Nasze siatkarki drugie w rejonie!

Autor: Artur Gawin

SPORT

W środę 23 marca w hali przy Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady SZS. Nasza reprezentacja na czele z kapitanem Aleksandrą Radzioch (klasa 4TH) wystąpiła w następującym składzie:

Dziewczęta wspierane przez opiekuna drużyny, panią Henię Sukienik, mogą cieszyć się nie jednym, lecz dwoma wygranymi meczamikiss! W bardzo zaciętej walce wygrały z zawodniczkami LO Psary w setach 2:1, a następnie pokonały drużynę Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza 2:0. Takie wyniki dały naszej reprezentacji  awans do rozgrywek rejonowych, które odbyły się 28 marca, również w hali ZS nr 1 im. A. Mickiewicza. Nasze piękne siatkarki w starciu z zawodniczkami  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie niestety przegrały 2:0. Trzeba jednak podkreślić, iż przyszło im się mierzyć z uczennicami klasy o profilu siatkarskimundecided

Podsumowując, nasza początkująca grupa siatkarska utworzona po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią zdobyła drugie miejsce w zawodach rejonowych, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy sukcesu osiąganego już 3 raz z rzędu! Rywalizacja była  zacięta, zaś dziewczyny grały ambitnie i z charakterem.