Zawody strzeleckie

Autor: W. Byłak

WYDARZENIE

Zgodnie z wcześniej ogłoszonym zaproszeniem w dniu 6 czerwca br. odbyły się zawody strzeleckie z broni palnej sportowej, zorganizowane pod patronatem Starosty Lublinieckiego.

Zawody przeprowadzono na strzelnicy sportowej małokalibrowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. W zawodach wzięli udział uczniowie z ZS im. A. Mickiewicza i Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, którzy uczestniczyli w działalności koła strzeleckiego w latach 2018 – 2022. Zawody otworzył Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Pan  Adam Ożarowski, który życzył zawodnikom sukcesów i zdrowej rywalizacji w walce o indywidualne mistrzostwo w strzelectwie sportowym. Zespołem sędziowskim kierowała Pani Alicja Ziaja – zdobywczyni drużynowego zwycięstwa reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Monachium w 2010 roku (złoty medal), wicemistrzyni Europy z 2008 roku i mistrzyni Polski z 2007 roku w strzelectwie sportowym. Podczas zawodów wspierał ją  były komandos Pan Zdzisław Plaskota. Organizatorem zawodów był Pan Wojciech Byłak – nauczyciel prowadzący koło strzeleckie.

Pierwsze miejsce zdobył Oskar Bazan- uczeń klasy 3D1, który uzyskał 90 punktów, drugie miejsce  wywalczył Maciej Mnich z klasy 1TA, zdobywając 86 punktów, zaś trzecie z wynikiem 82 punktów zajęła Karolina Krupa- tegoroczna maturzystka i zarazem uczennica klasy 3B. Wszyscy ci uczniowie na co dzień uczęszczają do Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza. Na czwartym miejscu uplasował się  Kacper Kaczmarczyk- uczeń klasy 3TBHg, który zdobył 82 punkty. Klaudia Kaczmarek z klasy 3TLg uzyskała 78 punktów, zaś Jeremi Radliński z klasy 2LO- 52 punkty.

Ogółem w zawodach wzięło udział 13 zawodników, w tym dziewięciu z „Micka” i troje z „Kazika”.

Na zakończenie Pan Dyrektor Adam Ożarowski wręczył zwycięzcom dyplomy uznania, a Pani Alicja Ziaja wręczyła zwycięzcom puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Lublinieckiego.

Przeprowadzone zawody z pewnością przyczyniły się do popularyzacji strzelectwa sportowego i pogłębienia zainteresowania uczniów tą odmianą strzelectwa sportowego.

Organizator zawodów składa  podziękowanie dla Pana Starosty Lublinieckiego za objęcie tej imprezy patronatem.