06
Gru
Wielka zbiórka książek

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. W odpowiedzi na apel o zbiórkę książek do kącika bookcrossingu udało nam się pozyskać ponad 100 egzemplarzy czytadeł! Darczyńcy  przekazali je podczas tematycznej akademii bibliotece zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 3.

02
Gru
Konkurs plastyczny na ozdobę bożonarodzeniową

Zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Plastycznym na Ozdobę Bożonarodzeniową organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach.
Warunki konkursu: forma i technika dowolna, każdy uczestnik może wykonać 1 pracę.
Prace należy dostarczyć do biblioteki do dnia 9.12.2019r.
Zapraszamy!

Beata Dudek
Justyna Włodarczyk

29
Paź
Konkurs plastyczny - zgłoszenia do 31 października br.

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym "Pokażcie nam swoją małą Alma Mater- IX edycja”
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie w formie papierowej
(z wykorzystaniem dowolnej techniki) albumu zawierającego następujące elementy:
1. Zdjęcie lub rysunki szkoły;
2. Opis patrona wraz z fotografiami;
3. Dyrektorów oraz nauczycieli żyjących i tych już nieżyjących (należy odwiedzić
groby i pokazać na fotografii dbałość o miejsca spoczynku dyrektorów
i nauczycieli);
4. Uczniów i najwybitniejszych absolwentów (foto,wywiad,opis,rysunek);
5. Wybitne osiągnięcia szkoły (sportowe,przedmiotowe,środowiskowe);
Album może zawierać inne informacje, które będą oceniane dodatkowo
i wpłyną na jego ocenę końcową.

Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie dla całej klasy do programu realizowanego podczas
5- dniowego wyjazdu (4 noclegi) do Zakopanego lub Kawęczynka na Roztoczu w
roku szkolnym 2019/2020 w wyznaczonym przez fundację terminie
(grudzień 2019r. - kwiecień 2020r.).

Zgłoszenia osób zainteresowanych przyjmowane są w bibliotece do 31 października, a wykonanie prac upływa 15 listopada br.

Zapraszam!

Beata Dudek

25
Paź
Urodzinowy wolontariat

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zorganizowała imprezę czytelniczą „Urodziny Kubusia Puchatka”.
W piątkowe popołudnie 18 października br.  LUBITEKA zapełniła się gwarem i śmiechem najmłodszych mieszkańców z okazji 93 urodzin najpopularniejszego misia na świecie - Kubusia Puchatka.

Przygotowane przez pracowników biblioteki urodzinowe atrakcje aktywnie wsparli wolontariusze reprezentujący naszą szkołę: Zosia Maciuch, Olaf Brzezina, Wiktoria Stefanik, Karolina Kubica, Ania Moryc, którym serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji imprezy.

09
Paź
Gratulacje!

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Zosia Maciuch z kl. 2 LO i Martyna Chałat z kl. 1LOp zostały laureatkami w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Komandosi XXI w Wojsku Polskim" zorganizownym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Zosia uzyskała 2 miejsce,  a Paulina 3 miejsce.Serdecznie gratulujemy!

07
Paź
Zbiórka książek do kącika bookcrossing

Ogłaszamy zbiórkę literatury młodzieżowej oraz bajek dla przedszkolaków. Podziel się swoją ulubioną książką, nie zamykaj jej na półce, uwolnij ją do bookcrossing'u!

Prosimy o przynoszenie książek do biblioteki szkolnej do 18 października br. (do każdej książki proszę włożyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą).


Koordynatorki akcji:
Beata Dudek
Małgorzata Klimczyk

24
Wrz
Konkurs plastyczny

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pt. "Komandosi XXI w Wojsku Polskim" organizowanym przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

W tym roku prace powinny prezentować komandosów XXI wieku. W tym rozumieniu komandos - to najlepszy żołnierz, najlepiej wyszkolony, którego cechuje odwaga, hart ducha i walka o wolny kraj, nawet za cenę życia.

Warunki konkursu: Każdy uczestnik może nadesłać 1 lub 2 prace, wykonane na kartce min. formatu A4, dowolną techniką, umożliwiającą ekspozycję w antyramach. W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej, w technice collage.

Prace należy dostarczyć do biblioteki do poniedziałku 30 września.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępny w bibliotece.

Serdecznie zapraszam!

Beata Dudek

04
Wrz
Kiermasz książek i podręczników 2019/20

Informujemy, iż kiermasz-giełda używanych podręczników i książek dla klas II, IV i absolwentów ZSOT odbędzie się  w najbliższy poniedziałek (9 września) pod dachem przy wejściu głównym na stolikach od godziny 8:45 do 12:35 wyłącznie na przerwach!  W tych samych godzinach, ale we wtorek 10 września,  wystawiają się klasy III oraz absolwenci ZSOT. Informujemy i przypominamy, iż jest szeroka możliwość również sprzedaży-zakupu książek drogą internetową... , a szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zawierane transakcje! Ponadto przypominamy, iż uczniowie klas I po podstawówce mają do zakupu zupełnie nowe podręczniki, których nie będzie na kiermaszu.
   Życzymy udanych i przemyślanych zakupów.