Lekkoatleci ZSOT znowu na podium w rejonie i blisko awansu do finału wojewódzkiego!!!

Autor: Artur Gawin

SPORT

W ostatni piątek września w Tarnowskich Górach  reprezentacja ZSOT złożona z lekkoatletek i lekkoatletów pod dowództwem pani Henryki Sukienik i pana Artura Gawina udała się na Rejonową Licealiadę Międzyszkolnej Ligi LA SZS. Nasi reprezentanci walczyli niesamowicie i dzielnie dotrzymywali kroku faworyzowanym gospodarzom ze Staszica.Zarówno w konkurencjach technicznych: skok w dal i pchnięcie kulą, jak i biegowych: na 100m, 200m, 300m, 400m, 800m, 1500m na stadionie TS Gwarek spisali się znakomicie, nieznacznie przegrywając awans do finału wojewódzkiego. Dziewczęta przegrały o niespełna 90 punktów w klasyfikacji generalnej, zajmując II miejsce i jednocześnie zaliczając najlepszy występ od lat. Chłopcy zajęli III miejsce, przegrywając z rywalami niemal o  10 punktów, a z gospodarzami ok. 80 punktów, u których w biegu na 100m kapitalny czas wywalczył mistrz Polski juniorów na tym dystansie (10:57s), uzyskując  prawie 70pkt przewagę! To najmniejsza różnica punktowa od wielu lat dzieląca nasze reprezentacje od zwycięzców, co daje obraz dobrej pracy nie tylko na lekcjach w-f, ale też  skutecznego "wyławiania" talentów, których w naszej szkole nie brakujelaughing!

Dziękujemy wszystkim  zawodnikom i zawodniczkom za włożone serce i walkę o każdą setną sekundy i centymetr! Gratulujemy również kilku nowym rekordzistom szkoły, których rezultaty i nazwiska już zostały zaktualizowane i widnieją na tablicy rekordów ZSOT (prowadzonej od 2010 roku) obok siłownicool