo zadań, w tym warsztaty ze specjalistami HR, wizyta w teatrze, żeby dowiedzieć się więcej o różnych zawodach z nim związanych i prezentacje o szkole i miejscowości.

„Poniedziałek był dniem na poznanie wszystkich uczestników, bo oprócz nas przyjechali tutaj jeszcze Węgrzy, Turcy, Chorwaci i Finowie” relacjonują Zuzia z 1TAM i Monika z 1TIB. Kacper z 1TI z uśmiechem pochwalił tutejsze specjały, które okazały się dość podobne do naszych: Schnitzel, ziemniaki, kapusta. „We wtorek mieliśmy próbne rozmowy kwalifikacyjne, zajęcia teatralne i zadania, które musieliśmy rozwiązywać spacerując po Kassel.” komentuje Kinga z 2LO i Kamila z 2TB. „Chociaż przed nami najtrudniejsza części programu – rozmowy kwalifikacyjne, na które musieliśmy przygotować odpowiedź na ofertę, CV i podanie w systemie Europass oraz elektroniczne portfolio, to wierzymy, że wypadniemy dobrze!” z nadzieją mówi Joanna z 2TA. Tymczasem pozdrawiamy ze szczytu Wilhelmshohe!

M. Ziaja, B. Kąpielska & the Erasmus CrewWyniki konkursu "" like Deutsch, ich mag English
12.05.2017 (15:46:16)
 Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się:
 • Martyna Bok,
 • Kasia Kuzaj,
 • Patryk Kik,
 • Kamil Golis
Drugi etap odbędzie się w czerwcu w Liceum im. J.Słowackiego w Częstochowie. Zagadnienia powinny się pojawić do końca maja na stronie www.slowacki.net
 
A. Bawor


UWAGA ZMIANA TERMINU! - ZAWODY STRZELECKIE
11.05.2017 (11:50:09)
 Zawody strzeleckie zostają przesunięte na 12 czerwca 2017 r.

mgr inż. Wojciech Byłak
XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
10.05.2017 (16:30:46)
  27 kwietnia 2016 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy najpierw zmagali się z 40 pytaniami dotyczących pierwszej pomocy a później w 5-osobowych drużynach udzielali pomocy rannym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Gajda, Magda Stemarowicz, Miłosz Grobara, Monika Kosiada, Sebastian Klimczyk.


Co roku pozorowane wypadki są dla nas nie lada wyzwaniem i zaskoczeniem jednak podobnie jak w ubiegłym roku poradziliśmy sobie świetnie z scenariuszami jakie przygotowali dla nas organizatorzy i wygraliśmy drugi raz z rzędu rejonowy etap. – mówi kapitan drużyny Weronika Gajda.

Drużyna musiała pomóc m.in. dziewczynie, która zatruła się metanolem, ofiarom wypadku samochodowego, dziewczynie z ranami kłutymi klatki piersiowej oraz dziewczynie, dla której zabawy w wodzie ze znajomymi nie miały szczęśliwego zakończenia przez co drużyna musiała podjąć resuscytacje. Stres, realistycznie wyglądające rany, duża liczba poszkodowanych i przeszkadzający gapie - wszystkie te czynniki nie ułatwiały skupienia jednak członkowie drużyny spisali się na medal i zdobyli Puchar Przechodni PCK po raz kolejny.

Przed młodzieżą teraz czas intensywnych ćwiczeń, bo 20 maja drużyna ZSOT będzie reprezentowała powiat lubliniecki na zawodach wojewódzkich w Katowicach.I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika
09.05.2017 (11:06:03)
  W imieniu Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zapraszamy na I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika.

I Cel  i charakter imprezy:
 • upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu
 • promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia
 • promocja Gminy Kochanowice jako przyjaznego dla biegaczy i osób aktywnych
 • promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego gminy Kochanowice
II  Termin realizacji - 28 maja 2017r.,
III  Miejsce i trasa :
 • Godz. 15.00 - trasa – 500 m dla uczestników  do 12 lat (rocznikowo)
 • Godz. 15.30 - trasa  - 6 km dla uczestników od 13 roku życia - wzwyż (rocznikowo)

            I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika  zwany: „Biegiem”  rozpocznie  się w Pawełkach przy  ulicy Paryż o godz.15:00 (most w Pawełkach), następnie uczestnicy dobiegną do półmetku i z powrotem wrócą na miejsce startu. Na półmetku Biegu na uczestników będzie czekał hrabia Ballestrem wraz  ze swoimi gośćmi, którzy będą rozdawać wszystkim uczestnikom Biegu odblaskowe samozaciskowe opaski na rękę.

Brak opaski na mecie powoduje dyskwalifikację zawodnika.

