Siatkarze ZSOT po raz pierwszy od 10 lat na deskach! Siatkarki mistrzyniami Powiatu i jutro powalczą w finale Rejonu!

Autor: Artur Gawin

SPORT

Po ponad 8 latach absolutnej dominacji (nie wliczając w to przerwy pandemicznej) w środę 23 kwietnia nasi "złoci kazikowi siatkarze" przegrali rywalizację o miano najlepszych w powiecie w rozgrywkach szkół średnich w ramach Licealiady SZS, która powróciła do gry po 2 latach pandemii! Ich pogromcami niestety okazała się drużyna ZS im.Adama Mickiewicza, która po pasjonującym meczu w tiebreaku 2:1 (25:23, 22:25, 15:11) pokonała naszą drużynę przełamując tę fantastyczną serię zwycięstw, która trwała aż od 2012 roku! Na usprawiedliwienie można dodać, że właśnie pandemia i brak przygotowań a przede wszystkim zgrania zespołu na pełnowymiarowej hali (co w poprzednich latach miało regularnie miejsce...) a także fatalne własne błędy (podobnie jak u szczypiornistów...cry) przyczyniły się do naszej nieznacznej trzeba podkreślić przegranej...

W pozostałych meczach niejako "na otarcie łez" gładko ogrywamy po 2:0 w setach ZSZ nr 1 i LO Psary i zajmujemy II miejsce. Nieco lepiej powiodło się naszym siatkarkom, które wygrały 3 turniej z rzędu pokonując 2:1 LO Psary i gospodynie hali z LO Mickiewicz 2:0, a już jutro w ramach finału rejonu na hali w Mickiewiczu zmierzą się o awans do półfinału wojewódzkiego z mistrzem powiatu tarnogórskiego! Powodzenia
 Opiekunowie drużyn: H.Sukienik, A.Gawin