27
Mar
Szkolny Konkurs Lekturowy

27 marca 2020 dokładnie o 15.00 na fanpage'u ZSOT na Facebooku wystartował spontanicznie Szkolny Konkurs Lekturowy. Zainteresowanie uczniów potwierdziło, że niezależnie od sytuacji, można i trzeba stawiać sobie wyzwania. 180 osób kliknęło na zdjęcie konkursowe, a 29 osób przysłało odpowiedzi. Zadanie wcale nie było łatwe, bo żeby odgadnąć tytuły, trzeba było znać treść lektur.

Można pogratulować zwycięzcom, a są to:
- Julia Popanda 3LO
- Martyna Widuch 3LO
- Aleksandra Kozuch 2LO
- Michał Walter 2LO
- Emilia Bejm 2LO
- Maja Cyroń 2LO
- Maria Krawczyk 2LO
- Natalia Dmowska 3LO
- Jessica Kotysz 3LO
- Natalia Kozuch 4TAM

O włos od czołówki znalazło się pięć uczennic, które zdobyły 1 punkt mniej:
- Wiktoria Stefanik 2LO
- Oliwia Feliks 2LO
- Monika Małkowska 4TIB
- Zuzanna Stryczak 4TAM
- Oliwia Gansiniec 2LO

Kto chce, może się jeszcze sprawdzić laughing

Odpowiedzi:

1. Mały Książę
2. Oskar i pani Róża
3. Makbet
4. Wesele
5. Lalka
6. Pan Tadeusz
7. Zemsta
8. Dziadów cz. II
9. Kamienie na szaniec
10. Romeo i Julia
11. Dżuma
12. Opowieść wigilijna

06
Mar
IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

6 marca odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młody Mechanik oraz w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

Uczestnikami mistrzostw byli uczniowie  klasy 3TM oraz  4TAM. Uczniowie przystąpili również do testu dodatkowego w ramach Akcji Filtracja, przygotowanej przez FILTRON, partnera konkursu. Zespół uczniowski, który uzyska najwięcej punktów z testu dodatkowego otrzyma zieloną kartę - gwarantującą udział w finale.

Zespoły, które uzyskają najwięcej punktów z testu eliminacyjnego Młody Mechanik i Młody Mechanik Maszyn Rolniczych wezmą udział w finałach podczas targów Poznań Motor Show 2020.

Najlepsi zawodnicy wytypowani podczas finałów przez Grzegorza Dudę, ambasadora IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników otrzymają zaproszenia do garażu Dudy. Ponadto dołączą do ekipy mechaników i obejrzą projekty motoryzacyjne, które pojawią się na antenie TVN Turbo.

Eliminacje Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników za nami, czekamy na wyniki.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział.

Opiekun:

Jolanta Romańska

 

06
Mar
Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości

 

5 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się etap okręgowy XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości o zasięgu ogólnopolskim, obejmujący szeroką wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin bezpośrednio związanych z przedsiębiorczością i naukami ekonomicznymi oraz z problematyką wynikającą z hasła edycji.

Motywem przewodnim XV edycji  jest „Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Kultura, Struktura, Pracownik”.

Olimpiada stanowi innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Szóstka naszych uczniów:

Dworaczyk Mateusz (klasa 4TIB)

Świerczok Felicja (klasa 4TIB)

Wieczorek Michał (klasa 4TI)

Magiera Łukasz (klasa 4TI)

Czwalińska Julia (klasa 3HT)

Gawenda Zuzanna (klasa 3HT)

dzielnie reprezentowała naszą szkołę i zmagała się z trudnymi zagadnieniami w formie współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane były: wiedza, umiejętności oraz postawy (w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze), a także wyrażające je zachowania przedsiębiorcze.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Opiekun:

Jolanta Romańska

 

02
Mar
Szkolny etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"

25 lutego 2020r. o godzinie 12.00 w ZSOT odbył się szkolny etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory". Uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi Kodeksu Wyborczego. 
13 marca 2020r. na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zostanie ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.


17
Lut
VII MISTRZOSTWA SZKOŁY W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH

W środę (19.02.2020r.) na lekcji 3 w sali nr 31 odbędą się rozgrywki w kategorii ,,SUDOKU'', 

a w czwartek (20.02.2020r.) konkurs matematyczny ,,1 z 10'' w sali nr 16 na lekcji 5.

Zapraszam wszystkich zapisanych i zainteresowanych do rywalizacji.

11
Lut
Kolejny sukces naszych uczniów w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach

Decyzją Komitetu Głównego Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Katowicach pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty do etapu okręgowego w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach zakwalifikowano następujących uczniów:

1.      Gawenda Zuzanna- klasa 4HT

2.      Dworaczyk Mateusz- klasa 4TIB

3.      Poloczek Bartosz- klasa 3HT.

Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w II etapie zmagań.

Opiekun- Jolanta Romańska

10
Lut
Mistrzostwa Szkoły w Grach Matematycznych i Logicznych 2020

We wtorek 11.02.2020r. o godzinie 8:50 w sali 31 odbędą się szkolne eliminacje GOMOKU do I Powiatowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.

Zapraszamy wszystkich zapisanych do tej konkurencji.


29
Sty
Zapisy na konkurs matematyczny „Kangur Europejski”

W czwartek, 19 marca 2020 roku o godz. 9:00 odbędzie się XXIX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR EUROPEJSKI"

Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://www.kangur-mat.pl/.
W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie (bez eliminacji wstępnych).

W dniu konkursu każdy zgłoszony uczeń otrzymuje nagrodę uczestnictwa - układankę logiczną - czteroelementowy TANGRAM.
Termin zgłoszenia do konkursu upływa  5 lutego 2020 –u nauczycieli matematyki.