 1. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestrowego oraz uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 5zł.  osobiście  lub na rachunek bankowy   64 8288 1014 2001 0004 5115 0001 z dopiskiem: I Rekreacyjny Bieg oraz imię i nazwisko uczestnika.
 2. Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy zawierający oświadczenie dostępny na stronie www.gckiikochanowice.naszgok.pl; www.kochanowice.pl należy osobiście lub za pośrednictwem poczty dostarczyć do dnia 25 maja 2017r. do godz. 15:00 na adres: Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, ul. Lubliniecka 5, 42-713 Kochanowice z dopiskiem:  I Rekreacyjny Bieg o Kwiat Różanecznika.
   Termin składania  formularzy zgłoszeniowych upływa 25 maja 2017 r. o godz. 15:00.  Istnieje możliwość zapisu w dniu biegu, pod warunkiem  nie  wykorzystania limitu zgłoszeń. Limit startujących ustala się na 200 osób. ( z uwzględnieniem wszystkich kategorii). 

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gckiikochanowice.naszgok.pl.


Zapraszamy!!!


Pierwsze egzaminy maturalne już za nami...
05.05.2017 (23:35:57)
  Uczniowie Kazika z polskiego wychodzili raczej zadowoleni, choć nie brakowało też panikarzy wspominających o błędach kardynalnych. Natomiast egzamin z matematyki wzbudził kontrowersyjne odczucia, od pełnej satysfakcji po niepewność. Cóż, na oficjalne wyniki przyjdzie czekać do 30 czerwca, zatem życzymy naszym maturzystom wytrwałości i szczęścia w kolejnych maturalnych potyczkach. Trzymamy kciuki!SPOTKANIE Z RODZICAMI - szkolenie, wywiadówka
05.05.2017 (16:07:15)
 

SPOTKANIE Z RODZICAMI – maj.2017r.-   powiadomienia o przewidywanych ocenach


9. maja 2017r.

I.                    Spotkanie dla Rodziców uczniów klasy 2LO – wych. Gabriela Berbesz-Kupiec: 9.05.2017r. o godz. 17.30. w sali nr 40

10. maja 2017r.

II.                  Spotkanie dla Rodziców uczniów klasy 3TI – wych. Artur Gawin:

- godz. 16.00 – spotkanie z wychowawcą w sali nr 36

- .godz. 16.30  - szkolenie pt. "Bezpieczeństwo młodzieży w wirtualnym świecie” przeprowadzone przez pracownika Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu w sali nr 30.

III.                Spotkanie dla Rodziców uczniów klas: 1LO, 1TAM, 1HT, 1TIB, 2HT, 2TA:

- godz. 16.30  - szkolenie pt. „Bezpieczeństwo młodzieży w wirtualnym świecie” przeprowadzone przez pracownika Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu w sali nr 30,

- godz. 17.00 – spotkanie z wychowawcą w sali:

1LO  - wych. Henryka Sukienik – s. 39

1TAM – wych. Jolanta Romańska – s. 42

1HT – wych. Sławomir Kościelny – s. 34

1TIB – wych. Iwona Wosik – s. 35

2HT – wych. Małgorzata Klimczyk – s. 36

2TA – wych. Agnieszka Drumowicz – s. 41

IV.                Spotkanie dla Rodziców uczniów klas : 1TI, 2TB, 2TII, 2TIM, 3HT, 3TA, 3TB,

- godz. 17.00  - szkolenie pt. „Bezpieczeństwo młodzieży w wirtualnym świecie” przeprowadzone przez pracownika Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu w sali nr 30,

- godz. 17.30 – spotkanie z wychowawcą w sali:

1TI – wych. Maciej Dawid (w zastępstwie p. pedagog Mariola Strzoda) – s. 34

2TB – wych. Krzysztof Kubica – s. 35

2TIM – wych. Michał Bogacki – s. 36

2TII – wych. Marta Pulcer – s. 39

3HT – wych. Justyna Włodarczyk – s. 40

3TA – wych. Anna Siwiaszczyk – s.  41

3TB – wych. Daniel Łodziński – s. 42

V.                  Spotkanie Rady Rodziców o godz. 18.00 w sali nr 35A

VI.                Dyżur dyrekcji i nauczycieli: od 17.30 do 18.30.Pożegnaliśmy maturzystów!!!
03.05.2017 (12:47:32)
 
Z bólem, żalem i tęsknotą 28 kwietnia pożegnaliśmy naszych maturzystów!!
Po latach trudów, znojów, ale także radości i wesela, uczniowie liceum i technikum zakończyli szkolny epizod swojego życia!
Po raz ostatni zgromadzeni w sali gimnastycznej wysłuchali przemówień dyrekcji i zaproszonych gości (z panem starostą na czele), odebrali liczne nagrody i wyróżnienia, a także obejrzeli bajkowy program artystyczny zaprojektowany przez młodszych kolegów i koleżanki. Wzruszeniom nie było końca!!


Teraz przed nimi "tylko" egzamin dojrzałości, za wyniki którego mocno trzymamy kciuki!

Akademię przygotowała klasa 2LO, zespół muzyczny SZOT, Marta Wichłacz oraz zespół tancerzy męskich, a koordynowały panie Gabriela Berbesz-Kupiec i Maria Kubat. Powodzenia!


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>[ lista | archiwum | szukaj ]