Konferencja Upowszechniająca dobre praktyki w ZSOT

Autor: Iwona Wosik

WYDARZENIE

W dniu 17 listopada 2023 w naszej szkole odbyła się Konferencja Upowszechniająca, która była podsumowaniem dwuletniej pracy ZSOT w Klubie Szkół uczących się i Laboratorium Szkół Uczących się. W ramach Konferencji zaproszeni goście mogli wziąć udział w Spacerze Edukacyjnym i poznać rutyny i techniki pomagające rozwijać samodzielne uczenie się uczniów.

Nauczyciele naszej szkoły: panie Aleksandra Drzazga, Edyta Gaś, Anna Golek, Anna Kubat, Iwona Lewke oraz pan Daniel Łodziński poprowadzili lekcje otwarte, które zostały następnie omówione z uczestnikami i Liderką Spaceru Edukacyjnego panią Anną Giemzą – Jurgą. Jako podsumowanie Konferencji odbyły się warsztaty w formie World Cafe, w czasie których uczestnicy zastanawiali się nad wyzwaniami stojącymi przed współczesną szkołą.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i świętowanie z nami tego wydarzenia przedstawicielce Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, przedstawicielom Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Radzie Rodziców ZSOT, Dyrektorom oraz Nauczycielom szkół powiatu lublinieckiego i warszawskiej szkoły Klubu SUS.  Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się wypracowanymi wzorcami, podyskutować o sprawach ważnych dla edukacji oraz zainspirować do działania. Dziękujemy naszej asystentce CEO, pani Małgorzacie Ostrowskiej za wspieranie nas w rozwoju, towarzyszenie przez dwa lata w pogłębianiu wiedzy i zachęcanie do podejmowania nowych wyzwań.

Ogromne podziękowania należą się także naszym uczniom, przedstawicielom klasy 4TI i 4LO za przejęcie roli gospodarzy grup, klasom technikum hotelarskiego za profesjonalną obsługę wydarzenia, klasom architektury krajobrazu za wykonanie dekoracji. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia. Brawo Wy!

clock_icon