Bogdan Szczepański

nauczyciel p. informatycznych

Jestem absolwentem właśnie tej szkoły i tak jak wy 22 lata temu stanąłem przed dylematem co dalej. Wybierając szkołę zrobiłem to pewnie jak wielu z Was ;-) Ta była najbliżej. Ciężko jest, mając 15 lat wiedzieć, kim się będzie. No, może nie tak do końca. W moim przypadku z pewnością zaważyło to, że byłem bardziej ścisłowcem niż humanistą, a ta szkoła jako jedna z niewielu mogła się poszczycić nowoczesnym wyposażeniem technicznym, np. maszyną wytrzymałościową. Tu wykonałem moje pierwsze badanie laboratoryjne na "twardościomierzu" i tu zdobyłem dyplom technika mechanika. Patrząc na wybór z perspektywy czasu z pewnością była to słuszna decyzja. Dzisiaj po latach uważam, że niewątpliwą zaletą mojej szkoły było (i jest) to, że nauka w technikum to głównie zajęcia praktyczne. Oczywiście oprócz nauki był czas na rozwijanie swoich zainteresowań i odpoczynek (wspominam z uśmiechem pierwsze komputery ZX Spektrum, Timex , ale i ulubione zajęcia SKS-u itd.). Oprócz wiedzy, jaką mi przekazano, właśnie ta szkoła nauczyła mnie jak radzić sobie z problemami. Przydało mi się to na studiach. Ale to już inna opowieść.

Jeśli mogę Wam jakoś pomóc w wyborze, to postawcie na KAZIKA. Wybierając powinniście się dobrze zastanowić, w końcu spędzicie tu trzy bądź cztery lata swojego życia. Tu poznacie nowych kolegów i koleżanki, z nimi będziecie średnio spędzać 1/4 doby, a my nauczyciele zadbamy, by były to chwile spędzone bezpiecznie i szczęśliwie. Macie do wyboru wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Lekcje odbywają się przy użyciu nowoczesnych narzędzi technologii informacyjnych i są to w większości zajęcia praktyczne. Nauczyciele na konsultacjach pomogą Wam nadrabiać zaległości, a każdy uczeń może liczyć na dodatkową pomoc. Szkoła wzbogaciła bazę sprzętową: nowe pracownie komputerowe, kompleks oświetlonych boisk i wiele dobrze wyposażonych pracowni. Po opuszczeniu murów naszej szkoły sami stwierdzicie, że to właśnie te lata to najwspanialsze lata życia, do których wracać będziecie we wspomnieniach.

Artur Gawin

nauczyciel wychowania fizycznego

Po ukończeniu tej szkoły z żalem opuszczałem jej mury, by po 5 latach studiów powrócić w roli nauczyciela. Co prawda teraz jestem niejako "po drugiej stronie barykady", jednak cieszę się, że mogę czuć tę specyficzną atmosferę i spotkać się znowu ze swoimi nauczycielami. Klasy, w których sam się niegdyś uczyłem przywołują wspomnienia nie tylko związane z kolegami ze szkolnej ławki, ale również szkolne imprezy, pierwsze większe sukcesy, wzloty i upadki. Warto było tu być. Jako absolwent technikum mechanicznego poznałem świetnych nauczycieli, zdobyłem wspomnienia, które przywoływać będę przez całe życie. I świetnie się przy tym bawiłem.

Daniel Łodziński

nauczyciel p. budowlanych

W 2002 obroniłem pracę dyplomową zostając absolwentem naszej szkoły, a jednocześnie technikiem budownictwa. Od najmłodszych lat interesowałem się historią obiektów budowlanych oraz sposobami ich wznoszenia, więc kontynuacja nauki w technikum budowlanym po ukończeniu szkoły podstawowej była doskonałą możliwością pozyskania szerokiej wiedzy w tej dziedzinie. Nauka w technikum budowlanym w ZSOT pozwoliła zdobyć mi wiedzę, którą mogłem wykorzystać, studiując na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. W technikum budowlanym oprócz wiedzy teoretycznej pozyskałem szerokie umiejętności praktyczne. Odbywając praktykę zawodową w firmach budowlanych mogłem osobiście brać udział w procesie powstawania obiektów budowlanych, a pozyskane w ten sposób umiejętności wykorzystuję obecnie, prowadząc zajęcia lekcyjne. ZSOT jest ważnym miejscem z dwóch powodów: 1. Tu można zdobyć maturę - niezbędną do podjęcia studiów 2. Dyplom technika i kontakt z przedsiębiorcami, zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe umożliwiają dobry start na rynku pracy.

Krzysztof Kubica

nauczyciel wychowania fizycznego

W latach 1987-1992 byłem uczniem ZSOT. Mój pierwszy zawód to technik mechanik. Pasja sportowa sprawiła, że podjąłem studia w zakresie wychowania fizycznego. Było mi bardzo miło wrócić do mojej szkoły średniej w roli nauczyciela. Znam tę placówkę bardzo dobrze. Wiem, że tutaj panuje niepowtarzalna atmosfera. Przyjaźnie nawiązane przeze mnie w latach szkolnych przetrwały wiele lat. Uważam, że troska nauczycieli, pomocna dłoń wyciągnięta w różnych trudnych sytuacjach i miłe słowo, to wielkie atuty tej placówki.

Anna Kubat

nauczycielka języka niemieckiego

Jest wiele powodów, dla których warto podjąć naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych. Niewątpliwie największym atutem naszej szkoły jest bogata baza dydaktyczna, udział w międzynarodowych projektach i różnorodność oferowanych kierunków. Ja sama jestem absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w ZSOT. W szkole zaraziłam się fascynacją językiem niemieckim, a teraz jako magister germanistyki przekazuję swoją wiedzę następnym pokoleniom uczniów ZSOT. Jako absolwentka mogę zapewnić przyszłych uczniów, że wszyscy pracujący tutaj nauczyciele to ludzie z pasją, poświęcający swoim uczniom wiele czasu. Powiem prosto: każdy tutaj robi swoje. Za to naprawdę cenię tę szkołę.